Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

8 órája, Gab222 írta:

Sziasztok!

Olvasom esőszenzorról volt nemrég beszélgetés. Nekem is van egy olyan kérdésem, hogy ha csak szemerkél az eső és így teríti be a szélvédőt teljesen akkor azt csak túl későn törli. Kézzel kell kapcsolgatnom.

Többivel nincs gond.

Valakinek hasonló tapasztalat?

Jaja, nekem is ilyen szemerkélőnél 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Zsolti25 írta:

És képes voltál hátulról előre hozni egy vezetéket ? ... Mondjuk ez a tiszta megoldás.

Egyébként nem nagy ügyesség. Egy alkatrész, ami lehet akár relé is, amit úgyszintén gyujtáskapcsolt vezérelt. Persze ennek a leágazásnak sem 2 perc a kivitelezése. :(

Nekem ez tűnt a jobb megoldásnak. Lehet hogy az UEC-ben is lett volna ilyen szabad hely. De onnan hogy kijöjjek, fúrni vagy reszelni kellett volna a műanyag burkolatot. Plusz megkeresni azt a bizonyos dugót a pedálok környékn, ahol be tudok jönni az utastérbe. A REC-ben meg teljesen nyomtalanul el tudom távolítani, ha kell. A köszöbök burkolata alatt teljesen láthatatlan a vezeték. Gányolni, világításkapcsolóról, elakadásjelzőről, egyéb helyekről levenni, ahonnan szoktak, megint nem akartam. Így bármikor ha kell a tökéletes gyári állapotot vissza tudom állítani.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemreg lettem gazdaja egy 2004-es, Astra H-nak. Eddig teljes az elegedettseg, viszont azt tapasztalom, hogy, ha nincs gyujtas, a kulcs ki van veve az autobol, akkor is kap aramot a szivargyujto, sot a radio, illetve fedelzeti szg is mukodik. Ami meg ijesztobb, hogy, ha kikapcsolom a radiot, kiveszem a kulcsot, akkor par perc utan a radio bekapcsol. Minden reggel ugy var az auto, hogy mar megy a radio... Azon kivul, hogy gondolom ez az aksinak nem tesz jot, a szivargyujto esete olyan teren is problemas, hogy ra van kotve a fedelzeti kamera, igy, ha leallitaskor azt elfelejtem kihuzni, kikapcsolni, az is megy folyamatosan. 

Valami otlet esetleg?

Valaszokat elore is koszonom!

Udv, 

Zsombor

Link to comment
Megosztás:

51 perce, Zsombor írta:

Sziasztok!

Nemreg lettem gazdaja egy 2004-es, Astra H-nak. Eddig teljes az elegedettseg, viszont azt tapasztalom, hogy, ha nincs gyujtas, a kulcs ki van veve az autobol, akkor is kap aramot a szivargyujto, sot a radio, illetve fedelzeti szg is mukodik. Ami meg ijesztobb, hogy, ha kikapcsolom a radiot, kiveszem a kulcsot, akkor par perc utan a radio bekapcsol. Minden reggel ugy var az auto, hogy mar megy a radio... Azon kivul, hogy gondolom ez az aksinak nem tesz jot, a szivargyujto esete olyan teren is problemas, hogy ra van kotve a fedelzeti kamera, igy, ha leallitaskor azt elfelejtem kihuzni, kikapcsolni, az is megy folyamatosan. 

Valami otlet esetleg?

Valaszokat elore is koszonom!

Udv, 

Zsombor

 Pont egy-két napja volt erről szó. Nem kell sokat visszakeresned. :)

A szivargyújtó állandóan áram alatt van, ez ilyen. A kamerához kell egy kicsit barkácsolni, hogy automatikusan induljon a gyújtással, ha nem akarod állandóan ki-be huzigálni a töltőjét manuálisan.

