Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2016. 10. 11. at 15:22, Handbrake írta:

Sokadjára is csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg lehúzott légtömegmérővel. Ha úgy minden ok az a baj. Én óckodom a bontott alkatrészektől, mert "működő kocsiból vették ki", persze azzal még jó volt, ment is valahogy, de ha már a kocsid számára a szélső értékek között működik, akkor olyan mintha semmit se csináltál volna. Egyébként mindenféle kedvezménnyel 10 ezer ft körül lehet venni légtömegmérőt.

Közben Krajcsó már beelőzött... :) Turbó nem geometriás, az a vákuumos szelep a wastegate ha jól rémlik, de majd a jobban hozzáértők megmondják. Az is lehet, hogy nem kapcsol, korábban volt róla szó, hogy melyik csőbe kell fújni vagy szívni, hogy észlelhető legyen, hogy működik-e vagy sem.

Ezt a bólogatást kellene számomra kicsit érthetővé tenni. Ha hirtelen gyorsítani akarsz, olyan mintha semmi sem történne, vagy lassan történik, vagy a jelenség akkor is fennáll, ha nem odalépsz, hanem kicsit lassabban fokozatosan nyomod a gázpedált? 1800 - 1850 körül épül fel a turbónyomás, addig lomha nálam is ( bár Csaba nekem kicsit alakított a szoftveren, így már alsó tartományokban is fürgébb picit....) de ez a torpanás még nálam is előjön néha. Valószínű, hogy az "elektronikai dolgok" késése miatt lehet legalábbis nincs jobb tippem rá.

 

Lehúzott légtömegmérővel mindjárt kipróbálom.

A bólogatás akkor van amikor hidegen kb 2100 fölé megy a fordulatszámmérő. Nem nagyon soktam 2300-2500 nál jobban kihúzatni. Folyamatos gyorsítás, egyenletes gáz és 2100 nál (kb), mintha valami megrántaná hátulról egyszer. Van amikor jobban érződik vsan amikor kevésbé. Nem tudom miért.

A másik bajom az az hogy hidegen 1800-2000 ig normális városi gyorsításkor, berángat 2-3mp-ig. Ha tolod neki akkor alig vagy egyáltalán nem érezhető. Erre Márton Csaba sem mondott orvosságot. Javította az EDU-t és optimalizált is. Utána kezdte el csinálni ezt, de azt hiszem nem rögtön utána.

P0400-as hibát dobál amikor úgy látja jónak, azt is csak akkor ha 1800-2000 között egyenletes gázzal halkan gurulok pár száz métert, egyébként nem.

Ennyi bajom van vele, főleg az utolsó kettő gáz. A rángatás miatt szerintem el sem bírom adni. Másnap visszahoznák, és felrúgnának úgy hogy le sem esek.

 

 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Salas írta:

Lehúzott légtömegmérővel mindjárt kipróbálom.

A bólogatás akkor van amikor hidegen kb 2100 fölé megy a fordulatszámmérő. Nem nagyon soktam 2300-2500 nál jobban kihúzatni. Folyamatos gyorsítás, egyenletes gáz és 2100 nál (kb), mintha valami megrántaná hátulról egyszer. Van amikor jobban érződik vsan amikor kevésbé. Nem tudom miért.

A másik bajom az az hogy hidegen 1800-2000 ig normális városi gyorsításkor, berángat 2-3mp-ig. Ha tolod neki akkor alig vagy egyáltalán nem érezhető. Erre Márton Csaba sem mondott orvosságot. Javította az EDU-t és optimalizált is. Utána kezdte el csinálni ezt, de azt hiszem nem rögtön utána.

P0400-as hibát dobál amikor úgy látja jónak, azt is csak akkor ha 1800-2000 között egyenletes gázzal halkan gurulok pár száz métert, egyébként nem.

Ennyi bajom van vele, főleg az utolsó kettő gáz. A rángatás miatt szerintem el sem bírom adni. Másnap visszahoznák, és felrúgnának úgy hogy le sem esek.

 

 

Kipróbáltam lehúzott légtömegmérővel.

