Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

On 2016. 04. 26. at 17:15, csaba66 írta:

A jelenseg oka egyebkent ismert es ertheto: kommersz eszkozoknel nincs olyan szintu minosegellenorzes, amellyel minden gyartasi hiba kizarhato lenne, ezert van egy ezek miatt elromlo hanyad is. Eloszor ez dominal, aztan jonnek a kopasbol, eloregedesbol adodo hibak. Es ez nem csak az elso szeriakra vonatkozik, hanem barmire, ami elromolhat, es nem olyan szintu minosegellenorzesen megy at, mint mondjuk az ureszkozok. Egyebkent teljes megbizhatosagot meg ott sem tudnak elerni, neha azok is elromlanak.

 

Használta vettem, kb 120 ezernél volt, ez, gondolom, nem reális az óraállás. Azóta nincs bajom.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, jeki írta:

Esetleg tapasztalat, hogy mennyibe fájna egy nagyobb szerviz. Turbo + lendkerék + porlasztócsúcsok stb. Az az igazség, hogy dizelben nagyobb a választék is és tényleg csak ez a nagy szerviz dolog rémiszt meg. Nem hiszem, hogy általánosságban a benzinessel kevesebb dolog lenne, remélem nem tévedek? Viszont mindenki azt mondja, hogy évi 10000-15000 km-re minek dizel mert nem hozza vissza ugyse ezt a plusz szervizköltséget. 

Kevés kilométerrel nem nagyon kapsz dízelt.Dízelt azért szoktak venni mert sokat mennek....aztán visszatekerik az órát és eladják.Az 1.6 benzinben nincs kettőstömegű,nincs turbó,nincs részecskeszűrő és még sok finomság amik elromolhatnak...Turbó+lendkerék+porlasztócsúcsokat ha 500 ezerből meguszod az nagyon baráti ár volt.....a benzinessel sokkal kevesebb költség lehet ha kifogsz egy kevés kilometerst és benzinesben könyebben is találsz olyant amivel keveset mentek.Olyan autót vegyél aminek az előélete lenyomozható.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, banatila írta:

Kevés kilométerrel nem nagyon kapsz dízelt.Dízelt azért szoktak venni mert sokat mennek....aztán visszatekerik az órát és eladják.Az 1.6 benzinben nincs kettőstömegű,nincs turbó,nincs részecskeszűrő és még sok finomság amik elromolhatnak...Turbó+lendkerék+porlasztócsúcsokat ha 500 ezerből meguszod az nagyon baráti ár volt.....a benzinessel sokkal kevesebb költség lehet ha kifogsz egy kevés kilometerst és benzinesben könyebben is találsz olyant amivel keveset mentek.Olyan autót vegyél aminek az előélete lenyomozható.

Beszélgess benzines tulajokkal, akik a lambdaszondával, katalizátorral szívnak. Egy elrepedt leömlő sem 5 Ft. Az olajzabálásról nem is beszélve. Szóval a benzines sem mindig olcsó móka. Egy turbó felújítása kb. 100 ezer, ha az ember figyel rá és időben elviszi. Nyilván, ha az egész kuka, akkor sokba fog fájni a "gyári" új.

Nem előírásszerű, hogy minden egyben dögöljön be. A lendkerék, kuplung előre tudható probléma, hiszen kopó alkatrész. Egy benzinesben kb. ugyanannyi a kuplung cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Így van. Azért egy turbó és egy injektor nem előre betervezendő x km után tuti elromló kopó alkatrész. A lendkerék egy kicsit más ebből a szempontból. Bár annak a kopása is erősen használat függő, de nagy valószínűséggel 200-250e-nél számítható a cseréje. Vagy felújítása. Nekem utóbbit csinálták, eddig 50.000km-t tettem meg vele a felújítás óta gond nélkül.

Vagyunk itt többen 300.000-hez közeli km-rel akiknek az injektorokhoz még hozzányúlni sem kellett. Alap, hogy kétes eredetű, kannás innen-onnen, kamionos havertól "szerzett" olcsó gázolajat nem töltögetünk bele.

A turbó is olyan dolog, hogy ha vigyáz rá az ember, nem gyilkolja, időben cseréltet olajat, akkor nem törvényszerű, hogy széthullik. A 100eFt-os felújításnál kidobják belőle a középrészt és egy komplett gyári újat raknak bele. Szerintem ez sem egy horror összeg érte. Egy szett márkás gumi többe kerül, turbót pedig jó esetben ritkábban újíttat fel az ember mint ahogy gumit cserél.

