Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Szevasztok.

Nekm van egy 2001-es 74kW-os Y20DTH motorkódos kombi Vectra B autóm.

A napokban megállt a generátorom és nincs töltésem.

Szeretnék venni egy újat vagy bontottat de nem tudom hány Amperes kell bele.

Ha valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban azt megköszönném.

Üdv: Lala

Halli.

Generátor Bosch tipusú 60-100közt láttam, a neten az uj azmeg horibilis összeg 300.000:S elvannak szálva az árakkal..

Bontóban énis most akartam venni fesszabályzót de külön nincs csak egyben ott 25.000ft ot mondtak a komplett generátorra.

Az hogy megtudd mijen típusú van benne az a legbiztosabb ha kiszereled és megnézed mert azis lehet h időközben már cserélték..

Nameg előbb utóbb ugyis kikell szedned vagy szedetned!

Nekem X20XEV motorkódú Vecim van abban 100A van énis most ujitottam fel saját kezűleg. Nemegyszerű kiszednisem sok dolgot megkellett bontani hozzá:S

De a legtisztább ha kiszeded és megnézeted villamosságissal és megmondja mi a hejzet akkormár van kiindulási pontod hogy mitis kell venned!!:)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Nekm van egy 2001-es 74kW-os Y20DTH motorkódos kombi Vectra B autóm.

A napokban megállt a generátorom és nincs töltésem.

Szeretnék venni egy újat vagy bontottat de nem tudom hány Amperes kell bele.

Ha valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban azt megköszönném.

Üdv: Lala

Én mikor így jártam mint te, bementem ajánlatot kérni a közeli autóvillamossági szerelőhöz, aki polcról azonnal tudott volna adni egy ugyanolyan, nekem passzoló felújított generátort. Számolgatott, majd kibökte, hogy 89.500 Ft, cseredarab ellenében. Levert a víz egyből, mondom, akkor nézzük mennyi az álló tekercs 34 e, diódahíd 14e, mondom akkor már vegyünk csapágyakat, keféket, és szimmeringet is. Az utóbbi 3 tételt odaadta kedvezménnyel, a vége 50e-be állt meg. Itthon egy fél délelőttös munkával összeraktam, a házat, szíjtárcsát letisztítva, pont úgy néz ki, mint amit 89,5e Ft-ért akart rám sózni. ha úgy tetszik beszoptam 50e Ft-ot, a ha másképpen nézzük, spróroltam 40-et.

IMG02999-20120915-1724_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG03017-20120922-1028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG03018-20120922-1028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Na a helyzet a központi zárral, hogy " 20 motor áramkör szakadt " arra vagyok kíváncsi, hogy lehet leszűkíteni a kört mert nem szeretném szétszedni az összes ajtót.

Itt vannak az adatok : Mérési adatblokk: Azonosító,129 Távirányító kulcs,Inaktív Felismert távirányító,Távirányító 4 Kulcs funkció érzékelt,Nem programozott Előz. érzékelt távirányító (előzőleg),Távirányító 4 Előző kulcs funkció,Nem programozott Távirányító 1 állapot,Nem programozott Távirányító 2 állapot,Nem programozott Távirányító 3 állapot,Nem programozott Távirányító 4 állapot,Nem programozott Távirányító 5 állapot,Nem programozott Vezető oldali nyitó kapcsoló,Inaktív Gépjárművezető zár kapcsoló,Inaktív Gépjárművezető ajtó zár állapot,Nyitott Ajtógomb nyitás,Inaktív Ajtógomb zárás,Aktív 0V Ajtógomb állapot,Hiba Gépjárművezető ajtó kapcsoló,Nyitott Gépjárművezető ajtó állapot,Ajtó zárva Összes ajtó kapcsoló,Nyitott Összes ajtó állapot,Ajtó zárva Csomagtér ajtó kapcsoló,Nyitott Csomagtér ajtó állapot,Ajtó zárva 'KULCS-BENT' állapot,Ki Akkumulátor feszültség,0.0 V Zármotorok áramfelvétel (központi ajtózár),12.6 A Zármotorok nyitás (központi ajtózár),Inaktív 0V Zármotorok zárás (központi ajtózár),Inaktív 0V Zármotorok reteszelés (központi ajtózár),Inaktív 0V Zárak állapota (központi ajtózár),Nyitott Túlterhelés védelem,Inaktív Irányjelző,Inaktív 12V Napfénytető/ablak,Inaktív 12V Ütközés érzékelő,Inaktív Utolsó használat,Mechanikus

