Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

7 órája, Kispotter írta:

Az aksi 2 hónapos. 1 hónapja pucoltam meg az önindítónál a kábeleket. Csak mikor röffent akkor állt meg. Utánna nyektettem még egy negyed órát biztos és akkor pörgette mint a marha..

Egyébként volt mérőm vann vill szer vagyok. Nem mértem rá. De azt tudom hogy régi aksimnál indításnál kikapcsolt a fejegység újnál sosem. Szóval nem esik le a fesz az biztos.

Hát inkább a gyujtás felé hajlok, ha ráadásakor hallod menni a pumpát ls feltermeli a benzint akkor legalább be kellene röffenie és járni pár másodpercig mielőtt lefullad amennyiben utána már nem hozna a pumpa. Vannak pitiáner, de alattomos hibák. Pölö egy ismerősnek a gyujtásmodul csatijában egyik pint visszatolta a tüske amikor rádugtad, hol érintkezett, hol nem, amikor lehúztad a csatit visszajött a helyére, semmit nem vettél észre. Engem egy évig szivatott a kontaktos AC-csati, nem akart elindulni csak tekert, aztán ha elindult már sosem állt le vagy rángatott. A végén szerencsére otthon adta meg magát akkor találtam meg a bajt. Gyujtásmodulom hidegen szórakozott, most legutóbb a trafó miatt rángatott menet közben. 

4 órája, webshark írta:

ez hányas méretű torx?

Délután meg tudom mondani.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Kispotter írta:

A tököm ki van ezzel az autóval már. Ma mennék haza melóhelyről indítom semmi pöffen párat közben ford szám mérő ugrált néha ekkor kattogott az ac reléje de nem indult. Próbáltam utánna teker de semmi, egyszer még pöffent, de úgy hogy az önindítò szinte megállt akkor. Utánna nyektetem semmi pöffenés. Levettem az injektor ház tetejét láttam valòszìnű fecskendez az injektor mert volt a pillangónál benzin. Petsze szikrát nemtudtam nézni, mert addigra elment minden munkatárs. Nyektettem még már alig forgott az önindítò azt az utolsó pillanatban beröffent. Utánna tökéletes alapjárat simán hazamentem. Azóta megállítottam vagy 8x simán indult pöcre. Mi az Isten baja lehet ugyan ez volt mielőtt ledarálta a vezérmű szíjat régebben. Ügye nekem elvan kopva a vezérmű kerekem alul felül, de létezhet, hogy amiatt csinálja ezt? Egyszerűen nem értem már.. egyszerű motor mint a faék, de mégis szivat.

Valószínű, hogy a gyújtásmodul környékén kell keresni a hibát.

Ugyanis valahonnan onnan veszi a vezérlő a fordulatszám jelet. Írtad, hogy ugrált a fordulatszám mutató, meg kattogott az AC relé.

Ha nincs fordulatszám jel, akkor a vezérlő lekapcsolja a pompát. Szóval, neked hol van fordulatszám jeled, hol nincs... az pedig nem jó, ugye!:-)

 

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszám jelet azthiszem a hall jrladóról veszi. De egyébként indítás közben ugrik néha ha már megy semmi baja. Még egy valamire gondoltam lehez, hogy mikor sokat áll leragad az injektor? És ezért indul kevés állás után simán. Van ilyen?

Én most azon gondolkodom úgy is megyek a bontóba már 3. alkalommal hátha kapok végre vezérlés fedelet, hogy hozok mindent. Hall jeladót, trafót, gyújtásmodult meg egy injektort. Azt ha legközelebb ilyen van nekiállok cserélni. Vagy még most kicserélek mindent bontotra. Mennyit kóstálhat így bontóba ez így minden?

Link to comment
Megosztás:

Heló. Segítségeteket kérném. Két bajom is van amit orvosolni kellene. Az egyik hogy magasabb fordulatszámon csobog a víz. Kiegyenlítő tartály sapkát levettem járattam az autót ventilátor kapcsoásig de nem segített. Esetleg hengerfejes lenne!? A másik hogy menet közben kidobom üresbe a váltót a fordulatszám nem esik le alapjáratra hanem ingázik 1500 és 1800 között mindaddig még az autó még nem áll. Ezt nagyon sokszor csinálja de ritkán nem. Köszi

Link to comment
Megosztás:

15 órája, webshark írta:

ez hányas méretű torx?

Az alapjárati motor és mellette a vákumcső becsatlakozás 20-as oldalt a pillangószelep poti 25-ös, a benzin nyomásszabályzót nem néztem meg, de valamelyik tuti jó hozzá.

5 órája, Kispotter írta:

A fordulatszám jelet azthiszem a hall jrladóról veszi. De egyébként indítás közben ugrik néha ha már megy semmi baja. Még egy valamire gondoltam lehez, hogy mikor sokat áll leragad az injektor? És ezért indul kevés állás után simán. Van ilyen?

