Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Nekem is ingadozik az alapjárat, de nem ennyire szélsőségesen.Én kitakarítottam a lehetőségekhez mérten, de újra elkezdte a mókát.Egyelőre hagyom, aztán ha már nagyon nem leszünk jóban, veszek hozzá másikat.

Én a helyedben beszélnék Berlinával,hogy az Ultrahangos tisztítóba dobja bele neked pár percre.Olyan tiszta lenne,el se hinnéd!

Link to comment
Megosztás:

ÜDVÖZLET EMBEREK!

Nem akarom elkiabálni, de a tőletek kapott tanácsok és bátoritás segitségével ugy néz ki, hogy sikerült az alapjárati problémát leküzdenem.(VECTRA B, X20XEW motor).

Magyarul: elszántam magam, szétszedtem (eddig azt se tudtam, melyik az alapjárati motor), kiáztattam lakkbenzinben, kis ecsettel jól megsikáltam, összeraktam, mentem vele 25km távolságot, és úgy tartja az alapjáratot, mint a régi szép időkben.

KÖSZÖNÖM MINDEN HOZZÁSZÓLÓNAK A SEGITSÉGÉT!!

Üdvözlettel:

Steve

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Es akit meg mindig erdekel az alapjarati motor tisztitasa temakor, de nem tudja, hogy hozza merjen-e fogni, annak segitsegul (sajnos en is csak utolag talaltam meg!!) az alabbi linken fotokkal illusztralva, lepesenkent leirva, megtekintheto :(sajnos angolul, de a le es szetszereles lathato! Annyit tesz hozza, hogy a szolenoid es a henger kozotti gumigyurut nehogy elveszitsuk. Utana a hengert fujjuk tele karburator tisztito spray-el, razzuk, ismeteljuk.stb. Ha valakinek kell a reszletes forditas, irjon!

(es meg egy mondat: egy csavarhuzo, egy 5-os imbusz kulcs es egy nagy kombinaltfogo-az imbusz kulcs megsegitesere, volt minden eszkozom!)

http://82.34.52.15/sytemsandsoftwaredevelo...ecidlevalve.htm

Udv:

Steve

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy miért hallok furcsa hangokat amikor az AC pumpám nyomja a benzint? Amúgy most lett cserélve a nyomásszabályzó szeleppel együtt mert megadta magát. Számít hogy gázos a verda és gázüzemben is működik egyfolytában? Előre is köszi

Zaza

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy miért hallok furcsa hangokat amikor az AC pumpám nyomja a benzint? Amúgy most lett cserélve a nyomásszabályzó szeleppel együtt mert megadta magát. Számít hogy gázos a verda és gázüzemben is működik egyfolytában? Előre is köszi

Zaza

Sztem számít, mert az AC-t asszem az üzemanyag keni is valamennyire, szóval ha gázüzemben is folyamatosan megy kenés nélkül, az hosszú távon nem hinném hogy jót tesz neki, el tudom képzelni hogy ez okozhatta az előző darab végét is. De ez csak az én véleményem, gázüzemben a Kori van otthon, majd elmondja amit tud ha idetalál a B Omegás topikból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen hogy válaszoltatok, legalább van valami kiindulási pontom. Lenne mégegy kérdésem is: a hőfokmérő hol méri a vízhőmérsékletet? Most cseréltem termosztátot, ami elvileg 92 fokon nyit, az óra meg éppenhogycsak elhagyja a 80 fokot menet közben. Csak akkor megy 90-re ha városban megyek vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen hogy válaszoltatok, legalább van valami kiindulási pontom. Lenne mégegy kérdésem is: a hőfokmérő hol méri a vízhőmérsékletet? Most cseréltem termosztátot, ami elvileg 92 fokon nyit, az óra meg éppenhogycsak elhagyja a 80 fokot menet közben. Csak akkor megy 90-re ha városban megyek vele.

Szerintem csak az óra csal. Hagyd hogy ketyegjen a motor alapjáraton.... lassan felmelegedik és fogod hallani, mikor kapcsol be a hütőventillátor. Nézd meg akkor a hömérsékletet. Ha az nem éri el a 96 fokot, akkor valószinüleg az órád csal.... Nálam is 92 helyet 80-at mutat... és a venti óra szerint 87-nél kapcsol be.... ergo az órám kb. 10 fokkal kevesebbet mutat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek, azt hiszem szombaton nagyvizitet tartok. Az AC-val kapcsolatban: lehet hogy levegőt is nyom? Az egyik fórumon olvastam, hogy 1 külön süllyesztésből szívja az anyagot ahová 1 másik szelepen keresztül megy be a cuccos azért, hogy ha kevés van a tankban akkor is tudjon szívni. Erről tud valaki valamit? Előre is köszi

