Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Új vagyok még itt!

Van egy 1996/1 Opel F DTL GL Opel Astrám. A kaszni nagyon szép, a kocsit nagyon megszerettük. Nem sokat jártunk vele, két év alatt 4 ezer km-t. 286 ....

Ha többi része rendben van akkor szerintem érdemes. (mondom ezt úgy, hogy egy százast én is rá költöttem a blokkra)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok még itt!

Van egy 1996/1 Opel F DTL GL Opel Astrám. A kaszni nagyon szép, a kocsit nagyon megszerettük. Nem sokat jártunk vele, két év alatt 4 ezer km-t. 286 ezer km van benne. A kocsi működőképes, viszont nagyon eszi az olajat. Egy szakival megbnézettem, azt mondta, hogy kartergázt is mért, és szimeringet is mindenképpen cserélni kellene, valamint motorfelújítást javasolt. Azt tanácsolta adjam el. Kérdésem lenne hozzátok, mint tapasztaltabbaknak, hogy egy teljes motorfelújítás mennyibe kerülhet, érdemes-e elvégezni. Debreceni fórumtagokat kérdezem, hogy kihez érdemes fordulni helyben? Köszönöm a válaszokat!

Gondolom német turbódízel és nem isuzu. Mindenképp olcsóbban jössz ki ha felújíttatod, minthogy inkább eladd és vegyél egy másikat, ami nem biztos, hogy ennyire megbízható lesz. Szerintem másik szakihoz is vidd el, mert lehet csak kevés a munkája és akar egy kicsit keresni egy motorgenerálon. Az is lehet, hogy a turbónál megy el az olaj és a blokknak semmi baja. Azt nem mondta meg, hogy melyik hengerrel van baj? Mert ha kartergázos, akkor az jelentkezik már a végsűrítésen is és abban a hengerben alacsonyabb. De ha egy dízel motor pöccre indul télen is és szépen jár, akkor annak nagy baja nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy reggel hidegen nagyon magas az alapjárat és akkor se megy sokkal lentebb ha elmegyek vele 5-6 kmtr. Az néha megoldja a problémát ha leveszem gyujtásról és ujra beindítom. Az ingadozó alapjárat az mindennapos de azt már megszoktam, néha alapjáraton a kipufogóba is beledurrog. A motor 1.6i C16nz. Ha tudtok szeretnék benne segítséget kérni mi lehet a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy reggel hidegen nagyon magas az alapjárat és akkor se megy sokkal lentebb ha elmegyek vele 5-6 kmtr. Az néha megoldja a problémát ha leveszem gyujtásról és ujra beindítom. Az ingadozó alapjárat az mindennapos de azt már megszoktam, néha alapjáraton a kipufogóba is beledurrog. A motor 1.6i C16nz. Ha tudtok szeretnék benne segítséget kérni mi lehet a probléma.

Hibakód nincs? Alapjárati motort érdemes lenne kiszedni, tengelyt kiszedni az esetleges olajsarat letakarítani róla. Lehet, hogy szorul. Ha az alapjáratnál a kipofugónál durrogást hallasz az általában égés kimaradást jelent. Gyertya csere ha sokat futott (20 ezer már sok ennél a motornál)

gyertyakábel ellenörzés nem húz-e esetleg át valahol testre, illetve ha fent van még a hővédő csőnél a rugó azt nyugodtan leszedheted.

Link to comment
Megosztás:

Van egy Astra F 1994-es évjáratú benzines kocsim. Az lenne a kérdésem hogy milyen gyertya tipus lenne a legjobb bele akár gyári is?? A mostanit még nem szedtem ki mert tudni akarom hogy milyen kell bele és akkor szedném ki ha megvan az új.

