Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

56 perce, Rappi írta:

Lenne egy kérdésem: Adott egy 2007/7 havi Astra H GTC, ami az ecat24.com szerint olasz piacra lett szánva és gyárilag Enjoy felszereltásű 1.7 cdti 101 lovas. Namost a ecat24.com szerint "BOARD INFO LCD - MULTI-FUNCTION" van benne. A gyári fej egy CD30 MP3, amin van BC gomb, de ha megnyomtam, semmi nem történt. Ez most akkor fedélzeti computeres vagy sem?

Melyik van bent a valóságban?

diagnosticsorguk-Displays_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Egyébként csak programozás kérdése, ha az utolsó 3 valamelyike van bent (bal felső kivétel)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Gabika75 írta:

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az autóm nem érzékeli a kulcs kivételét a gyújtáskapcsolóból. Volt cserélve a gyújtáskapcsolóbetét, de nem hozott változást. Azt mondták cim hiba lesz, de a cserederabnál ugyanúgy nem érzékelte a kulcskivételt és kidobta a tech2-öt a rendszerből, tehát most használhatlan az autó mivel nem lehet felprogramozni a cimet és a szerelők csak vonogatják a vállukat, hogy nem tudják mi lehet a baj én meg a teljes kétségbeesés határán állok.

Mindez markaszervizben? Ott azert kene tudjak, illetve van honnan kerdezniuk...

Egyebkent nem egeszen vilagos a gond: ha nem latja a kulcs kivetelet, attol meg az eredeti CIM modullal rendben elindul es mukodik?

Lehet, hogy nem a betetet kell cserelni, hanem amiben van, vagy az onnan a CIM-hez meno kabelekkel van gond. Nem tudom, hogy van felepitve, de elso korben arrol bizonyosodnek meg, hogy ezen a teren stimmel minden.

Mi az, hogy a Tech2-t kidobja a rendszerbol? A regi CIM-et latja a Tech2, de az ujat nem? Vagy mar a regit sem latja? Akkor megint csak a kabelezest kell atnezni, pl. kap-e tapokat, vagy esetleg valamelyik CAN buszon egy masik egyseg csinal valami disznosagot. A CIM ket CAN buszon is rajta van (LS es HS), igy sok masik modul erintett.

Leginkabb egy nagyon pontos beszamolo kell arrol, mikor mi tortenik, mert sok, elvileg lehetseges hiba van.

On 2/25/2017 at 15:11, Stofl írta:

Tudsz segiteni, hogy a REC-ben milyen szamon, vezeteken talalhato? A muszerfali ajtonyitas jelzo led sem gjo gondolom. Az sem egy vezeteken kapja a jelet. Igy hat a REC johetne szoba, ha van benne kozos jel az 5 ajtora.

Kozos jel nincs, az mar a CAN buszon megy tovabb, es vannak direkt CAN buszos riasztok is.

Lehet, hogy a REC-ben ossze vannak kotve, ezt ki lehet merni. Ha esetleg nem, akkor egy CMOS kapu IC-vel egyszeru eloallitani a szukseges jelet.   

A REC-en az XR5 csatlakozo 27., 28., 29., es 44. labai az ajtok, a csomagtarto az XR1 28. lab

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Mindez markaszervizben? Ott azert kene tudjak, illetve van honnan kerdezniuk...

Egyebkent nem egeszen vilagos a gond: ha nem latja a kulcs kivetelet, attol meg az eredeti CIM modullal rendben elindul es mukodik?

Lehet, hogy nem a betetet kell cserelni, hanem amiben van, vagy az onnan a CIM-hez meno kabelekkel van gond. Nem tudom, hogy van felepitve, de elso korben arrol bizonyosodnek meg, hogy ezen a teren stimmel minden.

Mi az, hogy a Tech2-t kidobja a rendszerbol? A regi CIM-et latja a Tech2, de az ujat nem? Vagy mar a regit sem latja? Akkor megint csak a kabelezest kell atnezni, pl. kap-e tapokat, vagy esetleg valamelyik CAN buszon egy masik egyseg csinal valami disznosagot. A CIM ket CAN buszon is rajta van (LS es HS), igy sok masik modul erintett.

Leginkabb egy nagyon pontos beszamolo kell arrol, mikor mi tortenik, mert sok, elvileg lehetseges hiba van.

Kozos jel nincs, az mar a CAN buszon megy tovabb, es vannak direkt CAN buszos riasztok is.

Lehet, hogy a REC-ben ossze vannak kotve, ezt ki lehet merni. Ha esetleg nem, akkor egy CMOS kapu IC-vel egyszeru eloallitani a szukseges jelet.   

