Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

7 órája, banatila írta:

Most akkor már csak azt nem értem 2009-es autóba miért nem építették bele gyárilag,

 

Tényleg érdekes, mert az enyém ráadásul 2008-as. Tényleg ne hiányozzon, örülj neki, hogy nincs benne. Ember legyen a talpán az a vizsgabiztos, aki emiatt az egyik 1.3-ast átengedné, mert eleve nem volt benne, a másikat meg elmeszelné, mert közben került ki belőle. Persze egy gombnyomás neki is, hogy az ecat204-en lecsekkolja...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, banatila írta:

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

linken alvázszám alapján nekem sincs benne gyárilag dpf,Dsteelnek viszont hozza a linken a dpf-et is(mindegyik 1.3 cdti,annyi külömbséggel,hogy az enyém Belgiumból való) .Mindketten megnéztük az én alvázszámom alapján(hátha nekem csak elkerülte a figyelmem) .

Most akkor már csak azt nem értem 2009-es autóba miért nem építették bele gyárilag,egyszer már futottam ezzel egy kört,mert a neten én is olvastam,hogy 1.3 cdti-be 2005 után mindbe tettek dpf-et.Nem mintha hiányozna,csak nem értem a logikát.(talán gtc ecoflexbe nem tettek?)

Az is érdekes,hogy insigniákat néztem anno a willhabenen és van olyan,amelyik 2009-es és nincs benne dpf. :)

 

Az enyém 2007-es 120 lovas, német piacra készült, volt benne DPF. Volt kollégám ex autója 150 lovas, szintén 2007-es, 150 lovas, abban meg nem volt, de magyar exportra készült. Én ebben látom a logikát, hogy melyik milyen piacra készült, hol milyen előírások voltak.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Márkatársak!

Egy (nem) kis problémába futottam. Remélem volt valakinek hasonló tapasztalata és tud segíteni.

A csacsi egy 2005-ös Astra H 1,9 DTJ. Szerdán ment a gép egy nagyobb 900 km-s távolságot. Aznap egy előzés során megviccelt, mert 120 fölé nem akart menni, természetesen sárga villáskulcs bevillant, de pár másodperc múlva minden normálisan működött. Csütörtökön pihent az autó, viszont pénteken az első beindításnál nehezen indult és egy nagyobb fehéres füstfelhőt bocsátott ki. Menet közben nem volt hiba. Szombaton megint semmi gond, de ma (vasárnap) megadta magát.

A hibajelenség: indítás ok, de amikor elindultam villáskulcsos lámpa+kipörgésgátló visszajelző lámpa világít, erő semmi. Visszaevickéltem a kapu elé, leállítottam. Újraindításnál az alapjárat felkúszott 1300-ra, gázadásra nem reagál. A hibakód P2252 Lambdaszonda negatív áram vezérlő áramkör alacsony jelszint (1. hengersor 1. szonda)

Mire számítsak?

Előre is köszi a segítséget! 

Ui: csak azért, hogy bonyolódjon a helyzet, most normálisan működik. 

Módosítva : doctorur
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, doctorur said:

A hibajelenség: indítás ok, de amikor elindultam villáskulcsos lámpa+kipörgésgátló visszajelző lámpa világít, erő semmi. Visszaevickéltem a kapu elé, leállítottam. Újraindításnál az alapjárat felkúszott 1300-ra, gázadásra nem reagál. A hibakód P2252 Lambdaszonda negatív áram vezérlő áramkör alacsony jelszint (1. hengersor 1. szonda)

Eleve gyanus a lambda szonda, mert dizeleknel nem gyakori... Szoval elso korben en Opcommal, vagy Tech2-vel olvasnam ki a hibakodokat, onnan talan kiderul, valojaban melyik resz betegeskedik.

Link to comment
Megosztás:

Just now, csaba66 írta:

Eleve gyanus a lambda szonda, mert dizeleknel nem gyakori... Szoval elso korben en Opcommal, vagy Tech2-vel olvasnam ki a hibakodokat, onnan talan kiderul, valojaban melyik resz betegeskedik.

Köszi a javaslatot!

Egy kis változás, hogy megjelent még egy P2052 hibakód, ami Kipufogógáz átalakító befecskendezőszelep áramkör magas jelszint (2. hengersor egység 1.) A fogyasztás magasabb lett, az autó gyengébb. Nagyobb gáznál kicsit sötétebb a kipufogógáz.