A rádiót be lehet kapcsolni, akkor is ha nincs gyújtás, de normál esetben egy idő után automatikusan le kellene kapcsolnia. Ha magától bekapcsol, a rádiónak a CD érzékelő részével van valami gondja. Legalábbis valami ilyesmit olvastam itt, szintén nem olyan régen. Ha állandóan benne tartasz egy CD-t állítólag nem kapcsol be magától.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Cserenkov írta:

A szivargyújtó állandóan áram alatt van, ez ilyen.

Ez tuti? Most vettem egy CARSTEL 4A okostöltőt és arra gondoltam, hogy mivel tud csepptöltést, állandóan rácsatlakoztatom az akkut, ha nem használom a kocsit (csak 7végén autózom). Ehhez már be is építettem az akkuhoz a szemes csatlakozót, mivel van olyan adapter is hozzá, így nem kell csipeszelnem. De a legegyszerűbb lenne a szivargyújtóról tölteni (ahhoz is van adapterem), csak én azt hittem, ott is áramtalanítja magát. Jó lenne, ha nem, mert akkor nem kell a motorházat mindig kinyitnom. Na ezt holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok. Ennek ellentmond, hogy a telefontöltőnek fix zsinórt raktam be, amit a szivargyújtóra kötöttem és az csak gyújtáson tölt... Lehet, hogy nekem az előző tulaj átkötötte a szivargyújtómat gyújtásvezéreltre?

Link to comment
Megosztás:

39 perce, dsteel írta:

Ez tuti? Most vettem egy CARSTEL 4A okostöltőt és arra gondoltam, hogy mivel tud csepptöltést, állandóan rácsatlakoztatom az akkut, ha nem használom a kocsit (csak 7végén autózom). Ehhez már be is építettem az akkuhoz a szemes csatlakozót, mivel van olyan adapter is hozzá, így nem kell csipeszelnem. De a legegyszerűbb lenne a szivargyújtóról tölteni (ahhoz is van adapterem), csak én azt hittem, ott is áramtalanítja magát. Jó lenne, ha nem, mert akkor nem kell a motorházat mindig kinyitnom. Na ezt holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok. Ennek ellentmond, hogy a telefontöltőnek fix zsinórt raktam be, amit a szivargyújtóra kötöttem és az csak gyújtáson tölt... Lehet, hogy nekem az előző tulaj átkötötte a szivargyújtómat gyújtásvezéreltre?

Hát én a kamera miatt próbáltam ki. Bedugva hagytam, az autót lezártam, gondoltam egy idő után csak elveszi az áramot. De még másnap reggel is ment.

Nekem is legtöbbször vasárnaptól péntekig áll az autó. De az akku elég jól bírja. Külön emiatt tölteni még nem kellett. Pedig már 3 éves elmúlt az akku.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocs, tudom, hogy nagyon amatőr dolog, de muszáj megkérdeznem, mert eddig egyáltalán nem foglalkoztam vele. Szóval gondoltam rá, hogy kicserélem a jelenlegi, sima gyári fényszóróimat valamilyen fehérebb színűre.

A kérdéseim:

  • A tompított izzó H7, a távolsági pedig H1, ugye?
  • A leghülyébb kérdés: hány darabot kell vennem? Oldalanként csak 2-2 izzó, tehát összesen 4db, ha a refit és a tompítottat is cserélni szeretném?

És végül: érdemes egyáltalán cserélni? Azt olvastam, hogy a nagyobb fényerő jellemzően az élettartam rovására megy a halogén izzók esetében. Egyelőre háromféle H7-es izzót nézegettem, ők lennének azok: Osram Cool BlueOsram Cool Blue Hyper+ és Osram Nightbreaker Unlimited.

Visszamenőleg olvastam, hogy többen hasonló izzókat használnak: mik a tapasztalatok? Tényleg gyorsan kiégnek?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Vertigo írta:

Sziasztok!

Előre is bocs, tudom, hogy nagyon amatőr dolog, de muszáj megkérdeznem, mert eddig egyáltalán nem foglalkoztam vele. Szóval gondoltam rá, hogy kicserélem a jelenlegi, sima gyári fényszóróimat valamilyen fehérebb színűre.

