Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

...nem tudtok valahonnan netről letölthető magyar gépkönyvet, nekem most csak lengyel nyelvű van. ebből csak az ábrákat lehet hasznosítani!

köszi

Itt nézz körül :(

A fűtőmotor valószínűleg az ellenállások hibája miatt nem megy (pontosabban a hőbiztosíték miatt), de az nem a fűtéskonzol mögött található, hanem a motortérben a pollenszűrő alatt. Úgyhogy nem is kell kiszedni igazából a középkonzolt, az izzók kicserélhetők pl. a radió kiszerelése után is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nekem 1996-os 1.4 GL astrám van nemrég óta, most ismerkedek még vele

szeretném kiszedni a középkonzolt már mind a 7 csavart kitekertem (ábra szerint) de nem jön ki vmi miatt

nem merem jobban erőltetni félek eltörik, hogy lehetne ezt kiszedni?

meg kell néznem fűtőmotor kapcsoloját mert egy ideig csak a legnagyobb fordulaton ment, most már ott se,(lehet hogy ellenállás v. motorhiba)? és egy izzó se ég sehol (ez típushiba lehet?)

és nem tudtok valahonnan netről letölthető magyar gépkönyvet, nekem most csak lengyel nyelvű van. ebből csak az ábrákat lehet hasznosítani!

köszi

Jelezném, hogy a középkonzolt 10 csavar tartja. 1 db a műszerfal keretnél (bár az kijön, mikor kiszeded a keretet), 1 db ez alatt is van 2 db a szellőző rácsokat kipattintva, azok helyén felül, 2 db a TID, vagy MID alatt (ott igazán 4 db van, de ebből 2 db csak a kijelzőt tartja), 2 db a két szélső fűtésgomb alatt (persze a fűtés fokozat kapcsolóját is le kell szedni, az alsó felén bedugsz egy kis csavarhúzót és benyomod az ott található rögzítőt és lehúzod a gombot, óvatosan), 2 db pedig a középkonzol alján két oldalt levő lyukban található. Amúgy ahogy Fpepe cartárs írja a fűtőmotor valószínűleg az előtétellenállás hibája miatt nem megy, azt pedig motortérből lehet elérni. Az ablaktörlő karok alatti műanyag takaró alatt van a motor, a pollenszűrő alatt. Ott találod meg a fennt említett ellenállást, több vezeték is csatlakozik rá egy közös csatlakozóban.

Link to comment
Megosztás:

Jelezném, hogy a középkonzolt 10 csavar tartja. 1 db a műszerfal keretnél (bár az kijön, mikor kiszeded a keretet), 1 db ez alatt is van 2 db a szellőző rácsokat kipattintva, azok helyén felül, 2 db a TID, vagy MID alatt (ott igazán 4 db van, de ebből 2 db csak a kijelzőt tartja), 2 db a két szélső fűtésgomb alatt (persze a fűtés fokozat kapcsolóját is le kell szedni, az alsó felén bedugsz egy kis csavarhúzót és benyomod az ott található rögzítőt és lehúzod a gombot, óvatosan), 2 db pedig a középkonzol alján két oldalt levő lyukban található.

Szertinem hét. :( A tekerők alatt nem azt tartják hanem a tekerős részt rögzítik a burkolatra. Le lehet pattintani a bowdeneket is és úgyis kijön. Azt a plusz 1-et meg nem értem hova mondod. De én biztos hogy régen csak hetet csavartam ki és aztán lejött.

Link to comment
Megosztás:

Szertinem hét. :( A tekerők alatt nem azt tartják hanem a tekerős részt rögzítik a burkolatra. Le lehet pattintani a bowdeneket is és úgyis kijön. Azt a plusz 1-et meg nem értem hova mondod. De én biztos hogy régen csak hetet csavartam ki és aztán lejött.

A plusz egy a müszerfal körül/előtt levő takaró műanyag, a kormányburkolat leszedése után férsz hozzá. Én le szoktam szedni a tekerős részt is, nekem így könnyebb, mintha a bowdeneket szedném le. Így jön ki a 10. :P

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat, vasárnap megnézem újra, ha az izzókat ki lehet cserélni a középkonzol levétele nélkül, akkor nem veszem le, mert ugy látom elég komolyan össze van rakva, hát ez már nem keleti autó!

meg multiméterrel megnézem a fűtőmot ellenállást. lehet beázott

Link to comment
Megosztás:

A plusz egy a müszerfal körül/előtt levő takaró műanyag, a kormányburkolat leszedése után férsz hozzá.

