Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

látom van a gépben szépen, én is 220-nál járok. Tavaly én is fűtés problémával küzdöttem, majd a szokásos dolgok átnézése után (termosztát, vízszint, hideg-meleg csappantyú) arra jutottam, hogy a fűtőradiátorban nem megfelelő az áramlás , így a venti kihűti az alacsony meleg víz utánpótlású radiátort ...............bingó.....eltaláltam. A fűtőradiátor Kiszedése után a radiátor belseje tele volt körömnyi lapos rozsdás színű izével, ami hasonlít a vízkő darabokhoz, amit se sósav, se ecet, se semmilyen vegyszer nem bántott szóval nem tudom mi volt, de beszorult az apró csövecskék elejébe...........részlegesen sikerült kipucolnom, sokkal jobb lett, de nem vagyok vele elégedett. Valószínű, hogy a blokkból származott. A vizem és a kiegyenlítő t. is teljesen tiszta. Én öntőhomok kövületekre tippelek, mert törékeny és kőkemény volt. a mágnes sem fogta. Igénytelenebb orosz öntvényekbe láttam már ilyet, de hogy isuzuba..........Szóval fogalmam sincs mi volt benne, de rengeteg. Valószínűleg nem csak a kis csövecskék elejébe szorult, hanem bele is, így a végső megoldás a csere lenne nekem is.

Nálam szinte forró levegőt nyom olyan mint a hajszárító :)

Inkább az a gond h 1000év amíg eléri illetve alapjáraton 1-2 perc alatt 85 fokról 80 alá hűti :o

De ezzel úgy se lehet mit tenni.

Amit bontogatok vasat majd megnézem h milyen a radiátora kíváncsi vagyok,hogy olyan dzsuvás-e mint a tiéd :D

Link to comment
Megosztás:

látom van a gépben szépen, én is 220-nál járok. Tavaly én is fűtés problémával küzdöttem, majd a szokásos dolgok átnézése után (termosztát, vízszint, hideg-meleg csappantyú) arra jutottam, hogy a fűtőradiátorban nem megfelelő az áramlás , így a venti kihűti az alacsony meleg víz utánpótlású radiátort ...............bingó.....eltaláltam. A fűtőradiátor Kiszedése után a radiátor belseje tele volt körömnyi lapos rozsdás színű izével, ami hasonlít a vízkő darabokhoz, amit se sósav, se ecet, se semmilyen vegyszer nem bántott szóval nem tudom mi volt, de beszorult az apró csövecskék elejébe...........részlegesen sikerült kipucolnom, sokkal jobb lett, de nem vagyok vele elégedett. Valószínű, hogy a blokkból származott. A vizem és a kiegyenlítő t. is teljesen tiszta. Én öntőhomok kövületekre tippelek, mert törékeny és kőkemény volt. a mágnes sem fogta. Igénytelenebb orosz öntvényekbe láttam már ilyet, de hogy isuzuba..........Szóval fogalmam sincs mi volt benne, de rengeteg. Valószínűleg nem csak a kis csövecskék elejébe szorult, hanem bele is, így a végső megoldás a csere lenne nekem is.

ez így van nálam is 3 4 es fokozaton elhűti 2 esen még elmegy 1esbe meg nem elég a befújt meleg levegő mennyisége fázós

a bemenő víz hőfoka forró ami kijön az is odaég az ujjam amikor megtapizom a m fal alatt.

ismerősöm azzal jött hogy rossz helyre fúj a levegő nem a radiátorra

1szerkiszedtűk a műszerfalat de a fűtés a helyén maradt

ma ránézünk de

szerintem tuti hogy a fent említett radiátorcsere lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

ez így van nálam is 3 4 es fokozaton elhűti 2 esen még elmegy 1esbe meg nem elég a befújt meleg levegő mennyisége fázós

a bemenő víz hőfoka forró ami kijön az is odaég az ujjam amikor megtapizom a m fal alatt.

ismerősöm azzal jött hogy rossz helyre fúj a levegő nem a radiátorra

1szerkiszedtűk a műszerfalat de a fűtés a helyén maradt

ma ránézünk de

szerintem tuti hogy a fent említett radiátorcsere lesz a vége.

na igen ez van nálam is, a forró víz valószinűleg 1-2-3 csövön átmegy oszt' jön kifelé, az eldugult csövekben, pedig gyenge az áramlás >>> ezek nem fűtenek, mert kihülnek.

