Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

az rendben ,csak sokan úgy gondolják hogy a fékolaj az örök életű :)

pedig 2 évente csere

Tudom, benne van a könyvben is...

Az astránál 2 évet írnak elő, de 2-5 év között határozzák meg a gyártók a csereperiódust. Én majd jövő tavasszal cserélem le, akkor kicsit mint 4 év lesz a kocsiban...De van műszer, amivel lehet ellenőrizni a forráspontot.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok!

Én könyöklőt szeretnék tenni G astrámba. Utána jártam, a gyári könyöklő az üléshez van rögzítve, ami tetszik is, csak elég húzós az ára. Kérdés a következő: ki milyen könyöklőt vett, használ, mennyire vagytok vele megelégedve, ill. mennyibe került. Én 15 körül szánok rá, gondolom ennyiért nem lehet csúcsminőséget kapni. Érdekelne a véleményetek és ha tudtok eladót, vagy boltot ahol jót lehet kapni írjátok meg légyszi.

Előre is köszönöm!

Balage24

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én könyöklőt szeretnék tenni G astrámba. Utána jártam, a gyári könyöklő az üléshez van rögzítve, ami tetszik is, csak elég húzós az ára. Kérdés a következő: ki milyen könyöklőt vett, használ, mennyire vagytok vele megelégedve, ill. mennyibe került. Én 15 körül szánok rá, gondolom ennyiért nem lehet csúcsminőséget kapni. Érdekelne a véleményetek és ha tudtok eladót, vagy boltot ahol jót lehet kapni írjátok meg légyszi.

Előre is köszönöm!

Balage24

http://auto-motor.va...1582348727.html

http://auto-motor.va...1588919060.html

http://www.autotunin...-kartamasz.html

http://dragontuning.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1880&option=com_virtuemart&Itemid=31&vmcchk=1&Itemid=31

Link to comment
Megosztás:

Én olyan könyöklőt szeretnék amelyben van helye egy fél literes üdítőnek úgy hogy ne boruljon rám az egész. Látott már valaki olyat?

Tele vannak velük az alkatrészboltok, a net, de még a bevásárlóközpontok is. Többnyire rettenetesen gagyi anyagból, ugyanolyan minőségben és bazári megjelenéssel készült univerzális ocsmányságok 2500 Ft-tól kezdődően. A hátsó ülésen utazóknak kínálja szolgáltatását a tartó. Máshova el se férne. Pl. ez.

De miért is kell neked ilyen fícsör, mikor az ajtó zsebekben egy-egy fél literes palacknak van helye?

Link to comment
Megosztás:

De miért is kell neked ilyen fícsör, mikor az ajtó zsebekben egy-egy fél literes palacknak van helye?

Egyszer olvastam egy tesztet egy nagy batár amerikai autóról, abban írd és mondd 18db(!!!) pohártartó volt. Az az autó 6 személyes volt, tehát minden utasnak jutott 3. Oké hogy egyszerre csak egy szája van az embernek amin inni tud, de a gyárnak akkor is sikerült megmagyaráznia a dolgot: az amcsik szeretnek gyorsétterembe járni autóval, tehát minden utasnak kell egy pohártartó a kólához, egy a kávéhoz egy meg a shake-hez. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok,

remélem jó helyre írok. Kérdésem az lenne hogy a vezető ülés felöli szőnyeg rögzítő pöcköket hol lehet kapni? A szőnyegben bent a két lyuk, a kárpitban bent a 2 műanyag biz-basz, viszont amit bele kéne pattinatni azt nem kaptam meg vásárláskor. Lehet ilyet kapni boltban? S megéri megvenni, nem túl drága?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha uszkve 150-200Ft darabjáért nem nagy érvágás neked akkor nem túl drága. :D

Amit keresel az 90214832 cikkszámon fut (katalógusszám 1 07 840) és a becsületes neve "rögzítőgomb mellső szőnyeghez"

Ezen a cikkszámon elvileg bármelyik márkaszervizben tudnak adni neked (ha nincs akkor legfeljebb megrendelik), árát fentebb írtam.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát ha uszkve 150-200Ft darabjáért nem nagy érvágás neked akkor nem túl drága. :D

Amit keresel az 90214832 cikkszámon fut (katalógusszám 1 07 840) és a becsületes neve "rögzítőgomb mellső szőnyeghez"

Ezen a cikkszámon elvileg bármelyik márkaszervizben tudnak adni neked (ha nincs akkor legfeljebb megrendelik), árát fentebb írtam.

Akit esetleg érdekel, ma voltam bent egy opel szalonban megkérdezni a két kis műanyag vacakot.

