Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Ti mivel ápoljátok a beltér műanyagait? Valamivel szeretném lekenni, de amit kívülre használok, az fog, amiket belülre néztem az meg mind szilikonos és csillog mint Salamon testrésze.

Szilikonost én az életben nem tennék se ki se be :P

Én a belső műanyagok takarítására egyetlen etalont használok, méghozzá a gyerek BabyTime popsitörcsiét (persze a gyengegyerekkakit kihagyom belőle :hiya: )

Nagyon szépen visszahozza a feketét feketére, szürkét szürkére stb., tisztít (és ápol :) ) és nagyon sokáig taszítja a port, valamint szép természetes fénye lesz, nem csillog, nem látod viszont a műszerfalat a szélvédőn, stb.

Próbáljátok ki, nem okoz csalódást (olajosat ne próbáljatok, az ritka büdös tud lenni egy idő után napon :( )

Penny-ben lehet kapni, tök olcsó és bőven sokáig elég.

Link to comment
Megosztás:

Szilikonost én az életben nem tennék se ki se be :P

Én a belső műanyagok takarítására egyetlen etalont használok, méghozzá a gyerek BabyTime popsitörcsiét (persze a gyengegyerekkakit kihagyom belőle :hiya: )

Nagyon szépen visszahozza a feketét feketére, szürkét szürkére stb., tisztít (és ápol :) ) és nagyon sokáig taszítja a port, valamint szép természetes fénye lesz, nem csillog, nem látod viszont a műszerfalat a szélvédőn, stb.

Próbáljátok ki, nem okoz csalódást (olajosat ne próbáljatok, az ritka büdös tud lenni egy idő után napon :( )

Penny-ben lehet kapni, tök olcsó és bőven sokáig elég.

köszi, kipróbálom

Link to comment
Megosztás:

Szilikonost én az életben nem tennék se ki se be :P

Én a belső műanyagok takarítására egyetlen etalont használok, méghozzá a gyerek BabyTime popsitörcsiét (persze a gyengegyerekkakit kihagyom belőle :lol: )

Nagyon szépen visszahozza a feketét feketére, szürkét szürkére stb., tisztít (és ápol :) ) és nagyon sokáig taszítja a port, valamint szép természetes fénye lesz, nem csillog, nem látod viszont a műszerfalat a szélvédőn, stb.

Próbáljátok ki, nem okoz csalódást (olajosat ne próbáljatok, az ritka büdös tud lenni egy idő után napon :( )

Penny-ben lehet kapni, tök olcsó és bőven sokáig elég.

Na, ilyen van is otthon, egy 3,5 és 0,75 éves künde mellett nem kis mennyiségben :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Szilikonost én az életben nem tennék se ki se be :P

Én a belső műanyagok takarítására egyetlen etalont használok, méghozzá a gyerek BabyTime popsitörcsiét (persze a gyengegyerekkakit kihagyom belőle :hiya: )

Nagyon szépen visszahozza a feketét feketére, szürkét szürkére stb., tisztít (és ápol :) ) és nagyon sokáig taszítja a port, valamint szép természetes fénye lesz, nem csillog, nem látod viszont a műszerfalat a szélvédőn, stb.

Próbáljátok ki, nem okoz csalódást (olajosat ne próbáljatok, az ritka büdös tud lenni egy idő után napon :( )

Penny-ben lehet kapni, tök olcsó és bőven sokáig elég.

én is ezt használom egy ideje:)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén nagytakarítás volt, szép lett minden műanyag.

De azokat a fránya bogarakat fél napig suvickoltam az elejéről. Rovarmaradvány eltávolító meg minden, de nem ért sokat. Ti ezt hogy szoktátok?

Az enyémet kézimosóban szoktam takaríttatni, és újabban a mosás végén bepermeteztetem vízlepergető viasszal. Azóta nem sülnek bele olyan agresszíven a festésbe a bogarak. Csodák persze nincsenek, de nálam érezhető volt a különbség. Nyilván minél fényesebb, csúszósabb, polírozottabb a felület, annál kevésbé tud megtapadni a dzsuva.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén nagytakarítás volt, szép lett minden műanyag.

De azokat a fránya bogarakat fél napig suvickoltam az elejéről. Rovarmaradvány eltávolító meg minden, de nem ért sokat. Ti ezt hogy szoktátok?

