Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Nem szeretném ismételni magam, mert néha már úgy érzem teljesen felesleges emberek figyelmét felhívni bizonyos dolgokra. Az, hogy megint ott tartunk, hogy olyan parttalan dologról megy a vita, mint az olaj, az majdnem olyan mint a gumiabroncs, vagy a levegő / nitrogéngáz a kerekekbe. Sokadjára tevődik fel ugyan az a kérdés, ami megint csak azt eredményezi, hogy más esetenként fontosabb dolgokról nem esik szó, mert mindenki abba merül el ami generálódik. Sajnálom, hogy ez a fórum ide jutott ismételten. Sok hasznos információra tettem itt szert, de ezt már a múltkor is említettem. KERESŐ használata különösen friss tagoknak, erősen ajánlott.

Szerény véleményem szerint, persze mindent meg lehet és néha úgy érzem kell is magyarázni, meg indokolni és alátámasztani. Még mindig azt mondom, mindenki olyat tegyen bele amilyet AKAR, akinek van rá pénze ezt teszi akinek nincs, az meg csak a fikázódást fogja nyomni. Egyéni döntés ez mindenkinek, mint a kínai cipő meg a márkás versenye, vagy a nagynevű kúton tankolók, a hiperszuper olcsó kuponos diszkont kutakon tankolók ellen.

Sajnálom, hogy megint ilyenekről kell szót ejteni, nem vagyok moderátor semmi nem tisztem, de úgy gondolom közel 328 oldalon keresztül 50 oldal alsó hangon a dexos2 meg a nemtudom én milyen előírásoknak megfelelő olajakról szól. Annak ellenére, hogy van KÜLÖN Olaj Topik.

Javaslom, hogy legyen DÍZEL OLAJ TOPIK, és ott lehet ilyenek vitázni, meg agonizálni, linkelgetni, meg szófoszlányokat lereagálni.

De akkor lássuk, csak hogy hozzászóljak ehhez a magas röptű olajvitához, valaki alá tudja támasztani bármilyen módon, hogy mi van akkor, ha NEM ismétlem NEM a gyártó által kért, javasolt ennek annak megfelelő olajat teszem a kocsimba? Mi fog történni, leginkább és mikor? Kiesik a főtengely, vagy eldugulnak az olajjáratok, esetleg megdöglik az olajszivattyú? Tud valaki valami ilyenről infót?

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az előző oldalon az EGR -kiiktatás/falazással kapcsolatban feltett kérdésemre tudna valaki válaszolni, vagy szerintetek érdemes egyáltalán ezzel a kérdéssel foglakozni?

Előre is köszi a válaszokat.

( Márton Csabával kapcsolatban, ha ő az a Gyulai mester, akkor maximális tiszteletem és elismerésem neki. Ő gyógyította meg a szénné égett EDU-t és az ECU-t nekem...

azóta is hibátlanul teszi a dolgát mindkettő. )

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, melyon írta:

Sziasztok.

Az előző oldalon az EGR -kiiktatás/falazással kapcsolatban feltett kérdésemre tudna valaki válaszolni, vagy szerintetek érdemes egyáltalán ezzel a kérdéssel foglakozni?

Előre is köszi a válaszokat.

( Márton Csabával kapcsolatban, ha ő az a Gyulai mester, akkor maximális tiszteletem és elismerésem neki. Ő gyógyította meg a szénné égett EDU-t és az ECU-t nekem...

azóta is hibátlanul teszi a dolgát mindkettő. )

Üdv.

Az EGR mindenki által ismert, hogy mit csinál, és mi a szerepe valójában. Ha lehúzod a vákuumcsöveket, a szelep nem fog működni, így hibakód lesz belőle. Mindazonáltal a kipufogó felől a korom, gáz, koksz minden egyéb a szelepig így is eljut ami sok sok kilométer alatt eltömítik az egészet.

Lefalazása kb. 5 perc, melyből 1 perc a szerelés, 4 perc a "falazó elem" elkészítése. Hogy érdemes-e ezzel foglalkozni, ha környezetvédelem fontos számodra, akkor természetesen eszedbe se jusson. Amennyiben mégsem számít neked ez, picit rugalmasabb lesz tőle a kocsi, meg a szívó oldal kevésbé fog kokszolódni, így szívósorban lévő szenzort sem kell mindig takarítani. Mindenkinek magának kell eldöntenie mit szeretne.

Hibakódot még így is dobhat, nekem 2x - 3x bedobta kitöröltem azóta semmi.

