Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

On 2016. 02. 07. at 17:48, Sztaricsnaja írta:

Kicseréltem a xenon izzót. Az új izzó Osram Night Breaker lett.

Csak az egyiket cseréltem most, mert a régi az utóbbi időben vibrált, és amíg nem vagyok biztos, hogy az elektronika jó, addig nem akarom az új csodaizzót megölni.

A régi átkerült a kiégett helyére, az új meg a működő helyére. 

Az egyik külföldi oldalon azt találtam, hogy a gyári izzó az Philips 85122+. Hát nem az volt benne, ebbe a kocsiba Hella volt.

Az autó jobb fényszórójában van az Osram, a balban a Hella. 

Hát én nem veszek észre fényerő különbséget a kettő között. Illetve talán a régi erősebb... 

Az biztos, hogy a régi kékebb az Osram sárgább. /tompított/ /távolsági/ /szemből/

Nekem eddig a Hella jobban tetszik.

Így képről nehéz megmondan, de mintha a jobb oladinak erősebb lénne egy hajszállal a fénye. De tényleg nem egetverő a különbség. (Mikor a xenon melletti H7-es halogént cseréltem emelt fényerejűre, akkor is ezt tapasztaltam: talán tényleg van egy halvány árnyalatniy fényerő különbség, de koránt sem olyan mértékű, mint amit a dobozon feltűntetnek. Legalábbis szemmel láthatóan nem.)

A színe tényleg egyértelműen sárgásabb. Nekem is jobban tetszik a másik. Pedig ha nem sárga mellett nézzük a gyárit, az is inkább semleges fehér, mint kékes.

Élesben, sötétben, úton, autópályán próbáltad már?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Cserenkov írta:

Így képről nehéz megmondan, de mintha a jobb oladinak erősebb lénne egy hajszállal a fénye. De tényleg nem egetverő a különbség. (Mikor a xenon melletti H7-es halogént cseréltem emelt fényerejűre, akkor is ezt tapasztaltam: talán tényleg van egy halvány árnyalatniy fényerő különbség, de koránt sem olyan mértékű, mint amit a dobozon feltűntetnek. Legalábbis szemmel láthatóan nem.)

A színe tényleg egyértelműen sárgásabb. Nekem is jobban tetszik a másik. Pedig ha nem sárga mellett nézzük a gyárit, az is inkább semleges fehér, mint kékes.

Élesben, sötétben, úton, autópályán próbáltad már?

Én meg voltam győződve, hogy semleges fehér a régi amíg nem került be mellé az új.

Igen volt egy sötétben megtett Budapest-Győr utam. Volt benne autópálya, és főút is. Használtam reflektort is. Különbséget nem érzek a régi és az új között. (Bár az egyik régi már 2 hete kiégett a csere előtt, tehát nem volt "éles váltás" a két izzó között.)

A +20méter és a +70% szerintem nagy túlzás. Vagy valami noném vacakhoz viszonyítva lehet hogy igaz.

Érdekes, mert néha a régit néha az újat látom erősebbnek, pedig a régi lassan 8 éves, és állítólag öregedéssel veszít a fényerejéből a xenon.

A tanulság az, hogy nem ér 5000ft-al többet mint a többi/konkurens "izzók". Bár cserélni fogom a megmaradt régit, hogy egyforma legyen, de megvárom vele a tavaszt.

Módosítva : Sztaricsnaja
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

A szerelési kézikönyvvel bíbelődök éppen. A topikban visszaolvasva megtaláltam, hogy TIS 2000-t kell keresni és le is töltöttem a programot. Sajna 64-bites windowson nem fut..

Tud esetleg valaki abban segíteni, hogy van-e valami trükkje, vagy esetleg másik verziót kell letölteni?

 

Tessék a link (torrent), gondolom sokaknak hasznos lesz :)

Opel TIS 2000 05/2011 116.0D:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4951823

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Cserenkov írta:

Egyébként nem lenne szabad szerintem ilyen színbeli különbségnek lennie, ha igaz az amit a gyártók megadnak. A Hella 4300K-es, az Osram 4350K. Alig lenne szabad különbségnek lennie.