zaza

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek, azt hiszem szombaton nagyvizitet tartok. Az AC-val kapcsolatban: lehet hogy levegőt is nyom? Az egyik fórumon olvastam, hogy 1 külön süllyesztésből szívja az anyagot ahová 1 másik szelepen keresztül megy be a cuccos azért, hogy ha kevés van a tankban akkor is tudjon szívni. Erről tud valaki valamit? Előre is köszi

zaza

Egykorábbi hsz.ben az egyik cartársnak az a szelep volt leragadva, és kanyarban nem igazán akart menni a gépsas....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 1-2 kérdésem volna 2.0 DTH Vectrával kapban!

1/Indítás után időnként olyan hangot ad a motor mint valami sugárhajtómű,nem fülsüketítő csak nekem érdekes!! Kb ahogy hallom a létömegmérő után jöhet valahonnan! Mi lehet szerintetek?? Ha bemelegszik elmúlik!

A mocival nincs gondom,megy mint a csikó és jól is fogyaszt szerintem/vegyesben 5,7-6l körül/ az olajat sem eszi .

2/ Most olyan 180e km van benne,mit tanácsoltok szükséges valami nagyszervíz ilyentályt??? Ha igen,hova érdemes vinni/17. kerben lakom/.

3/ A motorborítás alján van az a kis nyitható fedél amit egy valamikori barbár szerelő leamortizált. Na olyan kellene nekem 100%-os állapotban!!!

Egy bontóban sem kaptam eddig!!!!

Kb ennyi egyenlőre!!

Előre is köszi !!!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1-2 kérdésem volna 2.0 DTH Vectrával kapban!

1/Indítás után időnként olyan hangot ad a motor mint valami sugárhajtómű,nem fülsüketítő csak nekem érdekes!! Kb ahogy hallom a létömegmérő után jöhet valahonnan! Mi lehet szerintetek?? Ha bemelegszik elmúlik!

Fűtés......

A mocival nincs gondom,megy mint a csikó és jól is fogyaszt szerintem/vegyesben 5,7-6l körül/ az olajat sem eszi .

2/ Most olyan 180e km van benne,mit tanácsoltok szükséges valami nagyszervíz ilyentályt??? Ha igen,hova érdemes vinni/17. kerben lakom/.

A vezérműszíj csereperiódusa 60e.km.Ha most vetted a géped, ezzel célszerű kezdeni, és cserélni minden sallanagot, akár még a váltóolajat is a fékolajjal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1-2 kérdésem volna 2.0 DTH Vectrával kapban!

1/Indítás után időnként olyan hangot ad a motor mint valami sugárhajtómű,nem fülsüketítő csak nekem érdekes!! Kb ahogy hallom a létömegmérő után jöhet valahonnan! Mi lehet szerintetek?? Ha bemelegszik elmúlik!

A mocival nincs gondom,megy mint a csikó és jól is fogyaszt szerintem/vegyesben 5,7-6l körül/ az olajat sem eszi .

A tűzfalra van felszerelve egy DW3-as 3000W fűtőteljesítményű gázolajkályha. annak van ilyen hangja. örülj neki és élvezd a melegét.

2/ Most olyan 180e km van benne,mit tanácsoltok szükséges valami nagyszervíz ilyentályt??? Ha igen,hova érdemes vinni/17. kerben lakom/.

olajcsere, szívósor takarítás

Az X20DTH láncos van benne egy duplex lánc a vezérlésnek és egy szimplex az adagolónak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudna segíteni valaki abban hogy ha most cseréltem termosztátot akkor miért nem melegszik be a motor 20 km után sem normál hőfokra? Csak ha beérek a városba akkor megy feljebb és marad úgy. Ha lecserélem a hűtőfolyadékot kell valahol légteleníteni a rendszert? Az auto 1.8 16v. Köszönöm Zaza.

Link to comment
Megosztás:

elméletileg kidolgozza a levegőt magából. A termosztát milyen kapcsolási hőmérséklettel bír?

Ha gyári akkor biztosan jó.

Lehet kartonpapírt beszabni a hűtő elé aminek nem csak az a szerepe, hogy a hűtőt védje a hideg levegőtől, hanem a motortérben is megváltozik a légáramlás, és ezáltal hamarabb melegszik.

Nekem is bent van, csak autópáján kell fentebb húzni, de félállásban tökéletes. Nekem is új gyári termosztát van bent de a -5-10 kemény hideg ám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.