 

Minden esetben azt kell csinálni amit a gyártó definiál? Nem vagyok benne biztos....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, marton.csaba2 írta:

A gyártó felnőtt embereknek tekinti a tulajdonosokat.
Csak a használandó olajat definiálja.

Pontosan ezért gondolom hogy a "követelmény" szó amit T. Mantec használ a motorolajokkal kapcsolatban túlzás, ugyanis a követelmények be nem tartását szankciókkal szokták büntetni. A gyártó pedig nem szankcionál senkit ha nem az általa javasolt motorolajat használják, így részemről ez nem követelmény hanem inkább ajánlás. Ennek függvényében döntse el mindenki maga hogy dexos2-t használ-e vagy sem. Én nem fogok, de ettől függetlenül továbbra is a nálam jól bevált és bizonyított motorolajat fogom használni teljes nyugalommal, különösen azután, hogy a gyártó által elfogadott szervizek (a.k.a márkaszerviz) sem tartják be mindig a gyár előírásait.

@Handbrake: mindeddig még senki nem mutatott nekem olyan meghibásodást ami bizonyítottan az ajánlott motorolajtól való eltérés következménye, ezért tejes nyugalommal használom a gyártói előírásnak nem megfelelő motorolajat. Jómagam a tényeknek hiszek, nem a pletykáknak, szóval majd ha az én motorom is tönkremegy bizonyítottan a motorolaj miatt, onnantól dexos2 használó leszek, addig viszont nem. 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

y17dt-be használ valaki"spurit"?

Milyen szinüt,és első használatnál milyen arányban célszerű beletölteni a tankba?

Tudom flakon oldalán fel van tüntetve a keverési arány,de hallottam már olyanról is,hogy első használatnál másabb a keverési arány a feltüntetettnél.

Segítő válaszotkat előre is megköszönve!

Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2002-es Y20DTH motoros G Astrával akadt problémák.

Kezdetnek 25-30Km megtétele után leállt. Kihűlés után pöccre indul, ha bemelegszik ismét leáll. Nincs dadogás, rángatás. Vittük szerelőhöz, hasraütve azt mondta főtengely jeladó.

Később, némi matatás után már nem jeladó, hanem adagoló vezérlőelektronika. Állítólag van benne valami végfok, amit cserélni kell. Pár nap múlva közli, hogy az adagolót megcsinálta, viszont 10 perc helybenjárás után leállt a motor, és azóta nem indul. Nem tudja mi a baj, nem érti, mert mostmár hiába dugja rá a műszert az ODB csatlakozóra, nem történik semmi.

Ahogy én gondolom nem kommunikál az autó a laptoppal.

Van esetleg valami ötlet?

 

topyjo

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Lehet, hogy itt kapok választ a kérdésemre.

A problémám a következő:

Van egy Zafira A Y20DTH autónk. Folyamatosan hivatalos Opel szervizben volt szervizelve javíttatva. Újonnan vettük még 2001-ben.

A lényeg, hogy kb 5-6 éve elkezdődött a játék, hogy a kuplung felső munkahenger meghal (kinyomáskor a dugattyú mögé áramlik az olaj, és nem emel ki vagy visszaenged.). A meghalás azt jelenti jelen esetben, hogy mióta ez elkezdődött, azóta kb minden évben kellett egyet cserélni benne, mert mindig otthagyott bennünket valahol. (hozzáteszem, hogy az utolsót Svájcban rakták bele...)

A szervizben vannak ismerősök és nem vágnak át, tehát nem arról van szó, hogy ki sem cserélik vagy használtat tesznek be, ráadásul volt már olyan is hogy a szemem láttára rakták be amit én vittem. Egyébként kérdeztem a szervizes ismerőstől, hogy ez gyakori probléma e, de azt mondta hogy ilyet nagyon-nagyon ritkán kell cserélni.

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy volt e valakinek hasonló problémája ezzel a kuplung rendszerrel (ha jól tudom a G Astrákban is ilyen rendszerű a tengelykapcsoló.) és ha igen akkor mi a megoldás, mert ez nem állapot, hogy az ember mindig attól retteg hogy mikor esik be a kuplung.

A másik kérdésem az az lenne ezzel kapcsolatban, hogy a fékolaj kora, állapota befolyásolhatja e a munkahenger működését, illetve ha az olaj túl régi, az okozhatja e azt hogy megeszi a dugattyú gumi alkatrészeit? Mert ez esetben lehet hogy egy fékolajcsere megoldaná a problémát (megjegyzem szerintem még soha nem volt cserélve fékolaj).

