Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

6 perce, EderPedro írta:

Ez a "hibajavító" bilincs mit takarna? Vagy ezt a modult hogy lehet javítani, hol vállalnák?

A bilincs tul sokat nem segit, foleg, ha mar megvan a hiba, de ingyen felteszik Opel szervizekben, ha meg nincs fent (visszahivas volt ra). A javitas nehany forrasztasbol all, csak elotte ki kell szedni a modult. Par hete pont itt volt rola szo, CIM -re keress.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

A bilincs tul sokat nem segit, foleg, ha mar megvan a hiba, de ingyen felteszik Opel szervizekben, ha meg nincs fent (visszahivas volt ra). A javitas nehany forrasztasbol all, csak elotte ki kell szedni a modult. Par hete pont itt volt rola szo, CIM -re keress.

Hát én a bilincset kérdeztem Opel szervizben. Néztek hülyén rám, hogy az mi. Majd az ürge azt mondta, hogy az már olyan régen volt, hogy senki sem emlékszik már rá náluk.

Szóval az opel szerint ennyire elavult a H Astra.

/Ennyit a márkaszervizről/

Link to comment
Megosztás:

OpCommal ki lett olvasva a hiba, mert végre jelentkezett már hibaüzenet, nem kommunikál a can-buson keresztül a CIM modul - UEC modul és a motorvezérlő. Viszont nagy meglepetésre, ha éppen nem indul, fogyasztás kijelzőnél "F"-t ír ki a 0.0L helyett, akkor ha a gyújtás rajta van hagyva kb. 2-3 percig egyszer csak feléled a rendszer és lehet indítani. Akkor ezt mi okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

47 perce, EderPedro írta:

OpCommal ki lett olvasva a hiba, mert végre jelentkezett már hibaüzenet, nem kommunikál a can-buson keresztül a CIM modul - UEC modul és a motorvezérlő. Viszont nagy meglepetésre, ha éppen nem indul, fogyasztás kijelzőnél "F"-t ír ki a 0.0L helyett, akkor ha a gyújtás rajta van hagyva kb. 2-3 percig egyszer csak feléled a rendszer és lehet indítani. Akkor ezt mi okozhatja?

Ez siman lehet a CIM modul forrasztasi problemaja, mindenkeppen az a legolcsobb kovetkezo probalkozas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy Grundig OPEL CD30 MP+ fejegységgel kapcsolatos problémával kapcsolatban érdeklődnék. Olvasgattam német forumokon ott "hitz probleme" 
ként hivatkoznak a hangerő problémára. Nagy melegben, bekapcsolás után csak halkan szól a rádió, nem lehet hangosítani.
Ez a probléma érinti a CD70 fejegységet is, csak halkan szól a rádió, se tekerővel, se a kormányon nem lehet emelni a hangerőt, valami védelem védi,
hogy ha nagy a környezeti hőmérséklet, nem lehet hangosítani. Miután klímával lehűtöm a kocsit, kis idő után újra lehet hangot adni rá és normálisan szól.
Eleinte zárlat, vagy hangszóró kábelezés zárlatára gondoltam, de abszolút a hőmérséklettel függ össze a dolog. De sajnos egyre rosszabb, és már egyre gyakoribb a hiba
viszonylag alacsony hőmérsékleten is.
Találkozott valaki ilyesmivel közületek? Talált megoldást rá valaki?
Én arra gondoltam, lehet benne egy kis ventilátor, ami esetleg nem működik, szedett valaki már szét ilyet, látható gondja lehet neki érdemes nekiugranom?
Köszönök minden tapasztalatot segítséget ez ügyben!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, iolesz írta:

