Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Miért kell cserélni?

már évek óta csinálja az autóm, hogy néha gondol egyet és indításnál letiltja a gyújtást, a cim modult már javíttattam orosz leírás alapján kormánygombok meg is javultak, de ez az indítási probléma már egyre rosszabb, 2-3 perc mire el tudok indulni.

gyújtás ráad - 2-3at fordít az önindító - esp felvillan - önindító onnantól nem hajlandó megmozdulni - kulcs ki - vár fél percet - kulcs be - újrapróbál

ezt kell 2-3-4x eljátszani mire elindul az autó, ha túl hamar rakom vissza a kulcsot ESP világít, önindító nincs.

voltam egy szerelőnél aki sokáig opel szalonban szerelt, ő mondta hogy a hibakódok és a jelenség alapján motorvezérlő lesz. hibakódokból is van elég pl szerintem ezt pont egy ilyen indítás után diagnosztikáztam:

P0201 - 1. henger befecskendező hibás működés
(00) - Nincs jelen
P0202 - 2. henger befecskendező hibás működés
(00) - Nincs jelen
P0203 - 3. henger befecskendező hibás működés
(00) - Nincs jelen
P0204 - 4. henger befecskendező hibás működés
(00) - Nincs jelen
P1550 - Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény
(5A) - Nincs jelen
P1600 - Cserélje az elektromos vezérlőegységet (ECU)
(3A) - Nincs jelen
De pl volt egy ilyen is:
P0230 - Üzemanyagszivattyú elsődleges áramkör alacsony
(02) - Nincs jelen
P0650 - IPC (műszer) üzenet nincs a névleges tartományban
(70) - Nincs jelen
P1113 - A bemenet kiiktató helyzetérzékelő áramkör kis feszültség
(06) - Jelen van
P1550 - Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény
(5A) - Nincs jelen
P1571 - Fékkapcsoló áramkör hiba
(00) - Nincs jelen
P1600 - Cserélje az elektromos vezérlőegységet (ECU)
(3A) - Nincs jelen
P1613 - Indításgátló nincs vagy rossz a jel
(00) - Nincs jelen
U2103 - CAN-busz, Nincs kapcsolat
(00) - Nincs jelen
U2104 - A CAN-busz alaphelyzetbe visszaállító (törlő) számláló túlfutott
(00) - Nincs jelen
U2108 - Érvénytelen adatok az ABS-től (blokkolásgátló fékrendszertől)
(70) - Nincs jelen
U2139 - CAN-BUSZ Nincs kommunikáció a kormányoszlop-modullal
(70) - Nincs jelen

Módosítva : fullboy
Link to comment
Megosztás:

már évek óta csinálja az autóm, hogy néha gondol egyet és indításnál letiltja a gyújtást, a cim modult már javíttattam orosz leírás alapján kormánygombok meg is javultak, de ez az indítási probléma már egyre rosszabb, 2-3 perc mire el tudok indulni.

gyújtás ráad - 2-3at fordít az önindító - esp felvillan - önindító onnantól nem hajlandó megmozdulni - kulcs ki - vár fél percet - kulcs be - újrapróbál

ezt kell 2-3-4x eljátszani mire elindul az autó, ha túl hamar rakom vissza a kulcsot ESP világít, önindító nincs.

voltam egy szerelőnél aki sokáig opel szalonban szerelt, ő mondta hogy a hibakódok és a jelenség alapján motorvezérlő lesz. hibakódokból is van elég pl szerintem ezt pont egy ilyen indítás után diagnosztikáztam:

mielőtt a motorvezérlőt javíttatod, lekapcsolt nyújtásnál vedd le a computerről a két csatlakozót és nézd meg a csatlakozókban lévő hüvelyekben nem látsz-e olyan zselés trutyit. Ill. a motorvezérlő csatlakozó pöckeit is nézd meg, hogy nincs-e rajta vékonyan olyan zselésnek tűnő anyag