Válaszaitokat előre is köszönöm!!

Erdélyi Gergely 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Griii írta:

Helló mindenki!

Lehet, hogy itt kapok választ a kérdésemre.

A problémám a következő:

Van egy Zafira A Y20DTH autónk. Folyamatosan hivatalos Opel szervizben volt szervizelve javíttatva. Újonnan vettük még 2001-ben.

A lényeg, hogy kb 5-6 éve elkezdődött a játék, hogy a kuplung felső munkahenger meghal (kinyomáskor a dugattyú mögé áramlik az olaj, és nem emel ki vagy visszaenged.). A meghalás azt jelenti jelen esetben, hogy mióta ez elkezdődött, azóta kb minden évben kellett egyet cserélni benne, mert mindig otthagyott bennünket valahol. (hozzáteszem, hogy az utolsót Svájcban rakták bele...)

A szervizben vannak ismerősök és nem vágnak át, tehát nem arról van szó, hogy ki sem cserélik vagy használtat tesznek be, ráadásul volt már olyan is hogy a szemem láttára rakták be amit én vittem. Egyébként kérdeztem a szervizes ismerőstől, hogy ez gyakori probléma e, de azt mondta hogy ilyet nagyon-nagyon ritkán kell cserélni.

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy volt e valakinek hasonló problémája ezzel a kuplung rendszerrel (ha jól tudom a G Astrákban is ilyen rendszerű a tengelykapcsoló.) és ha igen akkor mi a megoldás, mert ez nem állapot, hogy az ember mindig attól retteg hogy mikor esik be a kuplung.

A másik kérdésem az az lenne ezzel kapcsolatban, hogy a fékolaj kora, állapota befolyásolhatja e a munkahenger működését, illetve ha az olaj túl régi, az okozhatja e azt hogy megeszi a dugattyú gumi alkatrészeit? Mert ez esetben lehet hogy egy fékolajcsere megoldaná a problémát (megjegyzem szerintem még soha nem volt cserélve fékolaj).

Válaszaitokat előre is köszönöm!!

Erdélyi Gergely 

Szia!

A túl régi fékolaj (attól eltekintve hogy életveszélyes lehet), meg tudja enni a munkahenger tömítéseit. A munkahenger elromlásakor gumireszelék kerül a folyadékba, ezért munkahenger cserekor az egész folyadékot is le kell cserélni fék és kuplung irányban is teljesen. Ha belevilágítasz a tartályába, esetleg injekciós tubussal kiveszel belőle egy kevés folyadékot, meg tudod nézni úszkál-e benne valami.

Milyen márkájú munkahengert próbáltatok? Gyárit, vagy LUK-ot, Sachsot érdemes venni.

Mindenképpen ellenőrizd a váltó tetején lévő csőcsatlakozást (az aksitálca alatt, a légtelenítőcsavarnál), nekem be volt esve a gumi karmantyú a csatlakozóházba, így melegben elengedte a nyomást a rendszer, szivárgás azonban nem látszott mert egyből becsöpögött a folyadék a kuplungházba. Ez pontosan olyan tüneteket tud produkálni, mint amikor elenged a felső munkahenger.

 

Módosítva : Krajcso
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat! Ha jól értem a problémát, amit te írtál, akkor a te esetedben hiányzott a tartályból is és után kellett önteni, igaz? Nálam nem kell után önteni, úgyhogy ebből gondolom, hogy megint a felső munkahenger a ludas. a másik meg az, hogy teljesen időszakos a dolog (gondolom mikor, hogyan áll a dugattyú), valamikor egész nap sem rosszalkodik valamikor meg csak ha mondjuk áll a kocsi egy napig és beülök akkor az első kitolatásnál mikor kiérek az udvarból le kell állítani a motort mert nem tudom kivenni sebességből.

Egyébként, amiket felsoroltál, azok már mind voltak benne a brembo-val kiegészítve, talán még a sorrend is stimmel. :)

Mindenesetre amit írtál azt az alsó csatlakozást még kicsit körbejárom, a fékolajat meg lecserélem.

Köszönöm még egyszer is!

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Griii írta:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat! Ha jól értem a problémát, amit te írtál, akkor a te esetedben hiányzott a tartályból is és után kellett önteni, igaz? Nálam nem kell után önteni, úgyhogy ebből gondolom, hogy megint a felső munkahenger a ludas. a másik meg az, hogy teljesen időszakos a dolog (gondolom mikor, hogyan áll a dugattyú), valamikor egész nap sem rosszalkodik valamikor meg csak ha mondjuk áll a kocsi egy napig és beülök akkor az első kitolatásnál mikor kiérek az udvarból le kell állítani a motort mert nem tudom kivenni sebességből.