Darabjáért valami 4000-4500 Ft ot akartak kérni, már nem emlékszem pontosan mennyit, mikor meghallottam az árat már köszöntem is el :-)

Link to comment
Megosztás:

Milyen rablóbanda cégnél voltál te? A cikkszám alapján kérted amit írtam? (én mindig úgy vásárolok, nevet nem is mondok csak leírom kispapírra a cikkszámokat amik kellenek, majd ők kinézik EPC-ből. Így nincs félreértés hogy nem azt adják amire gondolok)

Nézd csak:

713014-20121002-hhYBkS.jpg

Ez a Patacsi árlistájáról való (a név ne tévesszen meg, ugyanilyen a tűzfal szigeteléshez való patent is), itt látható hogy náluk 136Ft-ba kerül darabja, én éppen azért írtam 150-200Ft-ot mert tudtam hogy a márkaszervizek ennél némileg drágábban árulják, de azért a 4000Ft erős túlzás...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy félreértettek és azt gondolták hogy a Millennium Falcon-hoz kell az a patent, azért akartak így levenni? :D

Szerintem nem egy és ugyanarról a dologról beszéltek, a kollegának az a patent kell amivel a gyári szőnyeget a padlószőnyeghez lehet rögzíteni, csúszás ellen. Csak a vezető oldalon van 2 db, van rajta két jel: nyított és zárt lakat.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy félreértés. Második szériás Yaris-on van kis műanyag bizbasz ami az első ablaktörlő karok rögzítő csavarját takarja. Egy ilyet sikerült valamikor elhagynunk, és egyszer kíváncsiságból megkérdeztem a miskolci márkakereskedésben, gondoltam pár száz forintot megér, már csak az esztétika miatt is. Darabra nem árulják, szettben 2 db lett volna 3900 Ft+ÁFA, kb. 2-3 évvel ezelőtt... Mondanom sem kell, hogy a csavar azóta is élvezi a jó/rossz időt.

Link to comment
Megosztás:

Milyen rablóbanda cégnél voltál te? A cikkszám alapján kérted amit írtam? (én mindig úgy vásárolok, nevet nem is mondok csak leírom kispapírra a cikkszámokat amik kellenek, majd ők kinézik EPC-ből. Így nincs félreértés hogy nem azt adják amire gondolok)

Nézd csak:

Ez a Patacsi árlistájáról való (a név ne tévesszen meg, ugyanilyen a tűzfal szigeteléshez való patent is), itt látható hogy náluk 136Ft-ba kerül darabja, én éppen azért írtam 150-200Ft-ot mert tudtam hogy a márkaszervizek ennél némileg drágábban árulják, de azért a 4000Ft erős túlzás...

Miért ez a motorvédőre nem dúrva?(márkaszervíz)

Tisztelt XY!

A képen láthatóhoz hasonlít a gyári, amik a diesel verziókon voltak

alapfelszerelésben, csak a gyárin van még egy zaj, és hőszigetelő réteg.

Nálunk az ára 136000.-ft bruttó. Van belőle készleten.

A rögzítők 3500.-ft-ba kerülnek.

Van egy fém változat is a gyári kínálatban, aminek az ára 30000,-ft, azt is

meg tudom mutatni. Ezt sokan kérték már, csak nem mindenkinek az alváza

képes fogadni, előtte meg kell nézni a kocsit!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem egy és ugyanarról a dologról beszéltek, a kollegának az a patent kell amivel a gyári szőnyeget a padlószőnyeghez lehet rögzíteni, csúszás ellen. Csak a vezető oldalon van 2 db, van rajta két jel: nyított és zárt lakat.

Szó sem volt félreértésről, mindketten szőnyeg lefogató patentről beszéltünk, csakhogy kétféle van belőle évjárat szerint, és én a korábbi verziót néztem. Aminek én írtam az árát, az ezen a képen a 7-es számmal jelzett tétel:

OP_T98_D_3_1.png

...amit meg te mondtál az ezen a képen a 6X-el jelzett két darabos készlet, ami valóban közel 4000Ft még Patacsiéknál is:

OP_T98_D_3_4.png

Link to comment
Megosztás:

Már készül a megoldás. Lemértem a kárpitban lévő műanyag méreteit, átmérőket stb.

Egy 45-ös 1,5mm vastag tárcsából, valamint egy 3-3,5mm-es huzalból talán megtudom csinálni. S nem fog annyiba kerülni.

Ha jó lesz és érdekel még valakit, felteszem a végeredményt, illetve a tervrajzot :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.