Valamivel gyengébb volt de sokszor tapasztalom ezt a teljesítményt (csak most volt hibajel). Van amikor megy rendesen. Most is jól ment ha visszaraktam. Lehet olyan hogy egyszer jó máskor nem?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Salas írta:

Lehúzott légtömegmérővel mindjárt kipróbálom.

A bólogatás akkor van amikor hidegen kb 2100 fölé megy a fordulatszámmérő. Nem nagyon soktam 2300-2500 nál jobban kihúzatni. Folyamatos gyorsítás, egyenletes gáz és 2100 nál (kb), mintha valami megrántaná hátulról egyszer. Van amikor jobban érződik vsan amikor kevésbé. Nem tudom miért.

A másik bajom az az hogy hidegen 1800-2000 ig normális városi gyorsításkor, berángat 2-3mp-ig. Ha tolod neki akkor alig vagy egyáltalán nem érezhető. Erre Márton Csaba sem mondott orvosságot. Javította az EDU-t és optimalizált is. Utána kezdte el csinálni ezt, de azt hiszem nem rögtön utána.

P0400-as hibát dobál amikor úgy látja jónak, azt is csak akkor ha 1800-2000 között egyenletes gázzal halkan gurulok pár száz métert, egyébként nem.

Ennyi bajom van vele, főleg az utolsó kettő gáz. A rángatás miatt szerintem el sem bírom adni. Másnap visszahoznák, és felrúgnának úgy hogy le sem esek.

 

 

Márton Csaba mégegyszer. én megnézetném az adagoló elektronikát is . van gyálon is egy srác aki javit  ilyen dolgokat ha nem vagy messze talán megér egy misét. GINO kft. 20 4436060. proba cseresznye.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Frezer3 írta:

Sziasztok

Segítséget kérnék tőletek,mert én már nem bírok a géppel.Az autó egy 2000 es astra g 2.0 dízel x20dth motorkódú.Izzítási problémáról van szó.Az a baj hogy eggyáltalán nem izzít, még a visszajelző sem vilàgít egy picit sem.Csak akkor izzít ha lehúzom a vízhőfok gombáról a vezetéket .Már cseréltem a hőgombát az izzító gyertyákat és az izzító relét is.Ha valaki tudna segíteni annak nagyon örülnék.  Köszi mindenkinek

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Salas írta:

Lehúzott légtömegmérővel mindjárt kipróbálom.

A bólogatás akkor van amikor hidegen kb 2100 fölé megy a fordulatszámmérő. Nem nagyon soktam 2300-2500 nál jobban kihúzatni. Folyamatos gyorsítás, egyenletes gáz és 2100 nál (kb), mintha valami megrántaná hátulról egyszer. Van amikor jobban érződik vsan amikor kevésbé. Nem tudom miért.

A másik bajom az az hogy hidegen 1800-2000 ig normális városi gyorsításkor, berángat 2-3mp-ig. Ha tolod neki akkor alig vagy egyáltalán nem érezhető. Erre Márton Csaba sem mondott orvosságot. Javította az EDU-t és optimalizált is. Utána kezdte el csinálni ezt, de azt hiszem nem rögtön utána.

P0400-as hibát dobál amikor úgy látja jónak, azt is csak akkor ha 1800-2000 között egyenletes gázzal halkan gurulok pár száz métert, egyébként nem.

Ennyi bajom van vele, főleg az utolsó kettő gáz. A rángatás miatt szerintem el sem bírom adni. Másnap visszahoznák, és felrúgnának úgy hogy le sem esek.

 

 

Akkor engem is felrúgnak ha egyszer eladom. Az enyém ugyan ezt csinálja, a bólogatást ( hirtelen gyorsításnál, mintha 0,1 mp leállítanám a motort, aztán indítanék utána már megy mint a barom). Az enyém szintén berángat, de csak hidegen, ha fokozatosan van gyorsítva vele, akkor is csak adott tartományban, mintha meg-meg csúszna a kuplungom. Egyébként lassan cserés lesz, de  melegen sem és hidegen sem csúszik. Mégis olyan mintha megcsúszna, legalábbis én annak tudom be. Ezt majd egy éve csinálja.