ezeket zárt ajtóknál és gyujtással néztem.

Link to comment
Megosztás:

Miért kellett tekercset és diódahidat cserélni? A diódahíd az szokás, hogy beszarik, de a tekercs az ritkán hibásodik meg. Általában egy kefecsere, csúszógyűrűcsere is elég, esetleg egy szabályzó.

Ez így nem fedi a valóságot. :) Ez a 100A-es egy négytekercses generátor, 4 pár diódával. Ha a valamelyik dióda úgy megy tönkre, hogy rövidzár lesz, akkor hazavágja a hozzá tartozó tekercset az állórészen. Ha szakadás, akkor a tekercs megússza. A 70A-es az csak 3 tekercses, 3 pár diuódával, de a problémák ugyanezek. Mindkettővel volt már dolgom :)

A szabályzóval sose volt még gondom, se a kefével, se a csúszógyűrűvel. A képen látható generátornál azért cseréltem, mert már annyira elkoptak, hogy belekoptak a kitámasztó furatba.

Szerintem látatlanban nem lehet megmondani, hogy mi a baj, szét kell szedni, aztán látszik, hogy mi a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valakinek van ABS hibával kapcsolatos tapasztalata.

Tipus: Kelsey-Hayes

Első kérdésem az lenne, hogy a B Veckibe csak ezt a fajtát szerelték vagy esetleg volt Bosch is?

Eddig annyit csináltam, hogy kontakt sprayel az összes szenzort, ABS gyűrűt letakarítottam, vaamint kimértem a jeladók ellenállását.

A jeladóknál szerintem nem lesz gond, mert a következő értékeket kaptam:

Hátsó: 0,9kOhm jobb, 0,9 kOhm bal

Első: 1,4 kOhm jobb, 1,3 kOhm bal

Azóta sincs változás, check lámpa villágít.

Még diagnosztikai testerrel nem sikerült megnézem, de folyamatban van a beszerzése.

A kérdésem, hogy van-e valami típushiba ennél a fajtánál.

Ismerősömtől olyan infót kaptam, hogy a vezérlőnél a forrasztáspontok szoktak fellazulni és az már hibakódot dob.

Köszi az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000-es évjáratú 1.8-as vectrám van. Digit. klímás és nem működik a fűtés motor csak a 9-es fokozatban. A vezérlő ellenálást holtalálom meg? Vagy ha más valami okozza ezt a jelenséget akkor az érdekelne.

Köszönöm.

A bal oldali lábtérnél van, a fűtésboxba belógatva az előtét ellenállás. Pontosabban ez egy tranzisztoros elektronika. De ennek meghibásodása csak okozat, a fűtésmotor forog valószínű nehezen, emiatt megnő az áramfelvétel, és kinyírja a tranyót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valakinek van ABS hibával kapcsolatos tapasztalata.

Tipus: Kelsey-Hayes

Első kérdésem az lenne, hogy a B Veckibe csak ezt a fajtát szerelték vagy esetleg volt Bosch is?

Volt Bosch is, elvileg a W-s alvázszámtól ('98-as modellév).

Tuti hogy ABS a gond egyébként? Mert ott nem a Check lámpának kéne világítania hanem az ABS lámpának gond esetén...