Egyébként, amiket felsoroltál, azok már mind voltak benne a brembo-val kiegészítve, talán még a sorrend is stimmel. :)

Mindenesetre amit írtál azt az alsó csatlakozást még kicsit körbejárom, a fékolajat meg lecserélem.

Köszönöm még egyszer is!

Szia!

Tavaly volt felső munkahenger cserém is, akkor valóban nem csökkent a folyadék szintje, viszont nagyon apró fekete darabkákkal volt tele.

Ettől a hibától függetlenül, kuplungszett csere után volt problémám az említett gumi karmantyúval, ebben az esetben 2-3 hét alatt már észrevehető volt a fogyás a tartályból. A váltó tetején nem, viszont több nap állás után az alján megjelent egy kevés folyadék, de menet közben a menetszél eltüntette.

A linkelt képen a 12-es alkatrész le tud csúszni a 11-es cső végéről és beszorul a 15-össel jelölt T idomba, így már nem tömít teljesen. Az ellenőrzéséhez segítő kell, mert utána légteleníteni kell a kuplungot. Nálam a 15-ös alkatrész gyanúsan könnyen mozgott a helyén, ezért néztem bele.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1(Teile/44/206/191/2089,2087,2092/



 

Link to comment
Megosztás:

Szia  Griii

 - nekem volt hasonló hibajelenségem ugyan ilyen tünetekkel már elég régen.... (Astra G) és nálam nem munkahenger volt a gond, hanem egy pici kis tömítőgyűrű.

A mellékelt képen látszik, ez a kicsi gyűrű. A kinyomócsapágytól kijövö olajcsatlakozó a váltó oldalán kiáll és ezen van rajta a gyűrű.

Erre csatlakozik rá a munkahengertől jövő olajcső. Talán segítettem. Üdv.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=340astra_g_kinyom_csap_gy.jpg

Ui: most nézem, hogy Krajcso is ugyan ezt a hibát írta le neked 

 

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 04. at 15:07, melyon írta:

Szia.

 - mit is?

Üdv.

Kerestem az Y17DT porlasztótartó O gyűrűjének a cikkszámát, méreteit pénteken vezérléscserével egybekötve szeretném kicserélni. Ha sikerül....

Valaki csinálta már saját maga? Mire, mikre kell figyelni?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 04. at 14:16, topyjo írta:

Sziasztok!

2002-es Y20DTH motoros G Astrával akadt problémák.

Kezdetnek 25-30Km megtétele után leállt. Kihűlés után pöccre indul, ha bemelegszik ismét leáll. Nincs dadogás, rángatás. Vittük szerelőhöz, hasraütve azt mondta főtengely jeladó.

Később, némi matatás után már nem jeladó, hanem adagoló vezérlőelektronika. Állítólag van benne valami végfok, amit cserélni kell. Pár nap múlva közli, hogy az adagolót megcsinálta, viszont 10 perc helybenjárás után leállt a motor, és azóta nem indul. Nem tudja mi a baj, nem érti, mert mostmár hiába dugja rá a műszert az ODB csatlakozóra, nem történik semmi.

Ahogy én gondolom nem kommunikál az autó a laptoppal.

Van esetleg valami ötlet?

 

topyjo

Nagyon egyszerűen ki lehet deríteni. Az ECU csatit a hozzád közelebb esőt, ha nyitva a motortér ( hűtő felöli részen) kattintsd le és nézz bele az alsó részbe. Ha ott áll a gázolaj, akkor valószínű az ECU-t is "heggeszteni" kell. Akkor egyszerűbb ha az adagolóvezérlővel együtt elküldöd egy szakinak Wessz vagy Márton Csabi. Ők megjavítják neked, te meg addig az adagolón lévő szelepet vagy kicseréled magad, vagy kicserélteted, mert valószínűleg az is megadta magát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Handbrake írta:

Kerestem az Y17DT porlasztótartó O gyűrűjének a cikkszámát, méreteit pénteken vezérléscserével egybekötve szeretném kicserélni. Ha sikerül....

Valaki csinálta már saját maga? Mire, mikre kell figyelni?