Link to comment
Megosztás:

mielőtt a motorvezérlőt javíttatod, lekapcsolt nyújtásnál vedd le a computerről a két csatlakozót és nézd meg a csatlakozókban lévő hüvelyekben nem látsz-e olyan zselés trutyit. Ill. a motorvezérlő csatlakozó pöckeit is nézd meg, hogy nincs-e rajta vékonyan olyan zselésnek tűnő anyag

köszönöm, megnézem ma délután ha lesz rá időm, 1-2 éve már kipucoltam a csatlakozókat is, de az most nem derült ki számomra, hogy a zselének ott kell lennie, vagy az baj ha zselés trutyis a csatlakozó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 2008 zafirám van. Tapasztalatból javaslom mindenkinek ha elektromos gond van, először a csatlakozókat kell ellenőrizni!!!! Kontakt spray, wd 40 vagy valami jó víz taszítóval be kell fújni, motorvezérlő, bizti tábla/pár csavar tartja, fel kell húzni/ az adott hibás kütyü csatlakozója, utastérben lévő elosztó csatlakozó /nekem a motor háztető nyitó kar mögött van/ . Egyszerű, ezek a szarok törpe feszültséggel működnek, ha 1 kis pára bemegy /mert ügye nem 100% ban zár tömítő gyűrű/ kis oxid képződik, meg nő az átmeneti ellenállás, ezt egyből hibának veszi. Nem biztos, hogy mindenkinek működik, de nagy a valószínűsége ha sok a hiba kód vagy össze vissza romlik el! H astra alapjárat járt 800-2000 ford közt kontakt hiba volt, nekem gázpedál érzékelő, aut.vált hiba, folyt. szelep áll. érzékelő hiba........ kontakt hiba volt stb, stb. Azért még egyszer leírom nem biztos, de .......

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, megnézem ma délután ha lesz rá időm, 1-2 éve már kipucoltam a csatlakozókat is, de az most nem derült ki számomra, hogy a zselének ott kell lennie, vagy az baj ha zselés trutyis a csatlakozó?

Gyárilag a csatlakozó teteje ki van öntve vmi zselés trutyival, aminek sejtésem szerint a pára/víz kizárása lenne a dolga.

Viszont valószínű a meleg hatására lefolyik az érintkező hüvelyeken és érintkezési problémát okozhat (pl. megnő az csatlakozó ellenállása).

Tehát ha van az nem jó. :)

Egyszerűen ellenőrizhető, mert ha egy hüvelyben látsz valami átlátszó trutyit (vagy nekem már folyt is le), vagy a computer érintkezők trutyisak, akkor ezt takarítani kell.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag a csatlakozó teteje ki van öntve vmi zselés trutyival, aminek sejtésem szerint a pára/víz kizárása lenne a dolga.

Viszont valószínű a meleg hatására lefolyik az érintkező hüvelyeken és érintkezési problémát okozhat (pl. megnő az csatlakozó ellenállása).

Tehát ha van az nem jó. :)

Egyszerűen ellenőrizhető, mert ha egy hüvelyben látsz valami átlátszó trutyit (vagy nekem már folyt is le), vagy a computer érintkezők trutyisak, akkor ezt takarítani kell.

Köszönöm, és szilar6d-nak is az infókat, megnézem ezeket és jelentkezem történt-e változás :)

Jobb lenne mint ECU-t cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2007-es Astra H Caravan Z17DTR motorral, amit kiszemeltem magamnak. Az látszik, hogy az ECU-t egy kisebb baleset során leütötték, ezért kapott egy bontottat egy Z17DTJ-ből. Rádugtuk az OP-COM-ot, egy rakat hibaüzenet jött elő, de gyanúsan akksilemerülés/csere miatt, mert egy törlés után ezek egyike sem jött vissza. Rá tudunk csatlakozni egyesével az összes modulra, mindenhol látunk élő adatot, kivéve az ECU-ra való csatlakozáskor. Ott végig csak "-" értékeket kapunk. Alvázszám meg ilyesmi megjelenik benne, kivéve az élő adatokat. Szerintetek mi lehet ez? Mit lehetne csinálni a megoldására? Vagy inkább hagyjam az autót, és keressek másikat? (Állapotra, felszereltségre patent amúgy.)

