Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Igaz vectra hátsó kerékcsapágyról van szó, de az astráé is ugyan olyan.

Az lenne a kérdésem, hogy egy 95-ös vectra hátsó kerékcsapágyát lehet -e külön cserélni vagy csak kompletten aggyal?

Ez már az újabb fajta, ahol nem lehet a tengely végén lévő koronás anyával holtjátékot állítani, mert nincs is rajt.

Ja, ez dobfékes, és az ABS jeladó is az agyba van a tengely végén, nem úgy mint a régebbinél, hogy egy csavarral van a hídra felcsavarozva.

Link to comment
Megosztás:

Célszerű akkor, ha a mostani gátlók már nincsenek túl jó állapotban.

Fékeket meg bagóért lehet kapni. Egy telitank árából megvan.

Nem mondod, h hátra 2 új dob+betétek, előre bontóból 256-os nyereg, hozzá ekkora Brembo tárcsa, Ferrodo betét megvan mondjuk 15eből? :lol: Én inkább 50 fölé saccoltam... Vagy a gépeden a tank is tuningolva van? :lol:

Szerk: első gátlókban van vagy 20e... Hátsókban fene tudja.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod, h hátra 2 új dob+betétek, előre bontóból 256-os nyereg, hozzá ekkora Brembo tárcsa, Ferrodo betét megvan mondjuk 15eből? :lol: Én inkább 50 fölé saccoltam... Vagy a gépeden a tank is tuningolva van? :lol:

Szerk: első gátlókban van vagy 20e... Hátsókban fene tudja.

Nem teljes fékfelújítást mondtál, hanem nagy fékre váltást.

Én 17-ért vettem előre két nyerget két tárcsát és betéteket. Mindegyik bontott volt, és bár tudom a bontott tárcsáktól meg betétektől szinte mindenki fázik, én eljártam vele azt hiszem 1-2 évet.

Vastag dobod van? Adok olcsón teljes szettet. :lol:

Győzd meg az asszonyt hogy csak egybe lehet cserélni a gátlókat és a hátsók már nagyon kivannak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem teljes fékfelújítást mondtál, hanem nagy fékre váltást.

Én 17-ért vettem előre két nyerget két tárcsát és betéteket. Mindegyik bontott volt, és bár tudom a bontott tárcsáktól meg betétektől szinte mindenki fázik, én eljártam vele azt hiszem 1-2 évet.

Vastag dobod van? Adok olcsón teljes szettet. :lol:

Győzd meg az asszonyt hogy csak egybe lehet cserélni a gátlókat és a hátsók már nagyon kivannak. :lol:

Asszony sajna nem hülye. :lol:

Ha már adok ki rá pénztet, akkor inkább újat szerzek be, azzal tutira nagyon sokáig megleszek, nem megyek sokat ezzel a vassal.

Megmérem legközelebb, milyen vastag a dobom. Fogalmam sem volt, h van belőle vékony, meg vastag. :lol: Ha saccolni kellene, azt mondanám, h kb 5cm lehet.

Link to comment
Megosztás:

Asszony sajna nem hülye. :lol:

Ha már adok ki rá pénztet, akkor inkább újat szerzek be, azzal tutira nagyon sokáig megleszek, nem megyek sokat ezzel a vassal.

Megmérem legközelebb, milyen vastag a dobom. Fogalmam sem volt, h van belőle vékony, meg vastag. :lol: Ha saccolni kellene, azt mondanám, h kb 5cm lehet.

1-2 év az nem sok? Szerintem lehet jó állapotban lévőket találni bontóban, mivel új fékkel is fel lehet borulni vagy felcsavarodni a fára, attól még nem rossz mert bontott. És ötödáron lehet kapni mint az újat.

Dobot püben.

Link to comment
Megosztás:

1-2 év az nem sok? Szerintem lehet jó állapotban lévőket találni bontóban, mivel új fékkel is fel lehet borulni vagy felcsavarodni a fára, attól még nem rossz mert bontott. És ötödáron lehet kapni mint az újat.

Dobot püben.

Ez is igaz, majd úgyis bontóban kezdek a nagyobb nyereg végett. A nyereg az 1-1-ben rámegy a gépemre, vagy mókolni kell vele?

Link to comment
Megosztás:

1-2 év az nem sok? Szerintem lehet jó állapotban lévőket találni bontóban, mivel új fékkel is fel lehet borulni vagy felcsavarodni a fára, attól még nem rossz mert bontott. És ötödáron lehet kapni mint az újat.

Dobot püben.

Én is 2 éve váltottam nagyobb fékre meg hátul tárcsára, bontott volt 22-ért ABS-es kompletten alig használt 256-os tárcsák alig használt fékbetétekkel, a hátsó is majdnem új tárcsa volt új fékpofákkal, kézifékkötéllel +fékcsővel. Megérte a csere.

Nekem is elkoptak az eredeti dobok tárcsák, betétek.

Az új 236-os tárcsa betéttel, meg a dobok pofával jóval több lett volna.

Link to comment
Megosztás:

1130-as szett. Kárászyéktól. Állítható. 100 körül.

Az szerintem teljesen jó ár! Ennyiért asszem be is neveznék rá.. (neked hogy lett ilyen "olcsó"?)

Én még áprilisban kértem egy árajánlatot mailba.

Akkor a 1130ra 147,385 Ft, a 1110-re meg 90,470Ft-ot írtak. Illetve a mail végén ott volt, hogy tavaszi akció -15%- De még így is 12x xxx Ft lenne a 1130.

Viszont azt írta az embőr, hogy az állítható koni legpuhább állásban 20-30%-al keményebb mint a gyári gátló, a 1110es fix cuccos meg az állítható alap szintjét tudja..

