Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

57 minutes ago, farkaska71 írta:

A menetfény funkció aktiválva van. Elvileg ha gyorsan fel és lekapcsolod a lámpát, úgy deaktiválni tudod...

Ha nem, akkor op-com.

Én ezt a funkciót magam programoztam fel op-com segítségével. Ezzel a gyors fel-le kapcsolással nem lehet deaktiválni. Most lementem az autóhoz, de már "átléptem a fénysebességet", olyan gyorsan tekergettem, de sehogy nem akart lekapcsolni. Úgyhogy ez szerintem téves info. Vagy esetleg felszereltség függő....

 

1 hour ago, ManoBeer írta:

Üdv Mindenkinek!

Pár napja van velünk az új családtag a H Astránk. A világításkapcsolóval kapcsolatban van kérdésem, ugyanis a motor beindítását követően 0 állásban is felgyullad a tompított fényszóróm. Egészen addig világít, amíg a gyújtást le nem veszem róla. Helyzetjelzőnél elalszik, a felkapcsolt állapotban pedig természetesen világít rendesen. A kapcsoló nem AUTOMATA funkciós. Fény és esőérzékelős az autó. Beállítás, vagy valami elektromos bibi lehet?

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Szerintem nagyon hasznos ez a nappali menetfény funkció. Én speciel hajlamos vagyok a lámpa felkapcsolásának elmulasztására, ezért is aktiváltam.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, ManoBeer írta:

A kapcsoló nem AUTOMATA funkciós. Fény és esőérzékelős az autó. Beállítás, vagy valami elektromos bibi lehet?

 

Várjál! Ez csak nekem ellentmondás?

Ha nincs automata állása a világításkapcsolódnak, mi a fényszenzor funkciója? Nálam legalábbis akkor működik a fényszenzor, akkor kapcsolgat a fényviszonyoktól függően ha a világításkapcsoló AUTO állásban van. Értelem szerűen 0 és tompított vagy helyzetjelző állásban én kapcsolgatom manuálisan és akkor a fényszenzor inaktív.

Egyébként én is az 5-ös verziót állítottam be a menetfényből és a világításkapcsolóhoz soha nem kell nyúlnom. Bár egyesek szerint nappal lakott területen kívül nem lehetne használni a "menetfényt", vagyis a főfényszórót az első helyzetjelző nélkül, kizárólag a tompított lenne állítólag szabályos. Mindenesetre én évek óta így használom és még soha senki, még közúti ellenőrzésen sem kötött bele.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy reménytelen, de megpróbálkozok vele. Menet közben balfék módon lenulláztam a BC1-et, ami a vételtől mutatta a km és fogyasztási adatokat. Nem lehet valahogy visszaállítani, vagy valami programozási trükkel visszaírni? Nagyjából tudom a letörölt értékeket.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Cserenkov írta:

Várjál! Ez csak nekem ellentmondás?

Ha nincs automata állása a világításkapcsolódnak, mi a fényszenzor funkciója? Nálam legalábbis akkor működik a fényszenzor, akkor kapcsolgat a fényviszonyoktól függően ha a világításkapcsoló AUTO állásban van. Értelem szerűen 0 és tompított vagy helyzetjelző állásban én kapcsolgatom manuálisan és akkor a fényszenzor inaktív.

Egyébként én is az 5-ös verziót állítottam be a menetfényből és a világításkapcsolóhoz soha nem kell nyúlnom. Bár egyesek szerint nappal lakott területen kívül nem lehetne használni a "menetfényt", vagyis a főfényszórót az első helyzetjelző nélkül, kizárólag a tompított lenne állítólag szabályos. Mindenesetre én évek óta így használom és még soha senki, még közúti ellenőrzésen sem kötött bele.

Milyen igazad van! Valóban kellene AUTO állásnak lennie, ha van fényszenzor. Én is az 5-ös verziót használom, gondom még nem volt vele (a tompított mellett a helyzetjelző amúgy sem látszik). Mivel így soha nem kell a lámpakapcsolót használni, ha idegen autót vezetek előfordul, hogy elfelejtek lámpát kapcsolni nappal, lakott területen kívül.

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, sasa58 írta:

Tudom, hogy reménytelen, de megpróbálkozok vele. Menet közben balfék módon lenulláztam a BC1-et, ami a vételtől mutatta a km és fogyasztási adatokat. Nem lehet valahogy visszaállítani, vagy valami programozási trükkel visszaírni? Nagyjából tudom a letörölt értékeket.

