Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A fejegységet nem nagy mutatvány kicserélni, Csak kiveszed, utána a beépítő keretét is.

Az újhoz kapott beépítőkeretet beteszed rádugod a fejegységre szabvány csatlakozókat és kész

(Nekem annyi komplikációm volt a Pioneer fejegységgel, hogy a kettő közül pont másik fajta antenna csatlakozója volt mint a gyári, ezért vennem kellett egy 300-500 Ft-os áralakítót, hogy az antennát is be tudjam csatlakoztatni.)

A hangszóró cseréhez szükséges egy ilyen:

http://auto-motor.va...1710783647.html

Mert az ajtóra 3 csavar rögzít az utólagos hangszórók meg négy csavarosak.

A méretnek be kell valljam még én sem jártam utána, ezt mástól kell megtudnod.....

Plusz még annyi, hogy a csatlakozóban általában fel kell cserélni a piros és sárga vezetékeket, hogy gyújtáslevétel után az új rádió ne felejtse el a memóriáját, mert Opeléknál fordítva van bekötve a direkt- és a gyújtásáram.

A hangszóró méreteket én sem tudom, de le volt már itt írva jópárszor, visszaolvasva megtalálható.

Link to comment
Megosztás:

Plusz még annyi, hogy a csatlakozóban általában fel kell cserélni a piros és sárga vezetékeket, hogy gyújtáslevétel után az új rádió ne felejtse el a memóriáját, mert Opeléknál fordítva van bekötve a direkt- és a gyújtásáram.

A hangszóró méreteket én sem tudom, de le volt már itt írva jópárszor, visszaolvasva megtalálható.

Elöl 16,5cm hátul 13cm

Link to comment
Megosztás:

Plusz még annyi, hogy a csatlakozóban általában fel kell cserélni a piros és sárga vezetékeket, hogy gyújtáslevétel után az új rádió ne felejtse el a memóriáját, mert Opeléknál fordítva van bekötve a direkt- és a gyújtásáram.

A hangszóró méreteket én sem tudom, de le volt már itt írva jópárszor, visszaolvasva megtalálható.

Azok a bizonyos piros és sárga vezetékek azokban a nagy csatlakozókban van? (asszem ISO csatlakozó a neve...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki cserélt már antennát? Nekem a gyári fejegység és most a JVC is alig talál adókat, vagy ha talál is, azt sem tisztán, DE! ha valki fogja az antennát kitisztul néhány adó :D ennek okát nem tudom, de ebböl következtetek hogy egy antenna csere megoldaná.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki cserélt már antennát? Nekem a gyári fejegység és most a JVC is alig talál adókat, vagy ha talál is, azt sem tisztán, DE! ha valki fogja az antennát kitisztul néhány adó :D ennek okát nem tudom, de ebböl következtetek hogy egy antenna csere megoldaná.

Szia!

Meg kellene nézni a talpában levő erősítő testelését. Vagy nem vágtad el a tápját a rádiónál, hogy megmaradjon a dátum a kijelzőn? Mert az erősítő is onnan kapja.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Meg kellene nézni a talpában levő erősítő testelését. Vagy nem vágtad el a tápját a rádiónál, hogy megmaradjon a dátum a kijelzőn? Mert az erősítő is onnan kapja.

Húúú passzolom. Antennánál fent nem piszkáltam semmit, a fejegységet pedig egy szaki cserélte ki. Ha kérhetem, körbemogyorózod ezt kicsit másképp? Mert jelenleg nem tiszta a kép :) Dátum megvan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki cserélt már antennát? Nekem a gyári fejegység és most a JVC is alig talál adókat, vagy ha talál is, azt sem tisztán, DE! ha valki fogja az antennát kitisztul néhány adó :D ennek okát nem tudom, de ebböl következtetek hogy egy antenna csere megoldaná.

Lehet, hogy csak az antennát fogó személy felerősítette a jelet. Amit javasolni tudok, hogy vedd ki a fejegységet, húzd ki az antenna kábelét (nekem elég rövid, én csak a kesztyűtartó kivétele után fértem hozzá rendesen oldalról - ez esetben nem feltétlenül kell kivenni a fejegységet, de talán egyszerűbb), és szedd szét majd rakd újra össze a csatlakozóját. Olyasmi mint a tv koax kábele. Eleinte nekem is alig talált valamit a rádió, helyben sugárzott adókat is csak manuálisan vagy nagy szerencsével lehetett beállítani, Budapesten is az autópálya kivezetőn már nem jött be semmi. Miután megigazítottam a csatlakozóban a kábelt, azóta gond nélkül hozza a szlovák rádiókat is itt Miskolcon... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki cserélt már antennát? Nekem a gyári fejegység és most a JVC is alig talál adókat, vagy ha talál is, azt sem tisztán, DE! ha valki fogja az antennát kitisztul néhány adó :D ennek okát nem tudom, de ebböl következtetek hogy egy antenna csere megoldaná.

