Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Hali.

http://www.autonavig...ndkerektol-6043 ez tényleg ilyen drága mulatság ha elfossa magát?

E cikk szerint, nagyon oda kell figyelni, hogy mennyit futott a megvételre kiszemelt autó.

Ha nem akarok vétel után 3 kilót kidobni. :icon7:

Tényleg baromi drága,és az összes olajkályhában tönkre is megy.Elfogadhatóbb áron jó minőségű utángyártottat lehet már kapni.Biztosan nem vennék gyárit.Ha jobban belegondolok az olajkályhánál már csak a hibrid az igazi nagy sz...ás. Ha nem keresed a bajt akkor ne vegyél csak benzinest!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

http://www.autonavig...ndkerektol-6043 ez tényleg ilyen drága mulatság ha elfossa magát?

E cikk szerint, nagyon oda kell figyelni, hogy mennyit futott a megvételre kiszemelt autó.

Ha nem akarok vétel után 3 kilót kidobni. :icon7:

Draganak eppen draga... Hogy a cikkiro mit es honnan masolt ossze, azt ki tudja, de ha a Newtonmeterrol azt gondolja, hogy ero, akkor nem valami nagy szakerto.

A sok futas onmagaban nem tragedia, ha nyugodt tempoban tortent, akkor jobb, mint a keves futas esznelkuli gyorsitasokkal.

Link to comment
Megosztás:

Miert, a benzinesek orokeletuek? :) A kerdes az, mikor megy tonkre...

Sajnos nem örök életű az sem :D

Nagyon sok ismerősöm megszívta már a diesel motorokkal,nekem is volt egy,soha többet.Amit megspórolsz a gázolajjal a fogyasztáson,azt tuti hogy többszörösen otthagyod majd valamelyik szervizben,vagy egy szerelő haverodnál :D

Olvasom a fórumokat mindenki csak panaszkodik az olajkályhára:most kettős tömegű,most szívósor most részecskeszűrű stb...

Én sajnos nagyon negatív véleménnyel vagyok a diesel-ekkel kapcsolatban.Persze nem mindenkinek kell velem egyet érteni,de én azért szívesen elmondom a véleményemet és tapasztalataimat.És nagyon szívesen vagyok itt és beszélgetek veletek.Szerintem mára ez volt az uccsó hozzászólásom :blush: :blush: Elfogyott mind az öt :icon11:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

1.6-os Astrás tulajokat kérdezném, hogy mik a típushibái, mire kell odafigyelni? Menetdinamikája milyen mondjuk egy kombinak ezzel a motorral?

Szia.nekem rezonanciaproblémám volt(z16xer) és a féltengelyre kellett szerelni valami gumit(csak a szerviz nem találta a hibát)fórum és más szerviz segítségével megoldódott :),teleszkópszár tetején a csavar rozsdásodik :(

Nekem 5ajtós de elég dinamikus számomra,igaz városi kocsi mostanság (de nemsoká kocsikázunk 1 Nissan Gtr-rel de az másvilág nagyon,ott más lesz a dinamika :) )

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni az Astra H klubhoz erről mi a véleményetek(hátha valamit kiszúrtok amit én nem):

http://www.hasznalta...rvizfuz-5843169

szervízkönyve:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Eléggé alapfelszereltségű, de korrektnek tűnik, bár elég tisztességesen lepucolták a motorteret is így az nem tud árulkodni semmiről, (jobb lenne ha poros lenne és száraz)... Amint megveszed a fékfolyadékot cseréld is le benne mert azt 2-3 évente illik és amint látom az nem volt:)! Mást így nem látok rajta:)!

Link to comment
Megosztás:

Eléggé alapfelszereltségű, de korrektnek tűnik, bár elég tisztességesen lepucolták a motorteret is így az nem tud árulkodni semmiről, (jobb lenne ha poros lenne és száraz)... Amint megveszed a fékfolyadékot cseréld is le benne mert azt 2-3 évente illik és amint látom az nem volt:)! Mást így nem látok rajta:)!

