Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A régi F astrámnál is olyan 107C° körül kapcsolt a 2. ventilátor. Azt mondták, ez természetes. De annál 2 ventilátor volt, és egy mindig ment 100C° körül.

Túlnyomásos rendszer van, így felmehet 100 fölé. Remélem minden baj nélkül.

Bár azért ez a 111C°-t már sokalltam. De a helyzet az, hogy városi tötymörgésben mit csinál az ember? Hangja ugyanolyan volt, mint 93C°-nál.

Lehet, hogy be se kapcsol? Csak akkor, ha megy a klíma?

Nekem a szintén Z16XEP 113-nál kapcsol be és kb 106-nál ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z17DTH

Ki szeretném próbálni, hogy milyen vízhőfoknál kapcsol be a ventilátorom.

Csak félek, hogy közben megfőzöm a motort.

Attól tartok nem kapcsol, mert 96foknál még nem kapcsolt.

Meddig mehetek el? Hol kellene kapcsolnia?

Kérdés, hogy Op-Com meg tudja mondani, hogy hol kellene kapcsolnia?

Köszönöm a válaszokat!

Nekem a Z17DTH motorom 98-nál kapcsol be és 92-nél kapcsol ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy a túróba tudtad annyira felfőzni? Nyomtad neki a gázt álló helyzetben?

Csak azért kérdezem mert lehet én is kipróbálnám.

:-)

Igen, álló helyzetben. Már 76C°-os volt, mikor elkezdtük.

De sokára "főtt fel". 85C°-tól nagyon lassan.

Olyan 2000-es fordulatot tartva melegítettük.

A gázpedálom nagyon érzékeny. Nem tudom a tietek milyen, de álló autónál

nehéz egy bizonyos fordulatot tartani.

Minden képen próbáld ki, nagy megnyugvás mikor elindul a ventilátor.

Link to comment
Megosztás:

:-)

Igen, álló helyzetben. Már 76C°-os volt, mikor elkezdtük.

De sokára "főtt fel". 85C°-tól nagyon lassan.

Olyan 2000-es fordulatot tartva melegítettük.

A gázpedálom nagyon érzékeny. Nem tudom a tietek milyen, de álló autónál

nehéz egy bizonyos fordulatot tartani.

Minden képen próbáld ki, nagy megnyugvás mikor elindul a ventilátor.

Azért ne felejtsük el, hogy az olaj is hűti a motort és a menetszél pedig az olajat....nem olyan egészséges ez az álló helyzetben való járatás.

Link to comment
Megosztás:

Azért ne felejtsük el, hogy az olaj is hűti a motort és a menetszél pedig az olajat....nem olyan egészséges ez az álló helyzetben való járatás.

Ha direkt melegiteni akarod, akkor ne hutse :) Persze nyilvan jobb kerulni az ilyesmit, akarcsak a dugoban allast, de azert ki kell birnia, ugy van megcsinalva.

Link to comment
Megosztás:

Annyit ír, hogy

"der Turbolader ist defekt und muß getauscht werden.", 212e km van benne és csippelt 177 lovas

de mivel az autó többi része teljes mértékben megfelel elvárásaimnak, illetve nincs túl messze tőlem, gondoltam inkább legyek képbe egy turbócsere költségével megtekintés és alku előtt.

Köszi szépen a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Annyit ír, hogy

"der Turbolader ist defekt und muß getauscht werden.", 212e km van benne és csippelt 177 lovas

de mivel az autó többi része teljes mértékben megfelel elvárásaimnak, illetve nincs túl messze tőlem, gondoltam inkább legyek képbe egy turbócsere költségével megtekintés és alku előtt.

Köszi szépen a válaszokat.

Az enyémen volt már korábban egy felújítás, az 110 ezer körül volt. Természetesen ez attól is függ, milyen részeket kell benne kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, és én sem tudom más is járt-e már így...

Kb 1 hónapja kezdett el egy reggeli indítás után folyamatosan égni a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). A kocsi ment,semmi letiltás, illetve egy a SPORT gombra nem reagál. De semmi többletfogyasztás semmi, a részecskeszűrési ciklusok is szépen lemennek. Azt mondták a szervizben, hogy a hibakód szerint a részecskeszűrő előtti és utáni hőmérsékletérzékelő túl nagy különbséget érzékelt, ezért gyulladt ki. Gond egy szál se, hibakód kiüt és szoftverfrissítés és jó lesz. Hát nem lett jó, kb két hét után újra előjött. Szervízbe vissza, megtakarították az érzékelőket hibakód újra kiüt, és próbálgassam, hátha jó lett most. Kb 4 nap után újra előjött,(kb 150km után). Most ott tart a dolog, hogy megpróbálják kimérni, mi lehet a hiba...

Van valakinek valami ötlete, mi lehet? (Sajna a hibakódot nem tudom)

Astra H SW Z17DTR 81kW

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, és én sem tudom más is járt-e már így...

