Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

On 2019. 06. 25. at 17:47, tuskes írta:

Sziasztok! 

Ma úgy döntöttem, hogy kipróbálom az átmentett klímát, a 39,5 fokos " hűvösben " ezért elvittem ellenőriztetni, és  terv szerint feltölteni is. A rendszer néhány helyen ereszt, így nyomáspróba alkalmával, ebből 2 helyen tömítéscsere lesz. Viszont a nyomásszabályzó szelep is ereszt, így az is csere. Találtam egy NRF gyártmányt. Erről nem tudom van-e valakinek tapasztalata, bármilyen alkatrész kapcsán. http://769Ke_769_pernyo_779_foto.png

http://309IMG_1956.jpeg 

"

Szia. Nekem az Opel csak szaladgàlós verda, de 22 èves és a klíma töltèst se igènyelt, Ès tökèletes. Tényleg le a kalappal

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Nekem is van klíma, de mióta nálam a verda (2014.07) sosem működött. Mielőtt elvinném nagy arccal, hogy csak tölteni kell, mit tudok átnézni rajta? Direkt 12v a kompresszorra, hogy behúzza egyáltalán, vagy valami hasonló? Nyomás annyi van benne, hogy a golyót a szelepben lenyomva, éppen csak szisszen egy kicsit. De ha viszont ennyi éves (meg ki tudja mennyi) nem üzemelés után egyáltalán köp egy kicsit, az feltételezi, hogy nem lyukas sehol? 

Nagyon meleg tud lenni benne, aztán mi menő lenne ha csak nem azért ordít a ventilátor, mert túlmelegedett a víz. :-):-)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 09. at 18:20, pasla09 írta:

Sziasztok! Nekem is van klíma, de mióta nálam a verda (2014.07) sosem működött. Mielőtt elvinném nagy arccal, hogy csak tölteni kell, mit tudok átnézni rajta? Direkt 12v a kompresszorra, hogy behúzza egyáltalán, vagy valami hasonló? Nyomás annyi van benne, hogy a golyót a szelepben lenyomva, éppen csak szisszen egy kicsit. De ha viszont ennyi éves (meg ki tudja mennyi) nem üzemelés után egyáltalán köp egy kicsit, az feltételezi, hogy nem lyukas sehol? 

Nagyon meleg tud lenni benne, aztán mi menő lenne ha csak nem azért ordít a ventilátor, mert túlmelegedett a víz. :-):-)

Szia! Szerintem ha ennyi év után is van benne minimális nyomás, akkor jónak kell lennie. Szerintem!!! Bontás nélkül nagyon cserélgetni rajta tömítéseket ilyesmit nem tudsz, és nem is lenne jó hogy sokáig üresen van. Bár itt tartanék én is. Enyémet 2 hete vittem, hogy jó, akkor most feltöltjük, a hoszabb út elött. Elötte a nyomásszabályzó, és néhány tömítés cserélve lett, de valami még mindíg nem ok. Gyanusan a hűtő. Azon agyalok, hogy miként tudnék rá csatlakozni a szelepnél, és kompresszorral magamnak nyomás alatt tartva megkeresni a hibát. Kellene valami adapter féle....

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Addig eljutottam, hogy régebbi hsz-eket, és egyéb helyeken olvasva, elektronikusan jónak ítélem. 

Egy nyomáspróbára elviszem még, ha szerencsém van, a hűtő se lyukas. 

Nem lesz olcsó a 900-as töltet, nem akarom feleslegesen kidobni a pénzt. 

Vannak ennél fontosabb kiadások, akár a kocsira is. :icon6:

Link to comment
Megosztás:

16 órája, pasla09 írta:

Addig eljutottam, hogy régebbi hsz-eket, és egyéb helyeken olvasva, elektronikusan jónak ítélem. 

Egy nyomáspróbára elviszem még, ha szerencsém van, a hűtő se lyukas. 

Nem lesz olcsó a 900-as töltet, nem akarom feleslegesen kidobni a pénzt. 

