Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

kb 1 éve volt apróbb gondom (303as hiba, 3as henger nem jár), amit gyertyacsere megoldott.

azóta kb 15k km-t mentem, ismét előjött.

gyertyákat megcseréltem, de nem javult, így én arra tippelek, hogy gyújtáshíd (110k km van az autóban, Z16XEP motor)

bontóban 16k körül van gyújtáshíd, de félek, hogy az meddig bírná.

opelcentrumnál delphi 35k körül van. (a gyári is delphi) vagy "gyári" 60-70k

vajon megvehetem látatlanba a gyújtáshidat, vagy érdemes tovább nyomozni, és lehet más is a hiba oka?

bontósat ti megvennétek?

delphi?

Link to comment
Megosztás:

kb 1 éve volt apróbb gondom (303as hiba, 3as henger nem jár), amit gyertyacsere megoldott.

azóta kb 15k km-t mentem, ismét előjött.

gyertyákat megcseréltem, de nem javult, így én arra tippelek, hogy gyújtáshíd (110k km van az autóban, Z16XEP motor)

bontóban 16k körül van gyújtáshíd, de félek, hogy az meddig bírná.

opelcentrumnál delphi 35k körül van. (a gyári is delphi) vagy "gyári" 60-70k

vajon megvehetem látatlanba a gyújtáshidat, vagy érdemes tovább nyomozni, és lehet más is a hiba oka?

bontósat ti megvennétek?

delphi?

Hello!

Tavaly nyáron nekem is ez volt a hibakódom rendszeresen, és a trafósor csere oldotta meg a problémámat. (z14xep) A szerelő több dologra is gyanakodott, de végül ez lett a baja. Próbálj meg keresni ismerőst, akinek ugyanilyen motokódú autója van, és cseréljétek ki egy kis időre a trafósorokat. Úgyis hamar kiderül, hogy azzal jó, vagy nem. Ha erre nincs mód, olyan helyen próbálj meg venni ÚJ trafósort, ahol esetleg van kipróbálási lehetőség. Nekem is azt mondták,ha nem az a gondja, akkor nem kell megvennem, hanem keresik tovább a hibát. Igaz, így drágább volt, mert én tudtam volna olcsóbban, de inkább arra mentem, hogy visszavegyék, ha nem az a baja. Egyébként az én autómban akkor kb. 75000 km volt, de több mint fél évet állt az autó, mielőtt megvettem (a szerelő szerint ez nem tesz jót ennek a cuccnak). Egyébként szerintem a 30-35ezer jó ár (főleg, ha van lehetőség a próbára). Bontottal szerintem ne is próbálkozz.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egy 2004-es évjáratú 1.4xep H Astrám,első tulajdonos vagyok.A lánccal voltak problémáim.A gyárit 90000 Km-nél ledobtuk,a lánckerekeket fent hagytuk.Az új lánccal is ugyan úgy csörgött.120000 Km-nél kicseréltük a lánckerekeket is,és a hiba nem szűnt meg ( szeretném megjegyezni,hogy gyári cuccokat szereltünk bele ) .Most 140000 Km-nél,vettünk egy BGA szettet,lecseréltük és csodák csodájára már az összeszerelésnél is előjött kb 10 mm különbség a használt és a BGA között.A motor beindítása is teljes elégedettséget váltott ki belőlem.De most kiderült,hogy a hidrotőkéket is ki kell dobálnom belőle.De annyi pozitívum legalább van,hogy látom az alagút végén a fényt.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek a castrol edge turbo diesel 0W-30-as olajról?használ vki közületek olyat? olyat szeretnék venni csak gondoltam megkérdezek pár tapasztalt embert hogy ki mit használ,részecskeszűrűs autóhoz ezt ajánlották.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek a castrol edge turbo diesel 0W-30-as olajról?használ vki közületek olyat? olyat szeretnék venni csak gondoltam megkérdezek pár tapasztalt embert hogy ki mit használ,részecskeszűrűs autóhoz ezt ajánlották.