Én most azon gondolkodom úgy is megyek a bontóba már 3. alkalommal hátha kapok végre vezérlés fedelet, hogy hozok mindent. Hall jeladót, trafót, gyújtásmodult meg egy injektort. Azt ha legközelebb ilyen van nekiállok cserélni. Vagy még most kicserélek mindent bontotra. Mennyit kóstálhat így bontóba ez így minden?

Egyszer vettem bontott gyujtásmodult azt 4 ezerért adták.

4 órája, ihbastra írta:

Heló. Segítségeteket kérném. Két bajom is van amit orvosolni kellene. Az egyik hogy magasabb fordulatszámon csobog a víz. Kiegyenlítő tartály sapkát levettem járattam az autót ventilátor kapcsoásig de nem segített. Esetleg hengerfejes lenne!? A másik hogy menet közben kidobom üresbe a váltót a fordulatszám nem esik le alapjáratra hanem ingázik 1500 és 1800 között mindaddig még az autó még nem áll. Ezt nagyon sokszor csinálja de ritkán nem. Köszi

A csobogás nekem középről a radiátortól jön, levegős, megoldatlan probléma, egyszer sikerült véletlenül légteleníteni azóta sem. Amig gurul az autó az útjeladó nem engedi alapjáratra esni a fordulatszámot, kábé 1500-on van, eddíg is van motorfék egészen lassú guruláskor esik csak le, ekkor adja vissza a gázt.

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

A következő problémám adódott!
Van egy Opel Astra F 1.6 16V 101 Le járművem, amikor a szivató megy kb 1300-1500-as fordulatnál a motor be remeg nagyon, mikor le esik ~1100 ig a remegés abba marad. 

Nem tudom mitől lehet, gyertyát gyújtókábelt cseréltem, üzemanyag szűrőt szintúgy, a motor kipufogó szelepeit nemrég kicserélték, ugyanis az egyik hengeremben alacsony volt a kompresszió, azóta a kocsi rendben van, megy mint régen. Egyéb problémáról nem tudok. A hidro tőkék kerepelnek kicsit, de a szerelő szerint ez még nem jelenthet problémát. A motortartó gumibakokat is kiártnak tartja, mert akkor azt érezném menet közben is.

Aki találkozott már ilyen problémával, vagy valami megoldást tud kérem írjon, tanácstalan vagyok, minden tanácsot szívesen várok.

A válaszokat előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

Na voltam bontóba, vettem trafót gyújtásmodullal együtt b corsából 1.2 es volt ha jól tudom. Gondolom jó az enyémbe is ránézésre ugyan olyan. Viszont a sárga felirat jelent rajta valamit? Amit vettem xe volt rajta. Az én kocsimba valami w-s, de majd megnézem. 

Volt injektor is, de azt nem vettem a 10 ezer ft ot sokallom érte. Főleg így, hogy lehet nem is az a baja. 

Más: Hogy lehet megoldani, hogy ha sokat írok ne korlátozzon az oldal? Vagy ez direkt ilyen?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Kispotter írta:

Na voltam bontóba, vettem trafót gyújtásmodullal együtt b corsából 1.2 es volt ha jól tudom. Gondolom jó az enyémbe is ránézésre ugyan olyan. Viszont a sárga felirat jelent rajta valamit? Amit vettem xe volt rajta. Az én kocsimba valami w-s, de majd megnézem. 

Volt injektor is, de azt nem vettem a 10 ezer ft ot sokallom érte. Főleg így, hogy lehet nem is az a baja. 

Más: Hogy lehet megoldani, hogy ha sokat írok ne korlátozzon az oldal? Vagy ez direkt ilyen?

Pontosan én sem tudom mik ezek a felritaok, de ha a középső tüske passzol, akor jónak kell lennie. 

Igazából ha nem vagy klubtag akkor van az 5hozzászólás per nap, ha az vagy akkor korlátlan. Én sem értek egyet vele, de ez van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy opel astra f 1.4 16v ecotec.A kérdésem az lenne hogy állo helyzetbe 1es sebességbe rakva hintáztatom az autot és ilyen nyikorgo hangot ad.A motor nem jár.Simán 1esbe van állo helyzetbe.Ugyanezt a nyikkano hangot adja amint beindul az auto.De csak egy pillanatra adja a hangot.A gumibakok kilőve.Nem onnan jön a hang.Szerintetek mi lehet a gond.Köszönöm a segitséget.

Forrás: http://astraferi.freewb.hu/uzenofal/

Link to comment
Megosztás:

6 órája, mobilos3 írta:

Sziasztok.Van egy opel astra f 1.4 16v ecotec.A kérdésem az lenne hogy állo helyzetbe 1es sebességbe rakva hintáztatom az autot és ilyen nyikorgo hangot ad.A motor nem jár.Simán 1esbe van állo helyzetbe.Ugyanezt a nyikkano hangot adja amint beindul az auto.De csak egy pillanatra adja a hangot.A gumibakok kilőve.Nem onnan jön a hang.Szerintetek mi lehet a gond.Köszönöm a segitséget.