Üdv

Módosítva : asbi
Link to comment
Megosztás:

Rá tudunk csatlakozni egyesével az összes modulra, mindenhol látunk élő adatot, kivéve az ECU-ra való csatlakozáskor. Ott végig csak "-" értékeket kapunk. Alvázszám meg ilyesmi megjelenik benne, kivéve az élő adatokat. Szerintetek mi lehet ez?

Lehet pl. hogy az ECU mas evjarathoz valo... Probalj automatikus felismertetest, vagy kezzel mas evjaratot beirni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2007-es Astra H Caravan Z17DTR motorral, amit kiszemeltem magamnak. Az látszik, hogy az ECU-t egy kisebb baleset során leütötték, ezért kapott egy bontottat egy Z17DTJ-ből. Rádugtuk az OP-COM-ot, egy rakat hibaüzenet jött elő, de gyanúsan akksilemerülés/csere miatt, mert egy törlés után ezek egyike sem jött vissza. Rá tudunk csatlakozni egyesével az összes modulra, mindenhol látunk élő adatot, kivéve az ECU-ra való csatlakozáskor. Ott végig csak "-" értékeket kapunk. Alvázszám meg ilyesmi megjelenik benne, kivéve az élő adatokat. Szerintetek mi lehet ez? Mit lehetne csinálni a megoldására? Vagy inkább hagyjam az autót, és keressek másikat? (Állapotra, felszereltségre patent amúgy.)

Üdv

Köszi a tippet! Ez így a mindennapokban okozhat bármiféle gondot?

Szia. Ha megy az autó, nem hinném, hogy gondot okozna. DE! Mindenképpen javaslok egy Opel szervizes átnézést, olyan 8-9e ft, és ott megkérdezhetsz mindent, és ha ők is gyanúsnak találják, keress másik autót.....Tudom, olyan "feleslegesen kiadott pénz" "szagú" a dolog, de ha megbízható helyre viszed, szerintem megéri.....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia. Ha megy az autó, nem hinném, hogy gondot okozna. DE! Mindenképpen javaslok egy Opel szervizes átnézést, olyan 8-9e ft, és ott megkérdezhetsz mindent, és ha ők is gyanúsnak találják, keress másik autót.....Tudom, olyan "feleslegesen kiadott pénz" "szagú" a dolog, de ha megbízható helyre viszed, szerintem megéri.....

Üdv,

Köszi! Mindenképp gondoltam átvizsgálásra, viszont az a baj valószínűleg nem szakszerűen lett felprogramozva az autó, mert más az ECU-ban a VIN, mint bárhol máshol és az immo is "nyitott" állapotban van. Így azért elbizonytalanodtam :)

Módosítva : asbi
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Mindenképp gondoltam átvizsgálásra, viszont az a baj valószínűleg nem szakszerűen lett felprogramozva az autó, mert más az ECU-ban a VIN, mint bárhol máshol és az immo is "nyitott" állapotban van. Így azért elbizonytalanodtam :)

Akkor le sem volt nullazva az ECU, es valoszinuleg a kulcsok sincsenek felprogramozva... Igazabol jocskan kene engedni az arbol emiatt, de gondolom, nem fognak, mert siman akad majd, akinek ez fel semk tunik, es megveszi igy is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Mindenképp gondoltam átvizsgálásra, viszont az a baj valószínűleg nem szakszerűen lett felprogramozva az autó, mert más az ECU-ban a VIN, mint bárhol máshol és az immo is "nyitott" állapotban van. Így azért elbizonytalanodtam :)

