Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár hete vettem egy 2004-es Z16XEP motorkódú H Astra-t. A hozzáértő autószerelőm cserélt benne gyertyákat, aminek az lett a vége, hogy javítani kellett a motorvezérlőt.... A villamos szerencsére rájött a hibára és javította. Azonban szólt, hogy valami nincs rendben a hűtőrendszerrel, mert miközben helyben járatták majdnem felforrt a hűtővíz. Azt mondták, hogy a hűtőventilátor nem indult be. Szólt hogy csak klímával használjam, állítsam fűtésre, úgy mennyi fog a ventilátor. Hozzátette nézessem meg szerelővel, hátha nem nyit a termosztát, vagy valami más gubanc van, mert a motorvezérlőn keresztül teszt üzemben mindkét fokozat kapcsolható. Ez után a rejtett menüt előcsalogatva, a klímát fűtésre állítva használtam. A motorhőfok kb 100-102°C körül mozog, hozzáteszem klíma nélkül is kb ugyanígy fest a dolog....

Ma elvittem egy szerelőhöz (persze nem a gyertyás mesterekhez...) aki rádugta a laptop-ot, frissített software-t és mondta, hogy az a hőfok amit a rejtett menünél látok az a motor hőfoka, és hogy az 100-110 között normálisnak mondható. A venti meg majd csak akkor fog beindulni, ha már a hűtő hőcserélőjénél is kellően meleg a folyadék.

Na ezek után ma  meghajtottam picit a gépet, klíma nélkül. A rejtett menü kb 102°C-ot mutatott, majd félreálltam és felületi hőmérővel megmértem a hűtőt, meg a csöveket, és hát minden 100°C körül volt, a venti pedig meg se mozdult....

Ezután kíváncsiságból bedurrantottam a klímát fűtésre, majd mikor a motorhőfok leesett 95 környékére újra megmértem, mi a helyzet a hőcserélőnél. Ekkor már csak 70°C körül hőfokokat mértem....

Nem kellene mégiscsak mennie a ventinek? Mi lehet a gubanc? Netán rossz a hőcserélőnél lévő hőfokérzékelő ami a ventilátort vezérli? Vagy egyáltalán mi alapján kapcsol be a ventilátor?

Előre is köszönöm a hozászólásokat.

ui.: már lassan egy hónapja vettem a gépet, de eddig többet volt szerelőnél mint nálam. Jó lenne már kicsit gondtalanul élvezni ;)

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek! astra H 1.4 benzines,3-4 nap alatt lemerül,DE nem mindíg. Új az akku,rámértem semmi fogyasztás (1-2 perc után).Olvastam valahol,hogy valami kondi szívja le?Hol milyen kondi?Generátorba? Nem mindig áll fent a jelenség,valami letestelne? A letestelés szerintem kizárva mert lassan merül le. Köszönöm előre megtisztelő válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Csucsi said:

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek! astra H 1.4 benzines,3-4 nap alatt lemerül,DE nem mindíg. Új az akku,rámértem semmi fogyasztás (1-2 perc után).Olvastam valahol,hogy valami kondi szívja le?Hol milyen kondi?Generátorba? Nem mindig áll fent a jelenség,valami letestelne? A letestelés szerintem kizárva mert lassan merül le. Köszönöm előre megtisztelő válaszotokat!

Nem lehet, hogy a radio onallositja magat? Tarts benne egy CD-t, azzal ez a lehetoseg kiloheto.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Nauda írta:

Sziasztok!

Pár hete vettem egy 2004-es Z16XEP motorkódú H Astra-t. A hozzáértő autószerelőm cserélt benne gyertyákat, aminek az lett a vége, hogy javítani kellett a motorvezérlőt.... A villamos szerencsére rájött a hibára és javította. Azonban szólt, hogy valami nincs rendben a hűtőrendszerrel, mert miközben helyben járatták majdnem felforrt a hűtővíz. Azt mondták, hogy a hűtőventilátor nem indult be. Szólt hogy csak klímával használjam, állítsam fűtésre, úgy mennyi fog a ventilátor. Hozzátette nézessem meg szerelővel, hátha nem nyit a termosztát, vagy valami más gubanc van, mert a motorvezérlőn keresztül teszt üzemben mindkét fokozat kapcsolható. Ez után a rejtett menüt előcsalogatva, a klímát fűtésre állítva használtam. A motorhőfok kb 100-102°C körül mozog, hozzáteszem klíma nélkül is kb ugyanígy fest a dolog....