Kb 1 hónapja kezdett el egy reggeli indítás után folyamatosan égni a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). A kocsi ment,semmi letiltás, illetve egy a SPORT gombra nem reagál. De semmi többletfogyasztás semmi, a részecskeszűrési ciklusok is szépen lemennek. Azt mondták a szervizben, hogy a hibakód szerint a részecskeszűrő előtti és utáni hőmérsékletérzékelő túl nagy különbséget érzékelt, ezért gyulladt ki. Gond egy szál se, hibakód kiüt és szoftverfrissítés és jó lesz. Hát nem lett jó, kb két hét után újra előjött. Szervízbe vissza, megtakarították az érzékelőket hibakód újra kiüt, és próbálgassam, hátha jó lett most. Kb 4 nap után újra előjött,(kb 150km után). Most ott tart a dolog, hogy megpróbálják kimérni, mi lehet a hiba...

Van valakinek valami ötlete, mi lehet? (Sajna a hibakódot nem tudom)

Astra H SW Z17DTR 81kW

Fék+gáz és gyújtás kombinációval kiadja a hibakódot (km számláló helyén kiír egy 6 jegyű számot). Attól valamivel okosabb lehetsz. Legalábbis külföldi fórumokon biztosan tudsz keresgélni.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Tudnátok tippet adni, hogy mi lehet a bűnös, akkor ha a generátorom olajos ? Az olaj nem fogy, tehát nem lehet jelntős mennyiség, de engem mégis zavar.

2006os 1,7 cdti

A blokk eleje nem olajos? Onnan simán le tud folyni. Akár az injektorok körüli tömítéstől, akár az olajbeöntő sapka tömítésétől. Fél deci olaj is szépen beteríti a blokkot, generátort és a szinten észre sem veszed.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Tudnátok tippet adni, hogy mi lehet a bűnös, akkor ha a generátorom olajos ? Az olaj nem fogy, tehát nem lehet jelntős mennyiség, de engem mégis zavar.

2006os 1,7 cdti

A generátor hajtja a vákumszivattyút, amibe motorolaj kering. A vákumszivattyú végén van egy szimering, az ereszt és ezért olajos a generátor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A generátor hajtja a vákumszivattyút, amibe motorolaj kering. A vákumszivattyú végén van egy szimering, az ereszt és ezért olajos a generátor.

Üdv!

A szimering a generátorban van, a generátor és a vákumszivattyú közt egy o gyűrű van. Sűrgősen cseréltesd, mert az olaj bejut a generátorba, és nagyobb bajt is okozhat. Villamosságszerelő cserélte nekem is tavaly, itt a fórumon kaptam pontos méreteket. Ezen kívül van egy gumi cső ami az olajat vezeti vissza a kartelbe, az is cserés volt nekem mert könnyezett. Eredeti japan az opeltől 2800 ért :D

Azóta minden száraz :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam ez akkor van, ha az immobiliser-t nem ismeri fel.

Ilyenkor fék+gáz+gyújtás kombóra kiírja a hibaüznetet (nem akarok hülyeséget írni, de ha jól emlékszem valami 165... a kód)

Olyankor nekem eleve az önindító sem tekert, amikor az immo letiltott ezzel a hibakóddal. Gyújtás még ment, aztán semmi.

Link to comment
Megosztás:

Olyankor nekem eleve az önindító sem tekert, amikor az immo letiltott ezzel a hibakóddal. Gyújtás még ment, aztán semmi.

Ez érdekes. :o

Nekem egy pillanatra elindul, de azonnal le is áll. És ha újraindítok, akkor már nekem sem teker.

Ilyenkor kihúzom a kulcsot, majd vissza és általában jó.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

A kocsi hangjával kapcsolatban kérdeznék.

Kb. 2400rpm fordulatig olyan "csörgősebb", hangja van, de ha tovább pörgetem,

2400rpm felett már simább, egyenletesebb. Ott olyan szép hangja van, hogy csak na!

Ez így rendben van?

Esetleg valami megérett a cserére?

Gyertyákat nem cseréltem benne még, (lassan egy éve az enyém) mert

azt vettem ki itt a beszélgetésekből, hogy míg nem jelentkezik hiba, addig minek is cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

A kocsi hangjával kapcsolatban kérdeznék.

Kb. 2400rpm fordulatig olyan "csörgősebb", hangja van, de ha tovább pörgetem,

2400rpm felett már simább, egyenletesebb. Ott olyan szép hangja van, hogy csak na!

Ez így rendben van?

Esetleg valami megérett a cserére?

Gyertyákat nem cseréltem benne még, (lassan egy éve az enyém) mert

azt vettem ki itt a beszélgetésekből, hogy míg nem jelentkezik hiba, addig minek is cserélni.

Mennyi van az autóban?

Melyik motor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.