Otthon magadnak ezt nem tudod megcsinálni hengerfej levétele nélkül. A hengerfejből ki kell húzni a porlasztótartót, amihez célszerszám kell. 

 http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Y17DT_Opel_Astra_G___Corsa_C__Combo_B_Porlaszto_Tarto_Gumigyuru_Csere_48939184.htm?first=1

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Kombitomi írta:

Otthon magadnak ezt nem tudod megcsinálni hengerfej levétele nélkül. A hengerfejből ki kell húzni a porlasztótartót, amihez célszerszám kell. 

 http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Y17DT_Opel_Astra_G___Corsa_C__Combo_B_Porlaszto_Tarto_Gumigyuru_Csere_48939184.htm?first=1

Fentebb azt olvastam, hogy hengerfej levétele nélkül is megoldható, ráadásul ahogy néztem ők is így csinálják. Lehetne esetleg arról a célszerszámról többet tudni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Fentebb azt olvastam, hogy hengerfej levétele nélkül is megoldható, ráadásul ahogy néztem ők is így csinálják. Lehetne esetleg arról a célszerszámról többet tudni?

Cimbim pont most csinált egy vízolajösszkeveredős Y17DT-t, és le kell venni a hengerfejet, úgy ahogy Kombitomi is mondja.Nem kis meló! Ő menetet fúrt a porlasztóba, és úgy rángatta ki.Elhozta megmutatni a porlasztót, s mostmár énis tudom mi a baj, ha a két folyadék keveredik.Ugye alapból mindenki arra gondol, hogy hengerfejes az autó, de az esetek nagy százalékában valamelyik O-gyűrű a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Just now, oggy írta:

Cimbim pont most csinált egy vízolajösszkeveredős Y17DT-t, és le kell venni a hengerfejet, úgy ahogy Kombitomi is mondja.Nem kis meló! Ő menetet fúrt a porlasztóba, és úgy rángatta ki.Elhozta megmutatni a porlasztót, s mostmár énis tudom mi a baj, ha a két folyadék keveredik.Ugye alapból mindenki arra gondol, hogy hengerfejes az autó, de az esetek nagy százalékában valamelyik O-gyűrű a ludas.

Beszéltem közbe a hirdetésben szereplő emberkével. Nagyon készséges és segítőkész volt. Válaszolt mindenre amit kérdeztem. Különösen a fülembe cseng egy mondata azzal kapcsolatosan, hogy Isuzu motorok ritkán lesznek hengerfejesek, valamint ezen javítás a hengerfej levétele nélkül kerül kivitelezésre, mert ha egy ilyen dízelmotort megbontunk az már nem az igazi lesz. Egyszóval megcsinálható levétel nélkül.

Az alkatrészek amik kellenek benne vannak az árban Plusz, ha viszem a vezérlés szettet, olajat, szűrőket azokat is kicserélik, ami szintén benne van az árban.

Ha minden jól megy, pénteken megcsináltatom velük, akkor majd többet tudok róla "mesélni". Nálam még nem folyt össze semmi, de megelőzés az sosem árt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Handbrake írta:

Beszéltem közbe a hirdetésben szereplő emberkével. Nagyon készséges és segítőkész volt. Válaszolt mindenre amit kérdeztem. Különösen a fülembe cseng egy mondata azzal kapcsolatosan, hogy Isuzu motorok ritkán lesznek hengerfejesek, valamint ezen javítás a hengerfej levétele nélkül kerül kivitelezésre, mert ha egy ilyen dízelmotort megbontunk az már nem az igazi lesz. Egyszóval megcsinálható levétel nélkül.

Az alkatrészek amik kellenek benne vannak az árban Plusz, ha viszem a vezérlés szettet, olajat, szűrőket azokat is kicserélik, ami szintén benne van az árban.

Ha minden jól megy, pénteken megcsináltatom velük, akkor majd többet tudok róla "mesélni". Nálam még nem folyt össze semmi, de megelőzés az sosem árt.

Óóó, most lehet meg kell hazudtolnom magam!

Cimbim is úgy gondolta, hengerfejes az autó, és levette a hengerfejet, de ott nem talált egyértelmű nyomot, sem a tömítésen, se sehol máshol, ezért nyomozott tovább, és ekkor derült ki az O-gyűrű probléma.Így akkor lehetséges, hogy nem is kell levenni h.f-et, a porlasztó kiműtéséhez.Egyébként kipróbáltam ezt az autót, még a műtét előtt és nagyon prímán ment így is. Vezérlést fogok cserélni nemsokára, de ezt a dolgot nem bolygatom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.