Benzinesnél még a trafósort is ide lehet sorolni. Az is egy szép "szopacs" tud lenni. Úgyhogy azt szerintem nem lehet így kijelenteni, hogy egy dízelre ugyan annyi futás alatt törvényszerűen minimum fél millával többet kell költeni.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

27 perce, Astra555 írta:

Beszélgess benzines tulajokkal, akik a lambdaszondával, katalizátorral szívnak. Egy elrepedt leömlő sem 5 Ft. Az olajzabálásról nem is beszélve. Szóval a benzines sem mindig olcsó móka. Egy turbó felújítása kb. 100 ezer, ha az ember figyel rá és időben elviszi. Nyilván, ha az egész kuka, akkor sokba fog fájni a "gyári" új.

Nem előírásszerű, hogy minden egyben dögöljön be. A lendkerék, kuplung előre tudható probléma, hiszen kopó alkatrész. Egy benzinesben kb. ugyanannyi a kuplung cseréje.

volt 1.6 és 1.4 benzinesem is és elbeszélgettem magammal :) arra jutottam,hogy semi különösebb gond nem volt velük,200 ezerig nem kell bántan ezeket sem... és a jelenlegi dízelemmel sincs semi gond lassan 200 ezer lesz benne

ezért mondom,hogy  a lenyomozható előélet a legfontosabb mert egy jól karbantartott megvigyázottal nem lesz gond se dízelben se benzinesben

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, banatila said:

volt 1.6 és 1.4 benzinesem is és elbeszélgettem magammal :) arra jutottam,hogy semi különösebb gond nem volt velük,200 ezerig nem kell bántan ezeket sem... és a jelenlegi dízelemmel sincs semi gond lassan 200 ezer lesz benne

ezért mondom,hogy  a lenyomozható előélet a legfontosabb mert egy jól karbantartott megvigyázottal nem lesz gond se dízelben se benzinesben

Tudom, hogy nagyon nehez elfogadni, de a nehany auton szerzett tapasztalat semmit sem jelent arra vonatkozoan, hogy mekkora valoszinuseggel romlik el egy hasonlo auto.

Bizonyos dolgok ellen pedig sem a karbantartas, sem a vigyazas nem segit. Szetesik a vezerlo elektronika, kidurran egy vizcso, stb.; akar oreg, akar fiatal, akar benzines, akar dizel, ott fogsz allni a puszta kozepen, es hivhatod a titkarnodet, hogy kesel (ha a telefonod eppen nem romlott el) :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Tudom, hogy nagyon nehez elfogadni, de a nehany auton szerzett tapasztalat semmit sem jelent arra vonatkozoan, hogy mekkora valoszinuseggel romlik el egy hasonlo auto.

Bizonyos dolgok ellen pedig sem a karbantartas, sem a vigyazas nem segit. Szetesik a vezerlo elektronika, kidurran egy vizcso, stb.; akar oreg, akar fiatal, akar benzines, akar dizel, ott fogsz allni a puszta kozepen, es hivhatod a titkarnodet, hogy kesel (ha a telefonod eppen nem romlott el) :)

2db 1.4g astra  1db 1.6h astra  1db 1.4H astra  1db dízel h astra  mindegyik opel astra ....benzinesekkel jobban állok tapasztalat szerzésben,a semminél azért több.....a problémát ott látom sokszor,hogy 120 ezerrel megvesznek használt autót,amibe 300 ezerről pörgették az órát vissza és csodálkoznak,hogy minden szarja össze magát

200 ezerig egy auto még szinte új,ha megvigyázták.

