Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

A küszöbbe, tehát a belsejébe nem kerül víz. Csak a tetejére, kb az első 10 centin az első ajtó vonaláig. A víz a sárvédő karosszériaelem alatt folyik le és a sárvédő és a küszöb közötti hézagon folyik ki. Most hétvégén szedtem szét, mert volt némi felületi korrózióm, amit lekezeltem, hogy ne rohadjon szét a küszöböm. A karosszéria és a dobbetét között megrekedő sáros trutyit nagyon ajánlott legalább évente kipucolni, különben rohadás lesz belőle, még ha nem kívülről nem is látszik semmi. Az enyémben 10 évig állt a sáros sós trutyi, aminek sajnos meg is lett az eredménye.

A leeresztős dugó így néz ki, a cikkszáma 24410001 / 5178201 , ilyennek kellene lennie az első és a hátsó 2-2 lyukban.

IMG_20151028_122321.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Hidegben ki hogy indul el a dízellel? Alapjáraton pár percig járatni vagy menni vele egyből? Ki hogy szokta mik a tapasztalatok?

Fogalmam sincs, jól csinálom-e, de beindítás után 10 mp-et várok, akkor talán felépül az oljnyomás, kitolatok a kapun, bezárom azt, ez kb mind alapjárat. Tehát olyan 30 mp múlva indulok el indítás után, addig alapjárat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hagyom kb 1-2 percig ketyegni indulás előtt. Addig pakolászok, kiállok, bekötöm magam, keresek valami jót a rádión, stb..

Én is egy pár percet mindenképp járatom alapjáraton és aztán indulok el. Lehet nem egésséges így járatni, de akárki akármit mond az sem egésséges hogy minusz fokokba valaki beindít egy dízelt-t, (a mászerfalon is látszik a fordulatnál hogy megemelkedik plusz a motor hangja is rendesen felerősödik) és akkor egyböl menni vele. Akárhogy mondják hogy nem kell pörgetni meg stb, de akkor is sztem sokkal rosszabb ugy használni. Ha valakit hajnal kiugrasztanak az ágyból és a vállára dobnak egy zsák tengerit és akkor indulj meg. Hátt szerintem egyértelmű a válasz. Ez az én egyéni vélemény. Persze mindenki ugyis a saját illetve az autója "bőrén" tapasztalja a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy újabb gond észrevétel. Dízelről van szó. Régebben egy párszor már tapasztaltam olyat, hogy 1-esbe való elindulásnál a kuplung engedésekor beremeg, berángat nem is tudom mi lenne rá a helyes szó. Olyan darabosan, szaggatva indul meg. De vagy 2-3 alkalommal volt ilyen és az is csak egyszer. A következő kereszteződésben mikor indultam akkor már semmi ilyen gond nem volt. Ma délután viszont kiálltam a kocsival és indultam el akkor elég rendesen produkálta induláskor ezt a "rángatva" indulást ahogy engedem a kuplungot. Vagy 5-6 elinduláskor még ezt eljátszotta utánna de már fokozatosan csökkent ez a rángatás, már simábban ment. Aztán meg ahogy melegedett az autó meg mentem vele egy kicsit utánna elmult és minden okkés. A hideg párás idő okozta ezt, mint pl a féktárcsákon is a pára, vagy pedig kuplung probléma lehet. Idegesít mert tavaly márciusban lett lendkerék, szerkezet, tárcsa és nyomcsapágy cserélve. Azóta kb. 15-17 ezer kilómétert mentem vele. Nem akarom elhinni hogy ennyi idő alatt valamelyik tönkre ment volna. Ráadásul ugy hogy vigyázok a kuplungra, óvom használat közben. Ha valaki találkozott már ilyen hibával vagy tudja hogy mi okozza ezt az légyszi segítsen. Eléggé aggaszt a dolog. Közel 300 ezret adtam a kuplungért.

Link to comment
Megosztás:

A turbón veszem észre leginkább ha hideg a motor. Az első 3-4km-en gázadáskor úgy süvít, fütyül a turbó. Bemelegedve meg nem hallok ebből semmit.

Ezt én is észrevettem, nálam is nyávog a turbó hidegen, melegen meg nem. Most lettem rá figyelmes, nyilván a hidegek miatt, eddig - tavaly sem - tűnt fel. Ha ez normális, akkor megnyugodtam, azt hittem, készülhetek a turbócserére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Hidegben ki hogy indul el a dízellel? Alapjáraton pár percig járatni vagy menni vele egyből? Ki hogy szokta mik a tapasztalatok?

Nekem benzines van, de 30mp -1percen keresztül én is melegítem, ha hideg van, ha meleg. Valaki itt, vagy máshol olvastam, hogy kell egy kis idő, hogy mindenhová eljusson az olaj, és ez kb. 20-30mp. Ezért én mindig várok elindulás előtt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Cimbi vett egy 1.7-es 100 Le Astrát. Másnap égve maradt a csavarkulcsos kisauto. Pedáltesztel megnéztem és a következő hibakódok vannak. Nem biztos hogy mind aktív, lehet már valamelyik hiba meg lett szüntetve csak nem törölték a hibakódot. A következő kódokat írja. 

P0380 - izzítógyertya, ez tiszta sor

P1125 - Töltőnyomás probléma

P0500 (56,74)  - Járműsebesség érzékelő hiba, erre két hibakódot is ír a zárójelbe lévők a két hibakód vége, a P0500 az ugyanaz mind a kettőnél

P0560 - Rendszer feszültség

Az izzítógyertyán kívül a többiröl nem sok mindent tudok hogy mit takar illetve mi lehet a probléma. Ha valaki részletesebben le tudná írni hogy melyik hibakód mit is jelent pontosan azt nagyon megköszönném.