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, doctorur said:

Köszi a javaslatot!

Egy kis változás, hogy megjelent még egy P2052 hibakód, ami Kipufogógáz átalakító befecskendezőszelep áramkör magas jelszint (2. hengersor egység 1.) A fogyasztás magasabb lett, az autó gyengébb. Nagyobb gáznál kicsit sötétebb a kipufogógáz.

Ezekkel a hibakodokkal ne is foglakozz... Eleve altalanos kodok, egyaltalan nem biztos, hogy opelul is azt jelentik, aki pedig kepes volt ekkora baromsagra leforditani, az kulon dijat erdemelne...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, csaba66 írta:

Ezekkel a hibakodokkal ne is foglakozz... Eleve altalanos kodok, egyaltalan nem biztos, hogy opelul is azt jelentik, aki pedig kepes volt ekkora baromsagra leforditani, az kulon dijat erdemelne...

Sajnos be kell látnom, hogy elég felületes tudással rendelkezem a kódok értelmezésében. A két hibakód az ECN 112052 és a 112252. Én botor módon az utolsó 4 számjegyet figyeltem és így keresgéltem a probléma megoldását, pedig az első 4 számjegy lett volna a fontos. Csaba66 (köszi a segítséget még 1szer) is ezért nem értette a hibakódok és a hibajelenségek közötti összefüggést. Sorry!!

A valós 2 hibakód a gázpedál hibájára utal, amely megegyezik a hibajelenségekkel is. Szóval jön a szerviz.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, doctorur írta:

Sajnos be kell látnom, hogy elég felületes tudással rendelkezem a kódok értelmezésében. A két hibakód az ECN 112052 és a 112252. Én botor módon az utolsó 4 számjegyet figyeltem és így keresgéltem a probléma megoldását, pedig az első 4 számjegy lett volna a fontos. Csaba66 (köszi a segítséget még 1szer) is ezért nem értette a hibakódok és a hibajelenségek közötti összefüggést. Sorry!!

A valós 2 hibakód a gázpedál hibájára utal, amely megegyezik a hibajelenségekkel is. Szóval jön a szerviz.

Ha rögtön pedált akarnak cseréltetni, inkább hozd el az autót. :-) Egyébként várj vele, ha gyakrabban előjön, akkor érdemes vele foglalkozni. Nálam is volt ilyen hiba, de vagy 2 éve már, hogy nem fordult elő.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 06. at 11:40, doctorur írta:

Mire számítsak?

Korábban írtak erről, a motortérben lévő biztosíték tábla/elosztó alatt egy gyári hibás forrasztás van, ez okozhatja a hibát.

Ujra kellene forrasztani.

Én ezt a táblát, egységet mozgattam meg erősen + amennyire tudtam alul a vezetékeket és azóta (kop-kop) jól működik.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, JohnnySpd írta:

Hy mindnekinek !

Egy kérdés valaki használ e esetleg 1.7 DTH 6 sebességes váltóval olyan verdát melyben valeo lendkerék kiváltó szett van vagy valaki okosat tud e mondani róla Koszonöm a válaszokat előre is .

Hali.

Nekem Z19DT van. Én is körbejártam ezt a témát, de én azt tanácsolom hogy ne kiváltó szettet rakj be. Tudom nem olcsó és a Luk, Sachs stb. minőségek már nyílván nem fognak annyit bírni mint a gyári GM-es, de szerintem akkor is hagyd meg gyári lendkerékkel. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 08. at 19:05, marton.csaba2 írta:

T janyka19!

"... nyílván nem fognak annyit bírni ..."

A gyártáskor is LUK-ot raktak bele.

Így van, én is ezt akartam írni.

Sokat vacilláltam, mikor generátor szabadonfutót kellett vennem. Érdemes-e a "gyári GM"-et megvenni, közel 20.000Ft-ért, vagy vegyek majdnem harmada áron lévő, közel sem gagyinak mondható INA-t. Végül megvettem az utóbbit. Mikor lepattintottam a gyári kupakját, akkor derült ki, hogy az is pontosan ugyan az az INA volt rajta, mint amit vettem, csak nem fizettem egy rakás pénzt a GM-es dobozért. Ez a "gyári GM" néhány esetben eléggé túl van misztifikálva. Pedig a legtöbbször az is valamelyik ismert gyártó ugyan olyan beszállított terméke jó nagy árréssel továbbadva.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Cserenkov írta:

Így van, én is ezt akartam írni.