Sziasztok,

Egy Grundig OPEL CD30 MP+ fejegységgel kapcsolatos problémával kapcsolatban érdeklődnék. Olvasgattam német forumokon ott "hitz probleme" 
ként hivatkoznak a hangerő problémára. Nagy melegben, bekapcsolás után csak halkan szól a rádió, nem lehet hangosítani.
Ez a probléma érinti a CD70 fejegységet is, csak halkan szól a rádió, se tekerővel, se a kormányon nem lehet emelni a hangerőt, valami védelem védi,
hogy ha nagy a környezeti hőmérséklet, nem lehet hangosítani. Miután klímával lehűtöm a kocsit, kis idő után újra lehet hangot adni rá és normálisan szól.
Eleinte zárlat, vagy hangszóró kábelezés zárlatára gondoltam, de abszolút a hőmérséklettel függ össze a dolog. De sajnos egyre rosszabb, és már egyre gyakoribb a hiba
viszonylag alacsony hőmérsékleten is.
Találkozott valaki ilyesmivel közületek? Talált megoldást rá valaki?
Én arra gondoltam, lehet benne egy kis ventilátor, ami esetleg nem működik, szedett valaki már szét ilyet, látható gondja lehet neki érdemes nekiugranom?
Köszönök minden tapasztalatot segítséget ez ügyben!

Szia,

A szerintem mind a kettoben van ventillator.Legalabbis a CD70-ben biztosan,mert egy hosszabb ut utan,mikor leallitom az autot es kikapcsolom a fejegyseget,akkor hallom,hogy egy ideig megy a ventillatora.

A CD30 MP3-nal ezt mondjuk soha nem tapasztaltam,de valoszinu azert,mert a CD70 minden bizonnyal jobban melegszik a GPS tuner miatt.

Szoval lehet rossz benne a ventillator,de ha jol emlekszem,olvastam mar itt errol a problemarol.Hatha valaki tudja a megoldast ra neked.

Udv.:Szabi

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, iolesz írta:

Egy Grundig OPEL CD30 MP+ fejegységgel kapcsolatos problémával kapcsolatban érdeklődnék.

...

Én arra gondoltam, lehet benne egy kis ventilátor, ami esetleg nem működik, szedett valaki már szét ilyet, látható gondja lehet neki érdemes nekiugranom?
 

Benne nincs, legalabbis a tetejet leszedve nem latszik. Viszont az Ecat szerint nalam van egy ilyen: RADIO EQUIPMENT COOLING SYSTEM.

Hogy ez pontosan mi, azt nem tudom, lehet, hogy csak valami cso visz arra egy kis levegot.

Azt probalnam ki, mi tortenik, ha kihuzod a radiot, ameddig a kabelek engedik (antennat lekotve esetleg, ha az rovid).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, iolesz írta:

Sziasztok,

Egy Grundig OPEL CD30 MP+ fejegységgel kapcsolatos problémával kapcsolatban érdeklődnék. Olvasgattam német forumokon ott "hitz probleme" 
ként hivatkoznak a hangerő problémára. Nagy melegben, bekapcsolás után csak halkan szól a rádió, nem lehet hangosítani.
Ez a probléma érinti a CD70 fejegységet is, csak halkan szól a rádió, se tekerővel, se a kormányon nem lehet emelni a hangerőt, valami védelem védi,
hogy ha nagy a környezeti hőmérséklet, nem lehet hangosítani. Miután klímával lehűtöm a kocsit, kis idő után újra lehet hangot adni rá és normálisan szól.
Eleinte zárlat, vagy hangszóró kábelezés zárlatára gondoltam, de abszolút a hőmérséklettel függ össze a dolog. De sajnos egyre rosszabb, és már egyre gyakoribb a hiba
viszonylag alacsony hőmérsékleten is.
Találkozott valaki ilyesmivel közületek? Talált megoldást rá valaki?
Én arra gondoltam, lehet benne egy kis ventilátor, ami esetleg nem működik, szedett valaki már szét ilyet, látható gondja lehet neki érdemes nekiugranom?
Köszönök minden tapasztalatot segítséget ez ügyben!

Ez normális dolog, ahogy mondtad is a végfok ic-ben van védelem, azért tilt le! Ventilátor csak a cd70-ben van, nem szokott tönkre menni!

