Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy opel asta g-m 2.0 diesel. A problémam a következő. Egyik napról a másikra megállt és nem akar beindulni. 2 hónapja a szerelőnél van de ő sem tud már mit kezdeni vele. Az adagolót átnézték felújították semmi baja. Az adagolón van valami elektromos rész azt is megcsinálták és még mindig nem indul. Előtte egy negyven amperos biztosítékot folyamatosan kilőtt de annak megtaláltuk az okát. Elvileg az izzítás biztosítékja volt.A computer folyamatosan üzemanyag ellátás hibát ír ki. De kap üzemanyagot elvileg. Mi lehet a baja? Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy opel asta g-m 2.0 diesel. A problémam a következő. Egyik napról a másikra megállt és nem akar beindulni. 2 hónapja a szerelőnél van de ő sem tud már mit kezdeni vele. Az adagolót átnézték felújították semmi baja. Az adagolón van valami elektromos rész azt is megcsinálták és még mindig nem indul. Előtte egy negyven amperos biztosítékot folyamatosan kilőtt de annak megtaláltuk az okát. Elvileg az izzítás biztosítékja volt.A computer folyamatosan üzemanyag ellátás hibát ír ki. De kap üzemanyagot elvileg. Mi lehet a baja? Előre is köszönöm a válaszokat.

Konkrét hibakódod van? Abból jobban lehetne következtetni. De ezek 3 dologtól nem szoktak indulni:

- Adagoló

- Főtengely fordulatszám jeladó

- JELENTŐS levegősödés az üzemanyagrendszerben

Ezen kívül ugye az indításgátló berendezések tréfálhatnak még meg. Pl ha az adagolóelektronikát szakítja meg a riasztó, és a reléje meghalt.

Mondanám, hogy ránézek, de ha szerelő nem tud vele mit kezdeni, akkor egy lelkes amatőr ugyan mit tudna... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Tagok!!

új vagyok még opelben és vétel elött állok érdeklödöm 1,7 dit isuzu motoros a ki szemelt, az érdekelne mik a gyenge pontok hátul ütök nála??

Rengeteg dolog, amiről már korábban írtunk.

- adagoló vezérlő elektronika

- adagoló vezérlő

- ECU

- holtpont jeladók

- egr

- vákumcsövek

- generátor

- klíma hűtő

- fűtőradiátor

- külső - belső levegő állító egység

- turbó

- intercooler

- olajhűtő

- vízcső a generátor mögött

- szívó sor takarítás

- olajpumpa rögzítő csavar lelazulás

Ezen kívül előfordulhat még számtalan dolog.

Egy dolgot sose felejts el, kétféle ember van, akinek voltak már ezek a hibák, meg akiknek lesznek. Ez minden más típusra is igaz.

Ezen kívül egy jó, megbízható autó ( SZERINTEM), egy kis optimalizálással sokmindent el lehet érni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

X17dtl-em fogyasztását méregetem mostanában olyan módon, hogy teletankolom majd újra és így derítem ki mennyi lehet a fogyasztás!

Viszont!

Először teletankoltam, kerek 100km után rátankoltam: 5,1liter ment rá!

Aztán használtam szinte leürülésig, teletankoltam megint és kijött közel 7,1-es fogyasztás, majd most fogok lassan megint tele tankolni, de eddig úgy néz ki kb 800km-t megyek egy tankksl (50liter), ami olyan 6,25 liter átag fogyasztás!

Most ilyenkor mi van?

Mert ugyanazokon az útvonalakon ugyanúgy járok folyamatosan!

Mennyi lenne gyárilag a fogyasztása? Olyan 5,9-re emlékszem

Link to comment
Megosztás:

Üdv

X17dtl-em fogyasztását méregetem mostanában olyan módon, hogy teletankolom majd újra és így derítem ki mennyi lehet a fogyasztás!

Viszont!

Először teletankoltam, kerek 100km után rátankoltam: 5,1liter ment rá!

Aztán használtam szinte leürülésig, teletankoltam megint és kijött közel 7,1-es fogyasztás, majd most fogok lassan megint tele tankolni, de eddig úgy néz ki kb 800km-t megyek egy tankksl (50liter), ami olyan 6,25 liter átag fogyasztás!

Most ilyenkor mi van?

Mert ugyanazokon az útvonalakon ugyanúgy járok folyamatosan!

Mennyi lenne gyárilag a fogyasztása? Olyan 5,9-re emlékszem

Ja és egyébként ez egy Caravan!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

X17dtl-em fogyasztását méregetem mostanában olyan módon, hogy teletankolom majd újra és így derítem ki mennyi lehet a fogyasztás!

Viszont!

Először teletankoltam, kerek 100km után rátankoltam: 5,1liter ment rá!