Sokat vacilláltam, mikor generátor szabadonfutót kellett vennem. Érdemes-e a "gyári GM"-et megvenni, közel 20.000Ft-ért, vagy vegyek majdnem harmada áron lévő, közel sem gagyinak mondható INA-t. Végül megvettem az utóbbit. Mikor lepattintottam a gyári kupakját, akkor derült ki, hogy az is pontosan ugyan az az INA volt rajta, mint amit vettem, csak nem fizettem egy rakás pénzt a GM-es dobozért. Ez a "gyári GM" néhány esetben eléggé túl van misztifikálva. Pedig a legtöbbször az is valamelyik ismert gyártó ugyan olyan beszállított terméke jó nagy árréssel továbbadva.

szia

Írtam,neked,hogy én is ina-t vettem és az is volt benne nekem is gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Cserenkov said:

Sokat vacilláltam, mikor generátor szabadonfutót kellett vennem. Érdemes-e a "gyári GM"-et megvenni, közel 20.000Ft-ért, vagy vegyek majdnem harmada áron lévő, közel sem gagyinak mondható INA-t. Végül megvettem az utóbbit. Mikor lepattintottam a gyári kupakját, akkor derült ki, hogy az is pontosan ugyan az az INA volt rajta, mint amit vettem, csak nem fizettem egy rakás pénzt a GM-es dobozért. Ez a "gyári GM" néhány esetben eléggé túl van misztifikálva. Pedig a legtöbbször az is valamelyik ismert gyártó ugyan olyan beszállított terméke jó nagy árréssel továbbadva.

Persze, raadasul akar tobb beszallito is lehet egy alkatreszre... Az hogy derul ki, ha a szabadonfuto cserere szorul?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Persze, raadasul akar tobb beszallito is lehet egy alkatreszre... Az hogy derul ki, ha a szabadonfuto cserere szorul?

nálam télen hidegindítás után nyekergett(elég csúnya hangot ad) de csak rövid ideig (kb fél perc)meleg motornál már elcsenesedett,aztán egyre hangosabb lett és ilyenkor mintha rángatta volna a hosszbordás szíjat is....ha teljesen tönkremegy a generátor szabadonfutó nem lesz töltésed sem

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, banatila írta:

szia

Írtam,neked,hogy én is ina-t vettem és az is volt benne nekem is gyárilag.

Igen, emlékszem, köszönöm. Ez segített abban eldönteni, hogy az INA legyen. Előtte vettem meg a hosszbordás vezetőgörgőt és feszítőegységet. Ezekből nem gyárit vettem, hanem SKF-et. Ezt egy picit megbántam, de remélem hosszú távon ezekkel se lesz gond.

 

11 órája, banatila írta:

nálam télen hidegindítás után nyekergett(elég csúnya hangot ad) de csak rövid ideig (kb fél perc)meleg motornál már elcsenesedett,aztán egyre hangosabb lett és ilyenkor mintha rángatta volna a hosszbordás szíjat is....ha teljesen tönkremegy a generátor szabadonfutó nem lesz töltésed sem

Dettó ugyan ez. Hidegindítás után egy-két percig irdatlanul ütemesen csattogásszerűen nyikorog. Olyan hangerővel hogy bőven túlharsogja a dízel ketyegést. Ha az elektromos nagyfogyasztóakt bekapcsolom, akkor még inkább erősödik a nyikorgás. Ha lekapcsolom, akkor meg elhalkul. A szíjfeszítő nálam is remeg egy kicsit. De egy-két perc járatás után abbahagyja a nyekergést.

Egyébként még nem cseréltettem ki, de most hogy megvettem hozzá mindent és melegebb az idő, teljesen abbahagyta. De ettől függetlenül két hét múlva az olajcsere alkalmával cseréltetetm ezt is: szabadonfutó, vezetőgörgő, feszítőeség, szíj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ezek az injektálási korrekciók jók így? Három napig állt a kocsi, most indítottam hidegen és ilyeneket ad. Véleményem szerint két tökéletesen egyforma injektor még a vadi új gyáriaknál sincs, ezért valamennyi ECU általi korrekció belefér. De kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is ezekről az értékekről. Nem akarok senkit befolyásolni, ezért majd utólag mondom meg, hogy mért kérdezem.