Az EGR hibát nekem is dobálta, főleg miután kipucoltattam, + szívó sort is és lefalaztam. Első 2-3 hónapban 1-2 hetente 1x belökte, hogy valami gáz van az EGR-el, azóta semmi. Próbálj meg rámérni, autodataban azt hiszem benne van, hogy milyen értéket kell mérni az EGR csatni lehet valami vezeték is kontaktos.

Hidegen semmi esetre se tolom a fordulatszámérőt 2000 fölé, bár ez lehet csak az én nyűgöm, amíg a víz nem melegszik fel nincs kergetés ( egyébként okosok szerint az olajhőfokot kellene nézni inkább). Akkor is max. 3000 nagyon szélsőséges esetben 3500. Ott már nem sok változás van, csak a kormolás végett néha elforgatom, ennyi.

Ha lehúzott légtömegmérőnél az "átlagost" hozza, tehát gyorsítani tudsz, nem szívódízeles a karakterisztika, akkor a légtömegmérőd kuka. Esetleg próbálkozz meg azzal, hogy kitakarítod, bár ha az elektromos részében fáradt el a fűtés pl, vagy valamelyik ellenállás akkor tök mindegy mit csinálsz, új kell.

Egyébként pedig próbálj ki valami tisztító adalékot, Spurit, vagy valami komolyabb töményebbet, esetleg CATACLEAN-t, vagy valami prémium adalékos gázolajat. Azt nem mondom, hogy szimplán fagyiztasd meg, mert ha eddig kímélve volt és a dugattyúkon van korom, koksz egyéb, ami ilyenkor átégethet akkor sem vagy előrébb sőt..... Ezt csak óvatosan szoktuk ajánlani...

Mennyi km van a kocsidban? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

Akkor engem is felrúgnak ha egyszer eladom. Az enyém ugyan ezt csinálja, a bólogatást ( hirtelen gyorsításnál, mintha 0,1 mp leállítanám a motort, aztán indítanék utána már megy mint a barom). Az enyém szintén berángat, de csak hidegen, ha fokozatosan van gyorsítva vele, akkor is csak adott tartományban, mintha meg-meg csúszna a kuplungom. Egyébként lassan cserés lesz, de  melegen sem és hidegen sem csúszik. Mégis olyan mintha megcsúszna, legalábbis én annak tudom be. Ezt majd egy éve csinálja.

Az EGR hibát nekem is dobálta, főleg miután kipucoltattam, + szívó sort is és lefalaztam. Első 2-3 hónapban 1-2 hetente 1x belökte, hogy valami gáz van az EGR-el, azóta semmi. Próbálj meg rámérni, autodataban azt hiszem benne van, hogy milyen értéket kell mérni az EGR csatni lehet valami vezeték is kontaktos.

Hidegen semmi esetre se tolom a fordulatszámérőt 2000 fölé, bár ez lehet csak az én nyűgöm, amíg a víz nem melegszik fel nincs kergetés ( egyébként okosok szerint az olajhőfokot kellene nézni inkább). Akkor is max. 3000 nagyon szélsőséges esetben 3500. Ott már nem sok változás van, csak a kormolás végett néha elforgatom, ennyi.

Ha lehúzott légtömegmérőnél az "átlagost" hozza, tehát gyorsítani tudsz, nem szívódízeles a karakterisztika, akkor a légtömegmérőd kuka. Esetleg próbálkozz meg azzal, hogy kitakarítod, bár ha az elektromos részében fáradt el a fűtés pl, vagy valamelyik ellenállás akkor tök mindegy mit csinálsz, új kell.

Egyébként pedig próbálj ki valami tisztító adalékot, Spurit, vagy valami komolyabb töményebbet, esetleg CATACLEAN-t, vagy valami prémium adalékos gázolajat. Azt nem mondom, hogy szimplán fagyiztasd meg, mert ha eddig kímélve volt és a dugattyúkon van korom, koksz egyéb, ami ilyenkor átégethet akkor sem vagy előrébb sőt..... Ezt csak óvatosan szoktuk ajánlani...

Mennyi km van a kocsidban? 