A REC-en az XR5 csatlakozo 27., 28., 29., es 44. labai az ajtok, a csomagtarto az XR1 28. lab

 

Igen az eredetivel elindult, megállt, ezzel nem volt gond csak a kihúzást nem érzékelte, tehát a teljes áramtalanítást nem csinálta meg és nem lehetett bezárni az autót, mert azt érzekelte, hogy bent van a kulcs a gyújtáskapcsolóban.

Amikor levették a cimet akkor lenullázta az eredetit is. Látta a tech2 az újat is csak félbeszakította a programozást mivel a kulcseltávolítást nem érzékelte. Utána hiába tették vissza az eredetit azt is újra kellene programozni és ott ugyanaz a probléma áll fent.

Igen a szerelő is azt mondta innentől akármi is lehet.

Holnap már hétfő tudok intézkedni, de hétvégén semmit nem tudtam csinálni.

És az első kérdésed, igen nagy hibát követtem el nem márkaszervízben voltam. A szerelőm eléggé határozottan állította hogy meg tudják oldani, jól felszerelt szervízük van eddig sem volt gond, hallgattam rá most szívok.

Az éves nagyszervízt az márkaszervízben szoktam csináltatni, de 40km van a legközelebbi nem tudok állandóan "átugrálni" hozzájuk.

Hibáztam tudom.

Még annyi, a cimprogramozáshoz egy kimondott opeleshez kellett vinni az autót, aki azt mondta meg tudja csinálni az autót, de március közepe-vége elött nem tudja beütemezni.

Módosítva : Gabika75
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Gabika75 írta:

Igen az eredetivel elindult, megállt, ezzel nem volt gond csak a kihúzást nem érzékelte, tehát a teljes áramtalanítást nem csinálta meg és nem lehetett bezárni az autót, mert azt érzekelte, hogy bent van a kulcs a gyújtáskapcsolóban.

Amikor levették a cimet akkor lenullázta az eredetit is. Látta a tech2 az újat is csak félbeszakította a programozást mivel a kulcseltávolítást nem érzékelte. Utána hiába tették vissza az eredetit azt is újra kellene programozni és ott ugyanaz a probléma áll fent.

Igen a szerelő is azt mondta innentől akármi is lehet.

Holnap már hétfő tudok intézkedni, de hétvégén semmit nem tudtam csinálni.

És az első kérdésed, igen nagy hibát követtem el nem márkaszervízben voltam. A szerelőm eléggé határozottan állította hogy meg tudják oldani, jól felszerelt szervízük van eddig sem volt gond, hallgattam rá most szívok.

Az éves nagyszervízt az márkaszervízben szoktam csináltatni, de 40km van a legközelebbi nem tudok állandóan "átugrálni" hozzájuk.

Hibáztam tudom.

Még annyi, a cimprogramozáshoz egy kimondott opeleshez kellett vinni az autót, aki azt mondta meg tudja csinálni az autót, de március közepe-vége elött nem tudja beütemezni.

De akkor a kulcs dolgot is meg kell csinalja, ha egyebkent nem lehet a CIM-et programozni (bar azt nem ertem, ez miert van igy).

Viszont a CAN busz(ok)on a kommunikacio ezek szerint jo, es minden bizonnyal a CIM is.

A rajz szerint egy hateru kabel megy a gyujtaskapcsolotol a CIM-hez (meg egy keteru, de az a transzponder antenna). Azt sajnos nem taglaljak, hogy melyiken milyen jel kene legyen, de kizarasos alapon csak ezen a kornyeken lehet a hiba.

A kulcs bentletet nem tudom, hogy erzekeli, de nyilvan a hateru kabelen tovabbitja. Lehet gond a kabellel, csatlakozoval, vagy magaval a jel eloallitasaval. Azt irtad, gyujtaskapcsolo betetet csereltetek, de gyanitom, az csak a mechanikus resz, a kapcsolok es a csatlakozo a hazban van, a kormanyzarral egyutt. Szoval szerintem ezt kell atnezni, illetve adott esetben cserelni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 16:35, csaba66 írta:

 

Lehet, hogy a REC-ben ossze vannak kotve, ezt ki lehet merni. Ha esetleg nem, akkor egy CMOS kapu IC-vel egyszeru eloallitani a szukseges jelet.   

A REC-en az XR5 csatlakozo 27., 28., 29., es 44. labai az ajtok, a csomagtarto az XR1 28. lab

 

Ok! Köszi!

Ilyen elektronikát tudnál nekem készíteni? És akkor ez visszafelé tuti nem okoz zavart?