Fel lehet programozni rá az új VIN-t, és a kulcsok sem nagy dolog....bár eddig még csak a kulcsokkal volt dolgom, új vin-t még nem programoztam, de valahol a sok OP-COM barangolásban bele ütköztem párszor.....sose értettem, minek ez, de ahogy írod, van értelme....:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Sajnos nem jött be, motorvezérlő csatlakozójában nem láttam trutyit, de azért 2x is befújtam kontakt sprével, biztosítéktábla csatlakozók rendben vannak, azért azt is lefújtam, minden csatlakozó, amit a motortérben könnyen elértem széthúzva befújva, de ugyanúgy találomra indul csak az autó.
Esetleg bármi más ötlet, vagy marad az ECU csere próbára?
Akkor újra aktuális lenne a kérdésem, hogy másik ECU típus is jó lehet, vagy mindenképp a DTXW végűt kellene keresnem?
Az enyémben jelenleg: 12230740 D04004 DTXW
Amiket találtam:
12230740 D04004 FAHF
12230740 D04004 FCCY
Köszönöm!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon kellemetlen tapasztalatom osztanám meg, és egyben kérném, hogy ha tudtok az elkövetkezőkre nézve - mert előfordulhat újra, meg bárkinél - valami megoldást is tranácsoljatok....

Ma kora este indultunk az Astrámmal, kisebbik fiam vezet, indít, indul, majd ahogy indult az alapjárat kissé megemelkedett, kérdeztem is, hogy nyomott-e gázt, mire Ő mondja nem. Ok, ugye hidegindításnál előfordulhat a magasabb alapjárat, aqmi aztán szépen visszaállt. Tankolni kell, így benzinkút. Kiszállok és nem tudom nyitni a tank ablakát. Kulcsot a gyújtáskapcsolóból kivesz, nyitás-zárás, zárás-nyitás, félreáll, mindenki kiszáll, dupla zárás, nyitás semmi. Na akkor nem megyünk sehova, mert a nyaralásból hazértünk, tank por száraz, kb 20 km-t tudtunk volna menni nyugodtan. Ismerős szerelők keresése személyesen, senki nem tudott mondani érdemit, majd egyik elektromos szerelőnél kötöttem ki, akinek a problémát ecseteltem , mondja nézzük: odalép a tanhoz és nyílik. Persze zárva volt az autó és ekkor nyitottam, tehát hirtelen megjavult....

Mi volt ez? Volt már valakinek ilyen? Hasonó esetben mit és hogyan kell, vagy célszerű tenni, mert ugye ami egyszer elromlik, az máskor is elromolhat....

Köszi előre is!

Üdv: Bodi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van nekem egy 2006-s 1.9 diesel kombim.Hibajelenség az, hogy nem engedi pörgetni a motort. p1125-ös hibakódom volt. Megnéztem pár hozzászólást és írták hogy a lefolytó szelepben az elektronikán levő forrasztások elengednek és ujra kell forrasztani. Tegnap szétszedtem, barátom aki ért hozzá újra forrasztotta vissza és nincs semmilyen hibakód. Úgy nézett ki, hogy jó, de , ugyan úgy nem engedi pörgetni a motort. Viszont hibakódom nincs még a műszerfalon sem. Tudnátok segíteni merre induljak el? Mert hibakód nélkül nehéz. Létezik, hogy mégse lett jó csak valamiért nem látja hibásnak?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam a problémát. a lefolytó szelep mellett van egy kis olajcső, "U" alakba hajlítva. A turbóhoz megy. Elszakadt. Kicseréltem most már tökéletes. Volt olyan problémám is, hogy 2000-2200 között néha megtorpant a kocsi. Na az is megszünt. Elöregedett a cső. Úgyhogy ha valakinek hasonló a problémája azt cserélje le egy újra.

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van nekem egy 2006-s 1.9 diesel kombim.Hibajelenség az, hogy nem engedi pörgetni a motort. p1125-ös hibakódom volt. Megnéztem pár hozzászólást és írták hogy a lefolytó szelepben az elektronikán levő forrasztások elengednek és ujra kell forrasztani. Tegnap szétszedtem, barátom aki ért hozzá újra forrasztotta vissza és nincs semmilyen hibakód. Úgy nézett ki, hogy jó, de , ugyan úgy nem engedi pörgetni a motort. Viszont hibakódom nincs még a műszerfalon sem. Tudnátok segíteni merre induljak el? Mert hibakód nélkül nehéz. Létezik, hogy mégse lett jó csak valamiért nem látja hibásnak?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Akkor le sem volt nullazva az ECU, es valoszinuleg a kulcsok sincsenek felprogramozva... Igazabol jocskan kene engedni az arbol emiatt, de gondolom, nem fognak, mert siman akad majd, akinek ez fel semk tunik, es megveszi igy is.

