Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Szerintetek hogy birná az autóm az évenkénti kb. 2000 km. lakókocsizást? Ugy 1000 kg-os ra gondoltam? Vajon hamarosan kuplungproblémák lennének (180 ezer van az autóba..... valószinüleg reálisan). Gondolom azért elég nagy már ez az autó a vontatáshoz....

Nagyapám egy ősrégi Rönót használ ugyanerre 1.4-es karbis motorral, mondjuk az ő lakókocsija könnyebb, de még sosem volt az autónak semmi baja emiatt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
azt is tedd hozzá, hogy cserébe nem is megy úgy, és nem is olyan kényelmes. :D

Elég drágán mérik a kényelmet.A "nem is megy úgy" dolog pedig.....hozzá lehet szokni.Megtanultam újra menet közben nézelődni.Nem sietni, nem eszetlen módon száguldozni.Ezzel is odaérek mindenhova.Arra amire nekem kell, teljességgel tökéletes.El sem hinnéd, mnnyit szoktam somolyogni a sok balféken.

S, ami fontos, baromi olcsó hozzá még a gyári alkatrész is.Éppen kb. negyede mint az Opelhez.Amúgy csak átmeneti.Amint lesz szé, lesz jobb is.De tuti, hogy nem lesz nagyobb 1500ccm-nél, és nem európai lesz.Nem kell, hogy lelke legyen, csak tegye a dolgát, vigyen el oda, ahová én szeretném és hozzon is vissza, ne dobáljon hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek! Sikerült mevenni a Vectrát :) 2.0 16V cdx 97' ! Fullos az Astra után egy csoda! Bár az előző tulaj a futóművet nem csináltatta meg de nagyon egyben van, minden működik rajta kivéve a jobb hátsó központit! :rolleyes: De azt majd megnézem mert néha megy néha nem! A futóművön is mindent kicseréltek ami szar volt! Most már nem kopog! Nekem nagyon tetszik megy ha kell nem egy sport autó, de azért jobban megy mint az 1.4 SI astrám! :)

Egy kérdésem lenne! Nincs valakinek véletlenül egy fölös X20XEV-hez Board kijelző? Mert az enyém pixel hibás! Olvastam itt, hogy ez szokott ilyet csinálni! És kellene egy! :) Esetleg az Omega B computere jó bele ha ugyanaz a motor?

Link to comment
Megosztás:

Gratula, használd egészséggel, és sok baleset és meghibásodás mentes km.t kívánok hozá! :)

Én is hasonlókat kívánok! Önző módon magamnak is, mert közel azonos konfig. nálam nem teljesen hibamentes. :rolleyes:

Kérdés: alapjárat ingadozást, eseti leállást az alapjárati motoron kívül mi okozhat még? Csak azért kérdem, hogy készüljek, mennyire kell a zsebembe nyúlni, mert ahogy néztem, az alapj. motor 45 körül van, de félek, hogy más gondok is vannak.

Tisztítgatás nem segített... :)

Link to comment
Megosztás:

Én is hasonlókat kívánok! Önző módon magamnak is, mert közel azonos konfig. nálam nem teljesen hibamentes. :rolleyes:

Kérdés: alapjárat ingadozást, eseti leállást az alapjárati motoron kívül mi okozhat még? Csak azért kérdem, hogy készüljek, mennyire kell a zsebembe nyúlni, mert ahogy néztem, az alapj. motor 45 körül van, de félek, hogy más gondok is vannak.

Tisztítgatás nem segített... :)

Szerválj be egy bontottat, és azzal is próba.Esetleg nézd meg az alapjárati vezetékeit, hogy közvetlen a csatinál ill. a csatornában nincsenek-e kidörzsölődve.

Link to comment
Megosztás:

Szerválj be egy bontottat, és azzal is próba.Esetleg nézd meg az alapjárati vezetékeit, hogy közvetlen a csatinál ill. a csatornában nincsenek-e kidörzsölődve.