3392928872016-03-14_www.kepfeltoltes.hu_

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Cserenkov írta:

Szerintetek ezek az injektálási korrekciók jók így? Három napig állt a kocsi, most indítottam hidegen és ilyeneket ad. Véleményem szerint két tökéletesen egyforma injektor még a vadi új gyáriaknál sincs, ezért valamennyi ECU általi korrekció belefér. De kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is ezekről az értékekről. Nem akarok senkit befolyásolni, ezért majd utólag mondom meg, hogy mért kérdezem.

3392928872016-03-14_www.kepfeltoltes.hu_

Nem tudom, hogy jó e, de az ismerősöm 1.7 DTH-ba cserélve lett 3db, azok szinte egyforma értéket mutatnak, a 4. nem lett cserélve,az kb 1-gyel feletti értéket mutat. (-0,45 körül jár 3db, egy meg 0,4-0,5 körül)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maybal írta:

Nem tudom, hogy jó e, de az ismerősöm 1.7 DTH-ba cserélve lett 3db, azok szinte egyforma értéket mutatnak, a 4. nem lett cserélve,az kb 1-gyel feletti értéket mutat. (-0,45 körül jár 3db, egy meg 0,4-0,5 körül)

De az összegnek nem nullához közelinek kellene lennie? Legalábbis jó esetben annyinak kellene lennie, úgy tudom... Nekem tökéletesen egyforma mikor vettem a kocsit, évekkel ezelőtt, kb 100.000km-rel ezelőtt se volt. Sőt, érdekes módon akkor nagyobbak voltak a kilengések. A H Astrás FB csoportban volt aki linkelte az övét. A 4-es henger ilyen 1,00 fölött volt, a többi változó +/- nulla egészes értékek és arra is azt írták, hogy rendben van. Tökéletesen indul hidegen-melegen. Nem füstöl, nem rángat, gyorsításra egyenletesen húz, alapjáraton is szép egyenletesen ketyerészik még hidegen is. Nem hallok rajta semmi rendellenességet:

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nekem 4 evvel ezelottrol ez van felirva: -0.5    -0.4     0.2     0.7, es azota sem neztem, mert nem tudom, mit kell latni :) De azota is mukodik...

Egyebkent nem tudom, mennyire az injektorok egyformasagara utal ez, mert elso kozelitesben azonos mennyiseg kene jusson mindegyik hengerbe, amit az injektorok nyitasi idejenek korrekciojaval lehetne biztositani, ha nem egyformak.

De itt nem idorol meselnek, hanem mennyisegrol...

Persze lehet az is, hogy ez ugy ertendo, hogy egy idealisan mukodo injektorhoz kepest +-x mg befecskendezesere kell utasitast adni, hogy a kivant mennyiseg jusson be, tehat a kiirt ertekek nem azt jelentik, hogy mennyi nafta jut egy hengerbe.

Egy henger minden masodik fordulatra kap befecskendezest, tehat 1000-es fordulaton 1mg/henger/spricc mellett percenkent 500*4mg = 2g lenne a fogyasztas. Ez orankent 120g, szoval a 0.3-0.4 l/ora alapjarati fogyasztas 2-3mg-os spricceket jelent. Ehhez kepest az akar +-1mg korrekcio nagyon durva lenne, ha azt jelentene, hogy ennyire eltero mennyisegek jutnak az egyes hengerekbe.

 

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Nekem 4 evvel ezelottrol ez van felirva: -0.5    -0.4     0.2     0.7, es azota sem neztem, mert nem tudom, mit kell latni :) De azota is mukodik...

Egyebkent nem tudom, mennyire az injektorok egyformasagara utal ez, mert elso kozelitesben azonos mennyiseg kene jusson mindegyik hengerbe, amit az injektorok nyitasi idejenek korrekciojaval lehetne biztositani, ha nem egyformak.

De itt nem idorol meselnek, hanem mennyisegrol...

Persze lehet az is, hogy ez ugy ertendo, hogy egy idealisan mukodo injektorhoz kepest +-x mg befecskendezesere kell utasitast adni, hogy a kivant mennyiseg jusson be, tehat a kiirt ertekek nem azt jelentik, hogy mennyi nafta jut egy hengerbe.