Szia,

A rángatást én sem tudtam volna jobban leírni. Az én kuplungon kb mésfél éves, úgyhogy kicsi az esélye hogy az.

Neked Csaba optimalizálta e az ECU agyát? Arra is gondoltam megkérem tegye vissza gyári szoftvert. Bár beszéltem vele erről és határozottan mondta hogy nem azért rángat. Nem vitatom, de az biztos hogy előtte nem csinálta ezt. (Nagyon ritka jó szándékú jó indulatú ember, nem akarom itt a rosszhírét kellteni.)

Én nem tudok mérni semmit, mert se eszközöm se eszem hozzá.......de nézték már egy páran és nem találták az okát. A mágnes szelep tud e trükköket csinálni, vagy az jó vagy rossz és nincs több opció?

A légtömegmérőt nem értem, ha lehúzom akkor átlagos, ha visszarakom akkor jobban megy. (Legalábbis tegnap ezt tapasztaltam). Akkor miért kuka?

265 van az órában, lehet hogy valamivel több, ki tudja. Sokkal nem lehet.

Módosítva : Salas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Astra g 1.7 cdti autom meg mindig füstöl mint az allat foleg 3000 fordulatnal jon elo a jelensèg de ha nam kapcsolom ilyenkor magasabb fokozatba nem lehet latno mogottem. Nezettem mimden ertek jo menet kozben elo adatok is jok. Sok suerelo sok velemeny de egyik sem jo. A legutolso azt mondta szedessem ki a katalizatort. A kormolas amugy nem allando neha elmulik. Kerdesem ha kivagatom a katalizatort nem jelez hibat nem zavar be semmit?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Salas írta:

Szia,

A rángatást én sem tudtam volna jobban leírni. Az én kuplungon kb mésfél éves, úgyhogy kicsi az esélye hogy az.

Neked Csaba optimalizálta e az ECU agyát? Arra is gondoltam megkérem tegye vissza gyári szoftvert. Bár beszéltem vele erről és határozottan mondta hogy nem azért rángat. Nem vitatom, de az biztos hogy előtte nem csinálta ezt. (Nagyon ritka jó szándékú jó indulatú ember, nem akarom itt a rosszhírét kellteni.)

Én nem tudok mérni semmit, mert se eszközöm se eszem hozzá.......de nézték már egy páran és nem találták az okát. A mágnes szelep tud e trükköket csinálni, vagy az jó vagy rossz és nincs több opció?

A légtömegmérőt nem értem, ha lehúzom akkor átlagos, ha visszarakom akkor jobban megy. (Legalábbis tegnap ezt tapasztaltam). Akkor miért kuka?

265 van az órában, lehet hogy valamivel több, ki tudja. Sokkal nem lehet.

A légtömegmérő csere előtt nálam is hasonlót mutatott, aztán mikor végleg halálozott el, lett belőle 1.5 D kb. Mikor az új légtömegmérőt betettem, mint a golyó úgy ment. ( lehúzottal pedig gyári középértéken, azért lehetett vele szépen autózni)

Optimalizálta, és nagyon jól sikerült. A rántás nálam előtte is megvolt, én azt reméltem, hogy majd az egyéb pozitív dolgokon felül, ez is eltűnik esetleg. Nem így lett.

Én már csak késésnek hívom, valami jeladó, vagy szenzor ennyire "késik" mielőtt a valós jelet kiadná. Gondoltam már gázpedál jeladóra is, de a jelenség nem jön elő, ha nem padlót nyomok, hanem lábbal szépen fokozatosan gyorsítok. Így valamivel érzésem szerint fürgébben is indul el, mintha egyből odalépek padlógázon.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, siri írta:

Sziasztok! Opel Astra g 1.7 cdti autom meg mindig füstöl mint az allat foleg 3000 fordulatnal jon elo a jelensèg de ha nam kapcsolom ilyenkor magasabb fokozatba nem lehet latno mogottem. Nezettem mimden ertek jo menet kozben elo adatok is jok. Sok suerelo sok velemeny de egyik sem jo. A legutolso azt mondta szedessem ki a katalizatort. A kormolas amugy nem allando neha elmulik. Kerdesem ha kivagatom a katalizatort nem jelez hibat nem zavar be semmit?