Köszi a választ! Megnézem, ha lesz idő. Utóbbi napokban csökkent a leállási hajlam, csak simán 3-4 másodpercenként leejti ~450-re az alapjáratot, de csak egy pillanatra.

Más: Olajteknő tömítés hogy néz ki? Az alkatrészes cégek webáruházán néztem, de van több is alakzat is. Több tömítés is lenne? X20XEV.

Bocs, ha hülyeség, de nem vagyok még túl tapasztalt B-Vectrás.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Megnézem, ha lesz idő. Utóbbi napokban csökkent a leállási hajlam, csak simán 3-4 másodpercenként leejti ~450-re az alapjáratot, de csak egy pillanatra.

Más: Olajteknő tömítés hogy néz ki? Az alkatrészes cégek webáruházán néztem, de van több is alakzat is. Több tömítés is lenne? X20XEV.

Bocs, ha hülyeség, de nem vagyok még túl tapasztalt B-Vectrás.

Amint mondottam volt, először leszed+tisztít+próbál, majd ha nagyon durván elejti az alapjáratot, akkor csere.Mert akkor behalt.

Tömítések és áraik.

Célszerű a forgalmival bemenni a boltba, és úgy kérni a tömítést.

Link to comment
Megosztás:

Amint mondottam volt, először leszed+tisztít+próbál, majd ha nagyon durván elejti az alapjáratot, akkor csere.Mert akkor behalt.

Tömítések és áraik.

Célszerű a forgalmival bemenni a boltba, és úgy kérni a tömítést.

OK-ok, hogy leszed-tisztít-káromkodik, de 2 havonta? Októberben volt utoljára szétszedve...

A linkelt oldalt én is néztem, azért bizonytalanodtam el. Azt, hogy x20xev már kívülről fújom, egy-két helyen már a boltban is tudják. Ha azt mondom olajszűrő kell, már nem kérdezi a részleteket, csak esetleg annyit, hogy "X20XEV, ugye?".

Ettől függetlenül viszem majd a forgalmit, a tömítés teljesen káosznak látszik.

Link to comment
Megosztás:

Ha a drágábbik fém tömítéssel rakod össze, akkor nem kellene szivárognia. :rolleyes:

Látszólag most fém tömítés van benne, de gyanítom, hogy a kontár szerelő, aki legutóbb könyékig volt az autómban, visszarakta a régit, az meg ugye nem túl nyerő dolog. Szelepfedél-tömítést is így "cserélt", mint kiderült.

Olcsó hús volt, túlságosan is...

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek! Mondja meg valaki, hogy a fedélzeti computerben a megtehető kilóméter "Reichweite" honnan kapja a jelet? Ugye a computerből? Vagy van egy sensor? Ha a computerből kapja akkor miért van az, hogy tele a tank ő mégis azt mutatja hogy megtehető kilóméter "0"? Meg persze pixel hibás de azért le lehet olvasni néhány dolgot! Lehet, hogy csak kontakt hibás és akkor nem is kell másikat venni?

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek! Mondja meg valaki, hogy a fedélzeti computerben a megtehető kilóméter "Reichweite" honnan kapja a jelet? Ugye a computerből? Vagy van egy sensor? Ha a computerből kapja akkor miért van az, hogy tele a tank ő mégis azt mutatja hogy megtehető kilóméter "0"? Meg persze pixel hibás de azért le lehet olvasni néhány dolgot! Lehet, hogy csak kontakt hibás és akkor nem is kell másikat venni?

Astrát ugyan nem ismerem enynire, de ez szvsz kicsit bonyolultabb kérdés, legalábbis Calinál az volt. Kell egyszer a tankban levő üzemanyag mennyisége (ezt ha minden igaz a műszerfali órától veszi a BC, az működik rendesen?), illetve a pillanatnyi fogyasztás értéke is hozzá, szóval nem elég csak az computer adata.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.