Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

A vészvillogó panelban van gyújtáskapcsolt 12V.

http://kepfeltoltes.hu/111231/V_szvillog__...ltoltes.hu_.jpg

12-es láb, fekete vezeték.

Üdv: Laci

Kedves Laci!

Nagyon köszönöm !!! Ezzel alhárult az utcso problémám is

Könnyű kiszerelnem ezt a veszvillogót ? Vagy nőgyógyászati eszközökkel lehet csak hozzaférnem ?

Köszönettel

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Boldog Újesztendőt kívánok mindenkinek!

A 2007-es Astra H Caravanomba szeretnék beépíteni a csomagtérbe egy szivargyújtó aljzatot.

A kérdésem az, hogy honnan tudok levenni hozzá áramot, esetleg forrasztás nélküli-, csatlakozós megoldással (nincs benne REC modul)? Milyen csatlakozó kell hozzá?

Úgy tudom, hogy létezik hátsó szivargyújtó gyárilag beépített formában is. Hol helyezkedik el fizikailag? Sajnos nem találtam sehol képet róla. Kérem, hogy, aki tud küldjön egy fotót.

Köszönettel: benkoa

Szia!

Talán ezt keresed?

http://www.motor-talk.de/blogs/kursy/einba...n-t3245870.html

Lehet, ez nem a gyári helye.

Áramügyileg sajnos nem tudok segíteni.

BÚÉK!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Talán ezt keresed?

http://www.motor-talk.de/blogs/kursy/einba...n-t3245870.html

Lehet, ez nem a gyári helye.

Áramügyileg sajnos nem tudok segíteni.

BÚÉK!

Laci

Szia (makimano) Laci!

Ez az. Ezt kerestem, (csak rossz helyen). Tökéletes képeket küldtél, köszönöm. Megpróbálkozom a német szöveg "gépi" fordításával, hátha foglalkozik a bekötéssel is.

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Kedves Laci!

Nagyon köszönöm !!! Ezzel alhárult az utcso problémám is

Könnyű kiszerelnem ezt a veszvillogót ? Vagy nőgyógyászati eszközökkel lehet csak hozzaférnem ?

Köszönettel

Zsolti

Szia!

Én Zafirás gyerek vagyok, ezért ebben a szerelésben nem tudok segíteni, de mostanság makimano írta le részletesen a középkonzol bontását (egy fóliázós projekthez). Ez lesz amit keresel.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia (makimano) Laci!

Ez az. Ezt kerestem, (csak rossz helyen). Tökéletes képeket küldtél, köszönöm. Megpróbálkozom a német szöveg "gépi" fordításával, hátha foglalkozik a bekötéssel is.

Köszönettel:benkoa

Azt irja, ott a csatlakozo, meg kep is van rola, honnan banyaszta elo, bar ettol lehet olyan peldany, amiben nincs benne...

Link to comment
Megosztás:

Azt irja, ott a csatlakozo, meg kep is van rola, honnan banyaszta elo, bar ettol lehet olyan peldany, amiben nincs benne...

Igen, ezt én is néztem, de az nekem fura, hogyha már alapból benne van a csatlakozó, akkor miért nem szerelték be a 12V-os csatlakozót is, hisz ez már aztán tényleg "filléres" dolog.

Szerintem felszereltség függő lehet, főleg ha REC modul sincs az autóban.

Bár ha azt nézzük, hogy a kesztyűtartót sem szokták (Essentiában biztosan nem) "tili-tolival" ellátni, hogy hűthető legyen, pedig gyárilag ott van a levegőcső, csak egy dugót kell róla levenni és a elzáró-nyitó bigyuszt berakni és máris hűthető lesz a kesztyűtartó, akkor ezen sem csodálkozom. Pedig ez is "filléres" alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt én is néztem, de az nekem fura, hogyha már alapból benne van a csatlakozó, akkor miért nem szerelték be a 12V-os csatlakozót is, hisz ez már aztán tényleg "filléres" dolog.

Szerintem felszereltség függő lehet, főleg ha REC modul sincs az autóban.

Bár ha azt nézzük, hogy a kesztyűtartót sem szokták (Essentiában biztosan nem) "tili-tolival" ellátni, hogy hűthető legyen, pedig gyárilag ott van a levegőcső, csak egy dugót kell róla levenni és a elzáró-nyitó bigyuszt berakni és máris hűthető lesz a kesztyűtartó, akkor ezen sem csodálkozom. Pedig ez is "filléres" alkatrész.