Link to comment
Megosztás:

A benzines 1.6-rol mi a véleményedÜ Nekem inkább hosszú távra városon kívüli használatra kéne (1000-1500 km havonta abból, max 100-150 km olyan igazi városi rész), mindig telicsomagtartó plusz 3-4 ember. Az autópályán azért annyira nem probléma gondolom ez, de egy két emelkedősebb résznél az 150Nm-es nyomaték kevés sztem, főleg, hogy vagy autópáyán mennék vagy az Északi khgy kangyargós dombjai fölfelé, ahova azért kell erő. Amúgy egy két link az általam kinézett dízeleskhez (külföldön élek, szóval nem akarom behozni Mo-ra az autót):

http://ww3.autoscout24.at/classified/287839770?asrc=st|as

http://ww3.autoscout24.at/classified/284439502?asrc=st|as

http://ww3.autoscout24.at/classified/287311929?asrc=st|as

http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=6319993

http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=6152079

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, banatila said:

2db 1.4g astra  1db 1.6h astra  1db 1.4H astra  1db dízel h astra  mindegyik opel astra ....benzinesekkel jobban állok tapasztalat szerzésben,a semminél azért több.....a problémát ott látom sokszor,hogy 120 ezerrel megvesznek használt autót,amibe 300 ezerről pörgették az órát vissza és csodálkoznak,hogy minden szarja össze magát

200 ezerig egy auto még szinte új,ha megvigyázták.

Itt is tobb olyan esetrol volt szo, amikor boven 200ezer elott esett szet valami, garantaltan nem visszatekert autokban.

Es termeszetesen arrol sincs szo, hogy 300ezernel mindennek egyszerre kene elromlania, ahogy arrol sem, hogy ha megis korabban romlik el valami, akkor az csak azert lehet, mert vagy visszatekertek, vagy nem vigyaztak ra.

 

Link to comment
Megosztás:

nem tudom hány dízel lesz ami tudja majd az euro 7-et ha ezek bekeményítenek ?

rengeteg pénzt beleöltek az autó gyártók a dízel fejlesztésekbe pl az opel új 1.6 dízelje ha jól tudom olasz,német,amerikai kooperáció....pedig ez egy jónak tűnő motor,de tudja e valóban az euro 6-ot....vagy jól megy egy dízel és szennyezi a környezetet,vagy nem szennyezi de akkor csak köszönhet a régi dízeleknek ahol nem csak papíron volt a lóerő és a nyomaték,hanem valóban le is tudta adni a gép...

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2016/05/13/ismet_csalassal_vadoljak_az_opelt/

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/10/25/az_opel_tagadja_hogy_megserti_a_normakat/

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, banatila írta:

nem tudom hány dízel lesz ami tudja majd az euro 7-et ha ezek bekeményítenek ?

rengeteg pénzt beleöltek az autó gyártók a dízel fejlesztésekbe pl az opel új 1.6 dízelje ha jól tudom olasz,német,amerikai kooperáció....pedig ez egy jónak tűnő motor,de tudja e valóban az euro 6-ot....vagy jól megy egy dízel és szennyezi a környezetet,vagy nem szennyezi de akkor csak köszönhet a régi dízeleknek ahol nem csak papíron volt a lóerő és a nyomaték,hanem valóban le is tudta adni a gép...

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2016/05/13/ismet_csalassal_vadoljak_az_opelt/

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/10/25/az_opel_tagadja_hogy_megserti_a_normakat/

Elsőként talán bizonyítani kellene, ami eddig nem történt meg.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, banatila said:

Ahogy a szerzo, ugy a kereskedo is lekerdezhetne az adatokat; csak egy rendelet kerdese, hogy ez kotelezo legyen, nehany mas, a kereskedokre vonatkozo szigoritassal egyutt. De ugy tunik, eleg eros lobbik allnak ellen az ilyesmiknek...

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam először kereskedőnél és megnéztem egy 2008, 170000km-rel, dízeles Astrat (http://ww3.autoscout24.at/classified/285357887?asrc=st|as) és lenne egy-két kédrésem: 

https://drive.google.com/a/meisterlabs.com/folderview?id=0B4KkvubFvSC9Q3BRTVFNMXFCcVk&usp=sharing

1. A köszöbnél ez a rücskösrész mi pontosan? Az autókat így adják vagy csak késöbb kerül rá rohadás ellen vagy után? Esetleg a hibák takarására?

2. A kipufogó nekem nagyon rozsdásnak tűnt, bár nem tudom egy 8 éves autónál ez a normál állapota vagy ez már csereérett, furcsa hangja nem volt bár próbaúton nem voltam vele?

3. A hátsó küszöbnél találtam egy kis minimális rozsdás(zoom-t igényel), ez mennyire előjel egy ilyen korú gépnél?

4. A motornál ez a cső volt az egyetlen ami irtó rozsdás volt és nagyon kitűnt a többi közül. Ez mire szolgál és gondolom cserélni kéne?

