Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Talán a kipufogóddal lehet még valami pl. zörög ér hozzá valamihez vagy nincs jól rögzítve vagy a motortartó és/vagy váltótartó bakok már nem tökéletes állapotban vannak.... Esetleg el van tömődve a katalizátorod vagy összeomlott belül... stb. Nehéz elképzelnem a jelenséget amit írsz, az is lehet, hogy nem hiba csak te gondolod annak. Szerintem nézd meg a gyújtást ahogy javasolták, ha tökéletes akkor van értelme tovább találgatni. Nem túl alacsony fordulaton használod a motort? Ezeket néha meg kell hajtani, mert lerakódik benne a korom. Az XE-k ellustulnak ha csak városban rövid távon és túl alacsony fordulaton üzemeltetik és erre még rátesz egy lapáttal ha állandó a hideg üzem is. Ha pályázás után rendbe jön akkor ennek is lehet köze hozzá.

Biztos, hogy probléma, remeg az egész autó ezáltal belül is lehet érezni. Alapjárati fordulat 950 körül van (OBD kábellel mérve). Kicsit lehet, hogy hamar váltok felfelé városban. Pályázás után egy kicsit rendbe jön, pár napig. Egyébként a katalizátort már mondta más is. Ha szétszedem a kipufogó csövet a katalizátor előtt esetleg kizárhatnék 1-2 dolgot, csak mit szólnak majd a szomszédok :)

Gyújtás szerintem rendben van, mert a motor felől egyenletesen jár és a fogyasztás is rendben van. Lehet olyan, hogy csak alacsony fordulaton van gond a gyújtással?

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy probléma, remeg az egész autó ezáltal belül is lehet érezni. Alapjárati fordulat 950 körül van (OBD kábellel mérve). Kicsit lehet, hogy hamar váltok felfelé városban. Pályázás után egy kicsit rendbe jön, pár napig. Egyébként a katalizátort már mondta más is. Ha szétszedem a kipufogó csövet a katalizátor előtt esetleg kizárhatnék 1-2 dolgot, csak mit szólnak majd a szomszédok :)

Gyújtás szerintem rendben van, mert a motor felől egyenletesen jár és a fogyasztás is rendben van. Lehet olyan, hogy csak alacsony fordulaton van gond a gyújtással?

Az kizárt, fordítva lehet.

Link to comment
Megosztás:

A tetőkárpitom megint szinte csak a felfogatásokon lóg, de olyan nehezen szánom rá magam....

Kikapod a bélést, elhozod Sóskútra és 4000-ért megjavítják. :D

Van itt minden, szerelő, lakatos, fényező (több is) és még gépműhely is van a közelben Tárnokon (5 km).

Ezért (is) jó kis faluban élni. (Mondom én, aki 55 évig éltem a főfaluban..... :hiya: )

Link to comment
Megosztás:

Kikapod a bélést, elhozod Sóskútra és 4000-ért megjavítják. :D

Van itt minden, szerelő, lakatos, fényező (több is) és még gépműhely is van a közelben Tárnokon (5 km).

Ezért (is) jó kis faluban élni. (Mondom én, aki 55 évig éltem a főfaluban..... :hiya: )

4000 pénz volt?

Link to comment
Megosztás:

4000 pénz volt?

Igen.

Visszaragasztotta a széleken ahol elvált, sőt oda is varrta az alaphoz, úgyhogy az már ott sose fog leválni. Az is azért vált le, mert a tetőm két helyen átrohadt és beázott. Igaz, csak két pontszerű luk volt, mert az ereszlefolyóm sokszor eldugult a fűzfám leveleitől és megállt a víz a csatornában.

No, azokat a lukakat a lakatos kifoltozta, előtte a tetőkárpitot kiszedte, a kárpitos elment érte a kisbuszával, kijavította, aztán visszaszállította a lakatoshoz beszerelésre. :D Mindez 4 ezerért. Sőt ezen kívül hátul a csomagtér feletti részen ahol középen is elvált a kárpit 3, a kárpittal azonos színű gombbal oda is varrta a kárpitot az alaphoz.

Faluhelyen ez így működik.

Link to comment
Megosztás:

x16xel... 1500-2000 között becsörög, alapjárat rángat, olyan mint ha ki ki hagy, remeg. Ma 16:00tól 24:00ig opcom autocommal kiderült, hogy a gyújtási pont -5 és -1 között van, tehát nem jó. Erre korrigál az ecu, s így a befecskendező 320-330 ms között dolgozik, dúsít, ez érezhető a kipufogó gázon is. Minden érzékelőt kicseréltünk egy ugyanolyan kocsiból, tehát jóra és semmi változás.