Ma elvittem egy szerelőhöz (persze nem a gyertyás mesterekhez...) aki rádugta a laptop-ot, frissített software-t és mondta, hogy az a hőfok amit a rejtett menünél látok az a motor hőfoka, és hogy az 100-110 között normálisnak mondható. A venti meg majd csak akkor fog beindulni, ha már a hűtő hőcserélőjénél is kellően meleg a folyadék.

Na ezek után ma  meghajtottam picit a gépet, klíma nélkül. A rejtett menü kb 102°C-ot mutatott, majd félreálltam és felületi hőmérővel megmértem a hűtőt, meg a csöveket, és hát minden 100°C körül volt, a venti pedig meg se mozdult....

Ezután kíváncsiságból bedurrantottam a klímát fűtésre, majd mikor a motorhőfok leesett 95 környékére újra megmértem, mi a helyzet a hőcserélőnél. Ekkor már csak 70°C körül hőfokokat mértem....

Nem kellene mégiscsak mennie a ventinek? Mi lehet a gubanc? Netán rossz a hőcserélőnél lévő hőfokérzékelő ami a ventilátort vezérli? Vagy egyáltalán mi alapján kapcsol be a ventilátor?

Előre is köszönöm a hozászólásokat.

ui.: már lassan egy hónapja vettem a gépet, de eddig többet volt szerelőnél mint nálam. Jó lenne már kicsit gondtalanul élvezni ;)

 

 

1.6 benzinesnél a 100-102 fok teljesen normális, a venti 105 vagy 108-nál indul be, ha jól emlékszem.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

1 perc, sasa58 írta:

1.6 benzinesnél a 100-102 fok teljesen normális, a venti 108-nál indul be, ha jól emlékszem.

Így van, én is ezt akartam írni. Én 105 fokra emlékszem, hogy annál indul a venti. De lehet hogy nem emlékszem pontosan, benzines H Astrám nem volt, csak itt írták régebben. A lényeg hogy 100-102 foknál teljesen normális, hogy nem megy még a ventilátor. Nem fog felforrni, egyrészt mert nyomás alatt van a rendszer, másrészt a hűtőfolyadék nem tisztán desztillált víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, telo írta:

Őőőőő.... érdekes, nekem 95 körül már beindul a venti kis fokozaton és 87-88-ig visszahűt... Legalábbis a titkos menüs hőfok kiíráás szerint. Mondjuk Z20LER, nem Z16XEP...

Az tényleg érdekes, mert nálam a dízelnél 97-98 fokon indul el és 89-90 fokra hűt vissza.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, telo írta:

Őőőőő.... érdekes, nekem 95 körül már beindul a venti kis fokozaton és 87-88-ig visszahűt... Legalábbis a titkos menüs hőfok kiíráás szerint. Mondjuk Z20LER, nem Z16XEP...

A Z16XEP-nek az üzemi hőfoka 105 fok.

Ott még nem kapcsol a venti. Valahol 108-110 körül kapcsol.

Mondjuk az első Z16XEP motorvezérlőkben volt olyan hiba, hogy digit klíma esetén, ha a klíma ki volt kapcsolva, akkor nem kapcsolta a ventilátort egyáltalán és megfőhetett a motor. Ehhez az opel kiadott vezérlő frissítést.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem csak 88-90°C-ig szokott felmenni a hőmérséklet a BC szerint, szintén Z16XEP. A 105°C-ról már korábban is olvastam, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Kinéz egy termosztát csere? Ha 10-15°C-kal üzemi hőmérséklet alatt jár a motor, akkor mi történik, erősebben amortizálódik a motor?