VIPCAR rovareltávolítóspray-al befújni, 5 perc múlva leöblíteni és kész.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Auchan-nál meghúzta az első lökhárító baloldalát tenyérnyi részen, egy táblatartó beton oszlopnál.

Ekkora felületet mennyiér fényeznek, hová érdemes menni? Estleg valami jó javító spray? Köszi.

Attól függ milyen a sérülés..

Ha szervízbe vinnéd fényeznék az egész lököst, az ottani árakkal számolva szerintem nem állna meg 30.000 Ft. ban

Függ a színtől is (metall ,vagy sima)

Ha nagyon zavar a sérülés vidd el egy ügyes és jóhírű maszek karosszériáshoz és a sérülés mértékétől függően meguszhatod egy beleködöléssel. Ekkor nem festik az egészet. Ilyenkkor előfordulhat , hogy nem pontosan találják el a színt, de tekintve a sérülés helyét és méretét szerintem sokkal kevésbe feltűnő,mintha az egész lökös lenne más színű (láttam már ilyer szervízből jött munka után is)

Egyébként a legtöbb szervíz nem maga csinálja hanem szerződéssel egy maszeknál. ( aki egyébként fele áron csinálja neked ugyanazt közvetlen megkeresés esetén) A színt minden esetben kód alapján keverik, de módszerek nem tokéletesek. Elméletlileg ki lehet keverni a pontos színt, de a gyakorlatban ez nem szokott 100% ban sikerülni Bonyolultabb színek esetén.

Én az remélem, hogy valaki mondd neked konkrét vállalkozót majd a környékeden, te meg majd tőle megkérdezed, hogy mi lenne a legideáliabb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen a sérülés..

Ha szervízbe vinnéd fényeznék az egész lököst, az ottani árakkal számolva szerintem nem állna meg 30.000 Ft. ban

Függ a színtől is (metall ,vagy sima)

Ha nagyon zavar a sérülés vidd el egy ügyes és jóhírű maszek karosszériáshoz és a sérülés mértékétől függően meguszhatod egy beleködöléssel. Ekkor nem festik az egészet. Ilyenkkor előfordulhat , hogy nem pontosan találják el a színt, de tekintve a sérülés helyét és méretét szerintem sokkal kevésbe feltűnő,mintha az egész lökös lenne más színű (láttam már ilyer szervízből jött munka után is)

Egyébként a legtöbb szervíz nem maga csinálja hanem szerződéssel egy maszeknál. ( aki egyébként fele áron csinálja neked ugyanazt közvetlen megkeresés esetén) A színt minden esetben kód alapján keverik, de módszerek nem tokéletesek. Elméletlileg ki lehet keverni a pontos színt, de a gyakorlatban ez nem szokott 100% ban sikerülni Bonyolultabb színek esetén.

Én az remélem, hogy valaki mondd neked konkrét vállalkozót majd a környékeden, te meg majd tőle megkérdezed, hogy mi lenne a legideáliabb megoldás.

Köszi szépen. Az jó lenne ha valaki tudn ajánlani egy jó Picassót:)

Link to comment
Megosztás:

Auchan-nál meghúzta az első lökhárító baloldalát tenyérnyi részen, egy táblatartó beton oszlopnál.

Ekkora felületet mennyiér fényeznek, hová érdemes menni? Estleg valami jó javító spray? Köszi.

Hello,

Én egy tükörborítást fényeztem "töltetett" spray-vel, igaz csak fehérre, de elég jó lett.

A sprayt itt töltettem.

Könnyű volt vele dolgozni,jól terült és nem folyt meg(Igaz, elég óvatos voltam.).

Lehet náluk polirpapírokat is kapni.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Én egy tükörborítást fényeztem "töltetett" spray-vel, igaz csak fehérre, de elég jó lett.

A sprayt itt töltettem.

Könnyű volt vele dolgozni,jól terült és nem folyt meg(Igaz, elég óvatos voltam.).

Lehet náluk polirpapírokat is kapni.

Köszi szépen, valszeg kipróbálom, úgy sincs feltűnő helyen a seb.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ti a rászáradt bogarakat mivel szeditek le kíméletes módon?

VIPCAR rovareltávolító spray.

(Állítólag '68-ban északi szomszédunknál egyes esetekben (bogarak alatt egyéb feliratok) erre a célra gyalogsági ásót alkalmaztak a mieink, és bevált.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.