A radiátor "kiszűri" a nagyobb darabokat, rozsdát a rendszerből > csak éppenséggel eldugul

Link to comment
Megosztás:

látom van a gépben szépen, én is 220-nál járok. Tavaly én is fűtés problémával küzdöttem, majd a szokásos dolgok átnézése után (termosztát, vízszint, hideg-meleg csappantyú) arra jutottam, hogy a fűtőradiátorban nem megfelelő az áramlás , így a venti kihűti az alacsony meleg víz utánpótlású radiátort ...............bingó.....eltaláltam. A fűtőradiátor Kiszedése után a radiátor belseje tele volt körömnyi lapos rozsdás színű izével, ami hasonlít a vízkő darabokhoz, amit se sósav, se ecet, se semmilyen vegyszer nem bántott szóval nem tudom mi volt, de beszorult az apró csövecskék elejébe...........részlegesen sikerült kipucolnom, sokkal jobb lett, de nem vagyok vele elégedett. Valószínű, hogy a blokkból származott. A vizem és a kiegyenlítő t. is teljesen tiszta. Én öntőhomok kövületekre tippelek, mert törékeny és kőkemény volt. a mágnes sem fogta. Igénytelenebb orosz öntvényekbe láttam már ilyet, de hogy isuzuba..........Szóval fogalmam sincs mi volt benne, de rengeteg. Valószínűleg nem csak a kis csövecskék elejébe szorult, hanem bele is, így a végső megoldás a csere lenne nekem is.

ha nem te vagy az elsö tulaj lehet hogy tett bele valaki hütötömitöt az lehet ilyen .

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Tudna-e valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet megtisztítani a turbó nyomás szabályzó szelepet? Milyen anyaggal, mert gondolom vannak benne tömítések, amik esetleg érzékenyek a nitro hígítóra, vagy alkoholra.

én féktisztito spray-al csináltam és bevált ,Wessz-töl tanultam.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

most vettem észre hogy a motorterem enyhén gázolaj szagú pedig eddig nem volt az

néztem hogy hol engedhet de eddig nem láttam semmi csöpögésre utaló jelet

érdekelne hogy nem e valami típushiba kialakulása várható

Szia!

Ha nem látsz csöpögést, vagy szivárgást, nincs miért aggódnod. Szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

Azzal meg csak óvatosan. Szerintem... :D

Nyomjad csak bátran!

Ha meleg motorral mész, várj egy negyed órát, és arra figyelj, hogy a turbóra ne menjen... Csak ha már kézzel meg tudod fogni (annyira lehűlt).

-Odaérsz a mosóhoz

-járatod alapjáraton 3-4 percet.

-leállítod, vársz 1/4 órát

- és moshatod

Itt nincs olyan, hogy beázik azt nem indul, elméletileg mindennek smakkolnia kell.

De esetleg egyik haverodat elhívhatod magaddal, meg egy kötelet, ha esetleg mégse, majd hazahúz..... :o

Ezzel csak hülyéskedtem.

Nyugodtan mosd le, csak amit fent írtam arra figyelj figyelj!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha nem látsz csöpögést, vagy szivárgást, nincs miért aggódnod. Szerintem.....

azért hozzáértövel nézesd meg a moci fölött van 2 csati megy rá egy kütyü /EDU vECU /a motorfelöli csati ha gasoilos akkor van egy kis gubanc persze ha y17 dti-d van./ áll a gasoil a csatiban/

Link to comment
Megosztás:

azért hozzáértövel nézesd meg a moci fölött van 2 csati megy rá egy kütyü /EDU vECU /a motorfelöli csati ha gasoilos akkor van egy kis gubanc persze ha y17 dti-d van./ áll a gasoil a csatiban/

a csatlakozók csont szárazak ,amíg meg nem adom neki nagynyomásúval. nem először fogok motorteret mosni brigéciollal előtte meghintem biztos ami tuti

ráküldök 1 flakonnal

Link to comment
Megosztás:

a csatlakozók csont szárazak ,amíg meg nem adom neki nagynyomásúval. nem először fogok motorteret mosni brigéciollal előtte meghintem biztos ami tuti

ráküldök 1 flakonnal

Hali!

Én fél évente szoktam mosni, enni lehet róla, viszont a 2 csatit tekerd be zacskóba, mert azok nem szeretik a vizet.....! A brigéciolt meg spricnis flakonba szoktam önteni és úgy szoktam végigpermetezni vele jó vastagon, utána melegvizes nagynyomásúval lemosom. Tökéletes lesz, mint az új! Aztán indítom és járatom pár percig, hagy száradjon le a nagyja és mehet :o . Jó mosást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudja valaki, hogy az 1.7DTI (Y17DT), 17CDTI (Z17DTL) motorokhoz való gyári generátor (hosszbordás) szíjnak ki a gyártója? Vásárolt esetleg valaki mostanában ilyen szíjat (6PKX1590) és meg tudja nekem nézni rajta a gyártót? Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Én nem rég cseréltem le szerintem még a gyári volt rajta.

Volt rajta Isuzu és Gates felirat.

Gates-t vettem rá bár ezen már nincs isuzu felirat. :o

Azóta olvastam olyat h a mostani gates szíjaknak sokkal gyengébb a minősége!

Valakinek erről nincs infója?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én nem rég cseréltem le szerintem még a gyári volt rajta.

Volt rajta Isuzu és Gates felirat.