A kérdéseim:

  • A tompított izzó H7, a távolsági pedig H1, ugye?
  • A leghülyébb kérdés: hány darabot kell vennem? Oldalanként csak 2-2 izzó, tehát összesen 4db, ha a refit és a tompítottat is cserélni szeretném?

És végül: érdemes egyáltalán cserélni? Azt olvastam, hogy a nagyobb fényerő jellemzően az élettartam rovására megy a halogén izzók esetében. Egyelőre háromféle H7-es izzót nézegettem, ők lennének azok: Osram Cool BlueOsram Cool Blue Hyper+ és Osram Nightbreaker Unlimited.

Visszamenőleg olvastam, hogy többen hasonló izzókat használnak: mik a tapasztalatok? Tényleg gyorsan kiégnek?

Köszi szépen!

Szia,

Én használtam a Nightbraker Unlimitedet.Nagyon jó izzó szerintem,szép fehér fénye van,és egy standard halogen izzóhoz képest észrevehető a küönbség mind a fényerőben,mind a bevilágított területben és távolságban egyaránt.Mondhatni ég és föld.De viszont az élettartama tényleg jelentősen rövidebb.Viszont ez szinte minden emelt fényerejű izzóra igaz.Ha nem sajnálod rá a kb. 5e Ftos árat gyakrabban,akkor szerintem nagyon megéri.

www.vilagitas.eu.

A cool bluet is dicsérik,viszont a hyperről minta azt olvastam volna valahol,hogy az már nem legális.Ha felhívod a fentebb megadott boltot,akkor ott korrektül választ kaphatsz rá.

Én most az Osram Silverstar 2,0-t próbálom.Ez nem annyira jó,mint a Nightbraker,de jobb,mint a standard,és ennél hangsúlyozzák ki,hogy ennek ellenére az élettartama is hosszabb a többihez képest.Sok tapasztalatom még nincs vele,két napja raktam be,és azóta még nem volt alkalmam tesztelni.Egyelőre csak annyit látok,hogy ez inkább sárgásabb,de ragyogóbb,erősebb a fénye a normálhoz képest. 

A Philipsnek is vannak nagyon jó izzói és a Tungsramnak is,persze az árak is borsosak.Nagyon sok teszt van fent a neten.Onnan még tudsz tájékozódni.

Szóval a Nightbakert csak ajánlani tudom.Nekem egy évet bírt,de ugye ez erőteljesen használat függő.Ha viszont bejön a Silverstar,akkor maradok annál az ár\értékarány miatt. :-)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Vertigo írta:

Sziasztok!

Előre is bocs, tudom, hogy nagyon amatőr dolog, de muszáj megkérdeznem, mert eddig egyáltalán nem foglalkoztam vele. Szóval gondoltam rá, hogy kicserélem a jelenlegi, sima gyári fényszóróimat valamilyen fehérebb színűre.

A kérdéseim:

  • A tompított izzó H7, a távolsági pedig H1, ugye?
  • A leghülyébb kérdés: hány darabot kell vennem? Oldalanként csak 2-2 izzó, tehát összesen 4db, ha a refit és a tompítottat is cserélni szeretném?

És végül: érdemes egyáltalán cserélni? Azt olvastam, hogy a nagyobb fényerő jellemzően az élettartam rovására megy a halogén izzók esetében. Egyelőre háromféle H7-es izzót nézegettem, ők lennének azok: Osram Cool BlueOsram Cool Blue Hyper+ és Osram Nightbreaker Unlimited.

Visszamenőleg olvastam, hogy többen hasonló izzókat használnak: mik a tapasztalatok? Tényleg gyorsan kiégnek?

Köszi szépen!

Igen, halogén fényszóróba összesen 2db H7 és 2db H1 kell.

A Hyper off-road termék. Azaz hivatalosan közúti forgalomban nem lenne szabad használni. (Tudom, hogy kicsi rá az esély, hogy egy ellenőrzésnél, vagy akár műszakin kiszedjék és megnézzék.)