Ami még furcsa, hogy fojtószelep helyet, 2000-3000 között még csak 3-4%, míg a másik kocsin 6-8%.

Holnap a fojtószelep cseréje következik. De ha valakinek van ötlete még szívesen fogadom.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

x16xel... 1500-2000 között becsörög, alapjárat rángat, olyan mint ha ki ki hagy, remeg. Ma 16:00tól 24:00ig opcom autocommal kiderült, hogy a gyújtási pont -5 és -1 között van, tehát nem jó. Erre korrigál az ecu, s így a befecskendező 320-330 ms között dolgozik, dúsít, ez érezhető a kipufogó gázon is. Minden érzékelőt kicseréltünk egy ugyanolyan kocsiból, tehát jóra és semmi változás.

Ami még furcsa, hogy fojtószelep helyet, 2000-3000 között még csak 3-4%, míg a másik kocsin 6-8%.

Holnap a fojtószelep cseréje következik. De ha valakinek van ötlete még szívesen fogadom.

Köszönöm.

Ha sikerült valami eredményt elérni akkor megoszthatnád :)

Kíváncsi vagyok....

Nálam 2esben 1500ról alig akar gyorsulni, 3asban viszont megy mint akit picsánrúgtak. Nem tudom mitől lehet. És alapjáraton nálam is igencsak benzinszagú a kipufogógáz....

Link to comment
Megosztás:

x16xel... 1500-2000 között becsörög, alapjárat rángat, olyan mint ha ki ki hagy, remeg. Ma 16:00tól 24:00ig opcom autocommal kiderült, hogy a gyújtási pont -5 és -1 között van, tehát nem jó. Erre korrigál az ecu, s így a befecskendező 320-330 ms között dolgozik, dúsít, ez érezhető a kipufogó gázon is. Minden érzékelőt kicseréltünk egy ugyanolyan kocsiból, tehát jóra és semmi változás.

Ami még furcsa, hogy fojtószelep helyet, 2000-3000 között még csak 3-4%, míg a másik kocsin 6-8%.

Holnap a fojtószelep cseréje következik. De ha valakinek van ötlete még szívesen fogadom.

Köszönöm.

Hibajelzés nincs? Sárga motorkontrollámpa nem világít? A motor vezérlése nem mászott el? Két oldalt kellene csak visszalapozni ahol erről szó volt.

Egyébként ami lehet még ellenőrzési sorrendben:

Légszívórendszer tömítetlen

Üzemanyag szűrő hibája

Üzemanyagszivattyú és/vagy reléjének hibája

Üzemanyag rendszer tömítetlen

Motorhőmérséklet érzékelő hibája

Fojtószelep potenciometer hiba

A legvégső esetben: Befecskendező szelep hibája

Ha ezek közül egyik sem akkor szerintem gyújtás.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Visszaragasztotta a széleken ahol elvált, sőt oda is varrta az alaphoz, úgyhogy az már ott sose fog leválni. Az is azért vált le, mert a tetőm két helyen átrohadt és beázott. Igaz, csak két pontszerű luk volt, mert az ereszlefolyóm sokszor eldugult a fűzfám leveleitől és megállt a víz a csatornában.

No, azokat a lukakat a lakatos kifoltozta, előtte a tetőkárpitot kiszedte, a kárpitos elment érte a kisbuszával, kijavította, aztán visszaszállította a lakatoshoz beszerelésre. :D Mindez 4 ezerért. Sőt ezen kívül hátul a csomagtér feletti részen ahol középen is elvált a kárpit 3, a kárpittal azonos színű gombbal oda is varrta a kárpitot az alaphoz.

Faluhelyen ez így működik.

Ezzel nem vagy egyedül, nekem több helyen is beázik a csapadékvíz levezetőnél. Az én tetőkárpitom anyaga már nagyon csúnya foltos koszos, néhol lyukas is úgyhogy én újrakárpitoztatom, ezt már nincs értelme így visszavarrni. Nekem "kicsit" drágább lesz ez a mutatvány, de remélhetőleg tartós is.

Link to comment
Megosztás:

Na pont erre gondoltam én is. Mivel fogyasztás jó, teljesítmény jó ezért nem gondolok gyújtásra.

Na, de a kicserélt gyertyák állapota milyen volt? Nekem amikor falsot szívott akkor remegett nagyon, de ekkor a fordulatszám is néha ingadozott. Nekem most is remeg kicsit alapjáraton, de nem annyira, hogy hibának tekintsem, inkább az autó korának tudom be (pl tartóbakok). Esetleg egy fojtószelep ház tisztítás szokott segíteni alapjárati problémákon. Laliiii-nak írtam ami esetleg még rád is vonatkozhat.

Link to comment
Megosztás:

Check engine nincs.