Több olyan autó van amiben az automata klíma miatt GID kijelző van, viszont a BC mégsincs felprogramozva... Ha rendeléskor újonnan beikszelted még a BC-t is emellé az plusz 40 000ft volt, ez a minimális szoftverművelet :lol: ... Ilyen a világ...:D

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt én is néztem, de az nekem fura, hogyha már alapból benne van a csatlakozó, akkor miért nem szerelték be a 12V-os csatlakozót is, hisz ez már aztán tényleg "filléres" dolog.

Szerintem felszereltség függő lehet, főleg ha REC modul sincs az autóban.

Bár ha azt nézzük, hogy a kesztyűtartót sem szokták (Essentiában biztosan nem) "tili-tolival" ellátni, hogy hűthető legyen, pedig gyárilag ott van a levegőcső, csak egy dugót kell róla levenni és a elzáró-nyitó bigyuszt berakni és máris hűthető lesz a kesztyűtartó, akkor ezen sem csodálkozom. Pedig ez is "filléres" alkatrész.

Sziasztok!

Köszönöm nektek, hogy foglalkoztatok a "gondommal". Ma meg fogom nézni, hogy van-e a kocsiban csatlakozó és délután közzéteszem.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Segítségetekkel sikerült megtalálni a hátsó részben az eldugott szivargyujtó csatlakozóját. Köszönöm!

Az autó egy REC modul nélküli, 2007-es Astra H Essentia+ Caravan.

A "makimanó"-tól kapott képek és német szöveg (a Googl-val fordíttattam le) alapján kezdtem a keresést. A jobb hátsó lámpa szerelőajtaját levéve csináltam egy pár fotót a csomagtér borítás és a karosszéria lemez közötti részről. Az egyiken halványan látható volt valami csatlakozó féleség. Megpróbáltam benyúlni, de nem fért be a kezem. Ezután kisebb fiam következett, aki, olyan 5 perc tapogatás és kínlódás után megtalálta a csatlakozót és egy kis erőfeszítéssel (tépés) odahúzta a szerelőajtóhoz a szabvány csatlakozóval ellátott vezetéket. A németek dicséretére legyen mondva, (persze be is szerelhették volna) hogy csak egy tekerés papír szalaggal volt felragasztva a vezeték, így aránylag könnyen le lehetett tépni a rögzítést.

Mostmár a szivargyujtó aljzat beszerzése következik.

Tettem fel három képet, hátha valakit érdekel. Az első, amikor "befotóztam" oda, ahol selytettem a csatlakozót, a másik kettő pedig, a már kibontott vezeték és csatlakozó.

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_1...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_2...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_3...ltoltes.hu_.jpg

Ezzel megvolnánk.

Hogyan is lehet az én autóm kesztyűtartóját hűtöttre átalakítani? (Essentia+)

Köszönettel: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Segítségetekkel sikerült megtalálni a hátsó részben az eldugott szivargyujtó csatlakozóját. Köszönöm!

Az autó egy REC modul nélküli, 2007-es Astra H Essentia+ Caravan.

A "makimanó"-tól kapott képek és német szöveg (a Googl-val fordíttattam le) alapján kezdtem a keresést. A jobb hátsó lámpa szerelőajtaját levéve csináltam egy pár fotót a csomagtér borítás és a karosszéria lemez közötti részről. Az egyiken halványan látható volt valami csatlakozó féleség. Megpróbáltam benyúlni, de nem fért be a kezem. Ezután kisebb fiam következett, aki, olyan 5 perc tapogatás és kínlódás után megtalálta a csatlakozót és egy kis erőfeszítéssel (tépés) odahúzta a szerelőajtóhoz a szabvány csatlakozóval ellátott vezetéket. A németek dicséretére legyen mondva, (persze be is szerelhették volna) hogy csak egy tekerés papír szalaggal volt felragasztva a vezeték, így aránylag könnyen le lehetett tépni a rögzítést.

Mostmár a szivargyujtó aljzat beszerzése következik.

Tettem fel három képet, hátha valakit érdekel. Az első, amikor "befotóztam" oda, ahol selytettem a csatlakozót, a másik kettő pedig, a már kibontott vezeték és csatlakozó.

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_1...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_2...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/csati_3...ltoltes.hu_.jpg

Ezzel megvolnánk.