A Philips bevallja, hogy öregedésnél kitolódik 5000K felé a lámpája. Gondolom a Hella is tolódik. Többek közt azért választottam az Osram Night Breakert, mert ennek volt az egyik legnagyobb a színhőmérséklete(ma meg persze a +20m +70%). (Philips, sima Osram a  4150K, GE 4200K) Persze van direkt 5000-6000K-s, de nem akartam kéket a fehér mellé. Erre kiderült, hogy a fehér az kék az új meg sárga.... :)

 

Link to comment
Megosztás:

 

Kérdésem lenne felétek. Van egy kombi h astrám első ködlámpa nélküli. Gondolkoztam, hogy raknék bele. Gyárilag be van kábelezve? Viszább olvastam és valakinél ott van a kábel. Én leszedtem a lökhárítót és nem találtam egy kósza csatit se. Nem mindegyikbe van benn?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 10. at 22:37, Sztaricsnaja írta:

A Philips bevallja, hogy öregedésnél kitolódik 5000K felé a lámpája. Gondolom a Hella is tolódik. Többek közt azért választottam az Osram Night Breakert, mert ennek volt az egyik legnagyobb a színhőmérséklete(ma meg persze a +20m +70%). (Philips, sima Osram a  4150K, GE 4200K) Persze van direkt 5000-6000K-s, de nem akartam kéket a fehér mellé. Erre kiderült, hogy a fehér az kék az új meg sárga.... :)

 

A Hella alap D2S csövére azt találtam, hogy 4300K-es. Van ebből is valami emelt fényerejű, talán +30%-os 5000K-ese is, csak az még drágább, majdnem NB árban mérik. Nekem eddig csak a gyári volt, de képről az 5000K-es ami még jól néz ki szerintem. Van egy kis enyhe kékes árnyalata, de még nem az a royracer-es kimondottan lilás kék. Az már tényleg túlzás, esőben gondolom nem sokat lehetne vele látni.

Az elég meglepő, hogy egy 4350K-es márkás cső színe olyan sárgás, mint amit mutattál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szomszédomnak van egy automata váltós Astra H-ja, 2005-ös évj.

Megígértem neki, hogy megkérdezem Tőletek, hogy hogyan lehet kitörölni azt a felbukkanó szervizüzenetet, hogy az automata váltó szervize esedékes. Op-com szoftverrel csak az üzenetet látja, de nem tudja kiszedni.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cserenkov írta:

A Hella alap D2S csövére azt találtam, hogy 4300K-es. Van ebből is valami emelt fényerejű, talán +30%-os 5000K-ese is, csak az még drágább, majdnem NB árban mérik. Nekem eddig csak a gyári volt, de képről az 5000K-es ami még jól néz ki szerintem. Van egy kis enyhe kékes árnyalata, de még nem az a royracer-es kimondottan lilás kék. Az már tényleg túlzás, esőben gondolom nem sokat lehetne vele látni.

Az elég meglepő, hogy egy 4350K-es márkás cső színe olyan sárgás, mint amit mutattál.

Hát kiderül majd, hogy 50-100 óra használat után változik-e a színe. Tavasszal megveszem a másik fényszóróba is. Szerencsére úgy tűnik az elektronika jó, nem vibrál, és nem írja állandóan, hogy kiégett.

Az Emag-tól vettem. Még az is lehet, hogy hamisítvány, bár nem tudom akkora cég csal-e termékekkel (rá van szitázva a típusszám). Olcsóbb, volt mint amit linkeltél régen (világítás.eu ha minden igaz), viszont csak 1 hónap garancia van rá nem 1,5 év. (szerintem azért volt olcsóbb). Mivel csak szakszervizzel beépítve adják a garit fölöslegesnek tartottam a 1,5 vagy több évet.

Más cégtől veszem majd a másikat (Emagnál már úgy is elfogyott), így ha hamis az izzó kiderül.

Vezetés közben az úton nem látszik a színkülönbség, csak ha valamit közel világít, vagy a fényszórót nézem.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Driven írta:

Sziasztok,

Szomszédomnak van egy automata váltós Astra H-ja, 2005-ös évj.

Megígértem neki, hogy megkérdezem Tőletek, hogy hogyan lehet kitörölni azt a felbukkanó szervizüzenetet, hogy az automata váltó szervize esedékes. Op-com szoftverrel csak az üzenetet látja, de nem tudja kiszedni.

 

INSP üzenete van mint az olajcserének? mert azt nem OpCommal kell törölni.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Sztaricsnaja írta:

Hát kiderül majd, hogy 50-100 óra használat után változik-e a színe. Tavasszal megveszem a másik fényszóróba is. Szerencsére úgy tűnik az elektronika jó, nem vibrál, és nem írja állandóan, hogy kiégett.