5. A többi képen ilyen kis rozsdafoltok, megpattanások vonnak.  A kocsin eléggé elszórtan voltak főleg az ajtókon ablak magasságig. Ezeket mennyire kell komolyan venni?

6. A klímát nem nagyon akart hideget fújni egy-két perc után sem. Igaz az autóval egy métert nem mentem. Ez mennyire van így egy rendes autónál?

7. A bal hátsó ajtó nyikorgot és elég nehez nyílt a többi ajtóhoz képest. Már több helyen olvastam bal hátsó ajtós problémákról vagy azok inkább csak az elektronikára vonatkoztak?

Amúgy a kocsit nem akartam megvenni mert nem csak a km állás, de az állapota se győzött meg ezért a pénzért de kevesebbért sem, a kereskedőről nem is beszéltem

Amúgy most ültem először Astrában és nagyon szuper kényelmes, masszív, a hátul ülőknek elég hely, nagy csomagtartó és semmi nagyobb rozsda folt. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, jeki írta:

Ma voltam először kereskedőnél és megnéztem egy 2008, 170000km-rel, dízeles Astrat (http://ww3.autoscout24.at/classified/285357887?asrc=st|as) és lenne egy-két kédrésem: 

https://drive.google.com/a/meisterlabs.com/folderview?id=0B4KkvubFvSC9Q3BRTVFNMXFCcVk&usp=sharing

1. A köszöbnél ez a rücskösrész mi pontosan? Az autókat így adják vagy csak késöbb kerül rá rohadás ellen vagy után? Esetleg a hibák takarására?

2. A kipufogó nekem nagyon rozsdásnak tűnt, bár nem tudom egy 8 éves autónál ez a normál állapota vagy ez már csereérett, furcsa hangja nem volt bár próbaúton nem voltam vele?

3. A hátsó küszöbnél találtam egy kis minimális rozsdás(zoom-t igényel), ez mennyire előjel egy ilyen korú gépnél?

4. A motornál ez a cső volt az egyetlen ami irtó rozsdás volt és nagyon kitűnt a többi közül. Ez mire szolgál és gondolom cserélni kéne?

5. A többi képen ilyen kis rozsdafoltok, megpattanások vonnak.  A kocsin eléggé elszórtan voltak főleg az ajtókon ablak magasságig. Ezeket mennyire kell komolyan venni?

6. A klímát nem nagyon akart hideget fújni egy-két perc után sem. Igaz az autóval egy métert nem mentem. Ez mennyire van így egy rendes autónál?

7. A bal hátsó ajtó nyikorgot és elég nehez nyílt a többi ajtóhoz képest. Már több helyen olvastam bal hátsó ajtós problémákról vagy azok inkább csak az elektronikára vonatkoztak?

Amúgy a kocsit nem akartam megvenni mert nem csak a km állás, de az állapota se győzött meg ezért a pénzért de kevesebbért sem, a kereskedőről nem is beszéltem

Amúgy most ültem először Astrában és nagyon szuper kényelmes, masszív, a hátul ülőknek elég hely, nagy csomagtartó és semmi nagyobb rozsda folt. 

Atya világ! Ezért elkérnek ennyit?! Akkor az enyémet mennyiért hirdessem jövőre? :-)

1. Gyárilag ilyen minden H Astra.

2. Ezek felületi rozsdapöttyök. Már egy 1 éves autónál is simán lehet ilyen. Gyárilag nem rozsdamentes lemezből készül. Ott meg kap hideget-meleget. Ennek kell még vagy 10 év, hogy gondot okozzon. És az sem tragédia. A kipufogócsövek egyszerűen és gyorsan cserélhetőek a legtöbb autón. A H Astra sem kivétel. És még csak nem is kimondottan drága dolog. Ez engem biztos nem tartana vissza a vásárlástól. Használt autónál meg pláne nem. Legfeljebb egy új kocsinál nehezményezném.

3. Nem igazán látom miről van szó. Az ív szélén a lepattanásokra gondolsz? Valószínű a kerék által felvert kavicsoktól származhat.