Volna még egy kérdésem mindenkihez. Éppen szerelem be a DRL-t. Az akksi és a gyújtás kapcsolt jel az ok, de a helyzetjelzőhöz hogyan férek hozzá?

Hogyan lehet rácsatlakozni a jelére? Valakinek van tippje hozzá? Első ránézésre nagyon durva akár egy izzó csere is. Ha a kerékjárati ívnél lévő gumikupakot leszedem a lámpáról, akkor meg csak rengeteg egyszínű fekete vezeték kupacot találok. Kézzel sem tudom kitapintani az izzó végét. Hogyan csináljam?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Stofl írta:

Ok! Köszi!

Ilyen elektronikát tudnál nekem készíteni? És akkor ez visszafelé tuti nem okoz zavart?

Volna még egy kérdésem mindenkihez. Éppen szerelem be a DRL-t. Az akksi és a gyújtás kapcsolt jel az ok, de a helyzetjelzőhöz hogyan férek hozzá?

Hogyan lehet rácsatlakozni a jelére? Valakinek van tippje hozzá? Első ránézésre nagyon durva akár egy izzó csere is. Ha a kerékjárati ívnél lévő gumikupakot leszedem a lámpáról, akkor meg csak rengeteg egyszínű fekete vezeték kupacot találok. Kézzel sem tudom kitapintani az izzó végét. Hogyan csináljam?

Épp a múlt héten cseréltem helyzetjelzőt, kiégtek, amit onnan vettem észre, hogy tompított kapcsolásakor nem kapcsolt le a DRL, holott nekem nem dimmel, hanem le kellett volna kapcsolnia. Tényleg katasztrófa a csere, oldalanként volt vagy 20 perc. Én a végén már a kábelénél fogva húztam ki óvatosan a helyzetjelzőt, mivel nem bajonettes, csak pattanásig be kell tolni. Betolni könnyű, mivel elég hozzá az ujjbegyed, kivenni rossz, mivel csiptetni kell az ujjaddal. Mondom, én végül a kábelénél fogva húztam ki. Ha kijött, akkor meg már tudsz jelet levenni róla. Bár túl sok mozgástér nincs, rövid a kábel. Nekem is arra van kötve a DRL. Jobb elöl még a légszűrőházat is kivettem, de lehet, hogy arra nincs szükség. Fel is sértette a kezemet a lámpa mögötti túl kicsi fémlyuk, nem tudom, miért nem lehetett nagyobb lyukat hagyni rá. Lehet, hogy a helyzetjelzőt nehezebb cserélni, mint a többit, mert azokat lehet a kerékjárati ívben lévő kisablakon keresztül...

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

17 perce, dsteel írta:

Épp a múlt héten cseréltem helyzetjelzőt, kiégtek, amit onnan vettem észre, hogy tompított kapcsolásakor nem kapcsolt le a DRL, holott nekem nem dimmel, hanem le kellett volna kapcsolnia. Tényleg katasztrófa a csere, oldalanként volt vagy 20 perc. Én a végén már a kábelénél fogva húztam ki óvatosan a helyzetjelzőt, mivel nem bajonettes, csak pattanásig be kell tolni. Betolni könnyű, mivel elég hozzá az ujjbegyed, kivenni rossz, mivel csiptetni kell az ujjaddal. Mondom, én végül a kábelénél fogva húztam ki. Ha kijött, akkor meg már tudsz jelet levenni róla. Bár túl sok mozgástér nincs, rövid a kábel. Nekem is arra van kötve a DRL. Jobb elöl még a légszűrőházat is kivettem, de lehet, hogy arra nincs szükség. Fel is sértette a kezemet a lámpa mögötti túl kicsi fémlyuk, nem tudom, miért nem lehetett nagyobb lyukat hagyni rá. Lehet, hogy a helyzetjelzőt nehezebb cserélni, mint a többit, mert azokat lehet a kerékjárati ívben lévő kisablakon keresztül...

És a gumidugót átlyukasztottad? Úgy húztad át a kábelt? A csak fekete vezetékekből nehéz rájönni, melyik a táp oldal és melyik a test. Ha kiég az izzó, és a test oldalon van, akkor biztos nem kapcsol le, amikor kellene. Én mondjuk az izzó hátulját sem tudtam kitapintani. Köszönöm, próbálkozok még!

Még annyi van ezzel, hogy nekem belül van a projektoros lámpa, és a szélső karikában van alul a helyzetjelző. Neten olyan videókat találtam, ahol belül van a helyzetjelző, és kihúzható.....