Az Emag-tól vettem. Még az is lehet, hogy hamisítvány, bár nem tudom akkora cég csal-e termékekkel (rá van szitázva a típusszám). Olcsóbb, volt mint amit linkeltél régen (világítás.eu ha minden igaz), viszont csak 1 hónap garancia van rá nem 1,5 év. (szerintem azért volt olcsóbb). Mivel csak szakszervizzel beépítve adják a garit fölöslegesnek tartottam a 1,5 vagy több évet.

Más cégtől veszem majd a másikat (Emagnál már úgy is elfogyott), így ha hamis az izzó kiderül.

Vezetés közben az úton nem látszik a színkülönbség, csak ha valamit közel világít, vagy a fényszórót nézem.

Ja, csak egy darabot vettél?

Azt az emag-ost én is néztem jó fél évvel ezelőtt. Valamivel tényleg olcsóbb volt, mint a vilagitas.eu-n. Annak idején be is próbálkoztam azzal, hogy utóbbinál van valami árgaranciás rendszer. Írtam nekik e-mailt, belinkeltem az emag-ost. Válaszoltak is, hogy vihetem tőlük is annyiért, de ugyan úgy csak 1 hónap garanciával. Én meg ezen elbizonytalanodtam, hogy mért jó nekik így, mért szívóznak a garancián. Lehet hogy vittek már vissza gariba mert gond volt vele? Így inkább nem vettem meg. Már csak azért sem, mert jó még a gyári. Ez a Hella azért elég tartósra sikeredett. Egyébként ha közel világítok valamit és nagyon figyelem, néha én is látok valami vibrálást a jobb oldaliban. Nem is igazából vibrálás, hanem mintha valami hullámzana, mozogna az optikában.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Ja, csak egy darabot vettél?

Azt az emag-ost én is néztem jó fél évvel ezelőtt. Valamivel tényleg olcsóbb volt, mint a vilagitas.eu-n. Annak idején be is próbálkoztam azzal, hogy utóbbinál van valami árgaranciás rendszer. Írtam nekik e-mailt, belinkeltem az emag-ost. Válaszoltak is, hogy vihetem tőlük is annyiért, de ugyan úgy csak 1 hónap garanciával. Én meg ezen elbizonytalanodtam, hogy mért jó nekik így, mért szívóznak a garancián. Lehet hogy vittek már vissza gariba mert gond volt vele? Így inkább nem vettem meg. Már csak azért sem, mert jó még a gyári. Ez a Hella azért elég tartósra sikeredett. Egyébként ha közel világítok valamit és nagyon figyelem, néha én is látok valami vibrálást a jobb oldaliban. Nem is igazából vibrálás, hanem mintha valami hullámzana, mozogna az optikában.

Mivel ingyen posta volt gondoltam berakom az egyiket, és ha jó majd veszek még egyet. Mire beraktam (1 hét) addigra elfogyott. (akciózva volt 17 000-ről 13 000-ra).

A garanciára azt olvastam, hogy sokszor a forgalmazó adja a 1,5-5 évet és akkor a "rizikó" miatt drágább a termék. "Mint a kiterjesztett garancia"

Valamelyik oldalon találtam is olyat, hogy alapba 1 év, +5000Ft-ért 5év. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

G Astra (2005) ben kiégett a fényszóró izzóm. Mi a tapasztalat a H7 fényszóró LED izzókkal kapcsolatban, érdemes ebbe belefeccölni? Normál izzóhoz képest mik az előnyök, hátrányok..stb. Van valakinek tapasztalata e téren? Vegyek itthon "csirókért" vagy rendeljek kintről fillérekért? 

Köszi..

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, rfamp said:

G Astra (2005) ben kiégett a fényszóró izzóm. Mi a tapasztalat a H7 fényszóró LED izzókkal kapcsolatban, érdemes ebbe belefeccölni? Normál izzóhoz képest mik az előnyök, hátrányok..stb. Van valakinek tapasztalata e téren? Vegyek itthon "csirókért" vagy rendeljek kintről fillérekért? 

Ezek csak foglalat szinten kompatibilisek, egy izzoszalhoz kialakitott lampatestben a LED egyszeruen nem fog rendes nyalabot adni, igy nem is szabalyos a hasznalatuk. Ha esetleg talalnal olyat, amelyiknek van jovahagyasa H7-es izzo helyetti hasznalara, azzal lehet erdemes probalkozni, de az biztos nem lesz olcso (ha egyaltalan letezik).

Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

eng_pl_H4-H7-H8-H9-H11-HB3-HB4-LED-Headl

Elvileg ez "helyettesítheti", az izzószál "helyén" van a led....talán ad olyan képet, mint a hagyományos H7....viszont ez 30+ dolcsi.....

Van ebből az elképzelésből többféle, és az áruk is ettől változó...akár a csillagos ég.....

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Maybal said:

Erről mi a véleményetek?

eng_pl_H4-H7-H8-H9-H11-HB3-HB4-LED-Headl

Elvileg ez "helyettesítheti", az izzószál "helyén" van a led....talán ad olyan képet, mint a hagyományos H7....viszont ez 30+ dolcsi.....

Van ebből az elképzelésből többféle, és az áruk is ettől változó...akár a csillagos ég.....

Es ez hogy ferne be egy H Astraba? Azt sem ertem, minek az a nagy hutoborda, vagy nem tudom, mi akar ott alatta lenni...

No kozben latom: ugy gondoljak, hogy a huto resz csak ugy tulnyulik hatra, es azert kell ekkora huto (ventilatorral!), mert 30 watt a teljesitmenye, es allitolag otszor fenyesebb, mint a sima H7. Engedelyezettsegrol nyilvan szo sincs, ellenben jol vakithat...

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy az esőszenzor nemtudom hogy megbolondult vagy mi van vele,de ha egyet felkapcsolok h automatán menjen az ablaktörlő,akkor vagy egyet megy és nem megy többet vagy töröl 3 at 4 et és utána nem töröl,

A biztosítékot megnéztem baja nincs, ilyen esetben mi lehetne a megoldás???
 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Zsoltee444 írta:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy az esőszenzor nemtudom hogy megbolondult vagy mi van vele,de ha egyet felkapcsolok h automatán menjen az ablaktörlő,akkor vagy egyet megy és nem megy többet vagy töröl 3 at 4 et és utána nem töröl,

A biztosítékot megnéztem baja nincs, ilyen esetben mi lehetne a megoldás???
 

Ha vársz, akkor se csinál semmit full vizes szélvédőnél?

Tegnap én is használtam. 230km esőben. Teljesen jól működött, soha nem kellett a kapcsolójához nyúlkálnom. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cserenkov írta:

Ha vársz, akkor se csinál semmit full vizes szélvédőnél?

Tegnap én is használtam. 230km esőben. Teljesen jól működött, soha nem kellett a kapcsolójához nyúlkálnom. :)

Nekem is működik, csak néha ugyanolyan esőintenzitás mellett néha rájön a bolond és fokozatot vált egy időre.:-)

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Astra555 írta:

Nekem is működik, csak néha ugyanolyan esőintenzitás mellett néha rájön a bolond és fokozatot vált egy időre.:-)

Nálam is behülyül időnként... Napokban volt pont olyan eset hogy inkább folyamatos lassú törlésre állítottam az automatikus helyett, mert idegesített hogy néha-néha kikapcsolt / lejjebb vett amikor én szerettem volna h töröljön. Nálam kb 70-80%-ban műkszik úgy ahogy elvárnám... Én megmondom őszintén szívesebben használnék egy manuálisan állítható intervallumost, mint ezt az esőérzékelősdi mókát.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 12. at 21:29, Sztaricsnaja írta:

INSP üzenete van mint az olajcserének? mert azt nem OpCommal kell törölni.

No, közben pontosított, szóval az OpCom-ban látta, hogy az automata váltó lassan szervizért kiált, de a műszerfalon még nem látszott. A következő az lett volna, hogy pár(száz v. ezer) km után már ott is látszott volna.  Valahogy időközben megoldotta, a videóért köszi!

On 2016. 02. 13. at 18:11, Maybal írta:

Erről mi a véleményetek?

Elvileg ez "helyettesítheti", az izzószál "helyén" van a led....talán ad olyan képet, mint a hagyományos H7....viszont ez 30+ dolcsi.....

Van ebből az elképzelésből többféle, és az áruk is ettől változó...akár a csillagos ég.....

Ezeknek a cuccoknak a jó része olyan, hogy alul a termékleírás legalján szerepel, hogy közúti forgalomban nem használható. Biztos vagyok benne, hogy normális fénynyalábot csak a legdrágábbak adnak, és akkor még mindig kérdés, hogy egyáltalán engedélyezettek-e forgalomban. Én biztos hogy távol tartanám magam az ilyenektől, inkább valami jó minőségű hagyományos...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.