4. Nem ismerem ezt a motort, úgyhogy passz , hogy mi lehet. Elég csúnya. De gondolom nem lehetetlen a cseréje, ha zavar. Amíg nem lukas, nem kötelező cserélni. De az is egy érdekes kérdés, hogy mitől tudott így viszonylag zárt, védett helyen megrohadni.

5. Hát ezek elég lehangolóak és csúnyák egy nem túl öreg autón. Gondolom garázst soha nem láthatott a kocsi. Kint állhatott télen-nyáron az utcán. A kavicsfelverődésekre meg nagy ívben tojt a tulaj. Bár ez sem feltétlenül tragédia, de mindenképp értékcsökkentő tényező és nem is szép látvány. A H Astrán elég lassan rágják át magukat ezek a felületi rozsdák, köszönhetően a galvanizálásnak. Az egyik céges H Astrán nálunk is van a jobb hátsó sárvédőnél egy ilyen rozsdafolt. A kocsi kint áll szintén mindig. Már régóta kíváncsian figyelem, hogy mi lesz vele, terjed-e. De nagyjából ugyan olyan mint egy éve. Szóval tényleg elég lassú a folyamat szerencsére.

6. Nem normális jelenség. Nézted, hogy a klímakompresszor elindul-e egyáltalán? Nálam járó motornál pár másodpercen belül, max 10 másodperc és érezhetően hideget fúj úgy hogy 20-21 fokra van állítva, tehát messze nem minimumra. Emiatt is vastagon alkudnék. Lehet hogy csak fel kell tölteni a rendszert. De az is lehet, hogy lyukas valahol, vagy a kompresszor tojt be, ami nem két fillér. Elég lutri így.

7. Bal hátsó ajtónál az átvezető kábel szakadása a tipikus hibajelenség. Szerintem ez más lesz. Valószínű az ajtóhatároló lehet kikopva és cserélni kell. Sokat nyitogathatták. Mondjuk ennek a cseréje nem egy nagy tétel.

 

Vannak hiányosságai az autónak. És akkor a toronycsapágyakhoz be se néztél. Ott is értek volna szerintem "meglepetések". Ezért az autóért nagyon max 1 milliót adnék. Ennél sokkal többet tuti nem ér.

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Cserenkov said:

Atya világ! Ezért elkérnek ennyit?! Akkor az enyémet mennyiért hirdessem jövőre? :-)

1. Gyárilag ilyen minden H Astra.

2. Ezek felületi rozsdapöttyök. Már egy 1 éves autónál is simán lehet ilyen. Gyárilag nem rozsdamentes lemezből készül. Ott meg kap hideget-meleget. Ennek kell még vagy 10 év, hogy gondot okozzon. És az sem tragédia. A kipufogócsövek egyszerűen és gyorsan cserélhetőek a legtöbb autón. A H Astra sem kivétel. És még csak nem is kimondottan drága dolog. Ez engem biztos nem tartana vissza a vásárlástól. Használt autónál meg pláne nem. Legfeljebb egy új kocsinál nehezményezném.

3. Nem igazán látom miről van szó. Az ív szélén a lepattanásokra gondolsz? Valószínű a kerék által felvert kavicsoktól származhat.

4. Nem ismerem ezt a motort, úgyhogy passz , hogy mi lehet. Elég csúnya. De gondolom nem lehetetlen a cseréje, ha zavar. Amíg nem lukas, nem kötelező cserélni. De az is egy érdekes kérdés, hogy mitől tudott így viszonylag zárt, védett helyen megrohadni.

5. Hát ezek elég lehangolóak és csúnyák egy nem túl öreg autón. Gondolom garázst soha nem láthatott a kocsi. Kint állhatott télen-nyáron az utcán. A kavicsfelverődésekre meg nagy ívben tojt a tulaj. Bár ez sem feltétlenül tragédia, de mindenképp értékcsökkentő tényező és nem is szép látvány. A H Astrán elég lassan rágják át magukat ezek a felületi rozsdák, köszönhetően a galvanizálásnak. Az egyik céges H Astrán nálunk is van a jobb hátsó sárvédőnél egy ilyen rozsdafolt. A kocsi kint áll szintén mindig. Már régóta kíváncsian figyelem, hogy mi lesz vele, terjed-e. De nagyjából ugyan olyan mint egy éve. Szóval tényleg elég lassú a folyamat szerencsére.