Ehhez motortípust is kellene tudni. Volt vagy 20 féle motor az Astra F-ben a 12 év gyártási idő alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítség lenne szükségem! Adott egy c20xe moci alapjárattal van olyan bajom hogy nem egyenletes olyan mintha bütykös tengely lenne benne! Cseréltem: Gyújtáskábel, gyertyák, Kétvezetékes vízhőfok jeladó! HA lehúzom a légtömeg mérőt még rosszabb! Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Szokásos. Fals levegő, főtt tengely jeladó, esetleg szelepek. Az enyém is kicsit összevisszajár alapon, mármint hogy stabil a fordulat, de lehet érezni/hallani hogy nem 100. Majd holnap reggel rádugom a gázelemzőre, kíváncsi vagyok most mit fog mutatni. Legutóbb sok volt a co-ja és magas a lambda, azóta lett ezaz megoldva rajta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szokásos. Fals levegő, főtt tengely jeladó, esetleg szelepek. Az enyém is kicsit összevisszajár alapon, mármint hogy stabil a fordulat, de lehet érezni/hallani hogy nem 100. Majd holnap reggel rádugom a gázelemzőre, kíváncsi vagyok most mit fog mutatni. Legutóbb sok volt a co-ja és magas a lambda, azóta lett ezaz megoldva rajta.

Ma ki lett villogtatva 13-as hibakód lambda hiba valószínű gyere !

Link to comment
Megosztás:

Af-es motorszám? :D A mázlista. :D

Vannak még szerencsés emberek. :D Nekem is ez kéne oszt menne bele a klímás C20NE. :D

Amúgy nekem is nem stabil az alapjárat. Leginkább a kipufogón hallani, hogy beledurrog, meg nem tudja stabilan tartani az alapjárati fordulatot. Kaptam egy tippet, hogy a rosszalkodó kétvezetékes hőjeladó is okozhatja. Tök mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor, nem stabil. Motoron is látszik, hogy berándul olykor. Gondoltam még arra, hogy minden jeladó csere. De a TPS potit cserélni kellett, mert az eredeti meghalt, az 1.6-ossal meg anyázott rá az ECU. Továbbra sem jó. Illetve még arra gondoltam, hogy kicserélem az összes vákuumcsövet zsír újra. Sapánál úgyis vannak frankó Festo levegőcsövek, amik a vákuumot is bírják.

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton én is hallok néha beledurrogást, meg néha remeg is a motor. Érdekesmód benzinen ilyen, gázon sokkal egyenletesebb, simább a járása.

Ja meg mostanában hideg vagy langyos motornál indítás után dobálja a 44-es hibát. Vagy a szondám halódik (100ezret ment NTK) vagy a rozsdás ganaj miatt tényleg nem tudna annyit dúsítani?

Vannak még szerencsés emberek. :D Nekem is ez kéne oszt menne bele a klímás C20NE. :D

Amúgy nekem is nem stabil az alapjárat. Leginkább a kipufogón hallani, hogy beledurrog, meg nem tudja stabilan tartani az alapjárati fordulatot. Kaptam egy tippet, hogy a rosszalkodó kétvezetékes hőjeladó is okozhatja. Tök mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor, nem stabil. Motoron is látszik, hogy berándul olykor. Gondoltam még arra, hogy minden jeladó csere. De a TPS potit cserélni kellett, mert az eredeti meghalt, az 1.6-ossal meg anyázott rá az ECU. Továbbra sem jó. Illetve még arra gondoltam, hogy kicserélem az összes vákuumcsövet zsír újra. Sapánál úgyis vannak frankó Festo levegőcsövek, amik a vákuumot is bírják.

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton én is hallok néha beledurrogást, meg néha remeg is a motor. Érdekesmód benzinen ilyen, gázon sokkal egyenletesebb, simább a járása.

Ja meg mostanában hideg vagy langyos motornál indítás után dobálja a 44-es hibát. Vagy a szondám halódik (100ezret ment NTK) vagy a rozsdás ganaj miatt tényleg nem tudna annyit dúsítani?

Hidegen anyázik a szondára? Azt hogy. Üzem melegig nem is figyeli.

