Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Nekem is 2003-as y20dth van (zafira), és nemrég a diagnosztikás srác mintha nekem is olyat mondott volna hogy maga az adagolóelektronika can-bus os. Ha ő hülyeséget mondott akkor én is.

Nem, a Zafira más, úgyhogy ez helytálló. Egyes dízel Zafirák CAN-BUS-os komunikációval rendelkeznek az ECU és az adagolóelektronika illetve az ABS között, de a diagnosztika még nem CAN-BUS-on keresztül megy. Amennyire tudom a CAN-BUS rendszer az Opelnél 2004. 08-tól (2005-ös modellév) került teljes körűen bevezetésre, és a G Astrát akkor már nem gyártották (most a Classic II ebből a szempontból nem számít). Egyetlen hibrid típus a Corsa C, amiből voltak CAN-BUS-os változatok is, a többinél megvárták a modellváltást.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a Zafira más, úgyhogy ez helytálló. Egyes dízel Zafirák CAN-BUS-os komunikációval rendelkeznek az ECU és az adagolóelektronika illetve az ABS között, de a diagnosztika még nem CAN-BUS-on keresztül megy. Amennyire tudom a CAN-BUS rendszer az Opelnél 2004. 08-tól (2005-ös modellév) került teljes körűen bevezetésre, és a G Astrát akkor már nem gyártották (most a Classic II ebből a szempontból nem számít). Egyetlen hibrid típus a Corsa C, amiből voltak CAN-BUS-os változatok is, a többinél megvárták a modellváltást.

Helló tgabika!

Te veszett sokat tudsz az Opelekről. Dícséretes :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem benzines és olyat csinál hogy felöntöm szintig, megyek vele 100 km-t, aztán valahova leengedi. 3X töltöttem utána, de eddig mindig leengedte, ugyanaddig a szintig. Szerintem valami túlfolyó van benne, és úgy van vele, hogy neki ennyi elég. :)

nekem y17dti-m van a hütöm lyukas volt az interkuler lába tette ezt a hütövel kicseréltem azota 4x töltöttem a szintig de mindig lejebb ment a hütöviz ill.folyadék már 3 honapja nem néztem bele a motortérbe csak ma és ugyan ott áll a fagyállo.a régi tipusoknál irták a szakkönyvek már azoknál amelyik nem zárt rendszerü hogy ha feltöltöd a hütöt max. akkor is eltünik belöle valamennyi de ez a hütést nem befolyásolja ez a dolog ugy látszik a zárt rendszerünél is elöfordul.

Link to comment
Megosztás:

nekem y17dti-m van a hütöm lyukas volt az interkuler lába tette ezt a hütövel kicseréltem azota 4x töltöttem a szintig de mindig lejebb ment a hütöviz ill.folyadék már 3 honapja nem néztem bele a motortérbe csak ma és ugyan ott áll a fagyállo.a régi tipusoknál irták a szakkönyvek már azoknál amelyik nem zárt rendszerü hogy ha feltöltöd a hütöt max. akkor is eltünik belöle valamennyi de ez a hütést nem befolyásolja ez a dolog ugy látszik a zárt rendszerünél is elöfordul.

Pontot,nagybetűt,ékezetet azért rakhattál volna,talán könnyebb lenne olvasni... :)

Link to comment
Megosztás:

nekem y17dti-m van a hütöm lyukas volt az interkuler lába tette ezt a hütövel kicseréltem azota 4x töltöttem a szintig de mindig lejebb ment a hütöviz ill.folyadék már 3 honapja nem néztem bele a motortérbe csak ma és ugyan ott áll a fagyállo.a régi tipusoknál irták a szakkönyvek már azoknál amelyik nem zárt rendszerü hogy ha feltöltöd a hütöt max. akkor is eltünik belöle valamennyi de ez a hütést nem befolyásolja ez a dolog ugy látszik a zárt rendszerünél is elöfordul.

Csak azt nem értem,hogy nekem nyáron 100 km-en miért tűnik el a víz az egész tartályból. Az azért egy kicsit sok nem? 1.7 CDTI H astra.

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem,hogy nekem nyáron 100 km-en miért tűnik el a víz az egész tartályból. Az azért egy kicsit sok nem? 1.7 CDTI H astra.

Áldozz be egy kiegyenlítőtartály sapkát, nyomd meg 2bar-ral a hűtőrendszert, és indulhat a keresgélés. Ha kívül nincs vízfolyás, akkor sajna hengerfej le! Az injektortartó hüvelynél szokott beszivárogni az égéstérbe. Van hozzá javítókészlet.

Link to comment
Megosztás:

Áldozz be egy kiegyenlítőtartály sapkát, nyomd meg 2bar-ral a hűtőrendszert, és indulhat a keresgélés. Ha kívül nincs vízfolyás, akkor sajna hengerfej le! Az injektortartó hüvelynél szokott beszivárogni az égéstérbe. Van hozzá javítókészlet.

Az a furcsa,hogy mostanában már 2 hetet (kb 200 km-ert ha nem többet) is elmegyek vele úgy ,hogy még mindig van 1 kevéske víz a tartályban,nyáron meg 100 km-en leürül.Akkor ez most időjárás függő vagy mi? A hűtő vízbe öntött por (az ami megtalálja a lyukat és eltömíti,nem tudom mi a neve) nem segítene rajta?

