Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Adott egy c14NZ ami másfél éve van nálam. Mikor vettem ingadozott az alapjárat makdnem lefulladt  és alacsony fordulaton rángatott. Mondta a fòszer valòszínű be kellene állítani a gyújtást, mert ki lett cserélve a rotor csak nem lett beállítva. Aztán rászántam magam akkor tekergettem próbálgattam és sikerült beállítani. Megszűnt minden az alapjárat is stabil volt. Most egy 2 hete először 2000-es fordulat alatt motorféknél rángatott az autó mintha a gázt nyomkodnám. Utánna már gázadásnál is előjött a rángatás és az alapjárat sem az igazi. Finoman durrog is mintha utógyújtásos lenne. Lehetséges hogy 15 ezer km után ennyire elállítódott? Reggelente már indulni is alig indul csak harmadszorra kb. Eddig mindíg indult elsőre. Vagy esetleg öreg gyertyák miatt is lehet ilyen? Ma akarom megnézni őket.

Érdemes lenne leellenőrizni, hogy a kis vezérműkerék nem fordult-e el esetleg a főtengelyen, mert mondjuk a reteszhorny már kiverődött.

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok újra én! Ma szétszedtem a rotort minden rendben vele kivettem a gyertyákat is ott is oké minden szépek! Összeraktam mentem egész délután még a kocsival próbáltam állítani a rotornál a gyújtáson sikertelenül a rángatás megmaradt. Aztán leállítottam a kocsit egy helyen indítanám nem akart elindulni. Nagy nehezen hazatoltam volt még benne benzin igaz nem sok, de volt már ennél kevesebb is. Öntöttem bele 5 liter benzint még nagy nehezen elindult és így jár. Vezérlés ment el, vagy esetleg kevés üzemanyag? Vagy mi az Isten lehet ez? 

Ilyen hang jön valahonnan talán a vezérműszíjtól? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Kispotter írta:

Na sziasztok újra én! Ma szétszedtem a rotort minden rendben vele kivettem a gyertyákat is ott is oké minden szépek! Összeraktam mentem egész délután még a kocsival próbáltam állítani a rotornál a gyújtáson sikertelenül a rángatás megmaradt. Aztán leállítottam a kocsit egy helyen indítanám nem akart elindulni. Nagy nehezen hazatoltam volt még benne benzin igaz nem sok, de volt már ennél kevesebb is. Öntöttem bele 5 liter benzint még nagy nehezen elindult és így jár. Vezérlés ment el, vagy esetleg kevés üzemanyag? Vagy mi az Isten lehet ez? 

Ilyen hang jön valahonnan talán a vezérműszíjtól? 

 

 

Hát a vezérlésre mindenképpen érdemes lenne ránézni, jelen van-e. Olyan mintha csak 2 henger járna. Pipákat egyenként lehúzkodni változik-e a hangja, valami vastagabb szigetelő kesztyűvel, mert szokott csipkedni. Aztán bedughatnád a rövidrezárást a diagcsatiba, indítsd el úgy, akkor pár érzékelőt figyelmen kívül hagy, megnézni úgy hogyan jár. Most hirtelen ennyi. 

Link to comment
Megosztás:

Nem éreztem benzinszagot akkor sem mikor 20 percig próbálgattam elindítani és csak pöffent néha. Direkt beleszagoltam a kipuffba is ott sem volt benzin szag. Diag módban is ez van. Egyébként igen ott én pörgettem. Gázadásra is ilyen gyöszös. Ha elugrik a vezérlés akkor egy fogat akkor menne a motor amúgy?

Link to comment
Megosztás:

Látom ha nem egyszerű nem is buli :-), de menjünk sorba:

On 2017. 02. 26. at 15:59, zotya975 írta:

A kétvezetékes? Miért, van mindegyiknél a szívócsonkba betekerve nem? Viszont a blogon írtad a generátor szíj problémáját, ha jól értem a kapott jeladós tárcsa bordás szíjas lesz? Mert nekem még ékszíjam van szervó nélküli.

On 2017. 02. 27. at 19:16, zotya975 írta:

A hengerfej alapból 1.6-osé, de a rajzon látok beszívott levegő hömérséklet jeladót is, az is van? 