Mindenek előtt tisztázzuk, a dízel mindegy milyen fekete füstöt ereget magából, mindegyik, az enyém is ha úgy indulok el vele, hogy a mögöttem lévőnek még ködlámpát is kell kapcsolnia. :)

Viccet félretéve, elég sok dolog lehet, porlasztócsúcsok pl. de az már szerintem a legvégső mozzanat. Próbáld ki a fokozatosság elvét, nem kell egyből kivenni a katalizátort. Jelzem, akkor is füstölni fog, lehet még jobban.

Nem írtál a kocsi előéletéről, így nem tudunk meg sok dolgot, ami fontos lehet. 3000 fordulatnál egyébként a turbó már szépen dolgozik, és ha piszkált még az anyagot is jobban kapja, kvázi füstölnie is kell, mert mindenből több van...... hibakód van?

Szerintem kezdésnek próbálj valami tisztító adalékot, vagy adalékos gázolajat, picit hajtsd meg hogy "kiéghessen" a katalizátor, a rendszerben lerakodott korom stb. Ha még ezek után is füstöl, és az már komoly füstölés akkor lehet a drágább dolgokat előszedni.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, siri said:

Sziasztok! Opel Astra g 1.7 cdti autom meg mindig füstöl mint az allat foleg 3000 fordulatnal jon elo a jelensèg de ha nam kapcsolom ilyenkor magasabb fokozatba nem lehet latno mogottem. Nezettem mimden ertek jo menet kozben elo adatok is jok. Sok suerelo sok velemeny de egyik sem jo. A legutolso azt mondta szedessem ki a katalizatort. A kormolas amugy nem allando neha elmulik. Kerdesem ha kivagatom a katalizatort nem jelez hibat nem zavar be semmit?

Szia! Az enyém is okádja a füstöt tartós padlógázas gyorsításnál, már 2500 felett is, minden öregebb, EURO5 előtti dízel ilyen (más márkában is) amit próbáltam. Ezek nem versenyautók (70-90 lóerő...), úgy kell használni őket, hogy 2000-2500 között szépen elváltogatsz, akkor kimegy a világból, különben csak telekormolod az egész motort, kipufogót, EGR-t, stb... Gondolom az az öklömnyi kis turbó is hamar kifullad, utána már csak tolja bele a befecskendező a dízelt, levegő meg nincs hozzá. :)

 Amúgy, ameddig hideg a motor Neked is fütyül a turbó halkan, olyan 1500-as fordulat körül, részterhelésen ill. indítás után csak 2-3 mp múlva jön meg az olajnyomás?

 

Más:

 

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen szenzor van az alábbi képen? Az önindító alatt van a blokk hátulján, furcsa, hogy két különböző csavar tartja. Valahonnan szivárog az olaj, nem tudom, hogy a féltengely szimmeringnél vagy esetleg a szenzor mellett jön-e ki.

 

20161007_174152_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : lazy jack
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat! A kocsit egy éve vettem nyáron kereskedésből. A kereskedésben ki volt vonatva a forgalomból, amikor kipróbáltuk a megvétele előtt, csak egy telephelyen tudtunk vele kocsikázni, 3, ig tudtam felkapcsolni nem húzattam őrült módon. Amikor névre írták kifizettem elindultam vele haza felé( üzem meleg motornál) gondoltam meglövetem egy kicsit (kb. 3000) fordulatig kihúzattam, klíma melett is ment mint a golyó amikor a tükörbe néztem  nem lehetett látni mögöttem, de szó szerint. brutális módon kormolt. Ezután protec tisztító, mol evo neo, stb mindent kipróbáltam de semmi ugyan úgy kormol de mint a veszedelem. A vásárlás után jelzett Map szenzor hibát, de hol jelezte hol pedig nem. Ezután ki lett cserélve új Map  talán egy kicsit kevésbé kormolt, semmi hiba kód 1 hónapig  azóta jelzi, ugyan úgy de el is alszik, majd újból jelez. Visszavittem, a szerelő azt mondta Map áramköri hiba a vezeték nem érintkezik. nem tudta vállalni, mert nincs ideje, elmondása szerint lehet, hogy az egész motort ki kell bontni, hogy a vezetéket megjavítsa. De ezen hibáról elmondta, hogy szerinte nem emiatt kormol. Nézett élő adatokat is, elvileg minden jó. Azt vettem észre , hogy akkor is kormol amikor nem jelez hibát, vagy ha jelez pl, olyankor nem nincs közte összefüggés.