Egy henger minden masodik fordulatra kap befecskendezest, tehat 1000-es fordulaton 1mg/henger/spricc mellett percenkent 500*4mg = 2g lenne a fogyasztas. Ez orankent 120g, szoval a 0.3-0.4 l/ora alapjarati fogyasztas 2-3mg-os spricceket jelent. Ehhez kepest az akar +-1mg korrekcio nagyon durva lenne, ha azt jelentene, hogy ennyire eltero mennyisegek jutnak az egyes hengerekbe.

 

Szerintem is valami ilyen logika van benne, hogy a megfelelő járáshoz mennyivel kell többet, illetve kevesebbet befecskendezni. Bár a fene tudja, nem vagyok szerelő. 

 

2 órája, Cserenkov írta:

De az összegnek nem nullához közelinek kellene lennie? Legalábbis jó esetben annyinak kellene lennie, úgy tudom... Nekem tökéletesen egyforma mikor vettem a kocsit, évekkel ezelőtt, kb 100.000km-rel ezelőtt se volt. Sőt, érdekes módon akkor nagyobbak voltak a kilengések. A H Astrás FB csoportban volt aki linkelte az övét. A 4-es henger ilyen 1,00 fölött volt, a többi változó +/- nulla egészes értékek és arra is azt írták, hogy rendben van. Tökéletesen indul hidegen-melegen. Nem füstöl, nem rángat, gyorsításra egyenletesen húz, alapjáraton is szép egyenletesen ketyerészik még hidegen is. Nem hallok rajta semmi rendellenességet:

 

Ha megint megyek a sráchoz, megnézem újra, és felteszem a képet ide.....

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maybal írta:

Ha megint megyek a sráchoz, megnézem újra, és felteszem a képet ide.....

Oké, köszi.

Egyébként a következő miatt kérdeztem. Most egy kis "regény" következik. :)

Kb egy hónapja jövök-megyek egész nap az autóval Pesten. Péntek délután volt épp indultam volna vele haza Pécsre, de előtte még leálltam vele egy fél órára. Minden előzmény nélkül ahogy fordítanál el a kulcsot, gyújtás még van és onnantól se kép se hang. Elő az op-com, hibakód kiolvasás, semmi. Indítási igény van, de még sem csinál semmit. Smmi hibalámpa nem világít. Onnan 200m-re volt egy szerviz, oda behúzattam az autót. Nézik-nézik. Próbálják bebikázni, mert szerintük biztos lemerült az akku. Bika rá, ugyan úgy semmit nem csinál. Már négyen vakarják a fejüket... Végül az a diagnózis kerekedett a semmiből, hogy a gyári riasztó meghülyült, letiltja az önindítót és azért nem indul. A vezérlőegysége pedig valahová a műszerfal mögé van eldugva, ezért ki kell bontani az egész műszerfalat. Állítólag még a gyárban se mindig tudják hova dugták el, mert mindegyik autóban máshová dugják el, hogy a tolvaj ne tudja egyszerűen hatástalanítani. A végső döntés: hagyjam ott a kocsit, hétfő reggel elkezdik szanaszét szedni a belteret. Nem nagyon hittem hogy ez a baj, de nem nagyon volt más választásom.

Hétfőn reggel nyitásra visszamentem, mert a kocsiban maradt a munkahelyi belépőkártyám. Elvileg fél 8-kor nyitnak, de 8-ig senki oda se jött. Ott toporogtam a kapuban. Mikor megjött a munkafelvevő(?) vagy szervizvezető(?) mondom neki, hogy a kártyámat itt felejtettem. Még kb negyed órát vártam amíg bent piszmogott valamivel, majd mondta, hogy nyitva van, menjek be, vegyem ki. Ő addig továbbra is a munkafelvevő pultnál tett-vett. Bementem a kocsihoz az üres műhelybe. Kivettem a kártyám. A kocsiban benne volt a kulcs. Gondoltam teszek egy kísérletet és megpróbáltam indítani. Hopp egyből indult. Leállítom. Ekkor már rohan a szervizes is. Ő is ráindít, indul. Ezt még vagy ötször kipróbálta, mindig indul. Úgyhogy abban maradtunk, hogy a vontatást, meg a pénteki fél óra munkadíjat kifizetem és elköszönünk, mert meggyógyult magától a kocsi. Még az volt a tippjük, tanácsuk, hogy a pótkulcs mindig legyen nálam (pénteken nem volt ott), mert ezek szerint kezdi elfelejteni a kulcs a kódját. Nem valószínű, hogy ez volt, mert volt már immodilizer gondom és akkor egyből hibakódot (1614 ha jól emlékszem) dobott és a szervizlámpa is világított. De nem akartam vitatkozni.

