Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát igen...az F Astra nem a futóművéről híres.....

Amikor én futóművesnél voltam a Caravannal, az öreg szaki azt mondta, ezek az autók a legjobbak a magyar utakra, nagyon sokat kibírnak. Sokkal drágább autókat visznek hozzá gyakrabban, mert nem bírják az itteni viszonyokat.

Link to comment
Megosztás:

Megint előjött a tavaji kopogásom az első futóműnél.Tavaj nem találtak semmit 2 szervizbe is voltam vele.

Néha ha pld parkolóba állok be lassú mozgás gyors kormány roppan egyet.Illetve rázósabb úton néha kopog.

Felemelték tavaj és semmit nem láttak :rolleyes:

Se kormányösszekötő se szilentek se torony.Mégis hol keresgéljek.?

Nekem az egyik talpas volt kimenve, mikor ropogott. Főleg akkor szólt, mikor parkoláskor lassu mozgáskor elérte a járdaszegélyt, na akkor roppant egyet. De jól meg kellett mozgatni a kereket, hogy észrevevődjön, hogy beteg.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az egyik talpas volt kimenve, mikor ropogott. Főleg akkor szólt, mikor parkoláskor lassu mozgáskor elérte a járdaszegélyt, na akkor roppant egyet. De jól meg kellett mozgatni a kereket, hogy észrevevődjön, hogy beteg.

Tápiószecső : MAgától elmúlt! Sztem hőmérséklet függő tavaj a nyaralás előtt vittem el.Azért is vittem el 2 műhelybe is nehogy széthúljon alattam <_<

Igen nekem is akkor szokott nagyot roppanni vagy reggeli elindulásnál.Na akkor azt jól meglesem mi pénz a talpasok cseréje? Gondolom célszerű lengés csillapítóval együtt.

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tápiószecső : MAgától elmúlt! Sztem hőmérséklet függő tavaj a nyaralás előtt vittem el.Azért is vittem el 2 műhelybe is nehogy széthúljon alattam ;)

Igen nekem is akkor szokott nagyot roppanni vagy reggeli elindulásnál.Na akkor azt jól meglesem mi pénz a talpasok cseréje? Gondolom célszerű lengés csillapítóval együtt.

:rolleyes:

Nem, dehogy. Semmi köze a lengéscsilapítóhoz. Sőt olcsó és könnyen szerelhető... aránylag. Az enyémet én cseréltem ki a lakótelepi parkolóba (azért megszenvedtem), de nem kell levenni semmi egyebet, esetleg a stabilizátorszilentet. ja, meg a kereket <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem, dehogy. Semmi köze a lengéscsilapítóhoz. Sőt olcsó és könnyen szerelhető... aránylag. Az enyémet én cseréltem ki a lakótelepi parkolóba (azért megszenvedtem), de nem kell levenni semmi egyebet, esetleg a stabilizátorszilentet. ja, meg a kereket :rolleyes:

Hol is találom a talpast? <_<

Esetleg valami fotót :unsure:VAgy javítási kézikönyvbe hol található?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek x14xe motornál az alapjárati motornak lehet olyan hibálya, hogy az auto hidegen gyönyörűen húz (gyorsul), bemelegedve viszont könnyfakasztóan gyenge? Nem úgy van, hogy vagy működik, vagy nem? Csinálta már ezt nekem, akkor be volt állva a ganyétól. Azóta kipucoltam és jobb lett. Az egész pill.-szelepházat kiszedtem, kimostam nitróvak (eléggé el voltak szennyeződve minden lika), de csak kicsit segített a dolgon. Az összes szűrőt, a nyomásszabályozót, cseréltem. Mértem az ac szállított mennyiségét, mértem a kompressziót....rendbe.

Már annyi mindent próbáltam...

Lehet, hogy a millió cső közül valamelyik likas és falsot szív?

Mennyibe kerülne az összes itteni gumicső cseréje? (Vajon lehet így kapni készletben?) És mit tudtok, mennyiért lehetne kapni alapjárati motort?

Link to comment
Megosztás:

hőfokjeladó? Lambdaszonda?

alapjárati mocitól az alapjárat lenne érdekes.

Érdekes amit írsz... valóban, most hogy mondod, egy ideje, mikor beindítom a gépet, leesik a furdulatszám úgy 500-ra kb 10-15 másodpercre. Aztán szépen beáll 900 körülire. Ez rendellenes, ilyet csak kb egy hónapja csinál.....

Lambdaszondát cseréltem bontottra, de most hogy monddod, visszacserélem a régire...

Link to comment
Megosztás:

Hol is találom a talpast? :rolleyes:

Esetleg valami fotót :unsure:VAgy javítási kézikönyvbe hol található?

Én is a talpasra szavazok. Előző off automnál is ez volt. Mint kiderült műanyg betét volt a talpasban és kevés kenőanyag. Nekem csak télen ropogott meg ha sokat állt az autó. Kotyogás sehol sem volt mert nem volt kikopva csak a kevés kenés miatt szépen összetapadtak a felületek és roppanással indult mikor megmozdítottam.

Ja a talpas a lengőkart és a kerékagyat köti össze. tulajdonképpen egy gömbcsukló

Persze ettől még lehet más is de szerintem ez a legvaloszínűbb.

Link to comment
Megosztás:

Én is a talpasra szavazok. Előző off automnál is ez volt. Mint kiderült műanyg betét volt a talpasban és kevés kenőanyag. Nekem csak télen ropogott meg ha sokat állt az autó. Kotyogás sehol sem volt mert nem volt kikopva csak a kevés kenés miatt szépen összetapadtak a felületek és roppanással indult mikor megmozdítottam.

Ja a talpas a lengőkart és a kerékagyat köti össze. tulajdonképpen egy gömbcsukló

Persze ettől még lehet más is de szerintem ez a legvaloszínűbb.

Mi a hivatalos neve :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Valkinek van tapasztalata Monroe elsö gátlokkal?

Most lesz cserélve és a szerelöm ajánlotta hogy ez van most 12 rugo körül.

Azt hiszem Monroe Reflex-et mondott de nem biztos, csak hogy Monroe.

NE vegyél ilyesmit.

SACHS, és nem sokkal drágább, de legalább jobb.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

NE vegyél ilyesmit.

SACHS, és nem sokkal drágább, de legalább jobb.Sztem.

Sztem is, Sachs sokkal jobb, én is azt vettem előre is meg hátra is. Az elsők a Unixnál 14e/db körül vannak, a hátsók asszem 9e/db körül (mármint az olajosok).

Silver79: trapézgömbfej, vagy alsó támasztó gömbfej a hivatalos neve. Könnyen megismered: leveszed a kereket, a kerékagy alá benézel, a lengőkaron 3db szegecs (vagy ha már volt cserélve, akkor csavar) tartja. Azokat a szegecseket le kell fúrni, és amit adnak csavart az új talpashoz, azokkal betenni az újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lengéscsillapitó csere előtt állok, és a toronycsapágy is "valószínüleg" kopog. Nem tud valaki segíteni hogy milyen lengéscsillapítót érdemes venni és hogy mennyibe kerül kb ? Ja és az első.

Egy oldalt lapozz vissza, az alján ott a megoldás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.