Aztán használtam szinte leürülésig, teletankoltam megint és kijött közel 7,1-es fogyasztás, majd most fogok lassan megint tele tankolni, de eddig úgy néz ki kb 800km-t megyek egy tankksl (50liter), ami olyan 6,25 liter átag fogyasztás!

Most ilyenkor mi van?

Mert ugyanazokon az útvonalakon ugyanúgy járok folyamatosan!

Mennyi lenne gyárilag a fogyasztása? Olyan 5,9-re emlékszem

Bohókás mostanság az időjárás.

Egyik nap bakancs, másik nap strandpapucs. :-D

Am. passz!

Link to comment
Megosztás:

Bohókás mostanság az időjárás.

Egyik nap bakancs, másik nap strandpapucs. :-D

Am. passz!

A fogyasztás mérése nem egyszerű dolog. Ez a pont 100 km után tankolok, szerintem nem mérvadó.

Mindig ugyan azon a kúton,m kútfejen tankolj, ugyan úgy kattanásig, semmi többet.

Én így mérem a fogyimat, és közel azonos értékeket kapok, igaz nekem 4,5 picit alatta vagy fölötte de megvan.

Napi átlag 90 km. Ahogy most az idő javult, nekem is esett szépen 4,5 alá a fogyi, de télen se volt több 4,8-nál.

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás mérése nem egyszerű dolog. Ez a pont 100 km után tankolok, szerintem nem mérvadó.

Mindig ugyan azon a kúton,m kútfejen tankolj, ugyan úgy kattanásig, semmi többet.

Én így mérem a fogyimat, és közel azonos értékeket kapok, igaz nekem 4,5 picit alatta vagy fölötte de megvan.

Napi átlag 90 km. Ahogy most az idő javult, nekem is esett szépen 4,5 alá a fogyi, de télen se volt több 4,8-nál.

Szia!

Hol használod az autót többet, város vagy országút?

A fogyasztás miatt kérdem.

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás mérése nem egyszerű dolog. Ez a pont 100 km után tankolok, szerintem nem mérvadó.

Mindig ugyan azon a kúton,m kútfejen tankolj, ugyan úgy kattanásig, semmi többet.

Én így mérem a fogyimat, és közel azonos értékeket kapok, igaz nekem 4,5 picit alatta vagy fölötte de megvan.

Napi átlag 90 km. Ahogy most az idő javult, nekem is esett szépen 4,5 alá a fogyi, de télen se volt több 4,8-nál.

Ma újra ugyanott teljesen ugyanúgy tankoltam és 6,11-re jött ki!

Ez már jobban tetszett, bár a 4,8-adtól még nagyon messze vagyok, igaz új jogsis párom is vezeti, de nem rajta múlik ez a különbség :-)

Link to comment
Megosztás:

Ma újra ugyanott teljesen ugyanúgy tankoltam és 6,11-re jött ki!

Ez már jobban tetszett, bár a 4,8-adtól még nagyon messze vagyok, igaz új jogsis párom is vezeti, de nem rajta múlik ez a különbség :-)

Ne haragudjatok, nem vagyok cinikus, de tényleg erre akartam kitérni a strandpapucs - bakancs képlettel.

Nagyon nem mindegy, hogy ki, mikor, milyen hangulatban, "milyen cipővel" nyomja azt a pedált.

Súlyos deciliterek múlhatnak rajta.

Nekem pl. az asszonyom fél literrel kevesebbel beéri nyaralásnál, pedig tolja barom módra, - és nem értem hogy csinálja.

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

Konkrét hibakódod van? Abból jobban lehetne következtetni. De ezek 3 dologtól nem szoktak indulni:

- Adagoló

- Főtengely fordulatszám jeladó

- JELENTŐS levegősödés az üzemanyagrendszerben

Ezen kívül ugye az indításgátló berendezések tréfálhatnak még meg. Pl ha az adagolóelektronikát szakítja meg a riasztó, és a reléje meghalt.

Mondanám, hogy ránézek, de ha szerelő nem tud vele mit kezdeni, akkor egy lelkes amatőr ugyan mit tudna... :rolleyes:

Szia köszönöm a válaszod.

Mit értesz konkrét hibakód alatt?

Annyit tudok hogy azt írja hogy üzemanyag ellátás hiba. Két hónapja nem indul. az adagolót már megnézték arra azt mondta hogy jó. Nem értem hogy mi lehet a baja hogy kèt hónapja nem tudják beindítani.

Link to comment
Megosztás:

Szia köszönöm a válaszod.

Mit értesz konkrét hibakód alatt?

Annyit tudok hogy azt írja hogy üzemanyag ellátás hiba. Két hónapja nem indul. az adagolót már megnézték arra azt mondta hogy jó. Nem értem hogy mi lehet a baja hogy kèt hónapja nem tudják beindítani.