Vannak ennél fontosabb kiadások, akár a kocsira is. :icon6:

Sose volt klímás autóm, ( bár a cégesekkel amikkel mentem volt klíma) nem is nagyon érdekelt eddig, de most hogy napokra vagyok csak a zafira megvásárlásától, amiben van klíma már rohadtul hiányzik. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Sose volt klímás autóm, ( bár a cégesekkel amikkel mentem volt klíma) nem is nagyon érdekelt eddig, de most hogy napokra vagyok csak a zafira megvásárlásától, amiben van klíma már rohadtul hiányzik. :hehe:

Majd utána meg spórolsz, meregylitérreltöbbetzabál. :-):evilgrin::hehe:

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérném a véleményeteket a következő kérdésben. Mennyire okozhatja a klímarendszer károsodását, ha a rendszer üresen marad és nem kerül hűtőközeggel feltöltésre mondjuk pár hónap, fél év alatt? Okozhat-e ez az állapot valamilyen problémát a jövőben, ha majd ismét feltöltésre és használatra kerül a rendszer? :confused:

Előre is köszönöm a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Sziasztok!

Kérném a véleményeteket a következő kérdésben. Mennyire okozhatja a klímarendszer károsodását, ha a rendszer üresen marad és nem kerül hűtőközeggel feltöltésre mondjuk pár hónap, fél év alatt? Okozhat-e ez az állapot valamilyen problémát a jövőben, ha majd ismét feltöltésre és használatra kerül a rendszer? :confused:

Előre is köszönöm a válaszokat! 

A kompresszor tömszelencéje kényes erre például. Van, hogy sok állás után feltöltve engedni fog. Majd a nyomáspróba megmondja.

Link to comment
Megosztás:

"A kompresszor tömszelencéje kényes erre például. Van, hogy sok állás után feltöltve engedni fog. Majd a nyomáspróba megmondja."

Az a baj, hogy a nyomáspróba (5.000 Ft) már szivárgást mutatott, (24 óra után 17,5 bárról 15,5 bárra esett) de az olyan csekély mértékű, hogy a klímás szerint nem is biztos, hogy a műszerük "megtalálja" a helyét. (felderítés 10.000 Ft) Az biztos, hogy tavaly szeptemberben töltettem fullra (19.000 Ft, nyomáspróba nem mutatott hibát), majd most áprilisra a töltésnek 90 %-a elveszett (havonta egyszer volt indítva a klíma). A kocsi nagyon keveset megy (6 hónap alatt 300 km), így a teljes töltés lényegében "csak" az állagmegóvást jelentené. Nem tudom mi lenne a jó és takarékos megoldás, figyelembe véve a kocsi kb. 300.000 Ft-os értékét :-( 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kacs írta:

Sziasztok!

Kérném a véleményeteket a következő kérdésben. Mennyire okozhatja a klímarendszer károsodását, ha a rendszer üresen marad és nem kerül hűtőközeggel feltöltésre mondjuk pár hónap, fél év alatt? Okozhat-e ez az állapot valamilyen problémát a jövőben, ha majd ismét feltöltésre és használatra kerül a rendszer? :confused:

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

2 órája, Róóóbi írta:

A kompresszor tömszelencéje kényes erre például. Van, hogy sok állás után feltöltve engedni fog. Majd a nyomáspróba megmondja.

De a gáz nélkül még az olaj ott lesz a kompresszorban, és a tömszelencének igazából ez kell nem? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

 

De a gáz nélkül még az olaj ott lesz a kompresszorban, és a tömszelencének igazából ez kell nem? 

Valóban, de nem a végtelenségig. Ha elszökött a közeg a rendszerből, akkor vitte az olajat is magával...

Az a vicc, hogy töltött állapotban, sokáig nem használva is kiszáradhat.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Róóóbi írta:

Valóban, de nem a végtelenségig. Ha elszökött a közeg a rendszerből, akkor vitte az olajat is magával...

Az a vicc, hogy töltött állapotban, sokáig nem használva is kiszáradhat.

Végülis nyomozatilag hol vannak ezek a tömítések amik kiszáradhatnak? Nagy munka cserélni őket, vagy csak pár kulcs meg tömítés? Mert ha az utóbbi, akkor nem kell annyira aggódni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Végülis nyomozatilag hol vannak ezek a tömítések amik kiszáradhatnak? Nagy munka cserélni őket, vagy csak pár kulcs meg tömítés? Mert ha az utóbbi, akkor nem kell annyira aggódni. 

Gyakorlatilag mindenhol, ahol oldható kötés van. :-)

Jó, túloztam, de úgy tudom a legtöbb kompresszorban ez nem vagy nem egyszerűen cserélhető. Egyszerűbb újat venni. Itt is tele a helyi "jófogás" kompresszorokkal, most hogy benézett a 40°C (megint).

Módosítva : Róóóbi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Ha a levegő irány kapcsolójának a mechanikája szétesett, akkor azt pontosan merre keressem a műszerfal alatt ? (Nem a tekerő felől ugrott ki a bowden, hanem a másik felén van a gond.)