Azon a héten direkt többször próbáltam az indítást és mindig jó volt. Leautóztam vagy 600km-t, indítottam 50-szer hibamentesen. Majd két hét múlva egyik reggel, hopp, ugyan az. Megint semmi. Próbáltam a biztosítékokat megnézni, megmozgatni a kábelkötegeket, stb, de nem sokra jutottam vele. Irány a szerviz trélerrel. De most nem oda vittem, hanem egy másik "független Opel szervizbe" a város túlsó felébe. "Nagy öröm" volt a mélygarázsból kivontatni az autót. Ez az a szerviz, ahol már régebben volt a kocsi, legalább láttak H Astrát, arany áron dolgoznak, de legalább tudom, hogy nem gányolnak. A másik kis út menti szervizhez az előző élmények után nem igazán volt túl sok bizodalmam. Pesten pedig e többii szervizt nem nagyon ismerem, úgyhogy nagyon más választásom nem volt.

Ahogy bevitettem, pár órán belül meg is nézték az autót. Csörgött a telefonom, hogy az önindító ment gallyra. Egy kicsit még örültem is neki, mert legalább nem a riasztót meg az egész műszerfalat kezdték el szétszedni. A felújításról lebeszéltek, mert állítólag az sem lenne sokkal olcsóbb és az a héten biztos nem lett volna kész. A felújított, utángyártott önindító meg ott van nekik a polcon, azonnal be tudják rakni. Így rábólintottam, hogy jól van, legyen ez.

A régi gyári Hitachi önindító tényleg nem lehetett már 100%-os, mert csak cammogva forgatta a motort, ez az új, akarom mondani utángyártott felújított, sokkal fürgébben tekeri, szinte egy pöccintésre berántja a motort.

Végül másnap reggel nyitásra mentem a kocsiért. Kifizettem. Ez a móka 75.000Ft-omba került. Igaz ebből 15 volt a beszállítás. Nem volt olcsó. És úgy került ennyibe, hogy a gyári indítót le kellett adni. Ha meg akarom tartani akkor 93.000Ft-ot kellett volna leperkálnom az önindítócseréért.

És most jön a lényeg: Miután kifizettem, közölték, hogy jó lenne, ha visszahoznám minél leőbb a kocsit, mert az injektorokat fel kéne újítani. Állítólag a hangja alapján az összes cserés.

Na most, nem tudom, hogy ez most tényleg így van, vagy csak jó üzletet akarnak szerezni. Semmivel nem másabb a motor hangja mint évekkel ezelőtt. Van róla videófelvételem, össze tudom hasonlítani. A fogyasztás se nőtt. Semmilyen hibajelenségem nincs. Nem füstöl, tökéletesen indul, nem rángat, egyenletesen húz gyorsításkor, hibakód nincs. Nem csattog, nem zörög, sor-4-es dízelhez képest szerintem kulturált a hangja és egyenletesen jár. Ez az injektálási mennyiség sem rosszabb, vagy hektikusabb mint évekkel ezelőtt volt. A FB-on azt írták hogy ez alapján semmi baja, ennek ilyennek kell lennie.

De azért csak beletették a bogarat a fülembe. Mindenesetre két hét múlva megyek olajcserére a saját szerelőmhöz. Meg fogom kérdezni hogy neki mi a véleménye erről. Benne megbízok, tudom, hogy nem lehúzásra megy és nem aranyáron dolgozik. Ha tényleg szükséges, nem vagyok ellene, de azt inkább nála csináltatnám.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, Cserenkov said:

És most jön a lényeg: Miután kifizettem, közölték, hogy jó lenne, ha visszahoznám minél leőbb a kocsit, mert az injektorokat fel kéne újítani. Állítólag a hangja alapján az összes cserés.

Na ilyesmibe en biztos nem mennek bele... Lenyegi hibara utalo nincs a hangjaban, egy kis javulast pedig lehet, hogy szelephezag beallitassal is el lehetne erni. Orok alapelvem: ami nem rossz, azt ne javitsuk meg :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.