Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezek-e!

Hangszórókat akarok venni a kocsiba, de nem tudom a méreteket, és az egyik ismerősöm még valami olyasmiről is beszélt, hogy kell majd nekem valami távtartó gyűrű!

Le tudna nekem írni valaki, hogy pontosan hány centis hangszórók férnek bele, az ajtókárpitot gondolom nem nagy dolog leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezek-e!

Hangszórókat akarok venni a kocsiba, de nem tudom a méreteket, és az egyik ismerősöm még valami olyasmiről is beszélt, hogy kell majd nekem valami távtartó gyűrű!

Le tudna nekem írni valaki, hogy pontosan hány centis hangszórók férnek bele, az ajtókárpitot gondolom nem nagy dolog leszedni.

elől 165mm

hátul 130mm

igen ,kell hozzá beépítő keret

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ, beépítőkeretet adnak a hangszóróhoz? Esetleg külön vennem kell hozzá, vagy most is van benne?

(gőzöm sincs mire kell és hogyan néz ki az a beépítőkeret :icon1: )

Szia!

nem minden hangszóróhoz adnak keretet. Pl én néztem macAudio hangszórókat előre ahhoz sem volt pedig 30 eFt volt a szett.

Amúgy ilyen a keret, s azért kell hogy a hangszóró mágnese ne érjen bele az ablaküvegbe ha leengeded. Gyári hangszóróknál úgy tudom nincs keret.

http://autohifibolt.unas.hu/spd/autohifibolt365594/Opel_Astra_FG_Omega_B_Vectra_B_Hangszoro_beepito_a

http://autohifibolt.unas.hu/spd/autohifibolt486606/Opel_Astra_G_Omega_B_Vectra_B_Hangszoro_beepito_ad

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőhöz:

1. Nokia telfonkihangosítót építek be, ami tudja a rádió némítás funkciót. Egy VDO CDR500-al kellene házasítom.

A kérdésem az lenne, a kihangosító (Nokia CK-7W) mute vezetékét csak simán kössem be a CDR500 mute sarujára, vagy relézni kell??? A leírás szerint a CK-7W hívás esetén a mute vezetéket GND-re (testre) kapcsolja.

Csak nem szertném ezzel kinyírni a rádiót, inkább kérdezek előtte.

2. Tudja-e valaki a többi kivezetés mire való?

cdr500_pin.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőhöz:

1. Nokia telfonkihangosítót építek be, ami tudja a rádió némítás funkciót. Egy VDO CDR500-al kellene házasítom.

A kérdésem az lenne, a kihangosító (Nokia CK-7W) mute vezetékét csak simán kössem be a CDR500 mute sarujára, vagy relézni kell??? A leírás szerint a CK-7W hívás esetén a mute vezetéket GND-re (testre) kapcsolja.

Csak nem szertném ezzel kinyírni a rádiót, inkább kérdezek előtte.

2. Tudja-e valaki a többi kivezetés mire való?

Szia!

Relézni biztosan nem kell, az csak egy jelvezeték. Hogy testre működik-e a némítás nem tudom, de feltételezem igen. Előtte próbáld ki, hogy testre rakod a bemenetet, bajt nem csinálsz vele.

A többi kivezetés jobbról balra, alulról felfelé:

test, háttérvilágítás, gyújtásáram, távirányítás

direktáram, antenna táp, tel.némítás, sebességjel

a középső csatlakozó a hangszórók vezetékei, a felsőt fejből nem tudom pontosan, abban vannak a kijelző vezetékei, és ha minden igaz egy vonalbemenet a telefonnak azokon a rádiókon amik ezt támogatják.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Relézni biztosan nem kell, az csak egy jelvezeték. Hogy testre működik-e a némítás nem tudom, de feltételezem igen. Előtte próbáld ki, hogy testre rakod a bemenetet, bajt nem csinálsz vele.

A többi kivezetés jobbról balra, alulról felfelé:

test, háttérvilágítás, gyújtásáram, távirányítás

direktáram, antenna táp, tel.némítás, sebességjel

a középső csatlakozó a hangszórók vezetékei, a felsőt fejből nem tudom pontosan, abban vannak a kijelző vezetékei, és ha minden igaz egy vonalbemenet a telefonnak azokon a rádiókon amik ezt támogatják.

Köszönöm szépen a segítséget, így már neki merek ugrani.

Közben kaptam egy linket. A VDO CDR500-as okosításáról szól.

Kis forrasztással párszáz forintból tudni fogja az MP3 lejátszót fogadni és a telefonkihangosítót is.

