Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, wookie írta:

A gólyalábak -az összekötők és nyeregtartó fülekit leszámítva- csak szerintem szimmetriuksak? Mármint a bal meg a jobb. 

Tehát a toronycsapágy közepéből a talpasig húzott egyenes pont a kerékcsapágy felezőjén halad át, illetve a talpas iránya is fedi ezt a vonalat?

Papíron így kéne lennie.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hening-től szeretnék kérdezni,mert neki volt Kadettja .Elosztó fedelet és rotort szreretnék cserélni,és arra szeretnélek megkérni hogy a cikkszámukat az adattárból megadnád .Kadett E 1987.04. évj.motor:13S.Előre is kösri a segítséget:csjanos46.  Az OBI-parkolóban mikor van a tali?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, csjanos46 írta:

Hening-től szeretnék kérdezni,mert neki volt Kadettja .Elosztó fedelet és rotort szreretnék cserélni,és arra szeretnélek megkérni hogy a cikkszámukat az adattárból megadnád .Kadett E 1987.04. évj.motor:13S.Előre is kösri a segítséget:csjanos46.  Az OBI-parkolóban mikor van a tali?

Az OBi-nál Opel Club Győr tali szokott lenni nem? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csjanos46 írta:

Hening-től szeretnék kérdezni,mert neki volt Kadettja .Elosztó fedelet és rotort szreretnék cserélni,és arra szeretnélek megkérni hogy a cikkszámukat az adattárból megadnád .Kadett E 1987.04. évj.motor:13S.Előre is kösri a segítséget:csjanos46.  Az OBI-parkolóban mikor van a tali?

Szia!

Volt vagy 3 féle elosztó a kedetton. Bosh, Delco, Lucas. Neked milyen van? Az alapján tudsz nézelődni webáruházakban.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
10 órája, joecockroach írta:

Csak azért kérdeztem, mert az enyémben van, de valamiért úgy gondoltam, hogy nem mindben van. Ezek szerint rosszul tudtam :)

A GSi-ben, meg a Saab hídban van még ezen felül is. Kívülre van csavarozva 2-2 csavarral. Caravanban nem tudom hogy van-e ez a fajta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Próbáltam végigolvasni, rákeresni a fórumban erre a problémára, de nem sikerült megtalálnom a megfelelő postot. Ha még is létezik ilyen bejegyzés, sorry az újabb postért.

Szeretném a segítségeteket kérni. Három szervízben is jártam a problémámmal, de sehol nem jöttek rá a probléma okára.

Van egy 2000-es évjáratú, 8 szelepes, 1.6-os F Astrám.

A hibajelenség a következő:

110 km/h fölött brutálisan elkezd rázni az autó és ahogy növelem a sebességet, a kocsi egyre jobban ráz. A kormány nem remeg, viszont az egész utastér rázkódik. Kicsit olyan érzésem van, mintha hátulról jönne. Új gumikat vettem rá, centríroztatni is voltam, de ez nem oldotta a dolgot. A szervízben azt mondták, ellenőrizték a felniket is (lemezfelnik vannak fönt), és állítólag nincs bajuk. A szerelő azt mondta, nem érdemes futóműveshez elvinnem, ennek ellenére ezt gondolom még opciónak, illetve a felnicserét.

Mi a véleményetek?

Előre is köszi 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, wik írta:

Sziasztok!

Próbáltam végigolvasni, rákeresni a fórumban erre a problémára, de nem sikerült megtalálnom a megfelelő postot. Ha még is létezik ilyen bejegyzés, sorry az újabb postért.

Szeretném a segítségeteket kérni. Három szervízben is jártam a problémámmal, de sehol nem jöttek rá a probléma okára.

Van egy 2000-es évjáratú, 8 szelepes, 1.6-os F Astrám.

A hibajelenség a következő:

110 km/h fölött brutálisan elkezd rázni az autó és ahogy növelem a sebességet, a kocsi egyre jobban ráz. A kormány nem remeg, viszont az egész utastér rázkódik. Kicsit olyan érzésem van, mintha hátulról jönne. Új gumikat vettem rá, centríroztatni is voltam, de ez nem oldotta a dolgot. A szervízben azt mondták, ellenőrizték a felniket is (lemezfelnik vannak fönt), és állítólag nincs bajuk. A szerelő azt mondta, nem érdemes futóműveshez elvinnem, ennek ellenére ezt gondolom még opciónak, illetve a felnicserét.

Mi a véleményetek?

Előre is köszi 

 

Fék dobok rendben vannak? Teleszkóp, hátsó lengőkar szillentek?

Link to comment
Megosztás:

Szilentnek semmi köze nem lehet a tempónál létrejövő remegéshez viszont a belső féltengelycsukló pont tud ilyet okozni. Próbáld meg az első kerekeket felcserélni a hátsókkal h változik e vmi. Ha nem akkor a keréknek sincs köze hozzá viszont biztos vmi forgó dolog lesz az ok. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, wik írta:

Ez is jó ötlet! Köszönöm, @Gergőőő. Ha valakinek még van bármilyen javaslata, azt nagy örömmel fogadom. ;)

Nekem is ilyen. 1 éve van nálam. Rossz volt az egyik féltengely csuklóm kanyarba nagyon gáz volt a hangja. Ki lett cserélve továbra is megmaradt. Aztán mondta a szerelőm tuti hogy a kormányösszekötő hibája kicserélte ugyan úgy megmaradt bár jelentősen mérséklődött. És feladtam eggyütt élek vele mondjuk nekem rázza a kormányt is kicsit. Én már lehet hülye vagyok de szerintem valamelyik féltengely nem teljesen egyenes és ez okozza több ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Kispotter írta:

Nekem is ilyen. 1 éve van nálam. Rossz volt az egyik féltengely csuklóm kanyarba nagyon gáz volt a hangja. Ki lett cserélve továbra is megmaradt. Aztán mondta a szerelőm tuti hogy a kormányösszekötő hibája kicserélte ugyan úgy megmaradt bár jelentősen mérséklődött. És feladtam eggyütt élek vele mondjuk nekem rázza a kormányt is kicsit. Én már lehet hülye vagyok de szerintem valamelyik féltengely nem teljesen egyenes és ez okozza több ötletem nincs.

Melyik féltengely csuklót cserélte ki a belsőt vagy a külsőt? Mert a külső kanyarban ropog a belső kussol viszont ha kottyan rázza a kereket.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Melyik féltengely csuklót cserélte ki a belsőt vagy a külsőt? Mert a külső kanyarban ropog a belső kussol viszont ha kottyan rázza a kereket.

Azt hogyan tudom megnézni, hogy a belső csukló kottyan-e? Még egy hétig szét lesz kapva, addig gondoltam megoldom amit lehet, mert az eddigi sz@r futóművel nehezen élek együtt.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Greg_hun írta:

Azt hogyan tudom megnézni, hogy a belső csukló kottyan-e? Még egy hétig szét lesz kapva, addig gondoltam megoldom amit lehet, mert az eddigi sz@r futóművel nehezen élek együtt.

Hát igazából a helyén lehet aláfekszel és meg kell mozgatni fel-le. De csalóka, mert a difi is kottyanhat, amit viszont egy darabig lehet orvosolni a kúpgörgős csapágy külső házának a betekerésével, csak óvatosan mert ha nagyon meg van húzva az sem jó. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.