Végfok IC probléma elő szokott fordulni mindkét fejegységnél, nem gyakori de elképzelhető, hogy már nem teljesen jól működik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köszönöm a gyors válaszokat, ma ismét eljátszotta, sajnos most már hidegben is, és folyamatos a jelenség, bekapcsol de a hangerő szabályozást teljesen letiltja.
Lehet, hogy a gyártót nem jól írtam ez az OPEL CD30 MP3 - 6 gombos verzió ami lehet hogy Blaupunkt gyártmány, nem Grundig. 
Esetleg van olyan valaki aki ezt a végfok IC problémát javíthatja, vagy javíttatta már meg már ezt esetleg valaki ? Látszólag minden rendben van az egységgel, csak hangerőt nem lehet emelni, minden más működik. Nem tudom mit tegyek, lehet kicserélem esetleg egy CD70 vagy DVD90 egységre, ha találok olcsón (nagy MID kijelző már van), lehet érdemes is lenne cserélni a fejegységet, eljött az ideje :-) 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 06. at 20:27, iolesz írta:

Sziasztok,

Köszönöm a gyors válaszokat, ma ismét eljátszotta, sajnos most már hidegben is, és folyamatos a jelenség, bekapcsol de a hangerő szabályozást teljesen letiltja.
Lehet, hogy a gyártót nem jól írtam ez az OPEL CD30 MP3 - 6 gombos verzió ami lehet hogy Blaupunkt gyártmány, nem Grundig. 
Esetleg van olyan valaki aki ezt a végfok IC problémát javíthatja, vagy javíttatta már meg már ezt esetleg valaki ? Látszólag minden rendben van az egységgel, csak hangerőt nem lehet emelni, minden más működik. Nem tudom mit tegyek, lehet kicserélem esetleg egy CD70 vagy DVD90 egységre, ha találok olcsón (nagy MID kijelző már van), lehet érdemes is lenne cserélni a fejegységet, eljött az ideje :-) 

igazából ha teheted inkább cseréld le! Én szeretem megjavitani a készülékeket, de van amit nem annyira éri meg!

A cd70 jó választás volna, szebben szól többet tud, előre lépés volna!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 08. at 15:19, Somi írta:

szia!

Mennyibe kerülne a kettő együtt? :-)

 

Szia!

Bocsánat a késői válaszért. Van egy nagyon komoly érdeklődő. Egyébként 85 eFt a kettő együtt (DVD90+UHP4+kábelköteg+mikrofon+ B Zafira tartó). Ha megmarad, akkor jelzem neked.

Más:

A napokban érkezik komfort modul (www.pepas.cz féle), ha valakit most érdekel, akkor egy darab ára jelenleg 39400 Ft lenne. Hétvégéig érvényes ez az ár, utána kb.: 41500 Ft/db.

Módosítva : koco
Link to comment
Megosztás:

11 órája, koco írta:

Szia!

Bocsánat a késői válaszért. Van egy nagyon komoly érdeklődő. Egyébként 85 eFt a kettő együtt (DVD90+UHP4+kábelköteg+mikrofon+ B Zafira tartó). Ha megmarad, akkor jelzem neked.

Más:

A napokban érkezik komfort modul (www.pepas.cz féle), ha valakit most érdekel, akkor egy darab ára jelenleg 39400 Ft lenne. Hétvégéig érvényes ez az ár, utána kb.: 41500 Ft/db.

Ok, jelezd kérlek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, Rascally81 írta:

H Astra tulajdonosa vagyok, és az érdekelne, hogy a BC gombot nyomogatva  milyen információkat kellene mutatnia, mert jelenleg nekem csak a pillanatnyi fogyasztást mutatja. Nem lehetne azt beállítani, hogy a megtehető utat, illetve több adatot szolgáltasson?

