Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Na ez az én problémám:

A gyári üvegszálas antennánál, ha megfogom a tetejét, szó szerint romlik a vétel, ha az alját, akkor picit javul. A botantennánál (ami egyébként egy konyhai rádió letört darabja, amit 40 cm-re húztam ki) teljesen mindegy hol fogom meg, nem zavarja a vételt. Nem lesz jobb, vagy rosszabb. Kipróbáltam egy másik antennával is. (Sajnos nem menetes, törött is. Alább a képen látható a keresztmetszete) Kb ugyan úgy 28 cm-es, mint a gyári, de sima, egyszerű. (valószínűleg réz a közepe). Azzal is javult a vétel, de anná azt tapasztaltam, ha a tövét fogom meg, romlik, de ha a tetejét, javul a vétel. A videó alatt a Wien1 Kahlenbergi Hitradio ÖE3 (osztrák 3-mas közszolgálati csatorna) szól, innen egészen pontosan 157 km légvonalban. Gerincadó és 100 kW az adóteljesítmény, horizontális polarizációval.

 

 

20160126_162541.thumb.jpg.54a80a81212da7

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 21. at 9:39, mihalyvig írta:

üdv srácok

bocsi ha rossz a téma de hifi :D

segítség kellene a gyári hangszórók cseréjéhez, ezeket néztem ki helyette, remélem jók (olcsón kell valami)

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=30968

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=34&termek=21204

hozzá keret (is kell ugy tudom)

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=1134&termek=31998

azt viszont csak elsőhöz találtam

 

És amire szükségem lenne, egy üzletre  ahol beszerelik, vagy egy segítőkész kolegára aki szintén meg csinálná helyettem mert nem értek hozzá, természetesen fizetős munka lenne, ha meg tudunk egyezni :D

köszönöm szépen előre is

Szia! A hátsót hagyd a fenébe, előre vegyél egy ilyen szettet a kettő árából:

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=1848

A beszerelés nem egy nagy dolog, bár néhány órát igénybe vehet. Ha közel vagy Tatabányához, esetleg segíthetek...

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni egy Pio MVH180 UB fejegység felprogramozásában?

Sajna nem találok sehol hozzá ungarise júzer manuált.

Esetleg akinek ilyen van és tud segíteni.....

 

Előre is köszi!

 

Szia! Mit értesz "felprogramozás" alatt?

Link to comment
Megosztás:

45 perce, vaszabi79 írta:

Gyakorlatilag a beállítást értem az alatt.

Azt valahogy be lehet állítani, hogy ne frekvecia kiosztás szerint legyenek sorban az adók hanem ahogy én szeretném? Pl. 1 adó Class FM 2 Batók stb.

 

 

Általában úgy lehet beállítani, hogy megkeresed az adót aztán hosszan nyomod pl. az 1-es gombot, így az 1-esre fogja menteni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Ha minden igaz ma kapom kézhez a jvx kd-x220-as fejegységem. Jelenleg a gyári car 400-as van bent. A kérdésem az lenne hogy a jvc-hez kapott ISO kábel elég a bekötéshez vagy szükség lesz típusspecifikus csatlakozóra esetleg?

Szerk.: Hamarabb kérdeztem mint kerestem. :) Azt írtátok pár oldallal feljebb hogy nem kell más kábel, csak a piros és narancs szálat kell megcserélni ha elfelejtené a beállításokat.

Ha be lesz szerelve majd referálok. Még olyan kérdésem lenne hogy cserélte már meg valaki a gyári rekeszt a középkonzolban a fejegységgel? Fej alul, rekesz felül. Ha igen akkor a rekesz kiszerelése mennyire macerás? Csak ki kell pattintani a helyéről?

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, trassher írta:

Sziasztok!

Ha minden igaz ma kapom kézhez a jvx kd-x220-as fejegységem. Jelenleg a gyári car 400-as van bent. A kérdésem az lenne hogy a jvc-hez kapott ISO kábel elég a bekötéshez vagy szükség lesz típusspecifikus csatlakozóra esetleg?

Szerk.: Hamarabb kérdeztem mint kerestem. :) Azt írtátok pár oldallal feljebb hogy nem kell más kábel, csak a piros és narancs szálat kell megcserélni ha elfelejtené a beállításokat.

Ha be lesz szerelve majd referálok. Még olyan kérdésem lenne hogy cserélte már meg valaki a gyári rekeszt a középkonzolban a fejegységgel? Fej alul, rekesz felül. Ha igen akkor a rekesz kiszerelése mennyire macerás? Csak ki kell pattintani a helyéről?

Simán meg lehet cserélni. Bár a gyári rádió kicsit hosszú, és nem fér be teljesen, de az utólagos el szokott férni simán.