Forrás: http://astraferi.freewb.hu/uzenofal/

Esetleg kipufogó flexicső meg még millió egy dolog.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, aholy írta:

Volt nekem is nyikanó hang, nem tudnám elmagyarázni milyen, de jellegzetes fém a fémen nyikkanás. Kipufogó tűzkarika a leömlő után.

Teljesen kilapult, kapott újat, semmi hangja.

Nekem a leömlő két rugója nyikorog ott a tűzkarikánál. Ahogy hintáztatom az autó sebességben, a motor ugye fogja a kerék mozdítaná, és a bakokon előre-hátul mozdul a motor a kipuf meg ugye külön lóg a gumi felfüggesztőkön. Ha kenek alá rézpasztát egy darabig kussban van, de aztán kiég és megint kezdi.

Más: én azt hiszem kibacom alóla a pic*ába ezt a vas univerzális katalizátort mert rohadt fémes érces undorító hangja van. Kéne csinálni valami cseredarabot sima csőből, amit csak át kell csavaroznom.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nekem a leömlő két rugója nyikorog ott a tűzkarikánál. Ahogy hintáztatom az autó sebességben, a motor ugye fogja a kerék mozdítaná, és a bakokon előre-hátul mozdul a motor a kipuf meg ugye külön lóg a gumi felfüggesztőkön. Ha kenek alá rézpasztát egy darabig kussban van, de aztán kiég és megint kezdi.

Más: én azt hiszem kibacom alóla a pic*ába ezt a vas univerzális katalizátort mert rohadt fémes érces undorító hangja van. Kéne csinálni valami cseredarabot sima csőből, amit csak át kell csavaroznom.

 

Valami bontasbol kell keresni szethullottat, biztos van, aztan azt sak ala kell pattintani.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, aholy írta:

Valami bontasbol kell keresni szethullottat, biztos van, aztan azt sak ala kell pattintani.

Hát igazából ami ki volt belezve annak sem volt sokkal szebb hangja, de ugye azt kivágtam mert felhasználtam a két csonkját az univerzálishoz.

2567118-20170616-MtqS6z.jpg

Pedig valami kéne, mert ennek nagyon olyan idióta hangja van.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 
Mitől lehet az hogy rángat a kocsim F Astra alacsony fordulaton (üzem meleg motornál vagy ott is )  és amikor álltam be az udvarba ki tetem üresbe és leállt. Üzem anyag szűrő kb 1500 km el ezelőtt cserélve olaj al együtt. 1.6 8v benzin Hengerenkénti injektor .

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Barret írta:

Sziasztok 
Mitől lehet az hogy rángat a kocsim F Astra alacsony fordulaton (üzem meleg motornál vagy ott is )  és amikor álltam be az udvarba ki tetem üresbe és leállt. Üzem anyag szűrő kb 1500 km el ezelőtt cserélve olaj al együtt. 1.6 8v benzin Hengerenkénti injektor .

Kétvezetékes vízhőfok jeladó, beszívott hőmérséklet levegő jeladó, gyújtásgondok, Map szenzor, most így hirtelen. c16se?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Kétvezetékes vízhőfok jeladó, beszívott hőmérséklet levegő jeladó, gyújtásgondok, Map szenzor, most így hirtelen. c16se?

Igen C16Se , De volt már korábban is rángatott egy kicsit hidegbe , meg néha ha kitettem üresbe és fékeztem leállt de ezekt kb max 3 alkalommal csinálta kb 3 hónap alatt szóval nem értem .

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Barret írta:

Igen C16Se , De volt már korábban is rángatott egy kicsit hidegbe , meg néha ha kitettem üresbe és fékeztem leállt de ezekt kb max 3 alkalommal csinálta kb 3 hónap alatt szóval nem értem .

Üresben guruláskor motorleállást az útjeladó hiba is szokott produkálni. Ha lenyomod kábé 5 másodpercre a középkijelző 2 gombját akkor ki kell írnia a sebességet 53Km/ óráig. 

 

Link to comment
Megosztás:

T. Kartársak!

Hengerfejtömítést cseréltem, motoröblítő után kapott Castrol 10w40-et(Bárdis cikksz.: CAS 203-1). Olaj felmelegedéskor/után nincs olajnyomás(pislákol a lámpicsek), hidrotőkék is csörömpölnek... (((

Ami pozitív.. generál után vánszorgott 140ezret, látható tapintható hónolás.

Módosítva : koqxdió
Link to comment
Megosztás:

4 perce, koqxdió írta:

T. Kartársak!

Hengerfejtömítést cseréltem, motoröblítő után kapott Castrol 10w40-et(Bárdis ciksz. CAS 203-1). Olaj felmelegedéskor/után nincs olajnyomás(pislákol a lámpicsek), hidrotőkék is csörömpölnek... (((

Ha szerelés rendben van, akkor a motoröblítővel lesz a bibi. Én soha nem ajánlom ennek használatát. Ha jó agresszív a cucc, akkor leoldott egy csomó rittyót és az most az olajszivattyú szívótölcsérénél csoportosul. Így ne használd az autót, legegyszerűbb még most levenni az olajteknőt és kitakarítani. Nekem most ez jutott eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.