Módosítva : Vertigo
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Vertigo írta:

Érdekes, nekem csak 88-90°C-ig szokott felmenni a hőmérséklet a BC szerint, szintén Z16XEP. A 105°C-ról már korábban is olvastam, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Kinéz egy termosztát csere? Ha 10-15°C-kal üzemi hőmérséklet alatt jár a motor, akkor mi történik, erősebben amortizálódik a motor?

Lehetséges, bár most így a jó időben lassan nem lesz jelentősége már. Valószínűleg nem zár rendesen, így az egész hűtőkörön átmegy a folyadék és a menetszél lehűti. Érdemes megnézni a hőfok jeladót is, van, hogy az adja meg magát. Ellenőrizni meg a nyitási hőmérséklet ismeretében tudod. Ha már alatta is melegszik a hűtőhöz menő cső, akkor biztosan megakadt és cserére érett.

Ha nincs meg az üzemi hőfok, a fogyasztás megnőhet, és lehetséges a gyorsabb kopás is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, grep írta:

A Z16XEP-nek az üzemi hőfoka 105 fok.

Ott még nem kapcsol a venti. Valahol 108-110 körül kapcsol.

Mondjuk az első Z16XEP motorvezérlőkben volt olyan hiba, hogy digit klíma esetén, ha a klíma ki volt kapcsolva, akkor nem kapcsolta a ventilátort egyáltalán és megfőhetett a motor. Ehhez az opel kiadott vezérlő frissítést.

Köszönöm a válaszokat. Én is olvastam software frissítésről, ezért is kértem tegnap a szakit, hogy frissítsen rá. A villamos emberrel viszont még frissítés előtt nyomtuk fel 111°C-ra BC szerint, és még mindig állt a venti. Az enyém 2004-es  évjárat, manuális klímával, de nagyon úgy fest, hogy a motorvezérlő már nem a sajátja...

Amúgy melyik hőfokjeladó indítja a ventit? Laikusként úgy gondolom, hogy a motorhőfok alapján nyit a termosztát, a venti meg a hőcserélő hőmérséklete alapján indul. Vagy Rosszul gondolom? :) Akkor kellene indulnia ha BC szerint 108-110?

Akkor nyugodnék meg igazán, ha végre egyszer működésre bírnám végre ;) 

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Nauda írta:

Sziasztok!

Pár hete vettem egy 2004-es Z16XEP motorkódú H Astra-t. A hozzáértő autószerelőm cserélt benne gyertyákat, aminek az lett a vége, hogy javítani kellett a motorvezérlőt.... A villamos szerencsére rájött a hibára és javította. Azonban szólt, hogy valami nincs rendben a hűtőrendszerrel, mert miközben helyben járatták majdnem felforrt a hűtővíz. Azt mondták, hogy a hűtőventilátor nem indult be. Szólt hogy csak klímával használjam, állítsam fűtésre, úgy mennyi fog a ventilátor. Hozzátette nézessem meg szerelővel, hátha nem nyit a termosztát, vagy valami más gubanc van, mert a motorvezérlőn keresztül teszt üzemben mindkét fokozat kapcsolható. Ez után a rejtett menüt előcsalogatva, a klímát fűtésre állítva használtam. A motorhőfok kb 100-102°C körül mozog, hozzáteszem klíma nélkül is kb ugyanígy fest a dolog....

Ma elvittem egy szerelőhöz (persze nem a gyertyás mesterekhez...) aki rádugta a laptop-ot, frissített software-t és mondta, hogy az a hőfok amit a rejtett menünél látok az a motor hőfoka, és hogy az 100-110 között normálisnak mondható. A venti meg majd csak akkor fog beindulni, ha már a hűtő hőcserélőjénél is kellően meleg a folyadék.

Na ezek után ma  meghajtottam picit a gépet, klíma nélkül. A rejtett menü kb 102°C-ot mutatott, majd félreálltam és felületi hőmérővel megmértem a hűtőt, meg a csöveket, és hát minden 100°C körül volt, a venti pedig meg se mozdult....