Plusz van egy olyan hiba is amit egyböl tapasztalt ahogy elindult a kereskedésből hogy 2-ból 3.-ba elég nehezen lehet sebességbe tenni. Ez váltó, vagy kuplung hibára utalhat?

Még egy dolog, a hátsó csomagtartónál megmozgatva a kocsit szinte fél kézzel kevés erővel nagyon könnyen le lehet nyomni és elég rendesen hintázik a segge. Sedánrol van szó. Ugyan ez a típus sedánba csak egy másik autó, azt viszont alig birod megmozgatni, sokkal erősebb keményebb. Lengéscsillapító szar lehet vagy futómű hiba?

 

 

Link to comment
Megosztás:

 

On 2015. november 4., dsteel írta:

Ezt én is észrevettem, nálam is nyávog a turbó hidegen, melegen meg nem. Most lettem rá figyelmes, nyilván a hidegek miatt, eddig - tavaly sem - tűnt fel. Ha ez normális, akkor megnyugodtam, azt hittem, készülhetek a turbócserére.

Nekem is csak ilyenkor a hidegebb időben csinálja pár km-ig.. Tavaly is megvolt ez a hang egészen biztosan. Rosszabb nem lett, egyelőre turbógondom se volt még.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, janyka19 írta:

P1125 - Töltőnyomás probléma

P0500 (56,74)  - Járműsebesség érzékelő hiba, erre két hibakódot is ír a zárójelbe lévők a két hibakód vége, a P0500 az ugyanaz mind a kettőnél

 

 

A 0500-as hiba nagyon sok H Astrában benne van. Nálam úgy vettem észre, hogy akkor jelenik meg ha le volt véve az akkusaru. Utána kitörlöm és a következő akkusaru levételig nem jön vissza.

 

A 1125-ös is ismerős. szerintem már volt azom is. De már nem nagyon emlékszem rá. Talán akkor volt, mikor a turbó és az intercooler közötti műanyag cső eldurrant. De okozhatja persze más egyéb is.

Link to comment
Megosztás:

Értelek. Nekem pl. még nem volt ilyen gondom. De olvastam hogy ez olyan hiba amivel nem kell foglalkozni. Ha mégis akkor azt majd ugyis tapasztalja a cimbi. A 1125-re én is ilyesmire gondolok hogy valami vákumcső vagy amit te mondassz cső elrepedt vagy sérült lehet. A rendszer feszültségre közbe rájöttem hogy az Generátor hibára utal. Kevés a bejövő feszültség az autónak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon történt egy jelenség, miszerint kivillant a check engine lámpám a H Astra-ban (Z16XEP, 2006). Jelenség, hogy az autó erejét vesztette.

Elvittem egy "szakihoz" kiolvasta géppel a hibát, de nem talált semmi, kicserélte a gyertyákat, de semmi változás.

Tud valaki segíteni? Volt hasonló tapasztalat? Egyszer volt egy Asconám, annak volt ilyen baja (talán ott nem világított a lémpa) csak nem ment az autó. Levettem a kipuffogót, megoldódott. Itt is lehet segítene?

Előre is köszönöm a gyors választ. G.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, huggybear írta:

Sziasztok!

A mai napon történt egy jelenség, miszerint kivillant a check engine lámpám a H Astra-ban (Z16XEP, 2006). Jelenség, hogy az autó erejét vesztette.

Elvittem egy "szakihoz" kiolvasta géppel a hibát, de nem talált semmi, kicserélte a gyertyákat, de semmi változás.

Tud valaki segíteni? Volt hasonló tapasztalat? Egyszer volt egy Asconám, annak volt ilyen baja (talán ott nem világított a lémpa) csak nem ment az autó. Levettem a kipuffogót, megoldódott. Itt is lehet segítene?

Előre is köszönöm a gyors választ. G.

Mi volt a hibakod?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Cserenkov írta:

Mi az a fagydugó?

És merre lehet 1.7dth motornál?

Szia!

A motor blokkon és a hengerfejen lévő kerek kis ablakokban lévő peremezett lemez. Ha esetleg megfagyna a víz a motorban erre tud tágulni a jég, nem repeszti meg egyből a blokkot, vagy a hengerfejet. A motoron kb 40 mm-s kerek ablakok, a hengerfejen 12-15 mm-k. Mind a két alkatrészen több is van. 

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Manapság szinte csak folyadékhűtésű motorok dolgoznak az autókban, a hűtőfolyadék pedig víz alapú. Ebből következik, hogy fagyásnál tágul, ami nem tesz jót a motornak. Persze épp azért kell fagyálló hűtőfolyadékot használni, hogy ne legyen ebből gond, de attól még előfordulhatnak balesetek, mikor mégis megfagy a motor az előre nem várt hideg, az elhasznált, koszos hűtőfolyadék fagyáspontjának emelkedése vagy a gondatlanságból vízzel feltöltött hűtőrendszer esetén. Mivel a hűtőfolyadék fagyáskor tágul, feszítőerőt fejt ki mindenre. Feszíti a víztér falait a hengerblokkban és a hengerfejben egyaránt. Ez az erő kárt tud tenni a motor alkatrészeiben, repedéseket idézhet elő vagy vetemedést, torzulást okozhat. Ennek elkerülésére a motorblokk oldalán vannak fagydugók. Ezeknek enyhén kúpos a fészkük, a dugó ebbe szorul bele. Üzem közben a túlnyomás nem bírja kilökni, de a fagyáskor megnövekedő nyomás már kitolja a fagydugót, így a lyukon át terjeszkedhet a jég. A blokk oldalán megtalálod a , kb 200 ft.os nagyságú fagydugókat.search?q=fagydugó+szerepe&client=tablet

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.