Gondolom, BID kijelzo, valtogatni kell a kepernyok kozott. Nyomkodj gombokat a kormanyon (ha van), vagy a radion, aztan kiderul, melyik valtja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nemrég vásároltam egy Opel Astra h sedant, digit klímás és az alábbi problémát vettem észre: gondol egyet menet közben és a kijelzőről eltűnik levegő szabályzás, fújás erősség és a hőfok. Üres lesz a kijelző alsó sávja. Ekkor elkezdem nyomogatni tekergetni de nem nem mutat semmit. Közben érzem h működnek a funkciók mert a levegő szabályzás fújás erőssége változik, valamint az is hogy hová fújja. Majd változó időközönként visszatér és ismét mutatja a kijelző, de ha elkezdem állítgatni megint eltűnik egy idő után...

Továbbá azt is észre vettem, ha bekapcsolom a hátsó ablak fűtést, majd mikor már nem kell kikapcsolom, de az pár másodperc elteltével magától visszakapcsol. Ezt eljátssza vagy ötször mire ki tudom kapcsolni.

Nem tudom valaki tudja mi lehet a baja? Talán a klíma vezérlő panel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, laacus1 írta:

Nemrég vásároltam egy Opel Astra h sedant, digit klímás és az alábbi problémát vettem észre: gondol egyet menet közben és a kijelzőről eltűnik levegő szabályzás, fújás erősség és a hőfok. Üres lesz a kijelző alsó sávja. Ekkor elkezdem nyomogatni tekergetni de nem nem mutat semmit. Közben érzem h működnek a funkciók mert a levegő szabályzás fújás erőssége változik, valamint az is hogy hová fújja. Majd változó időközönként visszatér és ismét mutatja a kijelző, de ha elkezdem állítgatni megint eltűnik egy idő után...

Továbbá azt is észre vettem, ha bekapcsolom a hátsó ablak fűtést, majd mikor már nem kell kikapcsolom, de az pár másodperc elteltével magától visszakapcsol. Ezt eljátssza vagy ötször mire ki tudom kapcsolni.

Nem tudom valaki tudja mi lehet a baja? Talán a klíma vezérlő panel?

Kene legyen hozza hibakod, esetleg mutatja a pedalos modszer is, vagy ha nem, akkor Opcom, Tech2. A legegyszerubb elso lepes az, hogy vedd ki a klima panelt, es masszirozd meg a csatlakozoit.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Kene legyen hozza hibakod, esetleg mutatja a pedalos modszer is, vagy ha nem, akkor Opcom, Tech2. A legegyszerubb elso lepes az, hogy vedd ki a klima panelt, es masszirozd meg a csatlakozoit.

 

Bocsi, de nem vagyok nagy szakavatott szerelő, a műszerfalon semmilyen hiba üzenet(lámpa) nem jelenik meg. Ettől függetlenül tárol valami kódot? Pedálos módszer? Bocsi, ezzel mire gondolsz? Gondolom az opcom meg a Tech2 azok programok amivel ki lehet olvastatni? 

A héten megpróbálom valahogy kivenni a panelt és a csatlakozóját átmozgatom.

Annak is örülnék ha valaki adna egy elérhetőséget egy opelos szakihoz Pesten aki ezeket keni vágja és elvinném hozzá megcsináltatni... Opel szervízbe nem merek menni mert félek hogy elkérik a világ pénzét...

Köszi:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, laacus1 írta:

Sziasztok.

Nemrég vásároltam egy Opel Astra h sedant, digit klímás és az alábbi problémát vettem észre: gondol egyet menet közben és a kijelzőről eltűnik levegő szabályzás, fújás erősség és a hőfok. Üres lesz a kijelző alsó sávja. Ekkor elkezdem nyomogatni tekergetni de nem nem mutat semmit. Közben érzem h működnek a funkciók mert a levegő szabályzás fújás erőssége változik, valamint az is hogy hová fújja. Majd változó időközönként visszatér és ismét mutatja a kijelző, de ha elkezdem állítgatni megint eltűnik egy idő után...