Mért baj ez? Valamikor akkut is fogsz cserélni, vagy végzel olyan javítást, ami miatt ajánlott lecsatlakoztatni a sarut, akkor is nullázódni fog. Nem tudok róla, hogy vissza lehetne állítani, de hátha valakinak van valami ötlete...

 

9 hours ago, koco írta:

Milyen igazad van! Valóban kellene AUTO állásnak lennie, ha van fényszenzor. Én is az 5-ös verziót használom, gondom még nem volt vele (a tompított mellett a helyzetjelző amúgy sem látszik). Mivel így soha nem kell a lámpakapcsolót használni, ha idegen autót vezetek előfordul, hogy elfelejtek lámpát kapcsolni nappal, lakott területen kívül.

Neked is xenon van? Közelről, ha valaki direktbe megnézi közelről, hogy világít-e, akkor észrevehető. De több száz méterről senki nem szórja ki, hogy a xenon mellett a kis izzó nem ég, ebben biztos vagyok. Valahol egyébként azt olvastam, hogy a kanyarkövetéses fényszóróhoz nem javasolják az 5-ös verziót, de indoklást nem írtak. Ennek ellenére én használom, problémám még nem volt vele.

Céges kocsikon én is úgy vagyok vele, hogy ahogy beülök miután bekötöttem magam, eslő dolgom a világítást felkapcsolni. Még nappal, városban is felkapcsolom, mert különben tutira elfelejteném. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 15., Cserenkov írta:

Várjál! Ez csak nekem ellentmondás?

Ha nincs automata állása a világításkapcsolódnak, mi a fényszenzor funkciója? Nálam legalábbis akkor működik a fényszenzor, akkor kapcsolgat a fényviszonyoktól függően ha a világításkapcsoló AUTO állásban van. Értelem szerűen 0 és tompított vagy helyzetjelző állásban én kapcsolgatom manuálisan és akkor a fényszenzor inaktív.

Egyébként én is az 5-ös verziót állítottam be a menetfényből és a világításkapcsolóhoz soha nem kell nyúlnom. Bár egyesek szerint nappal lakott területen kívül nem lehetne használni a "menetfényt", vagyis a főfényszórót az első helyzetjelző nélkül, kizárólag a tompított lenne állítólag szabályos. Mindenesetre én évek óta így használom és még soha senki, még közúti ellenőrzésen sem kötött bele.

Valamikor módosították a kreszt, akkor bekerült a menetfény, és nem kell a helyzetjelző, meg más világítás. De majd astra555 cartárs helyreteszi a dolgot :) 

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Frankie64 írta:

Valamikor módosították a kreszt, akkor bekerült a menetfény, és nem kell a helyzetjelző, meg más világítás. De majd astra555 cartárs helyreteszi a dolgot :) 

Például az utólag felrakott ledesekről tudom, hogy szabályos, ha a jogszabályban megadott felszerelési távolságnak megfelel, E-jeles, stb. , stb... De nálunk ez a csak főfényszóró felkapcsolása hivatalosan is menetfénynek minősül?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Cserenkov írta:

Például az utólag felrakott ledesekről tudom, hogy szabályos, ha a jogszabályban megadott felszerelési távolságnak megfelel, E-jeles, stb. , stb... De nálunk ez a csak főfényszóró felkapcsolása hivatalosan is menetfénynek minősül?

Elvileg gyári opció, jónak kell lennie :) Eddig nem reklamáltak nekem sem a szervek :)

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎11‎.‎16‎.‎ ‎21‎:‎02‎:‎54, Frankie64 írta:

Elvileg gyári opció, jónak kell lennie :) Eddig nem reklamáltak nekem sem a szervek :)

Ha a fényszóróban benne van a nappali menetfény jele, akkor szabályos (ha jól emlékszem "DL").

Ha nincs benne, akkor beleköthetnek.

Nekem utólagos van. A vizsgán nagyon nézegette 2 vizsgabiztos a lámpán lévő jelöléseket, de mivel márkás OSRAM (és nem kínai, amibe szívbaj nélkül beleütnek a sárgák bármilyen jelet), ezért simán átment.

Link to comment
Megosztás:

42 minutes ago, grep írta:

Ha a fényszóróban benne van a nappali menetfény jele, akkor szabályos (ha jól emlékszem "DL").