A füst színe, van hogy halvány szürke de nagy gázadásnál fekete mint a szurok. A tükörben nézve látszik, hogy szinte állandóan füstöl, csak az intenzitás változik, menet közben azonos fordulaton  van úgy hogy egyáltalán nem füstöl, 1 perc múlva  eregeti majd megint semmi. A hátsó lökhárítómat meg nem győzöm sikálni, lemosom a kocsit és a hátulja korom fekete. A kocsiról annyit még, hogy volt olyan ember aki azt mondta, hogy meg van piszkálva, lehet, hogy írtak rá valami szar programot. Ha megyek 5. be 90 el nem kell visszakapcsolni jól gyorsul, húzatni olyan 2000 ig zoktam mert akkor még annyira nem kormol, de nem is szükséges. 70 nél 5 be rakom akkor is gyorsul. 90km/h nál  5 be letaposom 160 km/h-ig gyorsól elég jó intanzitással, úgy hogy addig nem gondolkodik, csak 160 után. hirtelen ennyi jutott eszembe.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, lazy jack írta:

Szia! Az enyém is okádja a füstöt tartós padlógázas gyorsításnál, már 2500 felett is, minden öregebb, EURO5 előtti dízel ilyen (más márkában is) amit próbáltam. Ezek nem versenyautók (70-90 lóerő...), úgy kell használni őket, hogy 2000-2500 között szépen elváltogatsz, akkor kimegy a világból, különben csak telekormolod az egész motort, kipufogót, EGR-t, stb... Gondolom az az öklömnyi kis turbó is hamar kifullad, utána már csak tolja bele a befecskendező a dízelt, levegő meg nincs hozzá. :)

 Amúgy, ameddig hideg a motor Neked is fütyül a turbó halkan, olyan 1500-as fordulat körül, részterhelésen ill. indítás után csak 2-3 mp múlva jön meg az olajnyomás?

 

Más:

 

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen szenzor van az alábbi képen? Az önindító alatt van a blokk hátulján, furcsa, hogy két különböző csavar tartja. Valahonnan szivárog az olaj, nem tudom, hogy a féltengely szimmeringnél vagy esetleg a szenzor mellett jön-e ki.

 

20161007_174152_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Főtengely jeladónak tűnik, ami alatt a kisebbik csavar valami távtartót/hézagolót tart. Nálam a jeladó O gyűrűje mellett szivárgott az olaj, mert kikeményedett és már nem tömített. GM száma nincs, de a mérete 17x2-es, csapágyboltban tudnak adni újat.

Módosítva : Krajcso
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, lazy jack írta:

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen szenzor van az alábbi képen? Az önindító alatt van a blokk hátulján, furcsa, hogy két különböző csavar tartja. Valahonnan szivárog az olaj, nem tudom, hogy a féltengely szimmeringnél vagy esetleg a szenzor mellett jön-e ki.

20161007_174152_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem az olajnyomásgomba volt pontosan ezen a helyen (kormánymű mögött, önindító alatt a blokk hátulján), de az enyém Z18XE benzines.

Szerk.: a kép alapján ez tényleg főtengely holtpontjeladónak tűnik...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. :)

Van egy X20DTL motoros Astra-m, ami meg van chipelve.

Regen, ha toltam neki, akkor kormolt a kicsike. Most semmi korom nincs, de semmi. :blink:

Erre lehet valami magyarazat?