Továbbá azt is észre vettem, ha bekapcsolom a hátsó ablak fűtést, majd mikor már nem kell kikapcsolom, de az pár másodperc elteltével magától visszakapcsol. Ezt eljátssza vagy ötször mire ki tudom kapcsolni.

Nem tudom valaki tudja mi lehet a baja? Talán a klíma vezérlő panel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia! Én nem vagyok szerelő.

A hátsó ablak fűtésnél szerintem a kapcsoló lehet szar.

A kijelzőről eltűnő levegő szabályzás, fújás erősség és a hőfok helyett mi van ? Üres vagy kiír helyette mást. Tehát a kijelződ szarakodik, vagy a computer?

Link to comment
Megosztás:

38 perce, laacus1 írta:

 

Bocsi, de nem vagyok nagy szakavatott szerelő, a műszerfalon semmilyen hiba üzenet(lámpa) nem jelenik meg. Ettől függetlenül tárol valami kódot? Pedálos módszer? Bocsi, ezzel mire gondolsz? Gondolom az opcom meg a Tech2 azok programok amivel ki lehet olvastatni? 

A héten megpróbálom valahogy kivenni a panelt és a csatlakozóját átmozgatom.

Annak is örülnék ha valaki adna egy elérhetőséget egy opelos szakihoz Pesten aki ezeket keni vágja és elvinném hozzá megcsináltatni... Opel szervízbe nem merek menni mert félek hogy elkérik a világ pénzét...

Köszi:)

Pedálteszt esélytelen lesz, az csak a motorral kapcsolatos hibákat dobja ki. OP-COM vagy Tech2 lesz a megoldás. Keress valakit, akinek van a közelben, vagy menj el valahová egy hibakód olvasásra. Ha ritkán csinálja, akkor közvetlenül a hiba után, mert egy idő után törlődik a hibakód a tárolóból.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, laacus1 írta:

Sziasztok.

Nemrég vásároltam egy Opel Astra h sedant, digit klímás és az alábbi problémát vettem észre: gondol egyet menet közben és a kijelzőről eltűnik levegő szabályzás, fújás erősség és a hőfok. Üres lesz a kijelző alsó sávja. Ekkor elkezdem nyomogatni tekergetni de nem nem mutat semmit. Közben érzem h működnek a funkciók mert a levegő szabályzás fújás erőssége változik, valamint az is hogy hová fújja. Majd változó időközönként visszatér és ismét mutatja a kijelző, de ha elkezdem állítgatni megint eltűnik egy idő után...

Továbbá azt is észre vettem, ha bekapcsolom a hátsó ablak fűtést, majd mikor már nem kell kikapcsolom, de az pár másodperc elteltével magától visszakapcsol. Ezt eljátssza vagy ötször mire ki tudom kapcsolni.

Nem tudom valaki tudja mi lehet a baja? Talán a klíma vezérlő panel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

A hátsó ablak fűtés kapcsoló nálam folyamatosan bekapcsólt állapotban volt,nem tudtam kikapcsólni.

Én lekaptam az aksi sarut kb. 10 percre és utánna rendesen ki-be lehetett kapcsólni.(ez csak egy tipp)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páran még talán emlékeztek rá hogy tavasszal hosszasan nyomoztam az alacsony/ingadozó töltőfeszt illetve az éjszakai merülést ...

Utóbbi már akkor meglett (CD30 szervizmenü), előbbi mostanáig váratott magára:

Észrevettem hogy OBD-n van egy control module voltage mérés is, ami 14.2-14-4V között mocorog. Adta magát a feltételezés, hogy nem is kell feltétlenül generátor felújításban gondolkodnom, hanem onnan az akkuig nem stimmel valami. Tegnapelőtt a szívósor cserével egyetemben a generátor felőli csatlakozások is meg lettek bontva és pucolás után visszarakva. Azóta 14-14.1V a mért az akku kapcsain világítással alapjáraton...

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.