Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Nem tudom, ez hogy nez ki, de ha nem tul szukos a hely, illetve ki lehet venni, akkor ellenallas, mint olyan, altalanossagban kaphato. A sont csak a funkcioja, az erteke es a teljesitmenye lenne a lenyeges parameter.

Köszönöm a válaszokat,valami ilyenbe reménykedek én is.Egyébként meg vagyok vele elégedve,jó kis autó a fogyasztása se olyan veszélyes pedig elötte szuzuki volt.Egyébként lenne egy olyan kérdésem,hogy a GID kejelző csereszavatos a CID kijelzővel,mármint a csatlakozók ja és mennyibe fájna egy ilyen kijelző ill. a GPS hogyan lehet megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat,valami ilyenbe reménykedek én is.Egyébként meg vagyok vele elégedve,jó kis autó a fogyasztása se olyan veszélyes pedig elötte szuzuki volt.Egyébként lenne egy olyan kérdésem,hogy a GID kejelző csereszavatos a CID kijelzővel,mármint a csatlakozók ja és mennyibe fájna egy ilyen kijelző ill. a GPS hogyan lehet megoldani.

Ha rászánod magad a kijelző cserére, engem lehet érdekelne a GID :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat,valami ilyenbe reménykedek én is.Egyébként meg vagyok vele elégedve,jó kis autó a fogyasztása se olyan veszélyes pedig elötte szuzuki volt.Egyébként lenne egy olyan kérdésem,hogy a GID kejelző csereszavatos a CID kijelzővel,mármint a csatlakozók ja és mennyibe fájna egy ilyen kijelző ill. a GPS hogyan lehet megoldani.

Simán cserélhetsz GID-et CID-re, viszont cserélned kell a kijelző körüli műanyag keretet is vele, mert a CID nagyobb. Ebay-en 300eur körül mozognak a CID-ek, itthon én még alig találkoztam eladó darabbal. Gyári GPS-hez kell egy azt tudó rádió (cd70 vagy dvd90), ezek is 2-300eur-tól kezdődnek. Ha GPS-t szeretnél, szerintem jobban jársz vmi külső cuccal (vmi PNA mondjuk), sokkal olcsóbb, egyszerűbb frissíteni a térképeket, és még többet is tudnak, mint a gyári szoftver.

Link to comment
Megosztás:

Simán cserélhetsz GID-et CID-re, viszont cserélned kell a kijelző körüli műanyag keretet is vele, mert a CID nagyobb. Ebay-en 300eur körül mozognak a CID-ek, itthon én még alig találkoztam eladó darabbal. Gyári GPS-hez kell egy azt tudó rádió (cd70 vagy dvd90), ezek is 2-300eur-tól kezdődnek. Ha GPS-t szeretnél, szerintem jobban jársz vmi külső cuccal (vmi PNA mondjuk), sokkal olcsóbb, egyszerűbb frissíteni a térképeket, és még többet is tudnak, mint a gyári szoftver.

Köszi a választ,hát igen ilyen árak mellett elgondolkodtató.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ez hogy nez ki, de ha nem tul szukos a hely, illetve ki lehet venni, akkor ellenallas, mint olyan, altalanossagban kaphato. A sont csak a funkcioja, az erteke es a teljesitmenye lenne a lenyeges parameter.

Hát állítólag volt rá próbálkozás mármint csak az ellenás cseréje de nem az igazi,nagyon felmelegszik.Persze lehet,hogy ennek is van valami trükkje mármint ha autóvillamossági szakember csinálja.A baj csak az ha bontóban vesz az ember egy ventit lehet,hogy az se müxik az összes fokozatban.Ha még van vakinek ötlete,szívesen meghallgatnám.

Link to comment
Megosztás:

Valaki fel tudná sorolni a fontosabb dolgokat, hogy mivel tud többet a GID a BID-nél, azonkívül, hogy grafikus és hogy tudja kezelni az automata klímát?

Illetve automata klímával kevesebbet fogyaszt az autó mint manuálissal értelemszerűen, vagy ez így nem igaz?

Üdv és köszi!:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Astra H VAN vásárlása helyett egyelőre egy használt mellett döntöttünk. Ha beválik és lesz pénzügyi keret akkor hamarosan jön egy új a nekünk tetsző színben és felszereltséggel.