Én ilyet használok, csak jót tudok mondani róla. 20 ezrenként cserélem nem fogy belőle semmi, nyilván ez nem csak az olajon múlik, hanem a motoron is. GM-LL-B-025 jóváhagyással rendelkezik, így valóban jó részecskeszűrőshöz is.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek a castrol edge turbo diesel 0W-30-as olajról?használ vki közületek olyat? olyat szeretnék venni csak gondoltam megkérdezek pár tapasztalt embert hogy ki mit használ,részecskeszűrűs autóhoz ezt ajánlották.

Köszönöm a gyors választ,akkor most már tuti hogy ezt az olajat fogom választani!:D

Link to comment
Megosztás:

T boci86!

A Castrol Edge Turbo Diesel 0W-30-nak semmilyen GM (Opel) jóváhagyása nincs.

Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolajai közül az alábbiak rendelkeznek GM (Opel) jóváhagyással:

GM Dexos 2:

Castrol SLX Professional B4 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

GM-LL-B-025:

Castrol Edge 0W-30,

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30.

Link to comment
Megosztás:

T boci86!

A Castrol Edge Turbo Diesel 0W-30-nak semmilyen GM (Opel) jóváhagyása nincs.

Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolajai közül az alábbiak rendelkeznek GM (Opel) jóváhagyással:

GM Dexos 2:

Castrol SLX Professional B4 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

GM-LL-B-025:

Castrol Edge 0W-30,

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30.

Nyilván a hozzászólásában az EDGE 0w30-ra gondolt, és én is erről az olajról beszéltem természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, 1500-2000 fordulat között az autó rángat, minden sebességi fokozatban!

A múltkor már el se indult és 3000 fölé nem engedte pörgetni a motort! utána EGR és részecskeszűrő volt tisztítva, pedig mindig magától tisztított eddig...

már 2 márkaszervizben is volt az autó, de nem tudják mi lehet vele...hibakód volt EGR-re azt törölték mikor cserélve lett azóta semmit sem dob ki!

már a turbó is meg lett nézve, de ott sincs semmi gond!

szerintetek mi lehet vele???

Opel Zafira B 1.9 cdti 120HP

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, 1500-2000 fordulat között az autó rángat, minden sebességi fokozatban!

A múltkor már el se indult és 3000 fölé nem engedte pörgetni a motort! utána EGR és részecskeszűrő volt tisztítva, pedig mindig magától tisztított eddig...

már 2 márkaszervizben is volt az autó, de nem tudják mi lehet vele...hibakód volt EGR-re azt törölték mikor cserélve lett azóta semmit sem dob ki!

már a turbó is meg lett nézve, de ott sincs semmi gond!

szerintetek mi lehet vele???

Opel Zafira B 1.9 cdti 120HP

Írj uhuhu-nak, náluk is volt egy hasonló eset, csak Vectrával, hátha azóta tudják a megoldást:)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, 1500-2000 fordulat között az autó rángat, minden sebességi fokozatban!

A múltkor már el se indult és 3000 fölé nem engedte pörgetni a motort! utána EGR és részecskeszűrő volt tisztítva, pedig mindig magától tisztított eddig...

már 2 márkaszervizben is volt az autó, de nem tudják mi lehet vele...hibakód volt EGR-re azt törölték mikor cserélve lett azóta semmit sem dob ki!

már a turbó is meg lett nézve, de ott sincs semmi gond!

szerintetek mi lehet vele???

Opel Zafira B 1.9 cdti 120HP

erre így nem lehet válaszolni...

elég sok minden tud ilet okozni, de ez eléggé AGR szagú a dolog.

amikor kicserélték új, és gyári GM AGR lett beletéve?

Link to comment
Megosztás:

erre így nem lehet válaszolni...

elég sok minden tud ilet okozni, de ez eléggé AGR szagú a dolog.

amikor kicserélték új, és gyári GM AGR lett beletéve?

feltételezésem szerint igen, mert márkaszervizben cserélték....de ki tudja ott is mit raknak bele?!

azt mondták lehet valami magasnyomású szivattyú csere kell, de én ilyenről még nem hallottam!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Következő problémával küzdők: 3-4.000-es fordulat között a turbómat letiltja a vezérlő egység, leállítom az autót utána megint lehet neki nyomni de ismételten letiltja. Voltam szervizbe, megnéztük a vezérlő egységet, vákumrendszert, EGR szelepet, örvényszelepet és turbónyomás érzékelő szenzort is takarítottunk, nyomásszabályozót cseréltünk próbaképp de semmi, azzal is letilt. Tech 2-vel készítettünk pillanat felvételt mikor letilt és megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a turbó 3 barral nyom a megengedett max. 2-2,3 helyett.