Nekem a xenon mellett a távolságiban egy H7-es GE Megalight Ultra +120 van. Elég jól bírja. Sokat megyek sötétben, igaz, hogy kevesebbet megy mint a tompított, de így is 3 éve megvan és nem kellett cserélni. A fénye talán egy halvány árnyalattal nagyobb a standard izzóhoz képest, de én nem vágtam tőle magam hanyatt.

20130408-halogen-lampateszt6.jpg

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Cserenkov írta:

Hát én a kamera miatt próbáltam ki. Bedugva hagytam, az autót lezártam, gondoltam egy idő után csak elveszi az áramot. De még másnap reggel is ment.

Nekem is legtöbbször vasárnaptól péntekig áll az autó. De az akku elég jól bírja. Külön emiatt tölteni még nem kellett. Pedig már 3 éves elmúlt az akku.

Igazad van, nemcsak gyújtás nélkül, bezárt autónál is tölti. Ez nekem jó hír, csak azt nem értem, a telefont miért csak gyújtáson tölti akkor. Egy átalakított szivargyújtós telefontöltőt kötöttem be a szivargyújtóra, az átalakítást nem én csináltam, én nem vagyok túl nagy elektronikai zseni, én csak bekötöttem. Na mindegy, jó ez így.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 25. at 15:07, Cserenkov írta:

 

Igen, nekem is ez volt a gondom, mikor a kamerát akartam onnan működtetni. Még másnap is ment, egy istenért nem kapcsolta volna le. Végül én úgy oldottam meg, hogy a REC-ben találtam gyújtásra kapcsolódó 12V-os üres biztosítékhelyet. Így arról megy a kamera. Még egy 5A-es külön biztosítéka is van a REC-ben. Így gyújtásra automatikusan bekapcsol, gyújtás levételére meg ki. Külön "vezérlés csinálásához" én nem vagyok elég ügyes. :)

Szia. Tehát ahogy leveszed a gyújtást, lekapcsol a kamera. Ha mondjuk parkolásnál belemegy valaki (persze szerencsés esetben azon az oldalon, ahová a kamera néz), akkor azzal mi a helyzet? Miért nem jó, ha akkor is menne a kamera, és amikor hazamész, manuálisan lekapcsolod? Vagy az már megerőltető? :-)

Nekem a kamera éjjel-nappal megy.........van benne egy 32Gb-os kártya, az kb 2 napot rögzít, ha valami baj van, rögtön vissza tudom nézni.....persze csak ott, ahova néz.....ha hátulról megy bele valaki, akkor csak a szerencsén múlik, hogy elmegy az az autó előtt. Viszont az esetek 99%-ban úgy parkolok (betolatok), hogy a kamera lásson mindent......Most gondolkodok, hogy hátra is rakok egyet......:)

 

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

20 perce, Maybal írta:

Szia. Tehát ahogy leveszed a gyújtást, lekapcsol a kamera. Ha mondjuk parkolásnál belemegy valaki (persze szerencsés esetben azon az oldalon, ahová a kamera néz), akkor azzal mi a helyzet? Miért nem jó, ha akkor is menne a kamera, és amikor hazamész, manuálisan lekapcsolod? Vagy az már megerőltető? :-)

Nekem a kamera éjjel-nappal megy.........van benne egy 32Gb-os kártya, az kb 2 napot rögzít, ha valami baj van, rögtön vissza tudom nézni.....persze csak ott, ahova néz.....ha hátulról megy bele valaki, akkor csak a szerencsén múlik, hogy elmegy az az autó előtt. Viszont az esetek 99%-ban úgy parkolok (betolatok), hogy a kamera lásson mindent......Nost gondolkodok, hogy hátra is rakok egyet......:)

 

 

Sziasztok Urak!

Olvasgatva a forumot,látom egyre több márkatársnak van kamera az autóban.

Képet tudna valaki feltenni,hogy kinek milyen fajta vab,és hogy bevált-e?  Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Just now, bocs írta:

Sziasztok Urak!