Tehát Astra VAN 1.3 CDTI (kisteher) 2007. július végén helyezték üzembe, közel fapad, ahogy az ilyeneket szokták. Klíma, ködlámpa, olvasólámpák, és alap rádió ami kormányról nem vezérelhető, 4 hangszóró, tükör kézi állítás.

A fórumot olvasgatva kerestem a lehetőségeket, matattam a kocsiban, kapcsolgattam, és ennek során az alábbiakra jutottam:

- tempomat kuplungkapcsolója berakva, kábel is rádugva

- távirányító nyomva tartásával az ablakokat nem lehet fölhúzni, se le

- ha kulccsal zárom, akkor csak a vezető oldalt zárja (másik oldalon nincs is kulcsluk)

- a központizár nem zár be x sebesség fölött

- a hazakísérő fény bekapcsolása esetén világít a tolatólámpa is. Szép nagy méretes panel van hátul a csomagtartóban. (lefényképeztem a biztosítéktáblát de nem tudom sehova fölrakni, mert nem akar megjelenni)

kérdéseim:

Tempomatot szeretnék bele, ezért kellene egy ilyen indexkar, ha esetleg valakinek lenne eladó.

Szeretnék bele mp3-as rádiót, ilyet is keresek (cd30 mp3).

Jó lenne, ha kézzel zárva minden zár mozdulna, ez megvalósítható é kicsi programozással?

Ablakok le/föl húzása távirányítóval lehetséges-e átállítás után?

Még egy érdekesség: amikor átadták, nem működött a szivargyújtó. Aztán kibányásztam a biztosítékot és a gyárilag ajánlott 15A-es helyett 30-as volt benne, szál elolvadva és láthatóan utólag rakták bele, mert a többire nem hasonlított. A sorban következő a csomagtéri szivargyújtóé lenne, de az nincs a kocsiban, viszont abban van egy 15A-es. Azt kihúztam és belenéztem, hogy hátha az előző vicces kedvű tulaj félrerakta az eredetit, hogy erősebbet tegyen az első helyére, de nem, mert benne vannak a saruk a hátsóhoz tartozóban is. Kérdésem, hogy lehet, hogy csak egy foglalatot kellene betenni a csomagtérbe a műanyag dugó helyére és valahol a környéken ott lobog a kábelvég teljesen előkészítve? Asszem 5k HUF az extralistán, ebből még a sóher opel sem tud túl sokat kihozni. Sőt van a könyv szerint még egy hátsó aljzathoz tartozó biztosíték, na abban nincs semmi.

Az miért van, hogy nem akkora biztosíték van egyik másik helyen, mint amit a könyv ír? És azok gyárinak néznek ki, legalábbis ugyan olyan mint a többi.

Link to comment
Megosztás:

Valaki fel tudná sorolni a fontosabb dolgokat, hogy mivel tud többet a GID a BID-nél, azonkívül, hogy grafikus és hogy tudja kezelni az automata klímát?

Illetve automata klímával kevesebbet fogyaszt az autó mint manuálissal értelemszerűen, vagy ez így nem igaz?

Üdv és köszi!:D

Én úgy tudom, hogy a GID-en megjeleníthetők az ellenőrző üzenetek (izzó kiégés, alacsony ablakmosó szint, stb.) - ezek közül néhányhoz (pl. ablakmosó szint) hardver is kell (szintérzékelő), de a többi üzenet csak szoftveres aktiválás kérdése.

Ezen kívül úgy láttam, hogy GID-es autóknál a fed.komp. is kicsit fejlettebb (pl. több túra illetve útszakasz / trip adatait tárolhatod) valamint egyszerre több sorban több infót is megjeleníthetsz (pl. átlagfogyasztás és megtehető út).

Link to comment
Megosztás:

A BID-kijelző az a kétsoros, aminél közvetlenül a kijelző alatt van két kezelőgomb?

Csak azért kérdezem mert megnéztem már millió használt H hirdetést, és akkor az ilyen autók kilőve a találati listámról (meg a műanyag, nem multikormányosak is).

