Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni főleg azoktól akik OP-Comot használnak,hogy ezzel a programmal meg tudom nézni a valós km-er óra állást?

És hogy melyik menüben találom azt hiszem ez valami angol verzió de nem biztos , még nincs nálam majd a jövőhéten kapom kölcsön pár napra és szeretnék pár dolgot meg nézni beállítani!

A válaszokat előre is köszönöm!!

Szia!

Az óracsoportban van, a motorvezérlőben, meg a karosszériavezérlőben. Utóbbiban nem vagyok teljesen biztos, de 3 helyen van benne, ebből egy csak macerásan írható át.

Egyébként attól függ, mit tud az Op-Com, illetve a szoftver.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Április óta vagyok H Astra tulaj. Nagyon meg vagyok elégedve az autóval. Mivel nem találtam adok-veszek fórumot ezért ide írom. Nem tud valaki eladó hátsó ajtókárpitot kombiba ami elektromos ablakos? Már szerintem minden bontót felhívtam de senkinek nincs. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Április óta vagyok H Astra tulaj. Nagyon meg vagyok elégedve az autóval. Mivel nem találtam adok-veszek fórumot ezért ide írom. Nem tud valaki eladó hátsó ajtókárpitot kombiba ami elektromos ablakos? Már szerintem minden bontót felhívtam de senkinek nincs. Előre is köszönöm!

Sajnos nem tudok ilyenről.

De nehogy úgy járj mint én! :) Annak idején hónapokig kerestem bal oldali kanyarkövető fényszórót. Naponta néztem az apróhirdetési oldalakat, hívogattam a bontókat, de sehol semmi. Így kénytelen voltam az újat megvenni méregdrágán. Most meg nemrég láttam hogy ahhoz képest tele van ilyenekkel az internet. Van ahol komplett szettet elektronikával mindennel az új árához képest "fillérekért" dobják az ember után.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudok ilyenről.

De nehogy úgy járj mint én! :) Annak idején hónapokig kerestem bal oldali kanyarkövető fényszórót. Naponta néztem az apróhirdetési oldalakat, hívogattam a bontókat, de sehol semmi. Így kénytelen voltam az újat megvenni méregdrágán. Most meg nemrég láttam hogy ahhoz képest tele van ilyenekkel az internet. Van ahol komplett szettet elektronikával mindennel az új árához képest "fillérekért" dobják az ember után.

Az a vicc, hogy sedanhoz és ötajtóshoz van csak kombihoz nincs. Vagyis van egy komplett félbőr de azt meg nem szeretnék.

Link to comment
Megosztás:

xer hez fogtam egy csőfogót finoman ráfogtam a külső részére a csavarnak és laza mozdulattal tekertem egy kicsit.hibátlanul elindult majd kézzel folytattam

ja, ez is egy módszer, de az enyémen már kicsit szar állapotú a csavar, múltkor szervízben is alig bírták kulccsal megindítani, szóval lehet nem menne így.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom hova írjam ezért itt kérdezek róla. Opel Astra H 1,6 Z16XEP 2004 autóm van mivel eső mentes időben vásároltam most meg a monszun idején esik minden nap sajnos azt vettem észre hogy a jobb első ajtóm beázik. Vagy valahogy a küszöb gumikra több víz kerül mint kellene. Végig néztem a gumi tömítést nem látok rajta törést vagy lyukat, de azt hogy lehet meg nézni hogy jól tömít e. Az autó mosásánál nem venni észre hogy valahol befolyna a víz, nagyobb eső után meg áll alul a tömítésen a víz. Egyszer már az ajtó kárpit is vizes volt eső után, akkor azt hittem az ablak kicsit lehúzva maradt de már kételkedem benne. Hogy lehetne a beázás helyét kiszűrni vagy cseréljem az egész ajtó tömítést, vagy egyáltalán hol folyhat be a víz vajon?