Most epp szivo dizelt jatszik, szoval ha elerem a 4000-es fordulatot, vesz uzemmodba kapcsol, es meginkabb nem megy. Tervben van az EGR es a szivosor tisztitasa.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Boldog tulajdonosa vagyok egy Opel Omega C x20dth 2000-es diesel motoros gépkocsinak. Olcson vettem (40.000 Ft-ért) de motorhibásan. Sajnos "csak egy x20dtl-es " motort tudtam bele venni. Azért vásároltam meg  mert csak 55.000 km volt benne. A motort beleépítve a járműbe tökéletesen indul nagyon szépen jár ( szerelő is mondta, hogy pöpec) de a chek lámpa több fordulatnál is kigyullad ekkor elveszi a fordulatot egy rövid ideig majd lehet tovább gyorsítani de 3000-3200 fordulat fölé nem megy csak egyesbe. Tapasztaltatok ilyen problémát ha igen írjátok le. A légtömegmérő vadonat új Bosch. Továbbá próbáltam már megkeresni, de nem találtam semmiféle választ arra a kérdésre, hogy konkrétan az x20dth és az x20dtl motor között mi a különbség. Én úgy gondolom, hogy mechanikailag a két motor között csak a rezgés csillapító beépítése a különbség. Azt nem tudom, hogy az adagoló és a porlasztó csúcsok között van e különbség ( dugattyú átmérő, porlasztócsúcsok furatainak az átmérője stb.). Természetesen az x20dtl-es adagolóra fel lett téve az x20dth-as adagoló elektronikája, jelenleg így használom.

 

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves fórumozók!

Egy éve tulajdonosa vagyok egy 1.7-es dti isuzus astrának.Visszaolvasgatva a fórumon énis észrevettem hogy totál szutykos a motorvezérlőn lévő csati.Előző tulaj javitatta az adagoló elektronikát,de hogy még mit azt nemtom.tehát akkor melyik szeleppel van a gond ami elereszti az üzemanyagot?vagy esetleg mit cseréljek hogy megelőzzem a bajt?!.Esetleg összefüggésben lehet a rángatás induláskor v ez teljesen más hiba?.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zsendejsanyi írta:

Sziasztok kedves fórumozók!

Egy éve tulajdonosa vagyok egy 1.7-es dti isuzus astrának.Visszaolvasgatva a fórumon énis észrevettem hogy totál szutykos a motorvezérlőn lévő csati.Előző tulaj javitatta az adagoló elektronikát,de hogy még mit azt nemtom.tehát akkor melyik szeleppel van a gond ami elereszti az üzemanyagot?vagy esetleg mit cseréljek hogy megelőzzem a bajt?!.Esetleg összefüggésben lehet a rángatás induláskor v ez teljesen más hiba?.

Előre is köszönöm.

Szia 

http://kepfeltoltes.hu/view/161022/y17dt_denzo_el_t_lt.szab.szelep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ennek a szelepnek az elektromos csatlakozó tömítése elfárad és a vezetékek erezetében !!!  tehát belül !!!  felkúszik a gázolaj az EDU-ba.

Akármilyen hihetetlen, de így van.

Ez a szelep felel a hidegen indításért is, benne van a nevében is.

Nem tűnik annak, de nagy szívás kicserélni,   ...... viszont csak újat szabad helyette betenni.

Üdv.

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zsendejsanyi írta:

Sziasztok kedves fórumozók!

Egy éve tulajdonosa vagyok egy 1.7-es dti isuzus astrának.Visszaolvasgatva a fórumon énis észrevettem hogy totál szutykos a motorvezérlőn lévő csati.Előző tulaj javitatta az adagoló elektronikát,de hogy még mit azt nemtom.tehát akkor melyik szeleppel van a gond ami elereszti az üzemanyagot?vagy esetleg mit cseréljek hogy megelőzzem a bajt?!.Esetleg összefüggésben lehet a rángatás induláskor v ez teljesen más hiba?.

Előre is köszönöm.

az adagoló tetején az ugy nevezett fejszelep és alul van egy másik ami ha problémás felhordja a gasoilt az edu-ba nem tudom a nevét de ezeket kell cserélni kb. 200000 km-nél mrt ennyit birnak nálam is ez volt a csere ota no problem.elötöltés szab . szelep kb 90000ft. a kettö.-

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.