Link to comment
Megosztás:

A bal oldali lábtérnél van, a fűtésboxba belógatva az előtét ellenállás. Pontosabban ez egy tranzisztoros elektronika. De ennek meghibásodása csak okozat, a fűtésmotor forog valószínű nehezen, emiatt megnő az áramfelvétel, és kinyírja a tranyót.

Szia!

Köszönön a segítséget! Nem egyik pillanatról a másikra állt meg, hanem volt amikor beindult volt amikor nem. Már egy ideje nem indul el. Először érintkezésre tippeltem, de nem találtam meg a modult. Már nyáron is meg-meg állt klímázás közben amikor maxra volt kapcsolva autó indítás után, ez nem tudom, hogy össze függ-e vele?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Valakinek esetleg van-e ötlete azzal kapcsolatban hogy a centrálzár és távirányító vezérlőjét/ vevőjét lehet-e javítani valahogy mert a vevővel nemlehet párosítani a távirányítót amit vettem de a gép felismeri és müködikis de nemengedi programozni hozzá ami érdekessé teszi a dolgot az az hogy a saját távirányítójátsem engedi tanitani pedig kimutatja hogy az hozzávan programozva!!! Kizárásos alapon arra jutottunk hogy a vevővel van gond.... Szerintetek???

Van ojan problémám is hogy a generátorom töltése behalt:S Esetleg valaki tud olcsón komplett müködő generátort?? 100a eres kell X20XEV a motorkódom.

És egy harmadik dologis!

Sok kis apróság ojan sokba kerül hogy valami borzalom!!! :(

Ezért arra gondoltam hogy veszek egy másik ijen típusú B Vectrát kompletten működőképesen papírok nélkül kb: max 130ezerért... (Netenmár láttam ijesmi árban csak elvitték:S)

Ezért ha esetleg tud valaki ijen autót ezekkel a feltételekkel kérem jelezze! Sok extra benne előny!!!!!

97, 98, 99 évjáratú 2.0i 16V X20XEV Típus

Segítségeteket előreis köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönön a segítséget! Nem egyik pillanatról a másikra állt meg, hanem volt amikor beindult volt amikor nem. Már egy ideje nem indul el. Először érintkezésre tippeltem, de nem találtam meg a modult. Már nyáron is meg-meg állt klímázás közben amikor maxra volt kapcsolva autó indítás után, ez nem tudom, hogy össze függ-e vele?

Így kezdődött nekem is. Először spec olajzó sprayal fujtam a tengelyt, végül kb fél év múlva, újra ez a baj. Kicseréltem használtra 5E pénz, azóta ok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy az Isuzu motoros Veckit lehet-e diagnosztizálni valamilyen módszerrel.

Kaptam egy ELM 327-es diag. interfészt, de sajna sehogy nem tudtam kapcsolódni vele.

Azzal tisztában vagyok, hogy motorvezérlő nincsen, de nekem az ABS hibakód kiolvasásához kellene valamint a légzsák próbléma felderítéséhez.

Köszi.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Olvasom, hogy akiknek tempomat van a gépezetben, főleg ha gyári, kell visszajelzőnek is lennie a km-órában. Namost nekem sosem volt, vagyis sosem láttam működni: ezek szerint nem jó az izzó, mivel gyárilag így jött ki a kocsi. Nehéz kiszedni azórát az izzó ellenőrzéséhez/cseréjéhez?

Link to comment
Megosztás:

Olvasom, hogy akiknek tempomat van a gépezetben, főleg ha gyári, kell visszajelzőnek is lennie a km-órában. Namost nekem sosem volt, vagyis sosem láttam működni: ezek szerint nem jó az izzó, mivel gyárilag így jött ki a kocsi. Nehéz kiszedni azórát az izzó ellenőrzéséhez/cseréjéhez?

kb 10 perc.

van az a "kék műszerfal" oldal ahol a ledesítésről írnak aszerint elsőre max 15 perc és kint az óra és már lehet is cserélni az izzókat

Link to comment
Megosztás:

Olvasom, hogy akiknek tempomat van a gépezetben, főleg ha gyári, kell visszajelzőnek is lennie a km-órában. Namost nekem sosem volt, vagyis sosem láttam működni: ezek szerint nem jó az izzó, mivel gyárilag így jött ki a kocsi. Nehéz kiszedni azórát az izzó ellenőrzéséhez/cseréjéhez?