A rekeszt is könnyű kiszedni. 4 fül fogja. 2 felül, 2 alul. Lapos csavarhúzóval kibillented egy kicsit az egyik felső fület és ki fog ugrani a helyéről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Stofl írta:

Simán meg lehet cserélni. Bár a gyári rádió kicsit hosszú, és nem fér be teljesen, de az utólagos el szokott férni simán.

A rekeszt is könnyű kiszedni. 4 fül fogja. 2 felül, 2 alul. Lapos csavarhúzóval kibillented egy kicsit az egyik felső fület és ki fog ugrani a helyéről.

Köszi a választ! :) Utólagos sony fejegységet láttam már hogy a rekesz helyére rakták be. A leírásod alapján nem lesz gond a rekesz kiszerelésével. Majd ha itt a fejegység akkor nekiesek, remélem befér majd. Rendeltem még hozzá egy pici kingston pendrive-ot is hogy ne lógjon ki nagyon a fejegység síkjából.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, trassher írta:

Köszi a választ! :) Utólagos sony fejegységet láttam már hogy a rekesz helyére rakták be. A leírásod alapján nem lesz gond a rekesz kiszerelésével. Majd ha itt a fejegység akkor nekiesek, remélem befér majd. Rendeltem még hozzá egy pici kingston pendrive-ot is hogy ne lógjon ki nagyon a fejegység síkjából.

Befog férni szerintem, nem lesz gond. Figyelj rá, hogy a kábeleket szépen vezesd el mögötte. Kicsit irányítsd felfelé. Ne a rádió háta nyomjon helyet magának!

Antenna átalakító kellhet! De sokszor adnak az új rádió dobozában.

Nekem is egy darabig meg volt cserélve a kettő....

Link to comment
Megosztás:

1 óra, trassher írta:

Sziasztok!

Ha minden igaz ma kapom kézhez a jvx kd-x220-as fejegységem. Jelenleg a gyári car 400-as van bent. A kérdésem az lenne hogy a jvc-hez kapott ISO kábel elég a bekötéshez vagy szükség lesz típusspecifikus csatlakozóra esetleg?

Szerk.: Hamarabb kérdeztem mint kerestem. :) Azt írtátok pár oldallal feljebb hogy nem kell más kábel, csak a piros és narancs szálat kell megcserélni ha elfelejtené a beállításokat.

Ha be lesz szerelve majd referálok. Még olyan kérdésem lenne hogy cserélte már meg valaki a gyári rekeszt a középkonzolban a fejegységgel? Fej alul, rekesz felül. Ha igen akkor a rekesz kiszerelése mennyire macerás? Csak ki kell pattintani a helyéről?

Szerintem Piros és Citromsárga!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most be is került a fejegység. A gyári car-400-nál valóban fényévekkel szebben szól. Nem tudom hogy a hangszórók gyáriak e de olyan mélyet tud az első ajtókban hogy rezeg még az isten f@sza is. Valóban át kellett kötni a sárga és piros vezetékeket, így már megtartja a beállításokat. Sajnos alulra nem tudtam berakni az antenna kábele miatt. Annyira merev hogy féltem eltörik ha lehúzom az alsó részhez. Mindenképpen jó vétel volt, pláne 15.990 forintért.

52937_wp_20160312_14_40_28_pro.jpg

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

3 órája, trassher írta:

Most be is került a fejegység. A gyári car-400-nál valóban fényévekkel szebben szól. Nem tudom hogy a hangszórók gyáriak e de olyan mélyet tud az első ajtókban hogy rezeg még az isten f@sza is. Valóban át kellett kötni a sárga és piros vezetékeket, így már megtartja a beállításokat. Sajnos alulra nem tudtam berakni az antenna kábele miatt. Annyira merev hogy féltem eltörik ha lehúzom az alsó részhez. Mindenképpen jó vétel volt, pláne 15.990 forintért.

 

Használd egészséggel!
Nekem is hasonló van a x320bt de imádom, nagyon jó lett vele a hangzás és a kihangosítója is nagyon jól működik. Én is le akarom tenni, meglátjuk sikerül e :D

Módosítva : PorcioNorbi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, PorcioNorbi írta:

Használd egészséggel!
Nekem is hasonló van a x320bt de imádom, nagyon jó lett vele a hangzás és a kihangosítója is nagyon jól működik. Én is le akarom tenni, meglátjuk sikerül e :D

Köszi! :) Biztos le lehet tenni de tényleg nem akartam nyomorgatni az antenna kábelét, így is örültem hogy sikerült összejátszani. A gyári rádión szemből nézve jobb oldalon van a csatlakozó és a jó pár év alatt "odaszokott" a kábel.