Hogyan is lehet az én autóm kesztyűtartóját hűtöttre átalakítani? (Essentia+)

Köszönettel: benkoa

Grat hozzá!:lol:

Kesztyűtartó hűtés: Link

Nekem nem volt benne a cső sem a pollenszűrőháztól így szét kellett szednem a műszerfalat mert a rádióhoz is megy a hűtés és elég szívás átvezetni ( Cső:3-4ezer ft vagy bontó), de ha benne van akkor csak a kis tolóajtócskát kell megvenned(1000ft), és behelyezés előtt a dugót eltávolítani csőről:)!... Persze a gyári cső helyett megteszi valami vékony flexibilis lefolyócső is:D!

Link to comment
Megosztás:

Grat hozzá!:lol:

Kesztyűtartó hűtés: Link

Nekem nem volt benne a cső sem a pollenszűrőháztól így szét kellett szednem a műszerfalat mert a rádióhoz is megy a hűtés és elég szívás átvezetni ( Cső:3-4ezer ft vagy bontó), de ha benne van akkor csak a kis tolóajtócskát kell megvenned(1000ft), és behelyezés előtt a dugót eltávolítani csőről:)!... Persze a gyári cső helyett megteszi valami vékony flexibilis lefolyócső is:D!

Szia Levi!

Köszönöm a leírást és a képeket. Még annyit légyszíves írj meg, hogy honnan tudom a legegyszerűbben megállapítani, hogy van-e benne cső. (Tudom úgy, hogy megnézem). Esetleg bontás nélkül látható-e, vagy szereljem ki a kesztyűtartót?

Üdvözlettel: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia Levi!

Köszönöm a leírást és a képeket. Még annyit légyszíves írj meg, hogy honnan tudom a legegyszerűbben megállapítani, hogy van-e benne cső. (Tudom úgy, hogy megnézem). Esetleg bontás nélkül látható-e, vagy szereljem ki a kesztyűtartót?

Üdvözlettel: benkoa

Benézel a kesztyűtartóban lévő lyukon, vagy bedugod az ujjad, ha egy kerek lyukat (mint valami műanyag fül) látsz vagy érzel benne akkor nincs, ha viszont egy kerek dudort akkor van, csak le van dugózva...:lol:

De egyszerűbb és biztosabb ha kiszedet a kesztyűtartót (4db T20 csavar az egész:))!

Link to comment
Megosztás:

Szia Levi!

Köszönöm a leírást és a képeket. Még annyit légyszíves írj meg, hogy honnan tudom a legegyszerűbben megállapítani, hogy van-e benne cső. (Tudom úgy, hogy megnézem). Esetleg bontás nélkül látható-e, vagy szereljem ki a kesztyűtartót?

Üdvözlettel: benkoa

Szia!

A kesztyűtartó hűtéséhez egy kis segítség fotókkal: http://www.astra-h.ru/holod.html

Üdv: Laci

Bocsi, most látom, hogy Levente is küldött linket.

Link to comment
Megosztás:

Benézel a kesztyűtartóban lévő lyukon, vagy bedugod az ujjad, ha egy kerek lyukat (mint valami műanyag fül) látsz vagy érzel benne akkor nincs, ha viszont egy kerek dudort akkor van, csak le van dugózva... :lol:

De egyszerűbb és biztosabb ha kiszedet a kesztyűtartót (4db T20 csavar az egész:))!

Köszönöm.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A 12V-os aljzatot csak a kombiknál lehet így utólag belerakni, vagy 5 ajtósba is lehet?

Üdv,

Szia!

Nézd meg azt a német linket, amit ebben a topikban (2012-01-01-18:03-kor) kaptam "harmlevi"-től. A szövegben Caravan-ról ír, de a képen szerintem egy ötajtós van, amin bemutatja a beszerelt dugaljat.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Az autóm pár napja légzsákhibát jelez.

Hibajelzés a napi első beindítást követő 5-10km megtétele után jön elő (mire a fűtés beindul. De ha nem fűt az autó, akkor is előjön) majd az adott napon minden további indítás után megmarad a hiba. Következő nap újra ugyan az.

Hibakód: Vezetőoldali légzsák 1. fokozat gyújtóáramkör ellenállás magas érték B0012-0D.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Mi hozta meg a megoldást? Légzsákcsere, CIM modul csere? Vagy kormányátvezető? Ha azt lehet külön cserélni vagy csak CIM-mel együtt? A kormányon minden más jól működik, rádió gombok, kürt visszahívásban feltették a bilincset kb. 1 éve.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Az autóm pár napja légzsákhibát jelez.

Hibajelzés a napi első beindítást követő 5-10km megtétele után jön elő (mire a fűtés beindul. De ha nem fűt az autó, akkor is előjön) majd az adott napon minden további indítás után megmarad a hiba. Következő nap újra ugyan az.

