Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Használtam. Nem polírpaszta, szóval csak akkor vegyél ilyet ha sosincs több időd autóápolásra mint 10 perc, mert baromi hamar körbe lehet vele pucolni az autót, szép is lesz az eredmény, de nem tartós. Max két hét és kezdheted előlről, de ha különösen rossz idő van (vihar, sár, miegymás) akkor örülhetsz ha egy hétig tart a hatása.

Link to comment
Megosztás:

Használtam. Nem polírpaszta, szóval csak akkor vegyél ilyet ha sosincs több időd autóápolásra mint 10 perc, mert baromi hamar körbe lehet vele pucolni az autót, szép is lesz az eredmény, de nem tartós. Max két hét és kezdheted előlről, de ha különösen rossz idő van (vihar, sár, miegymás) akkor örülhetsz ha egy hétig tart a hatása.

Van ötleted tartósabb megoldásra?

Valamikor használtam autó barzsamot, az jó volt több hónapig is. Létezik még ilyesmi? Vagy mivel érdemes védeni a fényezést?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szerintem ez az autó feketébe a legszebb, ha tiszta. Egészen más a kinézete mint más színekkel. Viszont ha koszos, akkor már nem tetszik, de nem akarlak megszólni miatta! :D

Ezt az autót szemből fekete színben egész nap el tudnám nézegetni, akárcsak egy szép nőt, olyan szép. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tegnap elvittem felpolíroztatni a fényszóbúrákat mert idegesített hogy olyan karcos meg besárgult. Csináltam képeket a folyamatról, íme:

Ilyen volt előtte:

18141131515.JPG

A művelet közben (a jobb első fényszóró már kész, a bal első még a régi, talán látszik a különbség):

18142839784.JPG

És amikor elkészült:

18142899183.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hogyan polírozzák fel a fényszórókat? Ez is úgy működik mint amikor az autót polírozzák?

Íme a recept:

először 800-as vízpapír csak víz helyett ablakmosófolyadékkal,

utána 1200-as vízpapír szintén ablakmosófolyadékkal,

végül sarokcsiszolóra applikált polírozókorong (nem filc-, de nem is rongykorong, hanem ilyen szőrös bigyó, nemtomhogyhíjják) gazdagon locsolva desztvízzel, valamint időnként bekenve a búra sima tubusos Prevent autópolírozó pasztával.

Munkaidőráfordítás oldalanként (lámpánként) 50perc-1 óra.

Működik, azóta megcsináltam a rendszámtáblavilágításomat, mer' az is ilyen sárgás volt. Mondjuk annak azért nem kellett egy óra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Íme a recept:

először 800-as vízpapír csak víz helyett ablakmosófolyadékkal,

utána 1200-as vízpapír szintén ablakmosófolyadékkal,

végül sarokcsiszolóra applikált polírozókorong (nem filc-, de nem is rongykorong, hanem ilyen szőrös bigyó, nemtomhogyhíjják) gazdagon locsolva desztvízzel, valamint időnként bekenve a búra sima tubusos Prevent autópolírozó pasztával.

Munkaidőráfordítás oldalanként (lámpánként) 50perc-1 óra.

Működik, azóta megcsináltam a rendszámtáblavilágításomat, mer' az is ilyen sárgás volt. Mondjuk annak azért nem kellett egy óra. :lol:

Enyémet 2 hete políroztuk fel annyi a különbség, hogy elvileg van a búrán egy lakk réteg. Na most ez polírozáskor teljesen eltűnik van egy srác aki 8000 per db ért felpolírozza és lakkozza. Én lakk nélkülire csináltam kb fél év múlva úljra lehet polírozni. Lakkozással jóval tovább bírja. Ja és nem prevent hanem 3m el történt de a foylamat majdnem ugynaz

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Kedves Cartársak!

Baj van, két kicsi kiterjedésű kőfelverődésnél rozsdásodást vettem észre. :lol: :lol: Egyik a motorháztető elején a másik a vezetőoldali ajtó feletti íven van. Mit lehet csinálni, hogy ne terjedjen tovább?

Megérne egy misét szakszervízbe visszavinni, 12 év rozsdásodás elleni garancia beváltása végett.

Link to comment
Megosztás:

Kb 10 centis karcolásra ami a hátsó ajtón van. Keresnék opellal kapcsolatos feliratot. Lehetőleg fémből, és olyat ami tartósan fent marad. Esetleg szalon neves is jó lenne. Mint például opel dunásat láttam. Honnan lehet ilyenhez hozzájutni?

Link to comment
Megosztás:

Megérne egy misét szakszervízbe visszavinni, 12 év rozsdásodás elleni garancia beváltása végett.

ajjajjj....

amit azért a gyári garanciáról tudni illik:

a garancia az a rendeltetésszerü használatnál előforduló hiba. illetve még így is szépen hangzik: gyártási eredetre visszavezethető hiba. azaz rohad. hólyagosodik. magától.

ahol a kavics nyom figyel ott nincs mit tenni, az nem gyári eredetü hiba, hanerm a kavics okozta hiba. az nem garancia.

Link to comment
Megosztás:

Kb 10 centis karcolásra ami a hátsó ajtón van. Keresnék opellal kapcsolatos feliratot. Lehetőleg fémből, és olyat ami tartósan fent marad. Esetleg szalon neves is jó lenne. Mint például opel dunásat láttam. Honnan lehet ilyenhez hozzájutni?

ne máááá.... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ajjajjj....

amit azért a gyári garanciáról tudni illik:

a garancia az a rendeltetésszerü használatnál előforduló hiba. illetve még így is szépen hangzik: gyártási eredetre visszavezethető hiba. azaz rohad. hólyagosodik. magától.

ahol a kavics nyom figyel ott nincs mit tenni, az nem gyári eredetü hiba, hanerm a kavics okozta hiba. az nem garancia.

Jaja, a nevében is benne van, hogy ez átrozsdásodás elleni garancia, tehát csak külső behatás nélküli rozsdásodásra vonatkozik, azaz ha belülről kezd el átrohadni. Kőfelverődés, egyéb sérülés vagy ha javítva volt a kasztni az nem ér.

Link to comment
Megosztás:

Színtől függetlenül annyi vajon? Ilyenkor számít hogy metálos az autó? Nekem is kéne egy villámezüst, van cserébe királykékem.

Valaki, elbótoljuk? :D

Szerintem csak az számít, hogy metál szín-e avagy sem. Mert ahogy mutatta, külön van festék és lakk tubus. De lehet, hogy 1990Ft-ba fog kerülni. :D ;)

Ja és a meglévő rozsdát le kell kaparnom? Mert nem adtak rá egyértelmű választ... :P

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok, hogy hogyan lehetne kicsit fényesíteni a külső műanyag koptatócsíkokat, küszöböt? Nagyon ki van szürkülve, kopottas, mattos.

Másik kérdés: A feliratokat a csomagtérajtóra hogyan rögzítették? Fúrva van, vagy ragasztva? Le lehet szépen szedni? Takarítással eltüntethető a nyoma, vagy valami komolyabb kell?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.