Köszi, jó utat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom hova írjam ezért itt kérdezek róla. Opel Astra H 1,6 Z16XEP 2004 autóm van mivel eső mentes időben vásároltam most meg a monszun idején esik minden nap sajnos azt vettem észre hogy a jobb első ajtóm beázik. Vagy valahogy a küszöb gumikra több víz kerül mint kellene. Végig néztem a gumi tömítést nem látok rajta törést vagy lyukat, de azt hogy lehet meg nézni hogy jól tömít e. Az autó mosásánál nem venni észre hogy valahol befolyna a víz, nagyobb eső után meg áll alul a tömítésen a víz. Egyszer már az ajtó kárpit is vizes volt eső után, akkor azt hittem az ablak kicsit lehúzva maradt de már kételkedem benne. Hogy lehetne a beázás helyét kiszűrni vagy cseréljem az egész ajtó tömítést, vagy egyáltalán hol folyhat be a víz vajon?

Köszi, jó utat mindenkinek!

Nem a gumi mellet jön be a víz, hanem a hangszóró mellett. Meglepő, de sajnos ez van.

Eső esetén alapesetben az ajtóba is befolyik a víz, ezért van az ajtókon párazáró fólia, hogy a kárpit ne legyen vízes, ill. zeért van jó pár lyuk az ajtók alján, hogy kifolyon a víz.

Viszont a hangszórónál nincs fólia, ott maga a hangszóró "tartja" kívül a vizet a belső tértől.

Viszont szerencsétlen esetben az ajtó belül a víz ráfolyik a hangszóróra (ez eddig még nem annyira gáz, mert ezt így tervezték), majd innen lefolyik és az alsó hangszóró felfogató csavar/csavarok mellett kifolyik a víz egy része a gumi tömítésre. Innen sok víz esetén meg le a küszöbbe.

Már többen barkácsoltak oda vízterelő lemezt, stb. Én pl. egy fóliát ragasztottam az ajtón belül a hangszórók fölé, így nem folyik rá a víz, és azóta nálam nem is folyik be a víz, bármekkora dézsából is öntik odafentről.

Link to comment
Megosztás:

Nem a gumi mellet jön be a víz, hanem a hangszóró mellett. Meglepő, de sajnos ez van.

Eső esetén alapesetben az ajtóba is befolyik a víz, ezért van az ajtókon párazáró fólia, hogy a kárpit ne legyen vízes, ill. zeért van jó pár lyuk az ajtók alján, hogy kifolyon a víz.

Viszont a hangszórónál nincs fólia, ott maga a hangszóró "tartja" kívül a vizet a belső tértől.

Viszont szerencsétlen esetben az ajtó belül a víz ráfolyik a hangszóróra (ez eddig még nem annyira gáz, mert ezt így tervezték), majd innen lefolyik és az alsó hangszóró felfogató csavar/csavarok mellett kifolyik a víz egy része a gumi tömítésre. Innen sok víz esetén meg le a küszöbbe.

Már többen barkácsoltak oda vízterelő lemezt, stb. Én pl. egy fóliát ragasztottam az ajtón belül a hangszórók fölé, így nem folyik rá a víz, és azóta nálam nem is folyik be a víz, bármekkora dézsából is öntik odafentről.

Szia, nehéz hozzáférni ? Nálam a vezető oldalnál szokott "állni a víz" a gumin.

Link to comment
Megosztás:

Szia, nehéz hozzáférni ? Nálam a vezető oldalnál szokott "állni a víz" a gumin.

Le kell szedni az ajtó borítást, akkor hozzáférhető a hangszóró.

Innentől kezdve lehet önmegvalósítani. :)

Láttam képet, ahol valaki egy alu lemezt hajlított a hangszóró köré. Én egy vastag fólia darabot ragasztottam az ajtón belülre.

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni az ajtó borítást, akkor hozzáférhető a hangszóró.

Innentől kezdve lehet önmegvalósítani. :)

Láttam képet, ahol valaki egy alu lemezt hajlított a hangszóró köré. Én egy vastag fólia darabot ragasztottam az ajtón belülre.

Szia!

Én is alulemezt hajlítottam a hangszóró köré (lehet pont azt a képet láttad),kicsit furán oldották meg ezt a dolgot gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék: hogyan tudom a csomagtérajtó műanyag burkolatát leszedni?

Az ablak körüli rész lejött, csak a nagy alsó részt nem tudom, hogy kell.

Ja, kombiról van szó.