Egy P betű után 4db szám a hibakód. Ennek (ezeknek) a birtokában tudok tovább gondolkodni. Ki is tudom olvasni az autóból, de ha a szerelő olvasott, akkor biztosan meg tudja neked mondani.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hol használod az autót többet, város vagy országút?

A fogyasztás miatt kérdem.

Leginkább városon, lakott területen kívül. De számmottevően akkor sem emelkedik, ha belül használom.

Természetes, hogy minden vezetési technika és tapasztalat kérdése, deffenzív vezetés, helyismeret stb.

Persze a lábon is sok múlik. Mikor váltasz, hogyan, meddig forgatod.

Picit az ember érdeme is, de leginkább a gép optimalizálásán múlik.

Megcsináltattam, nem kis pénz volt, de így egy év távlatában megérte. Hozta átlagban a -1 l / 100 km-et.

Persze én nem versenyzek vele, de 100-110 utazóba simán megyek. Tempomat is van, ez is hozzájárul.

Legendásak tényleg ezek a motorok egyébként is a fogyiról, de így mégjobb és hihetőbb.

Korábban én sem hittem a meséknek, de most a saját bőrömön tapasztalom, és bátran ajánlom is mindenkinek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne haragudjatok, nem vagyok cinikus, de tényleg erre akartam kitérni a strandpapucs - bakancs képlettel.

Nagyon nem mindegy, hogy ki, mikor, milyen hangulatban, "milyen cipővel" nyomja azt a pedált.

Súlyos deciliterek múlhatnak rajta.

Nekem pl. az asszonyom fél literrel kevesebbel beéri nyaralásnál, pedig tolja barom módra, - és nem értem hogy csinálja.

Nagyon egyszerű a képlet, veszel egy átlagos napot. mondjuk 8-10 km autózol melóheliyg, de legyen 25.

Elindulsz, hideg a motor, üzemihőfokik szépen mész vele, bemelegszik, megállsz. Mire vége a melónak ugyan ez vissza. Így eszik x litert. És még nem is tolod neki.

Elindulsz nyaralni, 250 km-re vagy 600-ra ki hova megy. Ráadásul pályán mész még jobb, tempomat 130 és kész. Nincs megállás, lámpa, várakozás, torlódás, kifordul eléd a busz stb.

Nyomhatod neki, nem fog többet enni, sőt még kevesebbet mintha melóba mennél.

Dízel az okosok szerint hosszabb utakra való. Persze ki mit ért hosszabb útnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1.7 DTL motors autóm van.

2hete egy olyan jelenséget kezdett el produkálni, hogy egyesben és kettesben alig akar húzni, dadog, okádja a kormot, aztán nagy nehezen elkezd húzni de akkor is nagyon gyenge. EGR-t kétszer kitakarították már, nem oldotta meg egyáltalán a problémát. Adagolót tavaly novemberben javították, esetleg az lehet gond? Motorhibajelző egyáltalán nem jelet semmit, computerrel is meg lett nézve, az sem dobott fel semmi hibakódot.

Mondták még a porlasztót nekem, de biztosat senki nem tudott eddig. Azt sem tudom, hogy merre induljak el vele. Adagolós jövőhéten tudja megnézni legkorábban, de már két szerelőnél voltam és egyik sem talált megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1.7 DTL motors autóm van.

2hete egy olyan jelenséget kezdett el produkálni, hogy egyesben és kettesben alig akar húzni, dadog, okádja a kormot, aztán nagy nehezen elkezd húzni de akkor is nagyon gyenge. EGR-t kétszer kitakarították már, nem oldotta meg egyáltalán a problémát. Adagolót tavaly novemberben javították, esetleg az lehet gond? Motorhibajelző egyáltalán nem jelet semmit, computerrel is meg lett nézve, az sem dobott fel semmi hibakódot.

Mondták még a porlasztót nekem, de biztosat senki nem tudott eddig. Azt sem tudom, hogy merre induljak el vele. Adagolós jövőhéten tudja megnézni legkorábban, de már két szerelőnél voltam és egyik sem talált megoldást.

nézd meg a légtömegméröt az csinálhat ilyeneket

Link to comment
Megosztás:

Nagyon egyszerű a képlet, veszel egy átlagos napot. mondjuk 8-10 km autózol melóheliyg, de legyen 25.

Elindulsz, hideg a motor, üzemihőfokik szépen mész vele, bemelegszik, megállsz. Mire vége a melónak ugyan ez vissza. Így eszik x litert. És még nem is tolod neki.

Elindulsz nyaralni, 250 km-re vagy 600-ra ki hova megy. Ráadásul pályán mész még jobb, tempomat 130 és kész. Nincs megállás, lámpa, várakozás, torlódás, kifordul eléd a busz stb.

Nyomhatod neki, nem fog többet enni, sőt még kevesebbet mintha melóba mennél.