Ezután kíváncsiságból bedurrantottam a klímát fűtésre, majd mikor a motorhőfok leesett 95 környékére újra megmértem, mi a helyzet a hőcserélőnél. Ekkor már csak 70°C körül hőfokokat mértem....

Nem kellene mégiscsak mennie a ventinek? Mi lehet a gubanc? Netán rossz a hőcserélőnél lévő hőfokérzékelő ami a ventilátort vezérli? Vagy egyáltalán mi alapján kapcsol be a ventilátor?

Előre is köszönöm a hozászólásokat.

ui.: már lassan egy hónapja vettem a gépet, de eddig többet volt szerelőnél mint nálam. Jó lenne már kicsit gondtalanul élvezni ;)

 

 

Semmi baja nincs az autódnak. Nekem is ilyen motorom van, a termosztátra 105 fok van írva, üzemi állapotban az enyém 104 fokra áll be. A ventillátort 113-foknál kapcsolja be, majd 101 foknál kapcsolja ki. Az esetedben lévő 102 fok teljesen normális.

Azt könnyen tudod ellenőrizni, hogy nálad mikor kapcsol be a ventillátor; csak hagyd alapjáraton járni, valahol 110 fok felett be fog kapcsolni a ventillátor.

Módosítva : pjotr
Link to comment
Megosztás:

5 perce, pjotr írta:

Semmi baja nincs az autódnak. Nekem is ilyen motorom van, a termosztátra 105 fok van írva, üzemi állapotban az enyém 104 fokra áll be. A ventillátort 113-foknál kapcsolja be. Az esetedben lévő 102 fok teljesen normális.

Azt könnyen tudod ellenőrizni, hogy nálad mikor kapcsol be a ventillátor; csak hagyd alapjáraton járni, valahol 110 fok felett be fog kapcsolni a ventillátor.

Gyanítom, hogy a műszercsoportban azért nincs hőfokmérő, mert az átlagember bepánikolna, ha egy 100 fok feletti értéket látni a műszeren..

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Astra555 írta:

Lehetséges, bár most így a jó időben lassan nem lesz jelentősége már. Valószínűleg nem zár rendesen, így az egész hűtőkörön átmegy a folyadék és a menetszél lehűti. Érdemes megnézni a hőfok jeladót is, van, hogy az adja meg magát. Ellenőrizni meg a nyitási hőmérséklet ismeretében tudod. Ha már alatta is melegszik a hűtőhöz menő cső, akkor biztosan megakadt és cserére érett.

Ha nincs meg az üzemi hőfok, a fogyasztás megnőhet, és lehetséges a gyorsabb kopás is.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Nauda írta:

Köszönöm a válaszokat. Én is olvastam software frissítésről, ezért is kértem tegnap a szakit, hogy frissítsen rá. A villamos emberrel viszont még frissítés előtt nyomtuk fel 111°C-ra BC szerint, és még mindig állt a venti. Az enyém 2004-es  évjárat, manuális klímával, de nagyon úgy fest, hogy a motorvezérlő már nem a sajátja...

Amúgy melyik hőfokjeladó indítja a ventit? Laikusként úgy gondolom, hogy a motorhőfok alapján nyit a termosztát, a venti meg a hőcserélő hőmérséklete alapján indul. Vagy Rosszul gondolom? :) Akkor kellene indulnia ha BC szerint 108-110?

Akkor nyugodnék meg igazán, ha végre egyszer működésre bírnám végre ;) 

 

A Z16XEP 112C° indul el.

Mondjuk nekem átlagosan 92-96C° között mozog átlagos üzemeltetésnél. Persze van, hogy ennél több...:-).. a 112C°tapasztalat.....a 2. fokozatot úgy tudom 116C°-nál indulna el, de ezt nem vártam meg sose.....Ha klíma be van kapcsolva, akkor 95C°-nál kapcsol....

 

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Más.

Dízeles Cartársaktól kérdezném: akinek van tempomat benne, ha tempomattal gyorsítasz, az mennyire dinamikus?