SE-nél a szívócsőben egyvezetékes van, amire két vezeték megy, az a beszívott levegő hőmérséklet jeladó, a szívósor akku felőli végében. Remélhetőleg ez benne lesz a szívócsőben amit kapsz. A kétvezetékesről már volt szó, annak van világoskék csatija a c14se képen.

On 2017. 02. 27. at 18:52, zotya975 írta:

Hm...akkor ha bent hagyom a hengerfejet (is) akkor kell egy ECU, egy kábelkorbács, ezek mondjuk amúgy is kellenének. Nincs úgy néz ki DIS kockám, bele kell varázsolnom a jeladót, és el kell tolnom a generátort. Ja meg pumpát kell cserélnem. A diesel generátorom tárcsája amúgy is el van tolva, lehet ez jó is lesz?

Ja meg valami vízcső ipszilon kell, mert itt van még valami plusz cső a szívócsonkon.

Jeladót belevarázsolni, kell bontóban keresni ennek a tartóját, ami egy M6-os csavarral van felfogatva az olajpumpára. Vízcsövek megvoltak.

18 órája, zotya975 írta:

Várjál , még ide sem ért a csomag, még fel sem adták...:-) az 1.4-ben hosszabbak a szelepek azon kívül van különbség? 

Az 1,6-os hengerfej nem lesz jó, (persze lehet jó, csak fel kell hegeszteni, meg kimarni az égésteret, meg új szelepülékeket betenni, ááá még leírni is sok) ezért célszerűnek látszik elcserélni 1,4-re. Mindenki jól jár, persze ha jók a cuccok.

Azért nem lesz jó, mert azzal a 3,6 mm-rel nagyobb is az 1,6-os égéstér, amivel rövidebbek az 1,6 szelepek. A C14SE égéstér 22ccm talán a C16SE pedig 35ccm körüli, így ha kiszámolod a sűrítési arányt, akkor az 1,6 hengerfejjel még a 8:1-et sem éri el, pedig most is mint NZ 9,4:1 elvileg.

Még az 1,4se hengerfejből is kell síkolni kb. 0,8mm-t, hogy kijöjjön az eredeti sűrítési arány, ha maradnak az nz dugattyúk, ahol a mélyedés a dugótetőn (ha jól emlékszem) 3,4mm, míg az se-nél ez csak 2,6mm.

Itt van két kép is a hengerfejekről:

20140803_222432.jpg

med_gallery_5473_225_813668.jpg

Szerk.: A DIS kocka egy alu zárólapra megy fel. A vez.tengely házon nem módosítottak, csak egy alu lapot tettek oda lezárni a lyukat, ugyanazzal az o-gyűrűs megoldással, mint az nz. Így se-nél is tud folyni ott az olaj, szokott is néha. :blink:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Tiu írta:

Látom ha nem egyszerű nem is buli :-), de menjünk sorba:

SE-nél a szívócsőben egyvezetékes van, amire két vezeték megy, az a beszívott levegő hőmérséklet jeladó, a szívósor akku felőli végében. Remélhetőleg ez benne lesz a szívócsőben amit kapsz. A kétvezetékesről már volt szó, annak van világoskék csatija a c14se képen.

Jeladót belevarázsolni, kell bontóban keresni ennek a tartóját, ami egy M6-os csavarral van felfogatva az olajpumpára. Vízcsövek megvoltak.

Az 1,6-os hengerfej nem lesz jó, (persze lehet jó, csak fel kell hegeszteni, meg kimarni az égésteret, meg új szelepülékeket betenni, ááá még leírni is sok) ezért célszerűnek látszik elcserélni 1,4-re. Mindenki jól jár, persze ha jók a cuccok.

Azért nem lesz jó, mert azzal a 3,6 mm-rel nagyobb is az 1,6-os égéstér, amivel rövidebbek az 1,6 szelepek. A C14SE égéstér 22ccm talán a C16SE pedig 35ccm körüli, így ha kiszámolod a sűrítési arányt, akkor az 1,6 hengerfejjel még a 8:1-et sem éri el, pedig most is mint NZ 9,4:1 elvileg.

Még az 1,4se hengerfejből is kell síkolni kb. 0,8mm-t, hogy kijöjjön az eredeti sűrítési arány, ha maradnak az nz dugattyúk, ahol a mélyedés a dugótetőn (ha jól emlékszem) 3,4mm, míg az se-nél ez csak 2,6mm.