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Stofl írta:

Még annyi van ezzel, hogy nekem belül van a projektoros lámpa, és a szélső karikában van alul a helyzetjelző. Neten olyan videókat találtam, ahol belül van a helyzetjelző, és kihúzható.....

Igen, nekem szerintem olyan van, sima lámpám van, nem xenon pl, tök alap. Nem lyukasztottam ki, rá tudom húzni úgy is, hogy kicsit megtöröm a kábelt, ráfekszik az úgy is. Lehet, hogy ki lehetett volna lyukasztani, igen, erre én nem is gondoltam...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stofl írta:

Ilyen elektronikát tudnál nekem készíteni? És akkor ez visszafelé tuti nem okoz zavart?

Visszafele nem okoz zavart, me'g csak nem is terheli a figyelt labakat.

Azt meg tudom mondani, milyen IC-bol kell csinalni, a macerasabb resz ugyis a kabelezes kitalalasa, hogy csatlakozzon a REC-hez, stb. Szoval ez olyasmi, amivel vagy elmolyol az ember maga, vagy szerintem erdemesebb egy CAN buszos riasztot venni.

Illetve az elso kerdes az, ossze vannak-e kotve a REC-ben, mert ha igen, akkor ez a resz meguszhato.
           
Ha nincsenek osszekotve, akkor kerdes, milyen szintek vannak, vagyis a nyitott ajtot 0 vagy 12 volt jelzi. Masik kerdes, mi kell a riasztonak, tehat ha barmelyik ajto nyitva van, akkor 0 vagy 12 voltot ker, bar ez tobbnyire a riaszton atkapcsolhato.

Elsore ezeket merd ki, aztan mondom, milyen IC kell. Nem is okvetlenul kell nya'kba tenni, loghat a drotokon is a levegoben.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, csaba66 írta:

Visszafele nem okoz zavart, me'g csak nem is terheli a figyelt labakat.

Azt meg tudom mondani, milyen IC-bol kell csinalni, a macerasabb resz ugyis a kabelezes kitalalasa, hogy csatlakozzon a REC-hez, stb. Szoval ez olyasmi, amivel vagy elmolyol az ember maga, vagy szerintem erdemesebb egy CAN buszos riasztot venni.

Illetve az elso kerdes az, ossze vannak-e kotve a REC-ben, mert ha igen, akkor ez a resz meguszhato.
           
Ha nincsenek osszekotve, akkor kerdes, milyen szintek vannak, vagyis a nyitott ajtot 0 vagy 12 volt jelzi. Masik kerdes, mi kell a riasztonak, tehat ha barmelyik ajto nyitva van, akkor 0 vagy 12 voltot ker, bar ez tobbnyire a riaszton atkapcsolhato.

Elsore ezeket merd ki, aztan mondom, milyen IC kell. Nem is okvetlenul kell nya'kba tenni, loghat a drotokon is a levegoben.

Az ajtó kapcsolók testet kapcsolnak. A riasztó pedig tud fogadni testet, vagy 12V-ot is. Két vezeték van a két szintnek fenntartva. Viszont akkor erre még alszok egy kicsit. Nem mennek olyan könnyen ezek mint a másik autón.... :S

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dsteel írta:

Igen, nekem szerintem olyan van, sima lámpám van, nem xenon pl, tök alap. Nem lyukasztottam ki, rá tudom húzni úgy is, hogy kicsit megtöröm a kábelt, ráfekszik az úgy is. Lehet, hogy ki lehetett volna lyukasztani, igen, erre én nem is gondoltam...

Köszi! Ki kellett húzni a vezetékeknél fogva a kerékjárat felől. Hát jó hülye megoldás..... na mindegy.

Szinte végeztem a szereléssel, de majd holnap elválik. Fizikailag minden a helyén. Gyújtásra kapcsol a DRL. Helyzetjelző kapcsolásra pedig a CID, a check parking light left üzenettel válaszolt, szépen rajzolja az autót, DRL pedig égve maradt. Na megnéztem, hogy mi világít. A bal első helyzetjelzőt leszámítva minden. Kivettem a helyzetjelzőt, biztos nem jól érintkezik a késes csatlakozó, vagy megszakadt valami. Hát ki van égve..... pont most, remélem csak a győztetéstől szakadt meg. Holnap izzócsere, és folytatom a próbát, remélem a CAN-BUS nem fogja érzékelni az idegen eszközt, és szabályosan fog működni. (Osram 301) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap a másik topicban illusztrált csőrepedés okán elillant hűtővizem miatt a javítást egybekötném egy kis gyártáskorrekcióval:

-szeretnék beépíteni hűtővíz szintérzékelőt + ablakmosó szintérzékelőt

A szenzorokat be is szereztem, de most olvastam valahol hogy nem is biztos hogy lehetséges engedélyezni, t.i. kocsifüggő.