Itt a link és rajz, hátha szüksége lesz még rá valakinek:

http://forum.opel-club.ru/lofiversion/index.php/t45457.html

cdr500.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap óta nem lehet bekapcsolni a rádiómat /sc804/. Ha van védve biztosítékkal, hányas számú az? Bár idáig, amikor bekapcsoltam, egy hallható, relé szerű hangot adott. Másnak is így működik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap óta nem lehet bekapcsolni a rádiómat /sc804/. Ha van védve biztosítékkal, hányas számú az? Bár idáig, amikor bekapcsoltam, egy hallható, relé szerű hangot adott. Másnak is így működik?

Nálam a 21-es számú 5 Amperes biztin van a rádió a biztosítéktáblán.

De az Philips SC804 rádió hátlapján is van egy 10 Amperes biztosíték, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,ma vettem észre mikor le vettema bal ajtóról a hangszóró rácsot hogy ki van szakadva a még gyári hangszoróm.A kérdésem hogy tudja valaki ezek milyen hány w -osak hogy kb olyat vásároljak bele...Hátúlra is szeretnék akkor venni ha jól tudom 13cm-es kell oda,előre 16cm-es-Mélységét nem tudom.

Hátulra kinéztem ezt :http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/13cm_es_kenwood_2db_hangszoro_1697029040.html persze ha beleférne....előre még nem találtam.

Jah még egy kérdés hol kell megnéznem meddig van elvíve a h.sz.kábel,b oszlop oké,de a kárpit alatt kell megnéznem vagy a műanyag küszöbtakaró részt le kell vennem?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,ma vettem észre mikor le vettema bal ajtóról a hangszóró rácsot hogy ki van szakadva a még gyári hangszoróm.A kérdésem hogy tudja valaki ezek milyen hány w -osak hogy kb olyat vásároljak bele...Hátúlra is szeretnék akkor venni ha jól tudom 13cm-es kell oda,előre 16cm-es-Mélységét nem tudom.

Hátulra kinéztem ezt :http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/13cm_es_kenwood_2db_hangszoro_1697029040.html persze ha beleférne....előre még nem találtam.

Jah még egy kérdés hol kell megnéznem meddig van elvíve a h.sz.kábel,b oszlop oké,de a kárpit alatt kell megnéznem vagy a műanyag küszöbtakaró részt le kell vennem?

Köszönöm a segítséget!

Az első hangszórók 16,5 cm átmérőjűek, a mélysége kb. 5-7 cm, beépítéséhez kiemelőkeret szükséges.

A hátsó hangszórókra figyelj, mert nem kerek lyuk van az ajtóban kialakítva, hanem inkább félkör alakú, javasolt a gyári.

Az ajtókárpitot kell levenned, a vezeték a B oszlopból, a hátsó ajtóba menő csatlakozóig van behúzva, magában a hátsó ajtóban lévő csatlakozóból már nincs tovább húzva.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a 21-es számú 5 Amperes biztin van a rádió a biztosítéktáblán.

De az Philips SC804 rádió hátlapján is van egy 10 Amperes biztosíték, ha jól emlékszem.

Köszi! Majd ránézek. Remélem a rádiót nem kell kivenni, mert visszatolni macerás, olyan mintha a vezetéktől nem férne vissza, vagy akadna valamilyen vezetékben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nem tudjátok véletlenül hogy a Sony CDX-GT20 típusú autórádió vezérelhető e kormányról? Kerestem neten bekötési rajzokat illetve leírást, de a hangszóró ill. tápellátáson kívül nem sok mindent találtam. Akinek van infója ne tartsa magában. :icon1:

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nem tudjátok véletlenül hogy a Sony CDX-GT20 típusú autórádió vezérelhető e kormányról? Kerestem neten bekötési rajzokat illetve leírást, de a hangszóró ill. tápellátáson kívül nem sok mindent találtam. Akinek van infója ne tartsa magában. :icon1:

Előre is köszi.

Szerintem nem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nem tudjátok véletlenül hogy a Sony CDX-GT20 típusú autórádió vezérelhető e kormányról? Kerestem neten bekötési rajzokat illetve leírást, de a hangszóró ill. tápellátáson kívül nem sok mindent találtam. Akinek van infója ne tartsa magában. :icon1:

Előre is köszi.

Szia!