Köszi!

Azért is kérdezem mert az első három szervízbejegyzés nekem gyanús, mivel ez a cég már megszűnt ezeket már nem tudom megkérdezni.Lehet ma elmegyek megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Azért is kérdezem mert az első három szervízbejegyzés nekem gyanús, mivel ez a cég már megszűnt ezeket már nem tudom megkérdezni.Lehet ma elmegyek megnézni.

Elvileg van az Opelnek valami központi adatbázisa ahol minden márkaszervizben elvégzett szervizelés szerepel...:) Sok sikert a vásárláshoz:)!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg van az Opelnek valami központi adatbázisa ahol minden márkaszervizben elvégzett szervizelés szerepel... :) Sok sikert a vásárláshoz:)!

Szia Levi!

Az Opel központi adatbázisáról, csak annyit, hogy én egy hónappal ezelőtt feltettem az Opel Magyarország Kft.-nek e-mailben a kérdést a központi adatbázisról, mert a fiamat szerettem volna rábeszélni egy H Astrára, és le akartam ellenőrizni a kiszemelt autót, illetve megkértem őket (amennyiben létezik az adatbázis), hogy az én autómról írják meg, hogy hol, és mikor voltam utoljára márkaszervíben. Nem azért, mert nem tudom, hanem meg szerettem volna bizonyosodni az adatbázis meglétéről.

Másnap (!!!) csengett a mobilom. Az Opeltől hívott egy kedves női hang, és elmondta, hogy központi adatbázis nem létezik, a pecséten lévő szervíztől lehet közvetlenül információt szerezni. (Mint a kérdező "acelos" kollega is említette, hogy nagyon sok szervíz már megszünt.) Hát ez van.

Egyébként joggal hittem én is, és te is, hogy van adatbázis, ugyanis egy másik típus képviseletén hat éve már kértem -és kaptam- ilyen jellegű segítséget. Az esemény az volt, hogy kinéztem egy szép autót, amiben kevés kilóméter volt, sok extrával. Tetszett, de valami mégsem hagyott nyugodni. Megszereztem az autó alvázszámát, és felhívtam a magyarországi képviseletet információért. Meghalgattak, és visszahívást ígértek. Másnap visszahívtak és kiderült, hogy a kiszemelt autó évekkel ezelőtt volt egy szervízükben, amikor már 100000 km-nél is több volt az órájában, mint amikor meg akartam venni. Végül nem vettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valamilyen szintű központi adatbázisnak csak kell lennie.

Visszahívás miatt jött egy levél az olajgomba miatt, menjek be a szervizbe, ott megcsinálják.

Mikor bevittem, az alvázszám alapján kiderült, még egy visszahívás van az autómra a CIM modul miatt.

Megcsinálták mindkettőt, de a CIM miatt nem jött levél.

Bár lehet, hogy ez az adatbázis nem tartalmazza az eddig elvégzett munkákat. :(

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valamilyen szintű központi adatbázisnak csak kell lennie.

Visszahívás miatt jött egy levél az olajgomba miatt, menjek be a szervizbe, ott megcsinálják.

Mikor bevittem, az alvázszám alapján kiderült, még egy visszahívás van az autómra a CIM modul miatt.

Megcsinálták mindkettőt, de a CIM miatt nem jött levél.

Bár lehet, hogy ez az adatbázis nem tartalmazza az eddig elvégzett munkákat. :(

Szia!

Persze, hogy létezik valamilyen adatbázis.

Szerintem: Az összes eladott új autó benne van a rendszerben minden addigi adatával. Értem ezalatt az autó-, és az első tulajdonos összes adatát. A második (harmadik......) tulajdonos már csak a szakszervíz adatbázisába kerül bele, ezért nem kap értesítést a visszahívásról. (Viszont tudok olyanról is, hogy egy barátom,((aki egy neves Bp.-i márkakereskedéstől vett egy 6000 km-t futott H Astrát, amit bérelt autóként ők üzemeltettek)) 2. tulajdonosként megkapta a visszahívást a kormányoszlopon lévő vezetékek rögzítésére.)