6. Nem normális jelenség. Nézted, hogy a klímakompresszor elindul-e egyáltalán? Nálam járó motornál pár másodpercen belül, max 10 másodperc és érezhetően hideget fúj úgy hogy 20-21 fokra van állítva, tehát messze nem minimumra. Emiatt is vastagon alkudnék. Lehet hogy csak fel kell tölteni a rendszert. De az is lehet, hogy lyukas valahol, vagy a kompresszor tojt be, ami nem két fillér. Elég lutri így.

7. Bal hátsó ajtónál az átvezető kábel szakadása a tipikus hibajelenség. Szerintem ez más lesz. Valószínű az ajtóhatároló lehet kikopva és cserélni kell. Sokat nyitogathatták. Mondjuk ennek a cseréje nem egy nagy tétel.

 

Vannak hiányosságai az autónak. És akkor a toronycsapágyakhoz be se néztél. Ott is értek volna szerintem "meglepetések". Ezért az autóért nagyon max 1 milliót adnék. Ennél sokkal többet tuti nem ér.

 

Huh, köszi a választ. Az ívnél ott a kis lepattanásokról van szó. Akkor ez nem az a tipikus rozsda amitől félni kell :) Ezt a klímakompresszort hallanom kéne vagy hol tudom megnézni? Amúgy a tornyoknál nem tudtam körömmel felpattintani a műanyagot és csak bicska volt nálam és mivel tudtam, hogy nem veszem meg az autót ezért nem erőltettem. Egy normál állapotú dízelnél mennyire érezhetem az autó remegését vagy ez a kettős tömegű lendkerék dolgot, hogy tudom ellenőrizni? Ez nem nagyon remegett, de a sok benzines tapasztalat után nekem ez is furcsa volt így elsőre.  

Link to comment
Megosztás:

9 órája, jeki írta:

Huh, köszi a választ. Az ívnél ott a kis lepattanásokról van szó. Akkor ez nem az a tipikus rozsda amitől félni kell :) Ezt a klímakompresszort hallanom kéne vagy hol tudom megnézni? Amúgy a tornyoknál nem tudtam körömmel felpattintani a műanyagot és csak bicska volt nálam és mivel tudtam, hogy nem veszem meg az autót ezért nem erőltettem. Egy normál állapotú dízelnél mennyire érezhetem az autó remegését vagy ez a kettős tömegű lendkerék dolgot, hogy tudom ellenőrizni? Ez nem nagyon remegett, de a sok benzines tapasztalat után nekem ez is furcsa volt így elsőre.  

Nem kell félni tőle, olyan mint egy apró kavicsfelverődés a lökhárítón, vagy a gépháztetőn. Használt autóknál az is előfordul. Ilyen korú, futású H Astráknál szinte bármelyiknél előfordulhat. Rövidebb a dobbetét, mint az ív széle. Ha a gyári alapozót nem ütötte le a kavics, akkor gyári színkódos lakkstifttel lehet javítani. Nyomtalanul nem fog eltűnni, de kevésbé lesz feltűnő. Ha a fémig le van csapva, akkor csiszolás, rozsdaátalakító alapozó + a stift. Vagy persze bízhatod profi fényezőre is. A lényeg, hogy nem tragédia ha van rajta ilyen.

A klímakompresszort vagy hallod, de legjobb ha megnézed, hogy forog-e a tengelye. Az 1.9-esnél nem tudom hol a kompresszor. Az 1.7-esnél elég jól látható helyen van, felül legelöl. Ha nem megy a kompresszor csak a szíjtárcsa szabadonfutózik a tengelyén. Ha be van kapcsolva, akkor a tengelyt is forgatja, tehát a tárcsa belseje is forog.

Érezhetően remegni nem nagyon szokott a dízel sem. Csak abból, hogy mennyire remeg a kaszni, jó esetben nem tudod eldönteni, hogy benzines, vagy dízel autóban ülsz. A lendkeréknek nálam az volt a tünete, hogy üresbe rakott váltóval, alapjáraton ha szép lassan emeltem fel a kuplungot, egy ponton ilyen daráló, rezonáló hangot adott. Feljebb engedve, vagy jobban benyomva elhallgatott. És ezt is csak bemelegedett motornál csinálta. Szokták azt is írni, hogy leállításkor, koppan, kattan. De nekem ilyet egyáltalán nem csinált.