Link to comment
Megosztás:

Az a furcsa,hogy mostanában már 2 hetet (kb 200 km-ert ha nem többet) is elmegyek vele úgy ,hogy még mindig van 1 kevéske víz a tartályban,nyáron meg 100 km-en leürül.Akkor ez most időjárás függő vagy mi? A hűtő vízbe öntött por (az ami megtalálja a lyukat és eltömíti,nem tudom mi a neve) nem segítene rajta?

Általában a hűtőtömítőket nem szoktuk javasolni,több kárt csinálhatnak mint hasznot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kollégám 2003-as diesel Zafirája gyengélkedik. (Y20DTH) 2000-2500 1/min fordulaton elmegy az erő belőle, megtorpan keményen, motor hibakódot is dob. Kiolvastatta kétszer is, EGR hiba volt letárolva mindig.

Szét is kapta az EGR-t, kipucevászta, de semmi változás.

Ki lett próbálva pucoláskor asztalon, tápra nyit-zár, tehát tud mozogni.

Szerintetek mit érdemes még kipróbálni, illetve mi okozhat még ilyen hibajelenséget?

Próbált másik kúton is tankolni, hátha a gázolaj is bejátszik, de eredmény nulla.

Ötletek?

Esetleg valaki tudja mibe fáj egy ilyen EGR?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

megirtam PÜ ben, asszem 150.000 Ft az AGR szelep ára....

:)

Nem semmi!

Ennyivel drágább, mint benzines G Astráé? Nem semmi.

Megírom majd a pontos számokat, ha átküldi a kollégám.

Előre is köszi az infót.

Amúgy a fenti hibajelenség esetén esélyes, hogy tényleg ez lesz?

Bár gondolom előtte valami szakszervízben megnézeti, nehogy lyukra fusson egy ilyen cucc beszerzésével.

Ez amúgy valamilyen méréssel megállapítható?

mod: Hibakódot ki lehet villogtatni ennél a Zafiránál valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Az már ugye elektromos gázpedálos?Akkor a koppgáz+koppfék és rá a gyújtás módszer működik!

Fogalmam sincs, nem ismerem az olajkályhákat egyáltalán. :D

Elvileg csütörtökön kiderül, mert azzal jön dolgozni, akkor megpróbálom.

Elmondtam neki a kivillogtatás menetét, de szerinte nem ment nála, kipróbálta. Azért nekiállok én is, hátha. :D

Kopp kék??? Nem elég addig nyomni, míg a féklámpa ki nem gyullad?

Szerintem utána nincs már jeladó, ami indítanó a kivillogást...

Emlékeim szerint nekem sem kellett tökig nyomni a féket, csak a gázt. :)

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, nem ismerem az olajkályhákat egyáltalán. :D

Elvileg csütörtökön kiderül, mert azzal jön dolgozni, akkor megpróbálom.

Elmondtam neki a kivillogtatás menetét, de szerinte nem ment nála, kipróbálta. Azért nekiállok én is, hátha. :D

Kopp kék??? Nem elég addig nyomni, míg a féklámpa ki nem gyullad?

Szerintem utána nincs már jeladó, ami indítanó a kivillogást...

Emlékeim szerint nekem sem kellett tökig nyomni a féket, csak a gázt. :)

Akkor csak addig nyomd amíg jól esik! :D

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, nem ismerem az olajkályhákat egyáltalán. :D

Elvileg csütörtökön kiderül, mert azzal jön dolgozni, akkor megpróbálom.

Elmondtam neki a kivillogtatás menetét, de szerinte nem ment nála, kipróbálta. Azért nekiállok én is, hátha. :D

Kopp kék??? Nem elég addig nyomni, míg a féklámpa ki nem gyullad?

Szerintem utána nincs már jeladó, ami indítanó a kivillogást...

Emlékeim szerint nekem sem kellett tökig nyomni a féket, csak a gázt. :)

Zafiránál nem működik a fék+gáz módszer, sajnos. AGR van 150k-ért, sőt 200k felett is találni, de azért 90-100 körül is ki lehet fogni. Azért ilyen drága, mert ez már tisztán elektromos működésű.

Link to comment
Megosztás:

Zafiránál nem működik a fék+gáz módszer, sajnos. AGR van 150k-ért, sőt 200k felett is találni, de azért 90-100 körül is ki lehet fogni. Azért ilyen drága, mert ez már tisztán elektromos működésű.

Mit jelent, hogy tisztán elektromos működésű?

Nekem konkrétan ugyan olyan működésűnek tűnik, mint az Astráé. Tehát elektromosan mozgat egy záróelemet, ami a két furat között van. Volt a kezemben, teljesen hasonló az Astráéhoz...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Szeretném kérdezni hogy valakinek volt-e már ilyen hiba kódja P0370-P0251-P0216.A hibakodokot kiolvastam de konkrétan valammelyk fordulatszám szabályzoval van baj,ezézt kérném segitségeteket.

P0370=Vonatkozásihelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség

P0251=Előbefecskendezés-állítás A funkció-rendellenesség

P0216=Befecskendezésiidő-felügyelet funkció-rendellenesség

Csinos. Nem etanoloztál véletlenül?

Bár a 370-ről gőzöm nincs, mi lehet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.