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy a GID-en megjeleníthetők az ellenőrző üzenetek (izzó kiégés, alacsony ablakmosó szint, stb.) - ezek közül néhányhoz (pl. ablakmosó szint) hardver is kell (szintérzékelő), de a többi üzenet csak szoftveres aktiválás kérdése.

Ezen kívül úgy láttam, hogy GID-es autóknál a fed.komp. is kicsit fejlettebb (pl. több túra illetve útszakasz / trip adatait tárolhatod) valamint egyszerre több sorban több infót is megjeleníthetsz (pl. átlagfogyasztás és megtehető út).

A 30-nal nagyobb radiokhoz (vagy legalabbis bizonyos funkcioikhoz) kell a GID.

Link to comment
Megosztás:

A BID-kijelző az a kétsoros, aminél közvetlenül a kijelző alatt van két kezelőgomb?

Csak azért kérdezem mert megnéztem már millió használt H hirdetést, és akkor az ilyen autók kilőve a találati listámról (meg a műanyag, nem multikormányosak is).

Nem az a TID a kétsoros, a BID az már háromsoros, itt van egy kis info >>KATT

Link to comment
Megosztás:

üdv.mindenkinek !

Van egy ASTRA G 2001-es évjáratú Z14XE motorral szerelt 1.4-es kombim és az a gondom, hogy tegnaptól nem kapcsolja ki az utastér világítást és ezzel párhuzamosan a riasztóm is azt csinálja hogy beélesítés után folyamatosan pittyeg majd elkezd riasztani .Jó lenne valamit tudni a működéséről pl.melyik relé vagy elektronika vezérli az utastérvilágítást esetleg rajz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

üdv.mindenkinek !

Van egy ASTRA G 2001-es évjáratú Z14XE motorral szerelt 1.4-es kombim és az a gondom, hogy tegnaptól nem kapcsolja ki az utastér világítást és ezzel párhuzamosan a riasztóm is azt csinálja hogy beélesítés után folyamatosan pittyeg majd elkezd riasztani .Jó lenne valamit tudni a működéséről pl.melyik relé vagy elektronika vezérli az utastérvilágítást esetleg rajz hozzá.

Szia! Ez egy H astra fórum! Egyébként az ajtónyitó kapcsolóddal lesz a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez egy H astra fórum! Egyébként az ajtónyitó kapcsolóddal lesz a probléma.

Üdv.Természetesen tudom hogy h astra fórum de mivel új témát nyitni nincs jogosultságom és a g fórumban nincs lehetőség ilyen jellegű hozzászóláshoz ezért kényszerültem ide tenni.Egyébként köszönöm a választ már csak annyit kérdeznék,hogy hol található az a bizonyos kapcsoló esetleg relé .

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Természetesen tudom hogy h astra fórum de mivel új témát nyitni nincs jogosultságom és a g fórumban nincs lehetőség ilyen jellegű hozzászóláshoz ezért kényszerültem ide tenni.Egyébként köszönöm a választ már csak annyit kérdeznék,hogy hol található az a bizonyos kapcsoló esetleg relé .

Mondjuk itt simán elfért volna ez a kérdés : "Általános műszaki problémák! - Astra G"

vagy itt : "Extrafelszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt! Pár hete vettem egy 2008-as Astra H Essential-t 1.4, benzinest. Első autóm, teljesen kezdő vagyok. Ezek az autók tele vannak elektronikával, és komoly szoftverrel, ezért ha téli gumi csere, olajcsere stb. kell akkor érdemes szakszervízbe vinni? Ilyenkor állítani kell a szoftveren vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Gumicserénél a centírozáson kívül nem kell mást csinálni, így egy sima gumis is jó! Szakszervízben, az a jó, hogy vannak szezonális akcióik (hasonló áron mint a sima gumisnál), amikor a gumicsere mellé kapsz ajándékot (esőkabát, pöndrájv, bögre, kistáska), én ezért szoktam odavinni!

Olajcserénél az intervallumokat kell állítgatni, ha olyanra van programozva az autód, de azt is megtudják szerintem csinálni a nem szakszervízekben is!

Egyébként négy éves kor felett elég kedvező árú a szerviz 4+!