Néztünk nagyokat mert mindent megnéztünk, átnéztünk rajta de sehogy nem javult meg. Mondták le kell bontani az egész elejét mert biztos hogy maga a turbóval van valami mechanikai probléma , lehet ott van valami elállítva valami szeleppel. Leszedtük a turbót, elvittem 1 turbós céghez, mondták semmi baja nincs a turbónak, volt 1 kis centirozatlansága de azt megoldották.

Arra gondolunk esetleg a töltőnyomás érzékelő szenzor nem jól működik, hiába lett kitakarítva.

Valakinek véleménye, esetleg volt valakinek ilyen jellegű gondja?

A motor Z19DTH 150 paripa.

Amúgy a hibakód: ECN 02345A, valami töltőnyomás negatív eltérés.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nekem is csinált érdekeseket ilyet is és egyszer csak elmult!

most azt csinálja

hogy nem indul egyik pillanatrol a másikra , csak inditózik de nem indul be.Találtunk rá megoldást le veszük az aksi sarut a pozitív oldalon és várunk kb 15 percet aztán vissza rakjuk, és mit ad Isten elindul!Mi lehet a probléma??Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel??megköszönném a tanácsokat köszönöm szépen!!

z17dth

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi problémával kapcsolatban:

Az autó Astra H (Z16XEP) és az a probléma vele, hogy kb. minden 5. indítás után nincs ereje az autónak, alig gyorsul és végsebesség kb. 110 km/h. Normálisan indul alapjáraton szépen jár, csak egyszerűen le van gyengülve. Viszont, ha menet közben leveszem gyújtásról, majd visszarakom, akkor az esetek 90%-ban megjavul, onnantól míg le nem állítom jó. Aztán az 5-10. indítás után megint előjön a probléma. Hibaüzenet nem generálódik, minden henger megy. Olyan, mintha a gázpedál félállása után hiába nyomnám már nem történik semmi..

Ami érdekes, hogy ezt tavaly egész nyáron csinálta egészen szeptemberig, aztán most márciusban újra előjött...erős a gyanúm arra, hogy valahogyan a külső hőmérséklet is befolyásolja azt, hogy van-e hibajelenség vagy sem (tudom, elég bizarrul hangzik..).

Az a legrosszabb ebben, hogy hol van hiba hol nincs, ha folyamatosan fennállna, akkor el lehetne vinni szervizbe, de a jelenlegi állapotában valószínű, hogy a szervízben biztosan nem produkálná a hibajelenséget.

Tapasztalt hasonlót valaki? Vagy esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám és a segítségeteket szeretném kérni a megoldásban!

Z13DTH (1.3 CDTI 66KW 90 LE, 2005/11 )

Tegnap körülbelül 100 km megtétele után 4. sebesség fokozatból szerettem volna előzni és az előzés közben, egy pillanatra felvillant a villáskulcsos autó a műszerfalon. Ebben a pillanatban a motor ereje visszaesett mintha nem is tudom: vagy kicsit ráfékeztem volna. Ezután már nem húzott úgy az autó mint előtte, nem pörgött annyira, és a 2000-es fordulatszám felett sem lett olyan lendületes mind előtte. Félreálltam leállítottam a motort és újra elindítottam ,utána úgy nézet ki a dolog hogy rendbe jött de kb 20 km megtétele után újra rápróbáltam az előzésre 4. fokozatban, de újra eljátszotta ezt a szitut.

Városon belül ez a hiba még egyszer sem jött elő.

Szerintetek mi lehet a probléma ?

A hozzászólásokat és a segítséget előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám és a segítségeteket szeretném kérni a megoldásban!