Ezt értem és ezt én is tudom a köveztkezőben erre gondoltam első lehetőségként: (a másikat nem értem)

"1 db a műszerfal keretnél (bár az kijön, mikor kiszeded a keretet), 1 db ez alatt is van"

Vagy keretnél arra gondolsz, ami az órát veszi körül? Mert szerintem azt sem kell kiszedni. De én már rég kaptam szét, úgyhogy bármi lehet. :(

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem és ezt én is tudom a köveztkezőben erre gondoltam első lehetőségként: (a másikat nem értem)

"1 db a műszerfal keretnél (bár az kijön, mikor kiszeded a keretet), 1 db ez alatt is van"

Vagy keretnél arra gondolsz, ami az órát veszi körül? Mert szerintem azt sem kell kiszedni. De én már rég kaptam szét, úgyhogy bármi lehet. :(

Az az 1 db benne van abban a 7 db-ban amit te mondassz. A középkonzol kormánytengely felé nyúló részén 2 db van. Az egyik rögzíti a müszerfal előtti keretet is, a másik a középkonzol fennt említett nyúlványát. Próbálok egy képet berakni arról, hogy mire is gondolok, bár sztem ugyanarról beszélünk, csak "elbeszélünk" egymás mellett.

Ezt a képet sikerült csinálni, bocs a minőségért, telefonnal készült, de azt hiszem a lényeg látszik.

Link to comment
Megosztás:

hát igen, a kilométeróra keretét is le kell venni, az órakeret egyik csavarja ugyanis a konzolt is tartja ez a plusz 1 csavar.

most már kiszedtem mind a 10 csavart, de még mindig nem jön ki a konzol, mintha középen a kijelzőknél fogná még valami a 2 db csavaron kívűl, őrület! már szinte az egész műszerfalat szétbontom... de nem nyugszok amig szét nem szedem

mert ki kell cserélni izzókat, egyik se ég sehol.

Link to comment
Megosztás:

hát igen, a kilométeróra keretét is le kell venni, az órakeret egyik csavarja ugyanis a konzolt is tartja ez a plusz 1 csavar.

most már kiszedtem mind a 10 csavart, de még mindig nem jön ki a konzol, mintha középen a kijelzőknél fogná még valami a 2 db csavaron kívűl, őrület! már szinte az egész műszerfalat szétbontom... de nem nyugszok amig szét nem szedem

mert ki kell cserélni izzókat, egyik se ég sehol.

A szellöző kiszedett rácsa mögött van a zsaluzáró gomb rúdja, azt is ki kell mozdítani/pattintani jobb felé, hogy le tudd szedni. Óvatosan végezz minden mozgatást, nehogy eltörjön akármi is. Ha nem szedted ki a rádiót, akkor annak a vezetékei is tartani fognak, az elakadásjelzőé is, ha a TID/MID benne maradt akkor az is, bár ezektől még eléggé el lehet mozdítani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Reggel -4fok, autó beindít 10perc szélvédő jégtelenítést követően a hőfokjelzőm még meg se mozdul, bent már viszonylag meleg van, mociháztető felnyit a belső fűtéshez és a hűtőhöz menő csövet megfogtam és kb ugyanolyan hőmérsékletű mindkettő. 5km megtétele után még kb 30percig járattam a mocit egyhelyben, mire eljutott odáig, hogy beindult a ventillátor. Ez ilyenkor természetes? Vagy esetleg már a termosztátom nem áll a helyzet magaslatán?

Link to comment
Megosztás:

Reggel -4fok, autó beindít 10perc szélvédő jégtelenítést követően a hőfokjelzőm még meg se mozdul, bent már viszonylag meleg van, mociháztető felnyit a belső fűtéshez és a hűtőhöz menő csövet megfogtam és kb ugyanolyan hőmérsékletű mindkettő. 5km megtétele után még kb 30percig járattam a mocit egyhelyben, mire eljutott odáig, hogy beindult a ventillátor. Ez ilyenkor természetes? Vagy esetleg már a termosztátom nem áll a helyzet magaslatán?

Ha még a kék mezőben a mutatód de már melegszik a hűtőhöz menő cső akkor szinte biztos, hogy a termosztátod a rossz. (vagy a hőfok mérőd is lehet rossz)

Mikor már bekapcsolt a venti akkor is még a kék mezőben állt a mutató?

Link to comment
Megosztás:

Ha még a kék mezőben a mutatód de már melegszik a hűtőhöz menő cső akkor szinte biztos, hogy a termosztátod a rossz. (vagy a hőfok mérőd is lehet rossz)

Mikor már bekapcsolt a venti akkor is még a kék mezőben állt a mutató?

nem. szépen felment kb 100 fokra.

most 10 éves a vas azt nemtom volt-e már cserélve a termosztát. mennyit birnak? mekkora macera x14xe esetében? a mociban sok mindent +kell bontani? érdemes-e már most cserélni vagy elmegy még tavaszig?

Link to comment
Megosztás:

csere, és érdemes!

fogyasztásban hamar visszajön az ára. :(

Amúgy nem macera, könnyű cserélni ezen a mocin, és nem is drága.

Gyárit érdemes venni, és figyelni kell hogy tömítés is legyen hozzá.

A vezérlő szíjat védő műanyag alatt van a hengerfej oldalában? 1gyedül is sikerülhet a csere vagy enkább bízzam xerelőre?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.