Link to comment
Megosztás:

Lassan nekem is ideje cserélnem. :( Döglődik a Pieneer DEH-6700MP. Ma 2X áll be egy FM csatornára.... a gombsor nem működött, csak a hangerő tárcsa. Valami a memóriájával van.Az eltárolt csatornák is elmásznak. Az AF alapján elállítódik. Van, hogy 1-6-ig ugyan az a csatorna áll be. De ha csak nyomkodom rajta a számokat, akkor is van hogy beprogramozza az adott csatornát, váltás helyett.

 

Őt néztem ki helyette: (Sony MEX-N6001BD )

http://www.sony.hu/electronics/autos-vevok-lejatszok/mex-n6001bd

Csak hát az ára.....de mindenképpen DAB+-ost akarok és BT kihangosítósat.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

2 órája, DarthVödör írta:

Koszi! Ebbol is csak az derul ki,hogy videken minimum 3-4-5 ev mire lesz ertelme. DVB-T-re is vartunk 5 evet a pesti sugarzas utan. Ott legalabb volt kotelezo lekapcsolasi datum. En beernem az FM-el isha nem csokkenne evrol evre a teljesitmeny. Digitalis tunerral mar semmit nem lehet nalunk fogni A szobaban. A regi tekerosok meg mukodnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Két hete vagyok boldog tulajdonosa egy G Astra Caravan OPC-nek, és ennek a Hi-Fi-jét szeretném minimálisan " fejleszteni ". Az autóba annó összeikszelgettek majd minden gyári extrát, így Siemens NCDR1100-as fejegység van benne, rádásul a színes, nagykijelzös, navis verzió, kesztyütartóban CD váltóval.

Amennyire tudom ( lehet rosszul ), ha kivenném az NCDR-t, akkor a BC bizonyos funkciói is vele halnának, illetve alapevetöen tetszik a gyári térbe passzoló cucc, nagy igényeim alapvetöen sincsenek, USB,MP3 lejátszást szeretnék belevarázsolni, így maradnék a gyári rádiónál. Google barátommal karöltve már sok német fórumot átböngésztem, több helyen a CD-tár vezetékét megcsapolva alkottak valami megoldást, azonban mivel elektronikai ismereteim sekélyek, így csak úgy önfeledten nem csípdesném el a vezetékeket, valami úgyis lesz alapon. A gyári rádiókhoz passzintható utólagos MP3 rendszerek ( Pl. Yatour ) ehhez elvileg nem csatlakoztathatók, legalábbis a kompatibilis rendszerek között nem említik.

Kérdésem lenne, hogy:

1. Helyesek-e az ismereteim a téren, hogy az NCDR vezérli a BC-t, így ha kiveszem, akkor a BC sem fog funkcionálni tökéletesen?

2. Van-e valamelyiketeknek hasonló téren tapasztalata, hogy miként lehet ezt megoldani?

 

Választotok elöre is köszönöm, és elnézést a nem tökéletes helyesírásért, sajnos a német billentyüzet átka, hogy nem ismeri az összes ékezetes magyar betüt. :)

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Szada írta:

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Két hete vagyok boldog tulajdonosa egy G Astra Caravan OPC-nek, és ennek a Hi-Fi-jét szeretném minimálisan " fejleszteni ". Az autóba annó összeikszelgettek majd minden gyári extrát, így Siemens NCDR1100-as fejegység van benne, rádásul a színes, nagykijelzös, navis verzió, kesztyütartóban CD váltóval.

Amennyire tudom ( lehet rosszul ), ha kivenném az NCDR-t, akkor a BC bizonyos funkciói is vele halnának, illetve alapevetöen tetszik a gyári térbe passzoló cucc, nagy igényeim alapvetöen sincsenek, USB,MP3 lejátszást szeretnék belevarázsolni, így maradnék a gyári rádiónál. Google barátommal karöltve már sok német fórumot átböngésztem, több helyen a CD-tár vezetékét megcsapolva alkottak valami megoldást, azonban mivel elektronikai ismereteim sekélyek, így csak úgy önfeledten nem csípdesném el a vezetékeket, valami úgyis lesz alapon. A gyári rádiókhoz passzintható utólagos MP3 rendszerek ( Pl. Yatour ) ehhez elvileg nem csatlakoztathatók, legalábbis a kompatibilis rendszerek között nem említik.

Kérdésem lenne, hogy:

1. Helyesek-e az ismereteim a téren, hogy az NCDR vezérli a BC-t, így ha kiveszem, akkor a BC sem fog funkcionálni tökéletesen?

2. Van-e valamelyiketeknek hasonló téren tapasztalata, hogy miként lehet ezt megoldani?

 

Választotok elöre is köszönöm, és elnézést a nem tökéletes helyesírásért, sajnos a német billentyüzet átka, hogy nem ismeri az összes ékezetes magyar betüt. :)

Képeket rakhatnál föl, elvégre nem egy hétköznapi autó! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.