Ma felprogramoztam egy tempomat kart, és a benzineshez képest lomhán gyorsított. Természetesen minden funkciója működik, de olyan lomhának érződik. Ráadásul ha pedállal gyorsítottunk, akkor igen meggyőzően gyorsult az autó.

Amúgy van/lenne különbség a karban (dizel/benzin), vagy ez tök egyforma minden H Astrában?

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, bocsi lehet nagyon láma kérdést teszek fel, de elektronikai jellegű a kérdés. Valakinek volt már ilyen tapasztalata: Opel astra H 1.6 a kormányművön elhelyezett rádió hangszabályzót ha szeretném hangosítani akkor a rádió/cd hangerő az halkúl, de ha megnyomom a kürtöt na az nincs, a hangerő az emelkedik. Jól sejtem hogy ez nem otthoni szerelés hanem szervíz? Választ előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, KP-001 írta:

Sziasztok, bocsi lehet nagyon láma kérdést teszek fel, de elektronikai jellegű a kérdés. Valakinek volt már ilyen tapasztalata: Opel astra H 1.6 a kormányművön elhelyezett rádió hangszabályzót ha szeretném hangosítani akkor a rádió/cd hangerő az halkúl, de ha megnyomom a kürtöt na az nincs, a hangerő az emelkedik. Jól sejtem hogy ez nem otthoni szerelés hanem szervíz? Választ előre is köszi.

Szervízbe hiába viszed ők Cim modult fognak cserélni ami nem kevés pénz főlleg egy új. Ugyanis a kormány háta mögött lévő un. Cim modullal van a baj. Típushiba, anno volt erre egy visszahívás is. Egy szorítós bilincset pattintottak fel a csatlakozó részhez mert a panelen a forrasztások rosszak ezért van ez a hiba, és ugy voltak vele ez a bilincs össze szorítja annyira hogy ne legyen kontaktos. Van egy orosz oldalon egy javítási utmutató amely alapján meg tudod te is magdnak csinálni ha van némi tapasztalatod a kiszerelésben és a forrasztásban. Én már ezen tul vagyok magamnak csináltam és azóta hibátlan. Lassan 2 éve. Esetleg ha van egy elektronikai ismerősöd akkor ő tud neked ebben segíteni ha te nem mersz hozzá fogni. Ha gondolod tudok neked segíteni, keress nyugodtan ha kérdésed van. Helyileg merre laksz egyébként?

 

Találltam neked egy nagyon korrekt leírást. Ez legalább magyarul van és részletes. Kicsit nekem nehezebb volt a megértés az orosz oldalt böngészve. :)

http://www.opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Ha nem regisztrálva nem tudod megnézni de pár perc és regelj be utánna látni fogod.

Módosítva : janyka19
Link to comment
Megosztás:

34 perce, KP-001 írta:

Sziasztok, bocsi lehet nagyon láma kérdést teszek fel, de elektronikai jellegű a kérdés. Valakinek volt már ilyen tapasztalata: Opel astra H 1.6 a kormányművön elhelyezett rádió hangszabályzót ha szeretném hangosítani akkor a rádió/cd hangerő az halkúl, de ha megnyomom a kürtöt na az nincs, a hangerő az emelkedik. Jól sejtem hogy ez nem otthoni szerelés hanem szervíz? Választ előre is köszi.

Ez a tipikus CIM modul hiba.

Itt a javítás részletes leírása.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, KP-001 írta:

Forrasztás az megy azzal nem hinném hogy gondom lenne, de a szétszedés az valahogy csak az orosz módszert ismerem (kalapács) :D helyileg Gyulán lakok.

 

Az messze van, meg csinálltam volna neked. Akkor keress egy szakit aki ki szereli neked, és akkor hajrá. A leírás alapján meg tudod forrasztani. A szakszervizeket hanyagold az ilyen hibával. Ők csak kompletten cserélik az ilyen dolgokat te meg győzd kifizetni.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Maybal írta:

A Z16XEP 112C° indul el.