Ha gyárilag tempomatos akkor izzó is világít a műszerfalon.

Én ma raktam bele a tempomatos indexkapcsolót mindenféle átalakítás nélkül,és nekem sem világít a műszerfalon semmi,mivel nincs ott égő ahol lennie kéne,viszont tökéletesen működik.

De amúgy valóban 15 perc kell a cseréhez,illetve a pótlásához.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy az Isuzu motoros Veckit lehet-e diagnosztizálni valamilyen módszerrel.

Kaptam egy ELM 327-es diag. interfészt, de sajna sehogy nem tudtam kapcsolódni vele.

Azzal tisztában vagyok, hogy motorvezérlő nincsen, de nekem az ABS hibakód kiolvasásához kellene valamint a légzsák próbléma felderítéséhez.

Köszi.

Üdv,

Természetesen a motor kivételével mindent lehet rajta diagnosztizálni. Az ABS, légzsák, műszeregység, stb megegyezik a többi motoros modellével. Ezt az interfészt nem ismerem, de a kínai hamisítvány OP-COM műszerrel ki tudsz olvasni dolgokat, hibát tudsz törölni ahol lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyárilag tempomatos akkor izzó is világít a műszerfalon.

Én ma raktam bele a tempomatos indexkapcsolót mindenféle átalakítás nélkül,és nekem sem világít a műszerfalon semmi,mivel nincs ott égő ahol lennie kéne,viszont tökéletesen működik.

De amúgy valóban 15 perc kell a cseréhez,illetve a pótlásához.

Úgy emlékszem, hogy a gyárilag tempomatos B1 modellekben sem megy ez a műszerfali tempomat visszajelző. A B1-es műszeregységek egy részében nincs is ilyen visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem, hogy a gyárilag tempomatos B1 modellekben sem megy ez a műszerfali tempomat visszajelző. A B1-es műszeregységek egy részében nincs is ilyen visszajelző.

Nem csodálkoznék ezen sem.

Ha már a víz forrására sem figyelmeztet a mutatón kívül fényjelzés(jópár autóban hőmérő+lámpa+hang jelzés ) ,akkor a tempomat visszajelzés már valóban luxusnak számítana. :)

Link to comment
Megosztás:

megtaláltam kicsit "hazaibb" oldalon :))

http://www.opel-maga...atalakitas.html

Köszi, olvasom! :)

Ha gyárilag tempomatos akkor izzó is világít a műszerfalon.

Én ma raktam bele a tempomatos indexkapcsolót mindenféle átalakítás nélkül,és nekem sem világít a műszerfalon semmi,mivel nincs ott égő ahol lennie kéne,viszont tökéletesen működik.

De amúgy valóban 15 perc kell a cseréhez,illetve a pótlásához.

Megnéztem a német könyvét de abban egy szó sincs a visszajelzőről. :huh:

Úgy emlékszem, hogy a gyárilag tempomatos B1 modellekben sem megy ez a műszerfali tempomat visszajelző. A B1-es műszeregységek egy részében nincs is ilyen visszajelző.

Nincs a könyvében sem- bár amolyan esztétikai dolognak csak jó lenne. :)

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a motor kivételével mindent lehet rajta diagnosztizálni. Az ABS, légzsák, műszeregység, stb megegyezik a többi motoros modellével. Ezt az interfészt nem ismerem, de a kínai hamisítvány OP-COM műszerrel ki tudsz olvasni dolgokat, hibát tudsz törölni ahol lehet.

Köszi az infókat.

És milyen szoftvert érdemes használni hozzá?

Az OP-COM-osat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.