Elvileg lehet. A legalsó kellene hozzá. A rádió végén ha van 1 jack dugó féleség akkor az arra való. Nekem cdx gt 620 u van. Én még nem vettem ilyen kábelt kicsit sokallom érte a majd 18 gubát. Ez a kábel az iso csati felső szabad részéről megy jack végbe ha minden igaz. Haa megveszed kíváncsi lennék a tapasztalatra, hogy megéri- e beruházni.

http://www.carlink.hu/index.php?cPath=5_287_197_216

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Elvileg lehet. A legalsó kellene hozzá. A rádió végén ha van 1 jack dugó féleség akkor az arra való. Nekem cdx gt 620 u van. Én még nem vettem ilyen kábelt kicsit sokallom érte a majd 18 gubát. Ez a kábel az iso csati felső szabad részéről megy jack végbe ha minden igaz. Haa megveszed kíváncsi lennék a tapasztalatra, hogy megéri- e beruházni.

http://www.carlink.h...h=5_287_197_216

Köszi!

Igazából nem nekem kell hanem egy kollégámnak a cégnél. Van egy olyan érzésem ennyit nem fog adni egy kábelért :) Azért tényleg köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó kárpitból ki lehet pattintani a hangszóró rácsát,vagy le kell szedni a kárpitot?Van hátul valami hangszóró de elég halk,akkor is ha csak hátra állítom.Bal oldalon meg nem is szól,lehet ott nincs is:)

Szia!

Én úgy emlékszem ki lehet pattintani. A fölső csipogóét biztos, de az alsó is úgy rémlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó kárpitból ki lehet pattintani a hangszóró rácsát,vagy le kell szedni a kárpitot?Van hátul valami hangszóró de elég halk,akkor is ha csak hátra állítom.Bal oldalon meg nem is szól,lehet ott nincs is:)

Le lehet! Óvatosan csavarhúzóval fel lehet pattintani.

De szerelni csak a kárpit levételével tudod!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,na megszívtam a hangszoró cserét,ugye nem volt kiemelőm,beszereltem úgy a jvc cs-v627 (ez 240w két utas)simán csak az ajtóba.Nem volt tökéletes a hangzás rezonált,így újratervezés,csináltam rétegelt lemezből kb olyan vastagot mint a gyári keretes hangszoró vastagsága,de az meg nem fért el a kárpitban,megint újratervezés....most felhasználtam a gyári keretes hangszoró keret részét,és beragasztottam az új hangszorót a keretbe.Várom megkössön és rakom bele.A baj csak hogy használom közben az autót azt már 3x szedem le a kárpitot :D Egyébként nagyon meglepödtem nincs is bekötve a kis hangszoróm,nincs benne csak a helye:( szóval csak a 2 hangszoró van.Egyébként miért van duplavezeték a hangszóró porúsaihoz,az iso csatiból csak szimplán két szál,de a hangszorónál már így 2x 2szál van.....

Hátúlra szeretnék még 2 13cm-est.A lejátszóm mondjuk csak 4x25w bír.Tescos akai.attól még gondolom tud szépen szólni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,na megszívtam a hangszoró cserét,ugye nem volt kiemelőm,beszereltem úgy a jvc cs-v627 (ez 240w két utas)simán csak az ajtóba.Nem volt tökéletes a hangzás rezonált,így újratervezés,csináltam rétegelt lemezből kb olyan vastagot mint a gyári keretes hangszoró vastagsága,de az meg nem fért el a kárpitban,megint újratervezés....most felhasználtam a gyári keretes hangszoró keret részét,és beragasztottam az új hangszorót a keretbe.Várom megkössön és rakom bele.A baj csak hogy használom közben az autót azt már 3x szedem le a kárpitot :D Egyébként nagyon meglepödtem nincs is bekötve a kis hangszoróm,nincs benne csak a helye:( szóval csak a 2 hangszoró van.Egyébként miért van duplavezeték a hangszóró porúsaihoz,az iso csatiból csak szimplán két szál,de a hangszorónál már így 2x 2szál van.....

Hátúlra szeretnék még 2 13cm-est.A lejátszóm mondjuk csak 4x25w bír.Tescos akai.attól még gondolom tud szépen szólni....

Kerettel jobban jártál volna... 2000Ft-ból megvan és nem kell szenvedni. Kiemelő keret nélkül szívás, tudom, mert én is próbáltam nélküle:D

A "szépen szól"-ás ember és elsősorban tárca függő. F astrámba hihetetlen jól szólt a cucc (Blau fejegység, pioneer erősítő és subláda, Sony hangszóró), bár ez a kombó közel 100 rongyba volt (megjegyzem az autó már akkor sem ért 400 ezernél többet :D ). G astra már egész más autó ( szerintem(!) ez már nem a dübörgő zenéről szól), ebbe nem raknék soha erősítőt, egész jól a mostani cucc is. Alpine hangszóró szettre azért fáj a fogam, az az igazi, bár egy teljes szett lazán benne van 30 ezerbe, vagyis nyárig még tuti várat magára. Szóval a Tesco-s hangcuccokkal óvatosan, én már faragtam rá. Sokat ne várj tőle...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.