- vákuum okés mindenhol.

- szűrő cserélve

- benzin pumpa jó, lehuzott vakuumnal is. 1 óra után is tartotta a nyomást.

- motorhőfok jó, de volt egy csere próbára is, azzal is jó.

- Fojtó szelep: Na itt érdekes, holnap érkezik egy új. fél gázon is csak 8%ra van nyitva autocommal és opcommal.

- Befecskendező. Túl sokat szállít, 3,4 ms a nyitva tartási ideje.másik x16xel verdán ez 2,50 ms kb.

S a másik verdán a gyújtási szög 3-4-5-6 fok, nekem meg -6 és -1 között.

Trafó cserélve

gyertyák cserélve

map szenzor nyomás jó

főtengely tárcsa a helyén van

vezérlés a helyén van

főtengely jeladó cserélve

vezérmű tengely jeladó cserélve

beszívott levegő hőmérséklet cserélve

kopogás érzékelőből nem volt csere darabunk csak.

Hibajelzés nincs? Sárga motorkontrollámpa nem világít? A motor vezérlése nem mászott el? Két oldalt kellene csak visszalapozni ahol erről szó volt.

Egyébként ami lehet még ellenőrzési sorrendben:

Légszívórendszer tömítetlen

Üzemanyag szűrő hibája

Üzemanyagszivattyú és/vagy reléjének hibája

Üzemanyag rendszer tömítetlen

Motorhőmérséklet érzékelő hibája

Fojtószelep potenciometer hiba

A legvégső esetben: Befecskendező szelep hibája

Ha ezek közül egyik sem akkor szerintem gyújtás.

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerült valami eredményt elérni akkor megoszthatnád :)

Kíváncsi vagyok....

Nálam 2esben 1500ról alig akar gyorsulni, 3asban viszont megy mint akit picsánrúgtak. Nem tudom mitől lehet. És alapjáraton nálam is igencsak benzinszagú a kipufogógáz....

1500 az nagyon alacsony fordulatszám, onnan még messze van a max nyomaték. Mentem nemrég egy 5 hengeres 2.5-ös diesel Alfával az húzott, 1500-ról, de inkább 2000-ről.

Link to comment
Megosztás:

Van egy több éves problémám az astrácskával... ha eléri a piros jelzést a benzinmutató valamiért irgalmatlanul elkezd rángatni meg nem ad gázt. át lett nézve a benzinrendszer nem üledékes meg ilyesmi. most lett cserélve a benzinpumpa is.... valami ötlet hogy mitől lehet ez? elég idegesitő és olykor életveszélyes is előzésnél :D :(

Link to comment
Megosztás:

Van egy több éves problémám az astrácskával... ha eléri a piros jelzést a benzinmutató valamiért irgalmatlanul elkezd rángatni meg nem ad gázt. át lett nézve a benzinrendszer nem üledékes meg ilyesmi. most lett cserélve a benzinpumpa is.... valami ötlet hogy mitől lehet ez? elég idegesitő és olykor életveszélyes is előzésnél :D :(

Az AC-pumpa egy kis dobozkában van a tankban, ezt a visszatérő ág tölti részben, ez a cső is le lehet csúszva, vagy esetleg ki lehet repedve tankon bellül. Így alacsony benzinszint esetén nem tud olyan gyorsan telni a doboz mint ahogy a pumpa szívja ki belőle.

1454678-20140509-SYbh5F.jpg

Bontsd meg a rendszert az injektornál vagy a benzinszűrőnél, tedd a csövet egy 2 literes flakonba, majd az anyósoldali lábtérben adj dirrekt tápot a pumpának a relénél. Aztán figyeld, hogy egyenletesen jön-e az anyag vagy mifene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F X16XEL fojtószelepet szeretném kitisztítani. Belenéztem és a pillangószelep mögött tiszta trutyi, ezért leszeretném venni.

A felső szívósor is olaj-benzines volt. Viszont nem tudom, hogy jön ki-le. Felülről kitekertem a 4db torx csavart, de így csak lefelé jönne ki, és van alul ráfogatva egy vastag cső, meg vékonyabb gumicső is. Ezeket nem tudtam levenni, mert nem lehet hozzáférni.

Tud valaki valamilyen okosságot?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Szia

Hát nem mentem meg semmire azzal, hogy a motor hidegen és alapjáraton nagyon rázza az autót.

Új rögtön van benne, elosztofedél 2-3 éves, új Bosch kábelek vannak, új NGK egypólusü gyertyák ( előtte 2 pólusu volt, azzal is csinálta) volt cserélve gyújtás modul is, mert előző tönkrement.