Sziasztok! Új vagyok itt! Pár hete vettem egy 2008-as Astra H Essential-t 1.4, benzinest. Első autóm, teljesen kezdő vagyok. Ezek az autók tele vannak elektronikával, és komoly szoftverrel, ezért ha téli gumi csere, olajcsere stb. kell akkor érdemes szakszervízbe vinni? Ilyenkor állítani kell a szoftveren vagy nem?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem működött a kesztyűtartó világítás, ezért kiszedtem a helyéről. Nem volt benne izzó és az egyik fele egy kicsit el van deformálódva, megolvadt. Az a vége, ahol valami kapcsolóféle dolog van. Egy kis pöcköt megnyomva nyitja az áramkört. Ennek a kapcsolónak mi a szerepe? Ez a világítás kapcsolója? Mert a műanyagon benyúlva nem találtam semmit ami nyomkodná. Hogy lehet, hogy megolvadta a műanyag? Ez valami típushiba? Milyen izzó való bele eredetileg?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

idézek: "A hibakódokat 15-20 indítózás után törli a rendszer."

:D

Amúgy később is ki lehet olvasni, hogy mi volt a hibakód.

Nekem péell E85-ös tankolás után volt ilyen (pedig több,mint 60% benzin volt), hogy túl szegény keverék az egyes hengersoron.

Szia.

K.b 3 hónapja lett beszerelve az átalakító(E85),azóta ki lett cserélve kétszer az üzemanyagszűrő, AC pumpa, trafósort, és most ismét el kezdett rángatni és dadogni?:-( , és világít a hiba jelzője(hibakód: P0141).

Kezdek nagyon elkeseredni, most már több mint 150e az eddig ráköltött számla összege. 2x le is robbantam! :-(

Szerinted, van valami köze az etanolhoz, vagy egyszerűen peches vagyok?

Neked mi volt a hibakód és mi lett a megoldás?

Segítséged előre is köszönöm:

Attila

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Előfordul, hogy a fedélen lévő műanyag nem nyomja be a kapcsolót. Amit írsz pöcök, az nyitja az áramkört, és kapcsolja ki a lámpát. Azért deformálódott el, mert nagyon sokáig világított (menet közben). A motor leállítása után 10-20 perccel az elektronika elveszi tőle az áramot, ezért nem meríti le az akksit. Én egy nyáklap darabkával toldottam meg a kapcsoló részt, és így tökéletes. Egyébként telefonnal meg tudod nézni, hogy kikapcsol-e a lámpa.

Üdv: Laci

Sziasztok!

Nem működött a kesztyűtartó világítás, ezért kiszedtem a helyéről. Nem volt benne izzó és az egyik fele egy kicsit el van deformálódva, megolvadt. Az a vége, ahol valami kapcsolóféle dolog van. Egy kis pöcköt megnyomva nyitja az áramkört. Ennek a kapcsolónak mi a szerepe? Ez a világítás kapcsolója? Mert a műanyagon benyúlva nem találtam semmit ami nyomkodná. Hogy lehet, hogy megolvadta a műanyag? Ez valami típushiba? Milyen izzó való bele eredetileg?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Előfordul, hogy a fedélen lévő műanyag nem nyomja be a kapcsolót. Amit írsz pöcök, az nyitja az áramkört, és kapcsolja ki a lámpát. Azért deformálódott el, mert nagyon sokáig világított (menet közben). A motor leállítása után 10-20 perccel az elektronika elveszi tőle az áramot, ezért nem meríti le az akksit. Én egy nyáklap darabkával toldottam meg a kapcsoló részt, és így tökéletes. Egyébként telefonnal meg tudod nézni, hogy kikapcsol-e a lámpa.

Üdv: Laci

Köszi. Akkor szerzek egy új lámpát, mert ez az olvadt már eléggé határeset, akadozik, aztán megcsinálom, hogy ki is kapcsoljon.

Link to comment
Megosztás:

A fedélzeti számítógépet (fogyasztás, hatótáv, kiégett izzó, vízhőfok, stb. megjelenítése) alapból tartalmazza az autó és csak egy megfelelő kijelző kell hozzá vagy az valami külön egység még pluszban. Nekem TID kijelzőm van most. Ha cserélném jobbra akkor fel lehetne okosítani a fenti tudásra vagy esélytelen, hiába cserélem a kijelzőt?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.