Hibakód: Vezetőoldali légzsák 1. fokozat gyújtóáramkör ellenállás magas érték B0012-0D.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Mi hozta meg a megoldást? Légzsákcsere, CIM modul csere? Vagy kormányátvezető? Ha azt lehet külön cserélni vagy csak CIM-mel együtt? A kormányon minden más jól működik, rádió gombok, kürt visszahívásban feltették a bilincset kb. 1 éve.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hali, én laikus vagyok. Bocsi. Volt egy renault megane autóm ott az ülés alatti csatlakozó nem érintkezett (az övfeszítőt is ellenőrizte). Takarítás után mindig előjött. Hátha itt is csak a csatlakozókat kell megmozgatni. Persze nem csak az ülés alattit. Egy próbát egész biztosan megér.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Az autóm pár napja légzsákhibát jelez.

.......

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hy

Nekem is is vagy 1 éve így kezdte, mert valószínűleg valami az ülés alá gurult, de ellenőriztem ott a csatlakozókat az rendben volt de nem szűnt meg a hiba. Aztán szépen lassan kezdtek meghalni a kormányon lévő összes holmi (rádió vezérlés, kűrt), hol működött hol nem, majd aztán már végképp semmi nemment. Nekem akkor CIM-modult cseréltek, felprogramozták és azóta rendben van minden! De azért már nem teszek semmit az ülés alá lehetőleg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nézd meg azt a német linket, amit ebben a topikban (2012-01-01-18:03-kor) kaptam "harmlevi"-től. A szövegben Caravan-ról ír, de a képen szerintem egy ötajtós van, amin bemutatja a beszerelt dugaljat.

benkoa

Szia!

Igen, megnéztem,(makimanotól kaptad, harmlevi-set nem találtam) de nekem nem így néz ki a hátulja. Kisebb az a kis "ablak", és nincs ott az a kasztni merevítés(vagy micsoda :lol:)

Gondolom Caravan van lefotózva német barátunknál.

A te fotóid is olyanok, mint a német oldalon.

A "harmlevi"-től kapott bejegyzést nem találom....:D

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, megnéztem,(makimanotól kaptad, harmlevi-set nem találtam) de nekem nem így néz ki a hátulja. Kisebb az a kis "ablak", és nincs ott az a kasztni merevítés(vagy micsoda :lol: )

Gondolom Caravan van lefotózva német barátunknál.

A te fotóid is olyanok, mint a német oldalon.

A "harmlevi"-től kapott bejegyzést nem találom.... :D

Üdv,

Szia!

Keresd meg azt az időpontot, amit megjelöltem neked, és a Link feliratra kattints rá. A válaszlevelekben is szerepel a link felirat.

benkoa

http://havver.velemer.hu/havver/node/9

Link to comment
Megosztás:

Hy

Nekem is is vagy 1 éve így kezdte, mert valószínűleg valami az ülés alá gurult, de ellenőriztem ott a csatlakozókat az rendben volt de nem szűnt meg a hiba. Aztán szépen lassan kezdtek meghalni a kormányon lévő összes holmi (rádió vezérlés, kűrt), hol működött hol nem, majd aztán már végképp semmi nemment. Nekem akkor CIM-modult cseréltek, felprogramozták és azóta rendben van minden! De azért már nem teszek semmit az ülés alá lehetőleg :lol:

A csatlakozók nagyrészét már átmozgattam. Semmi eredményt nem hozott. A hibakódolvasó pedig egyértelműen a vezetőoldali kormánylégzsákra írja a hibát.

Mivel a CIM modullal volt már gond, akkor kapta a visszahívásos bikincset, én is arra gyanakszom. Csak jó lenne biztosra menni.

Szerelőm beszél Opelszervizes ismerőseivel, remélem hamar lasz rá megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A H Astrámmal lenne egy kis problémám.

Akkut cseréltem a kocsiban és utána el kezdett szórakozni a távirányító. A kocsi rendesen megy, ha kiveszem a kulcsot nem hallgat el a rádió, nem működik a távirányító és kulcsal sem tudom a kozpontizárat működtetni. Ha leveszem az akkusarut, akkor 1-2 nyitás-zárásig jó és utána megint el kezd szórakozni.

Nem tudjátok mi lehet a baja, mert egy szervízben már azzal riogattak, hogy a hátsó vezérőegységet kell kicserélni.

Előre is köszi a segítséget

Üvd.: Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.