Téhat a jelenség az, hogy beindítom, és iszonyatosan rázkódik a kasztni, ahogy ülsz benne érződik, ha adok neki gázt, kb + 100 as fordulatot akkor abbahagyja. De iszonyat idegesítő. Mitől lehet ez? Mit nézzék meg?

Mivel ez központi befecskendezős és a mwechanikai gondot is elvethetjük, mert az nem szűnik meg, valószinűleg a gyujtással lesz gond. Ha elosztó-rotoros, akkor lehet csak sima páralecspódás, miután kiszárad az elosztó, ez megszűnik. Lehet még gyertyakábel, gyertya hiba. Ha egyenként lehúzkodod a pipákat amikor rázkódik meg tudod találni melyik hengerrel van a gond, ugye akkor nem változik a motor hangja ha a nem járó hengerről húzod le a pipát. A gyertyakábeleket ellenőrizheted úgy, hogy rákötsz egy drótot a karosszériára, és sötétben amikor jár a motor végighúzod a végét a gyertyakábelek mellett, ha átugrik valahol szikra akkor a kábel átüt. Gyárilag a kábeleknek 3-20Kohmosnak kell lenniük, ezt is ki lehet mérni multiméterrel. Ha megvan melyik henger rosszalkodik, akkor lehet csereberélni is a gyertyákat megnézni nem "vándorol-e" a hiba.De ha mostanában nem volt cserélve akkor lehet mindet.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Hát nem mentem meg semmire azzal, hogy a motor hidegen és alapjáraton nagyon rázza az autót.

Új rögtön van benne, elosztofedél 2-3 éves, új Bosch kábelek vannak, új NGK egypólusü gyertyák ( előtte 2 pólusu volt, azzal is csinálta) volt cserélve gyújtás modul is, mert előző tönkrement.

Téhat a jelenség az, hogy beindítom, és iszonyatosan rázkódik a kasztni, ahogy ülsz benne érződik, ha adok neki gázt, kb + 100 as fordulatot akkor abbahagyja. De iszonyat idegesítő. Mitől lehet ez? Mit nézzék meg?

váltókar nem rázkódik furán?? Gázadásra, fékezésre nem mozog előre hátra?

Link to comment
Megosztás:

Amit kivettél négy torx csavart, leesett hátra a pillangó. De előtte ki kell venni a vastag levegő csövet, ami légyszűrő házra rámegy, vagy legalább odébb forgatni. De az meg csak akkor fog menni, ha vékonyabbik kartergáz csövet levetted, a pillangó mögött van kicsit jobbra. Aztán akkor már hátra megy annyira a pillangóház, hogy ami fel van fogadta oldalra, három pici torxal akkor miután ezt a tartót levetted akkor felfelé kijön a pillangó ház. Viszont a pillangóházra is megy két vékony vízcső. Alapjárati motrot is takarítsd már meg ha kint van, első indítás után össze vissza fog járni kb. 30-60 secig. Sok sikert. :)

Sziasztok!

Astra F X16XEL fojtószelepet szeretném kitisztítani. Belenéztem és a pillangószelep mögött tiszta trutyi, ezért leszeretném venni.

A felső szívósor is olaj-benzines volt. Viszont nem tudom, hogy jön ki-le. Felülről kitekertem a 4db torx csavart, de így csak lefelé jönne ki, és van alul ráfogatva egy vastag cső, meg vékonyabb gumicső is. Ezeket nem tudtam levenni, mert nem lehet hozzáférni.

Tud valaki valamilyen okosságot?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Megvolt:

- Gyeryák cseréje újra.

- Fojtó szelep poti cserje új Hellara.

- Kopogás érzékelő csere jól működő autóból.

- map szenzor csere jól működő autóból.

Semmi változás. Ugyanúgy gyújtási pont -6 -1 között, befecskendezők nyitási ideje 3,4-3,5 ms, s dúl a benzin, benzinszag a kipufogó gáz.

Grrrrrrrrr Grrrrrrrrrrrrrr

x16xel... 1500-2000 között becsörög, alapjárat rángat, olyan mint ha ki ki hagy, remeg. Ma 16:00tól 24:00ig opcom autocommal kiderült, hogy a gyújtási pont -5 és -1 között van, tehát nem jó. Erre korrigál az ecu, s így a befecskendező 320-330 ms között dolgozik, dúsít, ez érezhető a kipufogó gázon is. Minden érzékelőt kicseréltünk egy ugyanolyan kocsiból, tehát jóra és semmi változás.

Ami még furcsa, hogy fojtószelep helyet, 2000-3000 között még csak 3-4%, míg a másik kocsin 6-8%.

Holnap a fojtószelep cseréje következik. De ha valakinek van ötlete még szívesen fogadom.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.