Dízel az okosok szerint hosszabb utakra való. Persze ki mit ért hosszabb útnak.

alaphelyzetben megállja a helyét a példát,

de én vagyok a bizonyos kivétel.

Nagyjából átlag 100-150 km a napi adagom.

Nyaralni rendszeresen 1800 és 2800 km közti távra megyünk.

Ebből jön, hogy többször tankolunk és felváltva vezetünk.

Átlagfogyasztást is nulláztam többször kíváncsiságból, mikor cseréltünk.

Így látható, hogy asszonyomat jobban szereti. :D

Amúgy így 30 éve a kormány mögött nagyjából tudom, mitől és mikor eszik sokat vagy keveset a paripa. ;-)

Pont ezért nem értem asszony jobb eredményét.

Na persze ne literekre gondoljatok, csak decikre.

Link to comment
Megosztás:

Egy P betű után 4db szám a hibakód. Ennek (ezeknek) a birtokában tudok tovább gondolkodni. Ki is tudom olvasni az autóból, de ha a szerelő olvasott, akkor biztosan meg tudja neked mondani.

Köszönöm a válaszod. Meg érdeklődöm ezt a hibakódot. Mert már idegesítő hogy február 7.-e óta ott áll a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1.7 DTL motors autóm van.

2hete egy olyan jelenséget kezdett el produkálni, hogy egyesben és kettesben alig akar húzni, dadog, okádja a kormot, aztán nagy nehezen elkezd húzni de akkor is nagyon gyenge. EGR-t kétszer kitakarították már, nem oldotta meg egyáltalán a problémát. Adagolót tavaly novemberben javították, esetleg az lehet gond? Motorhibajelző egyáltalán nem jelet semmit, computerrel is meg lett nézve, az sem dobott fel semmi hibakódot.

Mondták még a porlasztót nekem, de biztosat senki nem tudott eddig. Azt sem tudom, hogy merre induljak el vele. Adagolós jövőhéten tudja megnézni legkorábban, de már két szerelőnél voltam és egyik sem talált megoldást.

Szia nekem Y17DT -m van és amikor a turbó (gumi) csövem el érett és szét repedt akkor produkált hasonló jelenséget. Hangja sem nagyon változott csak az ereje és feltűnően kormólt. Cső csere után ismét hibátlan. Nekem a cooler utáni gumi cső adta meg magát ami a coolert köti össze a szívósorral. Ráadásul alul repedt szét és felülről hibátlannak tűnt, csak amikor felnyitott motorházál nézegettem a motort és gázfröcsre kiváncsi voltam a gumi cső (fel fújódására ) keményedésére akkor derült ki h a nyomást alul el ereszti. Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1.7 DTL motors autóm van.

2hete egy olyan jelenséget kezdett el produkálni, hogy egyesben és kettesben alig akar húzni, dadog, okádja a kormot, aztán nagy nehezen elkezd húzni de akkor is nagyon gyenge. EGR-t kétszer kitakarították már, nem oldotta meg egyáltalán a problémát. Adagolót tavaly novemberben javították, esetleg az lehet gond? Motorhibajelző egyáltalán nem jelet semmit, computerrel is meg lett nézve, az sem dobott fel semmi hibakódot.

Mondták még a porlasztót nekem, de biztosat senki nem tudott eddig. Azt sem tudom, hogy merre induljak el vele. Adagolós jövőhéten tudja megnézni legkorábban, de már két szerelőnél voltam és egyik sem talált megoldást.

EGR-t falazd le. Valószínű, hogy a szívósorod is oda van már. Illetve a kollégák által felsoroltakon felül, tisztításnak tankolj jóféle OMV MAxx Dieselt tisztítani. Ezeken felül a km futástelejsítményed mennyi? lehet, hogy a katalizátorod is oda van.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel 1,7 cdti motor. Indítási problémája van. Hidegen, vagy ha áll egy napot az autó, szinte nem indul, csak féktisztító sprayvel. Melegen illetve ha csak 1-2órát áll, többszöri indítózás után elindul. Gyorsulásnál, terhelésnél (nem mindig) előfordul hogy hirtelen leáll az autó,utána nehezen de indul. Egyébként menet közben szépen megy. Hibakód nincs. Porlasztók bemérve jók. Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel 1,7 cdti motor. Indítási problémája van. Hidegen, vagy ha áll egy napot az autó, szinte nem indul, csak féktisztító sprayvel. Melegen illetve ha csak 1-2órát áll, többszöri indítózás után elindul. Gyorsulásnál, terhelésnél (nem mindig) előfordul hogy hirtelen leáll az autó,utána nehezen de indul. Egyébként menet közben szépen megy. Hibakód nincs. Porlasztók bemérve jók. Valami ötlet?

Elképzelhető, hogy főtengely helyzet jeladó. Többeknek volt hasonló tünete már. Hibakódod nincs?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.