Meg kell nézni azt a feketét is, mennyire van leharcolt állapotban! A kép sokszor elég csalóka tud lenni. Minél többet meg kell nézni, már csak azért is, hogy legyen összehasonlítási alapod. Annak idején én is vagy 30-at megnéztem. Volt olyan, amit a szövegben agyondicsértek, hogy milyen újszerű, gyönyörű állapotban van. A képeken sem látszott semmi. Aztán élőben meg teljesen ütött-kopott autó volt. A jobb első ajtón keresztben pl fémig lehorzsolt hosszú karcolással. Csak azt "elfelejtették" lefotózni és említést tenni róla. :)

Link to comment
Megosztás:

Ismerős :) Amit tegnap megnéztem, annak a belseje olyan volt, mintha kutya lakott volna benne, pedig csak gyerek ülhetet hátul. Mindenol kopás, karc, lehorzsolások a belsőtérben, hatalmas filc volt a tetőkárpiton, két kavicsfelverődés az első szélvédőn és egy fix első féktárcsa csere. Írtam egy két oldalas listát, hogy ne minden autóval egy átvizsgáláson kössek ki. Egy dolog hiányzik talán róla, hogy a részecskeszűrőt és a kipufogó állapotát, hogy tudom ellenőrizni. Valami tipp esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel megnéztem egy másik Astrát ami nagyon jó állapotban árban és km állásban volt. Egyetlen dolog nem tetszett, az pedig a lakkozasban lévő kis foltok. Semmilyen horpadás, rohadás vagy bármi nem volt körülöttük csak egy ilyen volt, ami sztem polizorva volt.

https://drive.google.com/file/d/0B4KkvubFvSC9X25CQ05GdjdqRmM/view?usp=sharing

Holnap viszem a kocsit próbaútra. Miket kell mindenképp kirpóbálnom megnéznem?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Családon belül eladósorba került egy Opel Astra H 1.6 benzin, Enjoy+, 116 LE, 2007. augusztusi. az üzembehelyezés, első tulajdonos. Évente volt szakszervizben, 141e km van benne (tényleg ennyi van benne). Egy nagyobb hibája volt, az egyik változó szelep eltömődött 4 éve, azt kicserélték. Ára kereken 1,5M.

Hasznaltauto.hu-t böngésztem, jó árnak tűnik Eddig skodás voltam, egyáltalán nem ismerem a típust/márkát, csak sajnos a saját autónkat kinőttük. Mire számítsak, mire figyeljek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Marton76 írta:

Sziasztok!

Családon belül eladósorba került egy Opel Astra H 1.6 benzin, Enjoy+, 116 LE, 2007. augusztusi. az üzembehelyezés, első tulajdonos. Évente volt szakszervizben, 141e km van benne (tényleg ennyi van benne). Egy nagyobb hibája volt, az egyik változó szelep eltömődött 4 éve, azt kicserélték. Ára kereken 1,5M.

Hasznaltauto.hu-t böngésztem, jó árnak tűnik Eddig skodás voltam, egyáltalán nem ismerem a típust/márkát, csak sajnos a saját autónkat kinőttük. Mire számítsak, mire figyeljek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia.

A motort nem ismerem azt majd mondják a többiek. Érdemes megnézni a toronyszilenteket (felpattintod a kupakot és látod az eredményt), ennyi idősen nagy valószínűséggel cserések lesznek. Ha nagyon berohadt a teleszkópokon az anya, a szerelő meg nem flexbajnok, akkor azok is cserések lesznek, így kb. 60-70 plusz a munkadíj. Nézd meg, hogy a kormánykapcsolók, kürt, működnek-e, ha fel- vagy lekapcsolod a világítást. Ha van valami bibi, akkor ott CIM probléma is lesz, az újan kb. 70 ezer, használtan 25.

Hibakódokat meg tudod nézni, ha gyújtás ráadása után egyszerre nyomod le a gáz- és a fékpedált. A km számláló helyén írja ki az ecn felirat alatt. Ezek persze általában tárolt hibakódok, de jó tudni róluk, bár van amelyik csak egy pillanatnyi rendszerzavar eredménye. Ha tudnátok törölni, akkor egy próbaút után ismét meg kellene nézni.

Nagyjából ennyi jutott eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.