Szerintem: A a szakszervízek adatai nem kerülnek vissza az Opel Magyarországhoz, és ez nagy lehetőség a csalók számára.

Álláspontom: ez így nem jó!

MI a véleményetek? Ez más országokban is így működik az Opelnél, vagy csak "keleten"?

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Álláspontom: ez így nem jó! MI a véleményetek? Ez más országokban is így működik az Opelnél, vagy csak "keleten"? benkoa

Nem jó bizony.

Én is csak innen a fórumból értesültem a CIM modult és vezérműtengely-leszorító csészéket érintő visszahívásról (3. tulajdonos vagyok, de a 2. tulaj sem kapott értesítést).

Pedig lenne követendő példa: ha jól tudom, a PSA Csoport üzemeltet egy nagyon precíz és a szervizekre (km óra állásra) is kiterjedő összeurópai adatbázist, így használt Peugeot vagy Citroen vásárlásakor érdemes lekérdezni az autó múltját, jó eséllyel mindent tudni fognak róla, ami a márkaszerviz-hálózaton belül történt, bárhol Európában.

Link to comment
Megosztás:

ez itt is nagyrészt működik...

meg az kell hozzá hogy márkaszervizbe legyen hordva az autó

Szia!

Mit jelent, hogy "nagyrészt működik"?

Az autóm 4 éves múlt. Ez idő alatt, (a műszaki kivételével, mivel csak mosni kellett) szakszervíbe hordtam. 4 különböző helyre, amiből időközben 3 megszünt (nem velem van a baj). Az Opel Magyarország a szervízinformációs kérdésemre azt válaszolta, hogy a szakszervíztől kaphatok felvilágosítást. Ezt a jogutód nélkül megszűnt szervíztől nem lehet megkapni.

Hogy is van ez?

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mit jelent, hogy "nagyrészt működik"?

Az autóm 4 éves múlt. Ez idő alatt, (a műszaki kivételével, mivel csak mosni kellett) szakszervíbe hordtam. 4 különböző helyre, amiből időközben 3 megszünt (nem velem van a baj). Az Opel Magyarország a szervízinformációs kérdésemre azt válaszolta, hogy a szakszervíztől kaphatok felvilágosítást. Ezt a jogutód nélkül megszűnt szervíztől nem lehet megkapni.

Hogy is van ez?

benkoa

aha

valszeg nálad az áll fent hogy nem lett tovább adva a GM felé az adatok,mármint a megszűnt szervizek részéről..

pl

nálam sincs minden info meg a rendszerben,a könyvben pedig megvan...

csak azóta vannak meg az infók amióta nálam van

egyébként meg jogos ...

Link to comment
Megosztás:

no, akkor az igazság :P

a Gm jelenleg építi ki az egész europát kölülölelő rendszerét. ami még élő kereskedés, attól szivja be az alvázszám alapú információt, eléggé feltöltött már a rendszer.

szóval müködik is meg nem is, DE ehhez már csak annak kell teljesülnie, hogy az autót márkaszervizbe hordják.....

Link to comment
Megosztás:

T uhuhu!

Mi az a varázsszó, amitől a munkafelvevő megérti, hogy erre a rendszerre gondolok?

:lol:

fogalmam sincs :P

kérdezd meg, hogy tudá e a GM rendszerben a km -t ellenörizni... :) ( másnéven Channel21 )

De érdekes a helyzet, mert hivatalosan ezt az adatot a szerviz csak úgy nem adhatja ki. én barkóbázni szoktam az ügyféllel, mondja meg hogy mennyin álla z óra, és én igennel vagy nemmel válaszolok... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.