Ugye 3 bowden van, az egyik a hideg-meleg levegő állító, erre rálátsz az anyósoldali lábtérből, de ez neked nem kell. A másik kettőre, viszont ha jól emlékszem elég sok bontás után látni csak rá. Itt is csak az látszik hogy elmennek a vezető oldalára. 

http://8582363842_20161020_UKnIh.jpg

Szerintem első körben próbálj felnézni a sofőroldali lábtérből. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Ugye 3 bowden van, az egyik a hideg-meleg levegő állító, erre rálátsz az anyósoldali lábtérből, de ez neked nem kell. A másik kettőre, viszont ha jól emlékszem elég sok bontás után látni csak rá. Itt is csak az látszik hogy elmennek a vezető oldalára. 

Szerintem első körben próbálj felnézni a sofőroldali lábtérből. 

 

 

Köszi, akkor majd benézek ott is, ha otthon leszek. ( Ez most az otthoni kocsival történt. Anyós oldali lábtérből rá tudtam nézni mindegyik bowdenra, úgy hogy a kesztyűtartót kivettem. :-) )

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stevy írta:

Köszi, akkor majd benézek ott is, ha otthon leszek. ( Ez most az otthoni kocsival történt. Anyós oldali lábtérből rá tudtam nézni mindegyik bowdenra, úgy hogy a kesztyűtartót kivettem. :-) )

Látod onnan is, de valószínű nem férsz hozzá. Egész fennt van. Én most hogy egyéb dolgok miatt kivettem az óracsoportot, pont átnéztem ezeket is. Óra helyéről kényelmesen elérni, ha nem látsz más kiutat. Igazából azt sem macera kiszedni....

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tuskes írta:

Látod onnan is, de valószínű nem férsz hozzá. Egész fennt van. Én most hogy egyéb dolgok miatt kivettem az óracsoportot, pont átnéztem ezeket is. Óra helyéről kényelmesen elérni, ha nem látsz más kiutat. Igazából azt sem macera kiszedni....

Hát akkor lehet az lesz pár hét múlva a hétvégi program, mikor haza nézek. Úgyis kerregett már nekik az órájuk is. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Stevy írta:

Hát akkor lehet az lesz pár hét múlva a hétvégi program, mikor haza nézek. Úgyis kerregett már nekik az órájuk is. 

Az egyátalán nem biztos hogy az óra! Ha visszaolvasol, hetek óta azzal a sz...al küzdök. Már kiszedtem az óracsoportot, az összes relét, de még mindig kerreg. De neked legyen szerencséd, nekem nincs. :( :confused:

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Az egyátalán nem biztos hogy az óra! Ha visszaolvasol, hetek óta azzal a sz...al küzdök. Már kiszedtem az óracsoportot, az összes relét, de még mindig kerreg. De neked legyen szerencséd, nekem nincs. :( :confused:

Nekik már kerreg régebb óta, meg sebességgel arányosan kicsit nő, aztán olyan 30-40től ugyan úgy szól.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Beömlő fűtéscső-re lenne szükségem. Honnan lehetne rendelni ? Cromaxnál volt, de azt mondták utolsó darab, és nem találja a beszállító a raktárán.:glare:

(Ventillátor kapcsoló elment az örök vadászmezőkre, aztán városban már eléggé bemelegedett a motor. 100 és a piros között volt, aztán ez a cső a motorra csatlakozó felén egy 2-3 mm-t meghasadt. Szerencsére még haza lehetett jönni vele nem ment el az összes víz, viszont levágni, és feljebb tolni nem tudom ,mert ott már vastagságot vált a cső...)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Beömlő fűtéscső-re lenne szükségem. Honnan lehetne rendelni ? Cromaxnál volt, de azt mondták utolsó darab, és nem találja a beszállító a raktárán.:glare:

(Ventillátor kapcsoló elment az örök vadászmezőkre, aztán városban már eléggé bemelegedett a motor. 100 és a piros között volt, aztán ez a cső a motorra csatlakozó felén egy 2-3 mm-t meghasadt. Szerencsére még haza lehetett jönni vele nem ment el az összes víz, viszont levágni, és feljebb tolni nem tudom ,mert ott már vastagságot vált a cső...)

Ez? https://zsu.hu/autotipus_kereso/opel/astra/astra_f_ferdehatu_t92_1991_09_1998_02/1805/futes_szellozes_klima/csovezetek/futescso/mind

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.