Szia! Nézd meg, hogy nem-e Classic antennád van. A G Classic-on jóval rövidebb van. És az is lehet, hogy ha régebbi Astrád van, akkor a parkolóban valaki átcserélte neked! Sógor is így járt. Egyszer csak szarabb lett a rádió. Hosszú antennából rövid lett....

Íme a két gyári antenna közti különbség:

Image0201_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Húúú passzolom. Antennánál fent nem piszkáltam semmit, a fejegységet pedig egy szaki cserélte ki. Ha kérhetem, körbemogyorózod ezt kicsit másképp? Mert jelenleg nem tiszta a kép :) Dátum megvan.

Sokan azt szokták csinálni ha kicserélik a gyári rádiót, hogy a rádió bekapcsolása után is megmaradjon a dátumkijelzés, ezért elvágja az áramvezetéket, ami a bekapcsolt állapotot hivatott jelezni a kijelző felé, csakhogy ugyan erről a kimenetről kapja az antennaerősítő is a tápot, így ha azt elvágja a rádiónál kiiktatta az erősítőt is. Ezért esetleg érdemes lehet megnézni az ISO csatlakozóba menő piros-fehér vezetéket, nem-e meg van szakítva.

Másik hibalehetőség - állítólag ez is gyakran előfordul - az antennatalp testelésének problémája, egyébként ez nálam is fennáll, mégpedig úgy, hogy ha bekapcsolom az ablakfűtést hátul, elmegy a vétel. Valakitől, azt hiszem DarthVödörtől olvastam korábban, hogy ezek közös testelési ponton vannak, az antennaerősítő, meg az ablakfűtés, de nálam az 5 ajtósban ez nincs így - más karosszériaváltozatban lehet - képek alapján az antennatalp a csavarján keresztül lehet letestelve közvetlen a kasztnira, de ehhez tetőkárpitot kellene bontani hogy megnézzem, így én egyelőre hagytam.

Link to comment
Megosztás:

Ha mindet cseréled akkor mindegy a lényeg hogy egyformán kösd.

csak az első kettőt cseréltem, de amikor kiszedtem a régit akkor egy ceruza ellem segítségével megnéztem, ha valaki másnak is szüksége van rá akkor: a felleges(csíkos) a negatív(-), és az egyszínű a pozitív(+) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!


Először is elnézést, hogy Vectrásként ide írok, de hátha tudtok segíteni.

Most rakjuk be haverommal az új hangszórókat az ajtókba. Előre simán és tökéletesen bement a 16 centis hangszóró. A hátsóval 13 centissel pedig igen csak gondban vagyok, mert a beépítő keret igencsak nem fekszik sehogy. Ez az: http://www.shopmania...72128-c-3498043

Egyszerűen nem tudjuk a kárpitot visszatenni a helyére, még a gyári hangszóró lyukra sem esik bele....Tudtok segíteni? :) Vagy van másféle beépítő keret is, mert ha jól tudom ugyanolyan kell a Vectrába is mint az Astrába!?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Csak mindenhol úgy írják a beépítő keretre, hogy Astra G, Vectra B, Omega B! Tudnátok linkelni akár privibe olyan beépítő keretet ami jó Vectrához 130 mm-est? Nagyon megköszönném

nemtom miért irják ..

én cseréltem a g-be és jó volt a keret :)

amirt meg tudtam nézni hogy a gyári g hangszoró nem jó a vekibe , de az omiba igen

meg h astra ,d corsa ,a zafira

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet Tisztelt Opelesek!

2001-es évjáratú G Astra Caravan típusú gépkocsimban Siemens NCDR 1100 fejegység van. Valaha volt a kesztyűtartóban cd tár, de valamelyik előző tulaj elkótyavetyélte. Próbáltam szerezni cd tárat, szinte lehetetlen. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen FM transzmittert tudnátok ajánlani, ami jó minőségben játsza le a zenét. Szeretem a zenét tisztán, élvezhető minőségben hallgatni. A fejegységet nem szeretném kicserélni, mert nincs vele semmi gond, csak annyi, hogy hosszabb úton cserélgetni kell benne a cd-t, sajna mp3-at nem játsza le. A válaszokat előre is köszi!