Mondjuk nekem átlagosan 92-96C° között mozog átlagos üzemeltetésnél. Persze van, hogy ennél több...:-).. a 112C°tapasztalat.....a 2. fokozatot úgy tudom 116C°-nál indulna el, de ezt nem vártam meg sose.....Ha klíma be van kapcsolva, akkor 95C°-nál kapcsol....

 

 

Köszönöm mindenkinek a hsz-eket, megnyugodtam ;) Azért rakhattak volna olyan visszajelzőt ami nem hőfokot ír ki, hanem egy mutató és jelzi, hogy üzemi hőfokon van... Különben én se aggódtam volna ezen, ha a villamos szaki nem mondja, hogy szerinte valami szar és nem indul a venti....

Link to comment
Megosztás:

13 órája, KP-001 írta:

Sziasztok, bocsi lehet nagyon láma kérdést teszek fel, de elektronikai jellegű a kérdés. Valakinek volt már ilyen tapasztalata: Opel astra H 1.6 a kormányművön elhelyezett rádió hangszabályzót ha szeretném hangosítani akkor a rádió/cd hangerő az halkúl, de ha megnyomom a kürtöt na az nincs, a hangerő az emelkedik. Jól sejtem hogy ez nem otthoni szerelés hanem szervíz? Választ előre is köszi.

Az enyém is ilyen már régóta, az esetek 80%-ában nem működik felkapcsolt világításnál. Az első vizsgálat alapján processzorhibás, így a forrasztás nem sokat érne. Az új kb. 50 ezer körül van.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎03‎.‎11‎. at 9:31, Vertigo írta:

Érdekes, nekem csak 88-90°C-ig szokott felmenni a hőmérséklet a BC szerint, szintén Z16XEP. A 105°C-ról már korábban is olvastam, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Kinéz egy termosztát csere? Ha 10-15°C-kal üzemi hőmérséklet alatt jár a motor, akkor mi történik, erősebben amortizálódik a motor?

Nekem is egy jó ideig, majd elkezdett össze-vissza értékeket felvenni (értsd 75-80, majd 95, megint alacsonyabb, stb.).

Termosztát csere után 104-105-re beállt.

Szóval nekem termosztát csere előtt mutatott annyit mint neked, majd csere után 105 lett. Nem mondom, hogy nálad is ez a probléma, de nekem ez volt (ja, 105 fokos termosztát lett berakva, nem tudom van-e más fajta, de rá volt írva a dobozra).

A Z16XEP üzemi hőfoka ilyen magas, biztos megvan az oka. Laikusként (mivel nem motortervezőként tengetem napjaimat) az gondolom, hogy nem biztos, hogy egészséges, ha a tervettnél jóval alacsonyabban működik.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, grep írta:

Nekem is egy jó ideig, majd elkezdett össze-vissza értékeket felvenni (értsd 75-80, majd 95, megint alacsonyabb, stb.).

Termosztát csere után 104-105-re beállt.

Szóval nekem termosztát csere előtt mutatott annyit mint neked, majd csere után 105 lett. Nem mondom, hogy nálad is ez a probléma, de nekem ez volt (ja, 105 fokos termosztát lett berakva, nem tudom van-e más fajta, de rá volt írva a dobozra).

A Z16XEP üzemi hőfoka ilyen magas, biztos megvan az oka. Laikusként (mivel nem motortervezőként tengetem napjaimat) az gondolom, hogy nem biztos, hogy egészséges, ha a tervettnél jóval alacsonyabban működik.

Köszi! Árban hogy néz ki egy ilyen móka? Mert az Astrás fb-csoportban is sokan cserélték most télen a termosztátot, viszont árakról nem igazán volt szó, ha jól emlékszem.

Szerk.: megnéztem Unixnál, 40 körül vannak a termosztátok, ez kedvezménnyel kijön kb. 25-ből, viszont azt hiszem, elég nehézkes a cseréje, szóval azt majd szerelőre bízom :)

Módosítva : Vertigo
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.