Itt van két kép is a hengerfejekről:

 

 

Szerk.: A DIS kocka egy alu zárólapra megy fel. A vez.tengely házon nem módosítottak, csak egy alu lapot tettek oda lezárni a lyukat, ugyanazzal az o-gyűrűs megoldással, mint az nz. Így se-nél is tud folyni ott az olaj, szokott is néha. :blink:

Hú sok volt ez így hirtelen reggel, de köszönöm! Annyit tudok, hogy c14nz-n volt az egész, és működött, használták az autót, nyilván teljesítményt nem mértek. Most ha egyenlőre meghagyom a saját hengerfejet, ezzel amúgy sem kell foglalkoznom, ha be tudom szerelni a vízhőfok jeladót a hengerfej végébe.  Főtengely jeladó és konzol lesz hozzá azt írták. A beszívott hőmérséklet jeladó jó hír hogy a szívósorban van, azt hittem ez a légszűrőház felé lesz a gumiharmonikában, több motornál is ott látni. A kábelkorbács beszerzése tűnik még nagyobb problémának, de még el sem kezdtem bontózni, ugye még nincs itt semmi. 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Kispotter írta:

http://

Meg van a hiba azt hiszem.. több helyen hiányoznak a fogak. Több helyen fel vannak repedve. Már csak olyan kérdésem lenne összetud akadni a c 14NZ?

Sajnos igen. De ha egy-két foggal csúszott csak el, még nem biztos hogy elérte a szelep a dugót. Fel kell tenni egy új szíjat, jelre kell állítani, elindítani, aztán meglátod-hallod-érzed hogy van-e változás a korábbi állapothoz képest. Aztán ha úgy veszed észre nem sérült semmi, akkor lehet komplett vezérlést cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Sajnos igen. De ha egy-két foggal csúszott csak el, még nem biztos hogy elérte a szelep a dugót. Fel kell tenni egy új szíjat, jelre kell állítani, elindítani, aztán meglátod-hallod-érzed hogy van-e változás a korábbi állapothoz képest. Aztán ha úgy veszed észre nem sérült semmi, akkor lehet komplett vezérlést cserélni. 

És mitől lett ilyen a szíj? Mikor megvettem az autót benne volt egy régi szíj ami szint úgy nézett ki mint ez. Akkor mondta, hogy most cseréltette a vezérlést mikor vettem a kocsit. A szíjban nincs 20 ezer km.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Kispotter írta:

És mitől lett ilyen a szíj? Mikor megvettem az autót benne volt egy régi szíj ami szint úgy nézett ki mint ez. Akkor mondta, hogy most cseréltette a vezérlést mikor vettem a kocsit. A szíjban nincs 20 ezer km.

Régi szíjról szoktak lejönni a fogak, de pölö a betolás sem tesz jót neki. Amit legutóbb ilyet láttam ott az összes fog lejött lentről a főtengely tárcsáról, teljesen elpörgött miközben a szíj meg sem mozdult. Aztán feltettünk egy másik szíjat, elindult de kábé csak 2 henger járt, levettünk a hengerfejet, kiszinteztük, feltöltöttük benzinnel a szelepülékeket, és mindegyikből elfolyt.

Link to comment
Megosztás:

http://56620170301_172400.jpg

Ennyit mászott el felül jelen volt..  Szted? Ha károsodott a motor nem tudom mit kezdjek majd vele. Felújítsam, vagy vegyek bele másikat. Vagy esetleg másik hengerfejet. Vezérműszíj szettből melyik márkát érdemes választani? Egyébként a motor járt így csak úgy mint a videón ismerősöm szerint ha így elmászva elindult és ment akkor semmi baja nem lehet majd kiderül.. meg kézzel is körbe tudtam forgatni egyébként.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Kispotter írta:

http://

Ennyit mászott el felül jelen volt..  Szted? Ha károsodott a motor nem tudom mit kezdjek majd vele. Felújítsam, vagy vegyek bele másikat. Vagy esetleg másik hengerfejet. Vezérműszíj szettből melyik márkát érdemes választani? Egyébként a motor járt így csak úgy mint a videón ismerősöm szerint ha így elmászva elindult és ment akkor semmi baja nem lehet majd kiderül.. meg kézzel is körbe tudtam forgatni egyébként.