Tisztelettel: Szines

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Tisztelt Opelesek!

2001-es évjáratú G Astra Caravan típusú gépkocsimban Siemens NCDR 1100 fejegység van. Valaha volt a kesztyűtartóban cd tár, de valamelyik előző tulaj elkótyavetyélte. Próbáltam szerezni cd tárat, szinte lehetetlen. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen FM transzmittert tudnátok ajánlani, ami jó minőségben játsza le a zenét. Szeretem a zenét tisztán, élvezhető minőségben hallgatni. A fejegységet nem szeretném kicserélni, mert nincs vele semmi gond, csak annyi, hogy hosszabb úton cserélgetni kell benne a cd-t, sajna mp3-at nem játsza le. A válaszokat előre is köszi!

Tisztelettel: Szines

Ha tényleg évezhető minőséget szeretnél, akkor felejtsd el a transzmittert. A 3000-5000Ft körüliek egyáltalán nem érnek semmit, próbáltam 16000Ft-ossal, de az is zavaróan rosszabbul szólt, a drágább transzmitterek pedig már annyiba kerülnek, amennyiért már kapsz egy USB-s fejegységet is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg évezhető minőséget szeretnél, akkor felejtsd el a transzmittert. A 3000-5000Ft körüliek egyáltalán nem érnek semmit, próbáltam 16000Ft-ossal, de az is zavaróan rosszabbul szólt, a drágább transzmitterek pedig már annyiba kerülnek, amennyiért már kapsz egy USB-s fejegységet is.

Köszönöm szépen a választ Yuri! Sejtettem amúgy, hogy ilyen jellegű problémák lesznek a transzmitterrel...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a választ Yuri! Sejtettem amúgy, hogy ilyen jellegű problémák lesznek a transzmitterrel...

Ne értsd félre, kis hangerőn hallgatható, de nagyobb hangerőnél már hallani lehet a különbséget. Nyilván vannak minőségi transzmitterek is, de szerintem azok már egyszerűen nem érik meg. Az árukhoz hozzáteszel egy keveset és viszonylag minőségi fejegységet is tudsz venni, amin már van USB.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Tisztelt Opelesek!

2001-es évjáratú G Astra Caravan típusú gépkocsimban Siemens NCDR 1100 fejegység van. Valaha volt a kesztyűtartóban cd tár, de valamelyik előző tulaj elkótyavetyélte. Próbáltam szerezni cd tárat, szinte lehetetlen. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen FM transzmittert tudnátok ajánlani, ami jó minőségben játsza le a zenét. Szeretem a zenét tisztán, élvezhető minőségben hallgatni. A fejegységet nem szeretném kicserélni, mert nincs vele semmi gond, csak annyi, hogy hosszabb úton cserélgetni kell benne a cd-t, sajna mp3-at nem játsza le. A válaszokat előre is köszi!

Tisztelettel: Szines

"Szeretem a zenét tisztán, élvezhető minőségben hallgatni......sajna mp3-at nem játsza le." Ez a két dolog kissé üti egymást. Az mp3 soha nem fog úgy szólni mint egy cd. Lehet akár milyen jó minőségű a transzmitter ha silány mp3-at küldesz vele a rádióra.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Tisztelt Opelesek!

2001-es évjáratú G Astra Caravan típusú gépkocsimban Siemens NCDR 1100 fejegység van. Valaha volt a kesztyűtartóban cd tár, de valamelyik előző tulaj elkótyavetyélte. Próbáltam szerezni cd tárat, szinte lehetetlen. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen FM transzmittert tudnátok ajánlani, ami jó minőségben játsza le a zenét. Szeretem a zenét tisztán, élvezhető minőségben hallgatni. A fejegységet nem szeretném kicserélni, mert nincs vele semmi gond, csak annyi, hogy hosszabb úton cserélgetni kell benne a cd-t, sajna mp3-at nem játsza le. A válaszokat előre is köszi!

Tisztelettel: Szines

Siemens (VDO) NCDR1100 és NCDR1500 navis fejegységekre MP3 vonalbemenet szerkesztéséről:

- Elsősorban csak azon modelleknél lehet ahol 4 lemezes cd tár is csatlakoztatva van ott a cd tár vezetékeit kell megcsapolni az audio jel bevitelére,

valamint a cdc üzemmódba kell állítani a fejegységet.

Ha nálad már volt benne CD-tár, akkor a vezetékei is meglehetnek, így egyszerű a helyzeted.

http://www.migrosser.de.vu/

A LineOut für NCDR menüpontban van a bekötés.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.