Link to comment
Megosztás:

Na pont ezt furcsállom én is. De hidegen csinálja néha azt, hogy indítás után elkezd dadogni, aztán képes le is fulladni. Ha közben adok egy gázfröccsöt, felpörög 2000-re majd beáll normálisan. 3 éve cseréltem benne hőfok jeladót, ráadásul gyári Bosch-ra, ugyanezen jelenség miatt.

Hidegen anyázik a szondára? Azt hogy. Üzem melegig nem is figyeli.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hűtővel kapcsolatos kérdésem lenne. A technika 1.7 Isuzu motoros kombi F Astra. A nyár elején észrevettem, hogy a megszokott 92fokról 30 fok felett felmegy a vízhőmérséklet 94 fokra. Ez kicsit zavart, gondoltam kitakarítom a hűtőt kívül belül.

A tisztítás sikerült, gyönyörű tiszta lett kívül belül. Viszont a hőmérséklet nagy melegben még mindig 94foknál áll meg. Balatonra mentünk le és a Cseszneki szerpentinen nem hajtósan felfelé, közepesen megpakolva 4 emberrel volt ahol majdnem elérte a 100-at is.

Ez mennyire normális? Egyébként reggel ha viszonylag hűvös van, mondjuk 20fok akkor 92nél megáll.

Érdemes lenne a termosztáttal próbálkoznom, esetleg azt is megnézni hátha vizköves, vagy ez teljesen normális?

Egyébként ezt csak idén kezdte, ugyan ilyen használat mellett az elmúlt években eddig kétszer ment fel a víz 94 fölé de az is araszolás miatt. Ebből tudom, hogy a hűtőventi és a gomba is jó :D

A tippeket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hűtővel kapcsolatos kérdésem lenne. A technika 1.7 Isuzu motoros kombi F Astra. A nyár elején észrevettem, hogy a megszokott 92fokról 30 fok felett felmegy a vízhőmérséklet 94 fokra. Ez kicsit zavart, gondoltam kitakarítom a hűtőt kívül belül.

A tisztítás sikerült, gyönyörű tiszta lett kívül belül. Viszont a hőmérséklet nagy melegben még mindig 94foknál áll meg. Balatonra mentünk le és a Cseszneki szerpentinen nem hajtósan felfelé, közepesen megpakolva 4 emberrel volt ahol majdnem elérte a 100-at is.

Ez mennyire normális? Egyébként reggel ha viszonylag hűvös van, mondjuk 20fok akkor 92nél megáll.

Érdemes lenne a termosztáttal próbálkoznom, esetleg azt is megnézni hátha vizköves, vagy ez teljesen normális?

Egyébként ezt csak idén kezdte, ugyan ilyen használat mellett az elmúlt években eddig kétszer ment fel a víz 94 fölé de az is araszolás miatt. Ebből tudom, hogy a hűtőventi és a gomba is jó :D

A tippeket előre is köszönöm.

Nekem eddig táncikált folyamatosan a mutató, de a ventik bekapcsoltak tehát no problem. Amíg visszahűl, addig nincs gáz. Lehet a jeladóval van gond.

Amióta kapott új klímahűtőt és vízhűtőt, azóta épphogy kimegy a mutató a 90-es vonalból. Előtte bőven felette volt. Klímával meg mindig 95 fokos volt a víz. :) Most klímával sem éri el a 95 fokot, csak ha araszolás van.

Szóval szerintem normális és amíg visszahűl, addig nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

Egy kövérebb gyorsítás után, vagy hosszabb kigurulás után nekem is ingadozik a hőmérséklet, de ezt nem tartom gondnak és most se probléma, mert legalább a tényleges vízhőfokot mutatja, nincs elektronikusan simítva. Egyedül a menet közbeni 100 fok környéki hőmérséklet aggaszt, én sokallom.

Egyébként a hűtő belsejét mivel lehet kitakarítani teljesen? Vízzel kinyomattam, szép tiszta víz jött belőle, de egy vékony talán zöldes réteg maradt benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.