Az a bemetszés a gyújtási FHP. Vedd le ezt a tárcsát ott látszik az alsó vezermukerek jelölése.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Kispotter írta:

Azthittem ez azonos az alatta lévő jellel mert tudom van alatta is. Próbáltam levenni, de az istenért nem tudtam majd hozok haza légkulcsot.

Nem néztem még össze a két jelet de a külső ( a szíjtárcsán) alapból a stroboszkópos gyújtás beállításhoz van. A fogasszíj keréken van amit jelre kell tenned.

2480018-20170301-7WMwyl.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bundee írta:

Az a bemetszés a gyújtási FHP. Vedd le ezt a tárcsát ott látszik az alsó vezermukerek jelölése.

Olyan állat nem van, hogy gyújtási FHP. A két jel ég és föld. A szíjtárcsán levő jel az FHP előtti 10 fokot jelent alapjáraton, üzemmeleg motornál.

Zárójeles megjegyzés: síkolásnál, nem megfelelő hengerfej tömítés vastagságnál már nem ott lesz a megfelelő gyújtási jel, és így a vezérműkeréknél sem az FHP. Kivéve ott, ahol a gyújtásjelet a főtengely adja.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:


 

21 órája, Tiu írta:

Látom ha nem egyszerű nem is buli :-), de menjünk sorba:

SE-nél a szívócsőben egyvezetékes van, amire két vezeték megy, az a beszívott levegő hőmérséklet jeladó, a szívósor akku felőli végében. Remélhetőleg ez benne lesz a szívócsőben amit kapsz. A kétvezetékesről már volt szó, annak van világoskék csatija a c14se képen.

Jeladót belevarázsolni, kell bontóban keresni ennek a tartóját, ami egy M6-os csavarral van felfogatva az olajpumpára. Vízcsövek megvoltak.

Az 1,6-os hengerfej nem lesz jó, (persze lehet jó, csak fel kell hegeszteni, meg kimarni az égésteret, meg új szelepülékeket betenni, ááá még leírni is sok) ezért célszerűnek látszik elcserélni 1,4-re. Mindenki jól jár, persze ha jók a cuccok.

Azért nem lesz jó, mert azzal a 3,6 mm-rel nagyobb is az 1,6-os égéstér, amivel rövidebbek az 1,6 szelepek. A C14SE égéstér 22ccm talán a C16SE pedig 35ccm körüli, így ha kiszámolod a sűrítési arányt, akkor az 1,6 hengerfejjel még a 8:1-et sem éri el, pedig most is mint NZ 9,4:1 elvileg.

Még az 1,4se hengerfejből is kell síkolni kb. 0,8mm-t, hogy kijöjjön az eredeti sűrítési arány, ha maradnak az nz dugattyúk, ahol a mélyedés a dugótetőn (ha jól emlékszem) 3,4mm, míg az se-nél ez csak 2,6mm.

Itt van két kép is a hengerfejekről:

 

 

Szerk.: A DIS kocka egy alu zárólapra megy fel. A vez.tengely házon nem módosítottak, csak egy alu lapot tettek oda lezárni a lyukat, ugyanazzal az o-gyűrűs megoldással, mint az nz. Így se-nél is tud folyni ott az olaj, szokott is néha. :blink:

Már amelyiken... nekem pl a c16nz-n nincsenek meg a fülek, amibe a lapot tartó csavarok mennének. De haver karbis kadettján se. 

16 órája, zotya975 írta:

Hú sok volt ez így hirtelen reggel, de köszönöm! Annyit tudok, hogy c14nz-n volt az egész, és működött, használták az autót, nyilván teljesítményt nem mértek. Most ha egyenlőre meghagyom a saját hengerfejet, ezzel amúgy sem kell foglalkoznom, ha be tudom szerelni a vízhőfok jeladót a hengerfej végébe.  Főtengely jeladó és konzol lesz hozzá azt írták. A beszívott hőmérséklet jeladó jó hír hogy a szívósorban van, azt hittem ez a légszűrőház felé lesz a gumiharmonikában, több motornál is ott látni. A kábelkorbács beszerzése tűnik még nagyobb problémának, de még el sem kezdtem bontózni, ugye még nincs itt semmi. 

Kábelköteget astráét nézz, mert a corsán másképp mennek a kábelek, és nem lesz jó. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, wookie írta:


 

Már amelyiken... nekem pl a c16nz-n nincsenek meg a fülek, amibe a lapot tartó csavarok mennének. De haver karbis kadettján se. 