Pest környékén érdeklődtem, 60-90 közötti árakat mondtak, plusz hiányzik a csomagtér roló, meg van 1-2 apróság, szóval szerintem úgy kéne kezdődnie, hogy 100 mínusz. Persze semmi nem lesz belőle :)

Fel lehet programozni rá az új VIN-t, és a kulcsok sem nagy dolog....bár eddig még csak a kulcsokkal volt dolgom, új vin-t még nem programoztam, de valahol a sok OP-COM barangolásban bele ütköztem párszor.....sose értettem, minek ez, de ahogy írod, van értelme.... :)

Az a baj, hogy DTJ-ként is ismeri fel a vezérlőt magát. Azt is fel tudnánk programozni házilag, kulccsal és VIN-nel együtt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki épített már be gyári ülésfűtést astra h-ba?

Mennyire bonyolult? Mi kell hozzá?

Köszi a segítséget.

Nálam folyamatban van a beépítés.

A középkonzolban kicseréltem a kapcsolót ülésfűtésesre, A műanyag burkolatot kireszeltem, hogy elférjenek a gombok (nem vettem másikat).

Bekábelezve nekem be volt gyárilag.

REC modult vagy cserélni kell, vagy kiépíteni, mert nincsenek bent a relé és biztosítékok pinjei. A vezetékek itt is bent vannak.

A legnagyobb gondom, az ülésfűtés vezérlője, mert nem találok róla semmit. Ráadásul nekem BMW fűtőpárnáim vannak. Szóval egyedi vezérlőt kell építenem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Sajnos nem jött be, motorvezérlő csatlakozójában nem láttam trutyit, de azért 2x is befújtam kontakt sprével, biztosítéktábla csatlakozók rendben vannak, azért azt is lefújtam, minden csatlakozó, amit a motortérben könnyen elértem széthúzva befújva, de ugyanúgy találomra indul csak az autó.
Esetleg bármi más ötlet, vagy marad az ECU csere próbára?
Akkor újra aktuális lenne a kérdésem, hogy másik ECU típus is jó lehet, vagy mindenképp a DTXW végűt kellene keresnem?
Az enyémben jelenleg: 12230740 D04004 DTXW
Amiket találtam:
12230740 D04004 FAHF
12230740 D04004 FCCY

Szia! Ötlet az van sok mindenkinek :)))

Próbáld meg indítás előtt egy OPCOM-mal megnézni a különböző szenzorok értékeit, hátha valamelyik kiugró értéket mutat. Bár ha a computer nem jön rá kicsi az esélye hogy kiszúrod.

A következő tippem a immobilizer lesz, mind a két kulccsal csinálja ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szedett már szét valaki UEC modult. Hogyan kell?

Sikerült kiszerelni. Az összes biztosítékot és relét kivettem. Az elektronika hosszúkás műanyag takarófedelét lepattintottam. A kis torx csavarokat, és a 3 nagy csavart kivettem, de még mindig nem jön szét.

Valahogy az elektronikát kéne leszedni, de nem mertem feszegetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szedett már szét valaki UEC modult. Hogyan kell?

Sikerült kiszerelni. Az összes biztosítékot és relét kivettem. Az elektronika hosszúkás műanyag takarófedelét lepattintottam. A kis torx csavarokat, és a 3 nagy csavart kivettem, de még mindig nem jön szét.

Valahogy az elektronikát kéne leszedni, de nem mertem feszegetni.

Csavarok kiszedése után fel kell emelni az egészet, alatta 3 nagy csatlakozó van gumi tömítéssel, valószínűleg ragaszkodnak egymáshoz..

Segítség hozzá:

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.