Köszi, Zoli

Szia!

Az elakadás jelző alatt van két csavar, meg a műanyag fogantyúnál van egy műanyag szeg, és körben a kárpit bolhák.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vasaroltam egy kombit!Érdeklodnek,hogy tudnek magyar nyelvet varazsolni a komputerbe!

Belgiumbol behozott autorol van szó,es sajna belga nyelvu benne minden!

2009 astra h kombi cosmo felszereltség!A masik dolog ami hianyzik nekem az a konyoklo,ezt lehet utolag beszereltetni?

Elore is köszönöm :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vasaroltam egy kombit!Érdeklodnek,hogy tudnek magyar nyelvet varazsolni a komputerbe!

Belgiumbol behozott autorol van szó,es sajna belga nyelvu benne minden!

2009 astra h kombi cosmo felszereltség!A masik dolog ami hianyzik nekem az a konyoklo,ezt lehet utolag beszereltetni?

Elore is köszönöm :-)

Szia!

Szerviz mentes kozlekedest!

A belga nyelv mellett biztos van angol is, menüből

állítható! A magyar nyelvhez szét kell szedni talán a kijelzőt

majd átírni az epromot, ha jól tudom. Megoldhato, de nem egyszerű.

A konyoklonek, ha a vezeto ules oldalan ki tudod tapogatni a helyet, akkor lehet bele tenni gyarit.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vasaroltam egy kombit!Érdeklodnek,hogy tudnek magyar nyelvet varazsolni a komputerbe!

Belgiumbol behozott autorol van szó,es sajna belga nyelvu benne minden!

Ha belga nyelvu, akkor az nagy ritkasag, ne allitsd at :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Belga_nyelv

Nem tudom, van-e benne magyar, mert en angolul hasznalom, de ha a "belgaban" nem talalod, hol kell a nyelvet allitani, akkor le kell lesni egy ismert nyelven mukodo peldanyrol a lepeseket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vasaroltam egy kombit!Érdeklodnek,hogy tudnek magyar nyelvet varazsolni a komputerbe!

Belgiumbol behozott autorol van szó,es sajna belga nyelvu benne minden!

2009 astra h kombi cosmo felszereltség!A masik dolog ami hianyzik nekem az a konyoklo,ezt lehet utolag beszereltetni?

Elore is köszönöm :-)

Szia!

Egy Cosmo-ból kihagyták a könyöklőt?! Nagyon spóroltak :-D

10-12e Ft a könyöklő, és 3e -ért be is szerelik az Astra bázison (Bp., Nagykőrösi út)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre sikerült elkérnem az OP-COM-ot meg tudtam pontosan mennyi van az autóban!

De lenne egy olyan kérdésem,hogy nekem nem jelez vissza a műszerfalon a biztonsági öv figyelmeztetés. Az hol lehet vissza kapcsolni?

Vagy egyáltalán lehet ilyet az op-com-al. Kínai clon program!!!

Az betudtam állítani,hogy az ajtók automatikusan lezáródjanak egy sebesség fölött.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre sikerült elkérnem az OP-COM-ot meg tudtam pontosan mennyi van az autóban!

De lenne egy olyan kérdésem,hogy nekem nem jelez vissza a műszerfalon a biztonsági öv figyelmeztetés. Az hol lehet vissza kapcsolni?

Vagy egyáltalán lehet ilyet az op-com-al. Kínai clon program!!!

Az betudtam állítani,hogy az ajtók automatikusan lezáródjanak egy sebesség fölött.

A válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Ezzel az automatikus ajtózárral mindenki bánjon óvatosan, mert elvileg akkor programozzák fel, ha megvan a másik fele is:

ütközéskor nyilnak az ajtók automatikusan.

Tehát városban jó dolog, de autópályán nem javaslom.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezzel az automatikus ajtózárral mindenki bánjon óvatosan, mert elvileg akkor programozzák fel, ha megvan a másik fele is:

ütközéskor nyilnak az ajtók automatikusan.

Tehát városban jó dolog, de autópályán nem javaslom.

Pontosan. Én is pont ezért nem zárkózik be. Ha akarok, manuálisan megtehetem, bár erre sem volt még példa.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.