Olvasgatva a forumot,látom egyre több márkatársnak van kamera az autóban.

Képet tudna valaki feltenni,hogy kinek milyen fajta vab,és hogy bevált-e?  Köszönöm!

Nekem egy ilyen volt bent (nem pont ez a márka), míg a tappancs megadta magát. Most egy SJ4000 wifit használok. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, bocs írta:

Köszi!

Éjszakai felvételeket jó/látható minőségben készítette el?

 

Éjszaka......az egy vicc... az elsőn volt infra led......hagyjuk.....:-) 

Egy nagy feketeséget látsz.....

Ha mondjuk közvilágítás van, az rendben van. Látható.

Ha kevés a lux, akkor csak a sötétség.......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maybal írta:

Éjsz:-)aka......az egy vicc.. az elsőn volt infra led......hagyjuk.....:-) 

Egy nagy feketeséget látsz.....

Ha mondjuk közvilágítás van, az rendben van. Látható.

Ha kevés a lux, akkor csak a sötétség.......

Akkor kicsit megnyugodtam. Nekem Concorde Roadcam HD 20 van.

Az első sötétben szintén nulla,közvilágitás mellett is csak a lámpák látszanak,az útból nem soklátszik,a hátsó viszont nagyon jól lát közvilágitás mellett az elsőhöz képest.

 

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet rossz helyen teszem fel kérdésem, de még új vagyok itt. Sza nem régiben vettem H Astrat, sajnos ebben a rádió nem tud túl sokat. Azt hallottam lehet bővíteni. Cd30 van benne, ennek is van valami bemeneteli csatlakozás hátul? Be lehet építeni valami csatlakozót hogy rátudjak csatlakozni telefonnal? Pendrivel? Azon keresztül kitudom hangosítani a telefont? Köszönöm segítségetek előre is sajnos nem értek hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Balco33 írta:

Sziasztok!

Lehet rossz helyen teszem fel kérdésem, de még új vagyok itt. Sza nem régiben vettem H Astrat, sajnos ebben a rádió nem tud túl sokat. Azt hallottam lehet bővíteni. Cd30 van benne, ennek is van valami bemeneteli csatlakozás hátul? Be lehet építeni valami csatlakozót hogy rátudjak csatlakozni telefonnal? Pendrivel? Azon keresztül kitudom hangosítani a telefont? Köszönöm segítségetek előre is sajnos nem értek hozzá. 

szia!

 

Ha 6 gombos Blaupunkt rádiód van akkor tudok benne segiteni!, ha 9 gombos Grundig, akkor cserét tudok felajánlani cd30mp3-ra, és gyári auxos változatra!

privatryan@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, végül HOD izzó lett belőle. 4000 HUF volt párban (Bárdi) , teljesen meg vagyok elégedve velük. Szép kékes  fényük van ( no, azért ez nem xenon...), és tény hogy sokkal messzebről látok mindent mint egy hagyományos izzóval. Nekem bejött! Helyzetjelzőnek betettem két normál izzót amit kék lakkfilctollal bekékítettem... :D Csak az íze kedvéért...

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Valaki tudja-e esetleg, hogy a cd30-as rádiót, hogyan lehetne beállítani (esetleg műszeresen) azt, hogy álló, levett gyújtás mellett bekapcsolt rádiónál a kezelőgombjainak a világítása bekapcsoljon. Ne csak világítás ráadásánál világítson, hanem akkor is amikor be van kapcsolva a rádió bármikor.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Laci781 írta:

sziasztok. Valaki tudja-e esetleg, hogy a cd30-as rádiót, hogyan lehetne beállítani (esetleg műszeresen) azt, hogy álló, levett gyújtás mellett bekapcsolt rádiónál a kezelőgombjainak a világítása bekapcsoljon. Ne csak világítás ráadásánál világítson, hanem akkor is amikor be van kapcsolva a rádió bármikor.

Nem lehet, olyat tud, hogy kinyitod az autót felkapcsol a világítás, azt köszöntőfénynek hívják!

Fejegység nem programozható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.