Hány helyen, hol kell keresni OP-COM ban ezeknek a dolgait? Tudja valaki?

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2011. 02. 06. at 15:53, vans írta:

 

Én is nem rég cseréltettem ki a kormányomat, nekem azt mondták h minden autóra fel lehet utólag programozni!

Meg ha multikormányt teszel bele nem kell semmilyen más vezeték!

Csak egyes esetekben nem biztos h fog működni is...nekem minden jó eddig! :lol:

Kis "kutatás" és meg van a válasz :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kisp113 írta:

Sziasztok!

A minap a másik topicban illusztrált csőrepedés okán elillant hűtővizem miatt a javítást egybekötném egy kis gyártáskorrekcióval:

-szeretnék beépíteni hűtővíz szintérzékelőt + ablakmosó szintérzékelőt

A szenzorokat be is szereztem, de most olvastam valahol hogy nem is biztos hogy lehetséges engedélyezni, t.i. kocsifüggő.

Hány helyen, hol kell keresni OP-COM ban ezeknek a dolgait? Tudja valaki?

 

Köszi!

Az alábbi oldal nagy segítségedre lesz: http://web.t-online.hu/joaopinto/astra-h.htm. Én ez alapján csináltam meg, bizony nekem venni kellett másik tágulási tartályt is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

DRL-em működik, nyomkövető már gyújtásra sms-t küld. Eddig jutottam. Viszont ha egy dolgot megcsinálok, kettő újat írok a listára.

A jobb hátsó ajtó kábelkötege valószínűleg szakadt, mert az ablakemelő elveszti az automata funkcióját, és ajtónyitásra fel-le kapcsolgat a beltér világítás.

Hogyan álljak neki a javításnak, mennyit kell bontani hozzá?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, koco írta:

Az alábbi oldal nagy segítségedre lesz: http://web.t-online.hu/joaopinto/astra-h.htm. Én ez alapján csináltam meg, bizony nekem venni kellett másik tágulási tartályt is.

Ezt olvastam én is, csak arról nem sok info van hogy hol kell bekapcsolni, meg hogy mekkora esély van arra hogy ne lehessen. 

A tágulási tartályom "szerencsére" már cserélt darab, benne van a karika.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kisp113 írta:

Ezt olvastam én is, csak arról nem sok info van hogy hol kell bekapcsolni, meg hogy mekkora esély van arra hogy ne lehessen. 

A tágulási tartályom "szerencsére" már cserélt darab, benne van a karika.

En OpCommal be tudtam kapcsolni, es szenzorok hijan jelzett is lelkesen. Evekkel ezelott volt, igy nem igazan emlekszem, de legfeljebb ket helyen kellett allitani. Probald meg, es ha esetleg nem jon ossze, en is megcsinalom ugyanazt, es akkor kiderul, hogy van-e elteres a ket kocsi kozott. Valoszileg az IPC es UEC az a ket hely, ahol piszkalni kell.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

En OpCommal be tudtam kapcsolni, es szenzorok hijan jelzett is lelkesen. Evekkel ezelott volt, igy nem igazan emlekszem, de legfeljebb ket helyen kellett allitani. Probald meg, es ha esetleg nem jon ossze, en is megcsinalom ugyanazt, es akkor kiderul, hogy van-e elteres a ket kocsi kozott. Valoszileg az IPC es UEC az a ket hely, ahol piszkalni kell.

UEC+DIS ír az egyik angol forrás. Holnapra kiderül.
Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 27. at 21:14, Stofl írta:

 

 

On 2017. 02. 27. at 21:14, Stofl írta:

Szinte végeztem a szereléssel (...) Osram 301

Hogyan sikerült befaragni? Nekem sima takaró műanyag van a ködlámpa helyén, de abba nem tudtam besakkozni (nagyon csálén állt). Esetleg fotóztál szerelés közben?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Imre75 írta:

 

Hogyan sikerült befaragni? Nekem sima takaró műanyag van a ködlámpa helyén, de abba nem tudtam besakkozni (nagyon csálén állt). Esetleg fotóztál szerelés közben?

Köszi!

Én a hűtőrácsba raktam. A dimbes-dombos vidékeken az alul elhelyezett DRL sokszor ki van takarva, jóval alacsonyabban van mint az eredeti lámpa. Ezért döntöttem így, hogy felülre rakom. Az eredménnyel én elégedett vagyok.

84420170227_172233_tn.jpg

26820170227_205143_tn.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.