Gates-t vettem rá bár ezen már nincs isuzu felirat. :o

Azóta olvastam olyat h a mostani gates szíjaknak sokkal gyengébb a minősége!

Valakinek erről nincs infója?

Csak azért érdekel, mert elvileg a gyári szíj hideg időben nem olyan kemény mint a Gates, és nem csipog hideg motornál nagyobb terheléskor. Nekem mikor még gyári szíj volt rajta nem csinálta, de sajnos már lekopott róla a felirat, és ha tudnék venni a gyári beszállítótól, nem kerülne horror árba (14EFt), ha szalonból vennék.
Link to comment
Megosztás:

Ne mond ezt,hogy csak! Az y17 DT egy nagyon jo megbízhato motor(természetesen,ha "vigyáznak ra" és jot fogunk ki ,vásárolunk...)Nekem az előző Caravanban ilyen motor volt. Nekem a szíjcsere gyárira cserélése volt a megoldás,motorkód alapján!(már az ok és okozat is megvan a hibára)Azóta 1500Km van az új szíjban.Minden OK! KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEKET!

A Tiedben ha morgó hang van, igy látatlanban a csapágyra tippelek,sajnos ezzel nincs mit tenni ...

Itt olvastam egy hozzászólást a Gates-gyári hosszbordás szíj "párharcról", de ha a 96. oldalt elolvassátok végig lehet követni a történetet. Sajnos "zoleee" nevezetű felhasználó nem hagyott maga után elérhetőséget és egy éve lassan nem lépett fel az oldalra sem. Nem ismeri valaki személyesen vagy valamilyen elérhetőségét?
Link to comment
Megosztás:

Csak azért érdekel, mert elvileg a gyári szíj hideg időben nem olyan kemény mint a Gates, és nem csipog hideg motornál nagyobb terheléskor. Nekem mikor még gyári szíj volt rajta nem csinálta, de sajnos már lekopott róla a felirat, és ha tudnék venni a gyári beszállítótól, nem kerülne horror árba mint ha szalonból vennék.

Ha hazaértem megnézem neked.

De ha jól rémlik Gates és isuzu felirat is van a szíjon.

Lehet h az a gond amit előbb is írtam a Gates minőségéről.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

bárki bármit mond ez adagolovez. elektronika újra forrasztás.

hidd el tapasztalatból tudom.

néhány hónappal ezelött ue. volt a problémám.

a fórumon visszanézheted.

a 370 lehet attól is ha a forrasztás után jön elő hogy véletlen lefullad a moci ezt valaki a fórumról írta.

de ezt akksi le ill visszakötés után törölni tudod véglegesen.

azért írtam le mert ezzel nekem teljesen megszünt.

Tompi

Üdv mindenkinek!

Mióta Opelem van(Y17DT Caravan) azóta olvaslak Titeket,de csak most jött elő ilyen hibája a gépnek,amit idéztem.A pontos hibajelenség:menetközben mintha nem kapna üzemanyagot,kihagy a motor,aztán leáll,mint amikor leállítom,se rángatás,se semmi,csak leáll.Kis idő múlva pöccre indul,ismét lehet vele menni néhány száz métert.Aztán ez ismétlődik,minél többet várok,annál többet tudok menni utána.Később már abszolút nem indul,vontatás szerelőhöz,hibakód kiolvasás,eredmény:"P0251-Befecskendezés vezérlő mágnesszelep hibás működés(leállítószelep)" Szívesen átforrasztanám az adagoló vezérlő elektronikát,csak nem tudom,hogyan lehet leszedni,adagolóval együtt csak,vagy külön is? Vagy inkább ne kísérletezzek vele,inkább szakemberhez sok pénzért? Tényleg,mennyi egy ilyen javítás ?

Megköszönöm a hozzáértők tanácsait :o

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Mióta Opelem van(Y17DT Caravan) azóta olvaslak Titeket,de csak most jött elő ilyen hibája a gépnek,amit idéztem.A pontos hibajelenség:menetközben mintha nem kapna üzemanyagot,kihagy a motor,aztán leáll,mint amikor leállítom,se rángatás,se semmi,csak leáll.Kis idő múlva pöccre indul,ismét lehet vele menni néhány száz métert.Aztán ez ismétlődik,minél többet várok,annál többet tudok menni utána.Később már abszolút nem indul,vontatás szerelőhöz,hibakód kiolvasás,eredmény:"P0251-Befecskendezés vezérlő mágnesszelep hibás működés(leállítószelep)" Szívesen átforrasztanám az adagoló vezérlő elektronikát,csak nem tudom,hogyan lehet leszedni,adagolóval együtt csak,vagy külön is? Vagy inkább ne kísérletezzek vele,inkább szakemberhez sok pénzért? Tényleg,mennyi egy ilyen javítás ?

Megköszönöm a hozzáértők tanácsait :o

Helló!

keresd Wesszt!

vagy weszi autó kft

ott szinte mindent megtudsz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.