Ha nincs benne, akkor beleköthetnek.

Nekem utólagos van. A vizsgán nagyon nézegette 2 vizsgabiztos a lámpán lévő jelöléseket, de mivel márkás OSRAM (és nem kínai, amibe szívbaj nélkül beleütnek a sárgák bármilyen jelet), ezért simán átment.

Nekem is osram van, itt is dumáltunk róla 1 éve, bele is raktam apósommal még akkor, most nyáron csont nélkül átment. Igaz, én lekötöttem és szigszalaggal leragasztottam (nem is tűnt fel nekik). Sehol sem írja a kresz, hogy nem lehet egy lekötött és leragasztott DRL az autón, de egyébként is átment volna, mivel a szabályok szerint szereltük be és a jel is megvan rajta.

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Most nemrég ahogy jöttem haza, láttam egy kombi H Astrát az első lökhárító aljára valami gagyi kék ledcsíkok voltak felbiggyesztve. Ízlések és pofonok, de én soha nem lennék képes ilyen bohócot csinálni szegény autómból.

Ahogy öregszik a H Astra és már talán a legolcsóbbakhoz millió alatt is hozzá lehet jutni, sajnos egyre több ebből is a boyracer módon szétgányolt hülyegyerek autó. Mostanában egyre több ilyet látok. :(

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Cserenkov írta:

Most nemrég ahogy jöttem haza, láttam egy kombi H Astrát az első lökhárító aljára valami gagyi kék ledcsíkok voltak felbiggyesztve. Ízlések és pofonok, de én soha nem lennék képes ilyen bohócot csinálni szegény autómból.

Ahogy öregszik a H Astra és már talán a legolcsóbbakhoz millió alatt is hozzá lehet jutni, sajnos egyre több ebből is a boyracer módon szétgányolt hülyegyerek autó. Mostanában egyre több ilyet látok. :(

Eljött a váltás ideje Audira! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel meghülyült az Astra- m (2005, 1.7. Cdti) tolató radarja. Tegnap még semmi baja nem volt, ma reggel állok ki a garázsból és elkezdett folyamatosan sípolni. Azóta nem működik rendesen, csak folyamatosan sípol. Valakinek esetleg tippje, hogy mi okozhatja ezt? Valami elmozdult, vagy valami komolyabb gond lehet?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Koti23 írta:

Sziasztok!

Ma reggel meghülyült az Astra- m (2005, 1.7. Cdti) tolató radarja. Tegnap még semmi baja nem volt, ma reggel állok ki a garázsból és elkezdett folyamatosan sípolni. Azóta nem működik rendesen, csak folyamatosan sípol. Valakinek esetleg tippje, hogy mi okozhatja ezt? Valami elmozdult, vagy valami komolyabb gond lehet?

Köszi előre is!

Megoldódott! :)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 18., grep írta:

Ha a fényszóróban benne van a nappali menetfény jele, akkor szabályos (ha jól emlékszem "DL").

Ha nincs benne, akkor beleköthetnek.

Nekem utólagos van. A vizsgán nagyon nézegette 2 vizsgabiztos a lámpán lévő jelöléseket, de mivel márkás OSRAM (és nem kínai, amibe szívbaj nélkül beleütnek a sárgák bármilyen jelet), ezért simán átment.

Szia!

Nekem a gyári fapados opel lámpám van, és az 5-s opció van beállítva. Eddig sem műszakin, sem a szerv nem nehezményezte, hogy járó motornál világít a tompított, és a hátsó lámpa, minden egyéb (helyzetjelző, rendszámvilágítás) világítás nélkül. Nekem működik a kapcsolós lekapcsolás is rendesen.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎11‎.‎20‎.‎ ‎18‎:‎30‎:‎03, Frankie64 írta:

Szia!

Nekem a gyári fapados opel lámpám van, és az 5-s opció van beállítva. Eddig sem műszakin, sem a szerv nem nehezményezte, hogy járó motornál világít a tompított, és a hátsó lámpa, minden egyéb (helyzetjelző, rendszámvilágítás) világítás nélkül. Nekem működik a kapcsolós lekapcsolás is rendesen.

Én ezt elhiszem. Meg kell nézni, hogy a lámpában benne van-e a jelölés.

Elvileg egy lámpa csak arra a funkcióra használható, aminek a jelölése benne van. Ezért írtam, hogy amiben nincs benne, abba elvileg beleköthetnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.