El is filóztam rajta, hogy nekem akkor sztem az is elég lenne.. az "csak" 76 xxx Ft lenne..

Háát még nem tom mi lesz, legyen.. de valamit muszáj, mert kakik a gátlók, meg a rugók is..

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem teljesen jó ár! Ennyiért asszem be is neveznék rá.. (neked hogy lett ilyen "olcsó"?)

Én még áprilisban kértem egy árajánlatot mailba.

Akkor a 1130ra 147,385 Ft, a 1110-re meg 90,470Ft-ot írtak. Illetve a mail végén ott volt, hogy tavaszi akció -15%- De még így is 12x xxx Ft lenne a 1130.

Viszont azt írta az embőr, hogy az állítható koni legpuhább állásban 20-30%-al keményebb mint a gyári gátló, a 1110es fix cuccos meg az állítható alap szintjét tudja..

El is filóztam rajta, hogy nekem akkor sztem az is elég lenne.. az "csak" 76 xxx Ft lenne..

Háát még nem tom mi lesz, legyen.. de valamit muszáj, mert kakik a gátlók, meg a rugók is..

Véshetnél GsiTominak az ár kapcsán pl. :lol:

Az általad fixnek nevezett - de kivett állapotban állítható :lol: - Konikat én íbéjről vettem annó, újak voltak és jó áron :lol:

Ott is lehet nézelődni.

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem teljesen jó ár! Ennyiért asszem be is neveznék rá.. (neked hogy lett ilyen "olcsó"?)

Én még áprilisban kértem egy árajánlatot mailba.

Akkor a 1130ra 147,385 Ft, a 1110-re meg 90,470Ft-ot írtak. Illetve a mail végén ott volt, hogy tavaszi akció -15%- De még így is 12x xxx Ft lenne a 1130.

Viszont azt írta az embőr, hogy az állítható koni legpuhább állásban 20-30%-al keményebb mint a gyári gátló, a 1110es fix cuccos meg az állítható alap szintjét tudja..

El is filóztam rajta, hogy nekem akkor sztem az is elég lenne.. az "csak" 76 xxx Ft lenne..

Háát még nem tom mi lesz, legyen.. de valamit muszáj, mert kakik a gátlók, meg a rugók is..

Lehet, hogy akkoriban még a listaára valamivel olcsóbb volt, de neked nem gyanús ez a tavaszi akció? Már a nyárnak is mindjárt vége. :lol:

Amúgy minő véletlen én is tavaszi akcióban hoztam, igaz én tényleg tavasszal. Be kell menni és megkérdezni, hogy nem lehetne-e valahogy olcsóbban. Szerintem nagyon korrektek.

Szerintem akciós ár alatt is odaadják.

A 100 körül nekem is valahogy 100-110 között volt de már pontosan nem emlékszem, akinek van türelme keressen vissza, azt hiszem 2006 nyár elején lett betéve. Akkoriban biztos írtam róla.

Link to comment
Megosztás:

Véshetnél GsiTominak az ár kapcsán pl. :lol:

Az általad fixnek nevezett - de kivett állapotban állítható :lol: - Konikat én íbéjről vettem annó, újak voltak és jó áron :lol:

Ott is lehet nézelődni.

Az lesz.. csak előbb legyen rá valamennyi zseton.. most per pill még elég lapos a táááácám...

Íbéjhez meg nagyon nem értek.... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok, az lenne a kérdésem hogy mitől lehet az hohy kb 115 km/h sebeség felett elkezd szitálni az autó hátulja kormány is beremeg picit, kerekek ki vannak egyensulyozva.

Sok dologtól lehet... kerékcsapágy (mondjuk annak lenne hangja kanyarodáskor is erősebben), talpas, szilentek, féktárcsa (fékezéskor érezhetően vibrál

a pedál, és erősebb a rázás), de a gumi hibája is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Uff :lol:

Mostanában mikor állok ki a parkolóból, lassan gurulok 1-ben, elkezdek balra fordulni, és ilyenkor olyan érzésem van, mintha hirtelen maga alá fordulna a kerék, vagy mi... Szóval olyan hirtelen elfordul balra, nem pedig ahogy tekerem a kormányt. Nemrég meg tolatásnál ahogy fordítottam a kereket (már nem tudom milyen irányba), valami nagggyon rossz hangot adott, azt hittem megadta magát valami :D . Mi lehet ez? Talpas? :lol: Megrángattam a kerekeket még felemelve is, de nem nagyon érzek lötyögést. Vagy azt így nem is lehet? Ja és kicsit jobbra áll most a kormány ha egyenesen megyek az ótóval, nagyobb sebességnél viszont majdnem középen. Tipp? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uff :lol:

Mostanában mikor állok ki a parkolóból, lassan gurulok 1-ben, elkezdek balra fordulni, és ilyenkor olyan érzésem van, mintha hirtelen maga alá fordulna a kerék, vagy mi... Szóval olyan hirtelen elfordul balra, nem pedig ahogy tekerem a kormányt. Nemrég meg tolatásnál ahogy fordítottam a kereket (már nem tudom milyen irányba), valami nagggyon rossz hangot adott, azt hittem megadta magát valami :D . Mi lehet ez? Talpas? :lol: Megrángattam a kerekeket még felemelve is, de nem nagyon érzek lötyögést. Vagy azt így nem is lehet? Ja és kicsit jobbra áll most a kormány ha egyenesen megyek az ótóval, nagyobb sebességnél viszont majdnem középen. Tipp? :lol:

Kormányösszekötő gömbfejek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.