Z13DTH (1.3 CDTI 66KW 90 LE, 2005/11 )

Tegnap körülbelül 100 km megtétele után 4. sebesség fokozatból szerettem volna előzni és az előzés közben, egy pillanatra felvillant a villáskulcsos autó a műszerfalon. Ebben a pillanatban a motor ereje visszaesett mintha nem is tudom: vagy kicsit ráfékeztem volna. Ezután már nem húzott úgy az autó mint előtte, nem pörgött annyira, és a 2000-es fordulatszám felett sem lett olyan lendületes mind előtte. Félreálltam leállítottam a motort és újra elindítottam ,utána úgy nézet ki a dolog hogy rendbe jött de kb 20 km megtétele után újra rápróbáltam az előzésre 4. fokozatban, de újra eljátszotta ezt a szitut.

Városon belül ez a hiba még egyszer sem jött elő.

Szerintetek mi lehet a probléma ?

A hozzászólásokat és a segítséget előre is köszönöm !

Kezdd egy hibakód olvasással, úgy könnyebb lesz kitalálni, hogy mi a baj!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy akinek van az autójába részecskeszűrő,milyen gyakran szokta a műszerfalon visszajelezni hogy tisztítani kell? mióta megvettem használtan mentem vele kb 2500km-t és eddig egyszer sem jelzett,normális dolog ez? Megyek vele városon kivül is elég sokat szóval lehet ezért nem jelez mert nem rakodik úgy le a korom mint ha csak városba használnám?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy akinek van az autójába részecskeszűrő,milyen gyakran szokta a műszerfalon visszajelezni hogy tisztítani kell? mióta megvettem használtan mentem vele kb 2500km-t és eddig egyszer sem jelzett,normális dolog ez? Megyek vele városon kivül is elég sokat szóval lehet ezért nem jelez mert nem rakodik úgy le a korom mint ha csak városba használnám?

Előre is köszi a válaszokat!

az csak akkor villog, ha:

- az a szoftver van a motorvezérlődben hogy villogjon

- és ha már túltelitett, azaz nem tud soha rendesen kiregenerálni, de máér nagyon szükség van rá....

ha minden OK, akkor nem is veszed észre hogy regenerál.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Érdeklődnék hogy az alábbi olajok közül (vagy esetleg más jó olajat) melyiket ajánlanátok 1,9CDTi motorba, 80.000km-rel. Nem most lenne az olajcsere kb. 1 év csak most tudok hozzájutni elég jó áron? Az autó DPF-el szerelt. Előre is köszönöm.

-Liqui Moly Top Tec 4600 5w-30

-Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Érdeklődnék hogy az alábbi olajok közül (vagy esetleg más jó olajat) melyiket ajánlanátok 1,9CDTi motorba, 80.000km-rel. Nem most lenne az olajcsere kb. 1 év csak most tudok hozzájutni elég jó áron? Az autó DPF-el szerelt. Előre is köszönöm.

-Liqui Moly Top Tec 4600 5w-30

-Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30

vegyél bele gyárit (no félreértés ne essen nem kapok jutalékot azért, hogy ezt írtam)

Link to comment
Megosztás:

vegyél bele gyárit (no félreértés ne essen nem kapok jutalékot azért, hogy ezt írtam)

Gondolkodtam rajta sokat, de nagyon változó a GM olajokról a vélemény és tapasztalat ezért döntöttem a fentebb említett 2 márka között még ha drágább is 5.000Ft-al. Amúgy nem esik félreértés :-)

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodtam rajta sokat, de nagyon változó a GM olajokról a vélemény és tapasztalat ezért döntöttem a fentebb említett 2 márka között még ha drágább is 5.000Ft-al. Amúgy nem esik félreértés :-)

Mi az a "valtozo velemeny es tapasztalat"? GM olajat hasznalt, es elhagyta a baratnoje? B)

Olvastam mar persze en is sokszor, hogy megnezte, megszagolta, megtapogatta valaki ezt vagy azt az olajat, es szornyusegeket tapasztalt, de ez hulyeseg, mert az ilyesmi muszerek nelkul nem megy.

Illetve az egyetlen, ami lathato, az az olaj koszolodasa, csak ezt eppen forditva szoktak ertelmezni, es azt tartjak jonak, amelyik nem koszolodik el hamar, pedig az olaj egyik funkcioja eppen a szennyezodesek felvetele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.