Kábelköteget astráét nézz, mert a corsán másképp mennek a kábelek, és nem lesz jó. 

Oks kösz..csak a c16se leömlő más ugye? A c14nz-se ugyanaz? Mert akkor azt nem postázzák, mert minek. Képen nem látok különbséget. Keresgélek a témában, de vagy a saját képeim jönnek be vagy a napivuki képei..nehéz így új információhoz jutni.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, HaPetya írta:

Olyan állat nem van, hogy gyújtási FHP. A két jel ég és föld. A szíjtárcsán levő jel az FHP előtti 10 fokot jelent alapjáraton, üzemmeleg motornál.

Zárójeles megjegyzés: síkolásnál, nem megfelelő hengerfej tömítés vastagságnál már nem ott lesz a megfelelő gyújtási jel, és így a vezérműkeréknél sem az FHP. Kivéve ott, ahol a gyújtásjelet a főtengely adja.

A 10fok az alapelőgyújtashoz, az kb a burkolat felfogatócsavarjának vonalában van, az FHP után! 

A FHP meg kb a szíj és a csavar közt van valahol, a képről hiányzó burkolaton kell lennie egy jelnek ott. De ez csak a gyújtásra vonatkozik, a vezérlés jele a Zotya féle képen van.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, wookie írta:


 

Már amelyiken... nekem pl a c16nz-n nincsenek meg a fülek, amibe a lapot tartó csavarok mennének. De haver karbis kadettján se. 

Kábelköteget astráét nézz, mert a corsán másképp mennek a kábelek, és nem lesz jó. 

Pedig pont van egy corsa b motortéri kötegem. :) Igazán a beszívott levegő hőmérséklet jeladó van más helyen, a gumicsőben. De az két forrasztás, meg az érzékelő, így tényleg jobb az astra cucc. Gumicsövet úgyis kell venni másikat és persze a légszűrő teteje is jó lenne az SE-é, ami nagyobb lyukú mint az NZ. Ezen a képen a corsa gumicső van (csak fordítva felrakva) és ahova a kartergáz cső megy, az a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő eredeti helye a corsában. De az érzékelő akár berakható a légszűrő házba is, ami hűvösebb, mint a szívócső, lásd a képen:

large.WP_20160629_002.jpg.f36a20be5285b4

3 órája, zotya975 írta:

Oks kösz..csak a c16se leömlő más ugye? A c14nz-se ugyanaz? Mert akkor azt nem postázzák, mert minek. Képen nem látok különbséget. Keresgélek a témában, de vagy a saját képeim jönnek be vagy a napivuki képei..nehéz így új információhoz jutni.:hehe:

Jobban jársz, ha kérdezel. :-)

4-leömlőből van egy kisblokkra valóm, ami c20xe-ből lett átalakítva. Úgy lett levágva a kimenő része, így biztos hegeszteni kell rá a flexibilis részt, de Te szereted a kihívásokat. :-) A talp és a leömlő rész jó, csak össze kell kötni a katalizátorral. Csinálok majd képet ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Tiu írta:

Pedig pont van egy corsa b motortéri kötegem. :) Igazán a beszívott levegő hőmérséklet jeladó van más helyen, a gumicsőben. De az két forrasztás, meg az érzékelő, így tényleg jobb az astra cucc. Gumicsövet úgyis kell venni másikat és persze a légszűrő teteje is jó lenne az SE-é, ami nagyobb lyukú mint az NZ. Ezen a képen a corsa gumicső van (csak fordítva felrakva) és ahova a kartergáz cső megy, az a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő eredeti helye a corsában. De az érzékelő akár berakható a légszűrő házba is, ami hűvösebb, mint a szívócső, lásd a képen:

 

Jobban jársz, ha kérdezel. :-)

4-leömlőből van egy kisblokkra valóm, ami c20xe-ből lett átalakítva. Úgy lett levágva a kimenő része, így biztos hegeszteni kell rá a flexibilis részt, de Te szereted a kihívásokat. :-) A talp és a leömlő rész jó, csak össze kell kötni a katalizátorral. Csinálok majd képet ha érdekel.

Állj, stop! Senki nem mozduljon..érdekel a kábelkorbács.:goofy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.