Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

10 órája, Kispotter írta:

Nekem teljesen új a kipufgóm fél éves kb. Nekem kilukadt meg menet közben a hátsó dobot elhagytam.. :D 
Amúgy 1 napja lehúzott potival megyek a kocsival és azt kell mondjam nagyon jó a verda! Nincs reggeli madjnem leállás sem bár lehet azért nincs, mert mióta levan húzva a poti 2000-res fordulaton indul és ott is marad amíg hideg. Viszont menet közben rángatás abszolút nincsen. szépen motorfékez ahogy kell. Úgyhogy ma le is szereltem róla a potit és méregettem műszerrel, de én hibátlannak mérem szépen változik az ellenállása nincsenek kiugró értékek sem szóval holnap be fogom állítani a javallot feszültség értéket aztán meglátjuk. Csak azt nem tudom eldönteni az opcomban figyeljem vagy közvetlen a potinál. Mert mindkettőt nézni fogom, de majdnem tuti biztos vagyok benne, hogy nem fog a két feszütség megeggyezni. Ezen kívül az injektorhoz, és az injektorházhoz megrendelek minden tömítést és kicseréltem. Bár az injektor ház 2 tömítését kb 1 éve cseréltem, de mindegy nem drága. Szerintem szét szedem a benzinnyomás szabályzót is hátha látok benne valami érdekeset csak el ne csesszem.. 

Amúgy így lehúzott potival vajon lambda szabályzás van?  És figyeli az ecu a maradék érzékelőket? Vagy ilyenkor vészprogi van és alapérték mindenre mint mikor gyújtást állítok? 

 

Szerk: megnéztem a potin a cikkszámot és mindenhol A corsát hoz ki rá c12nz. Sehol nem írja az én motoromat. Szóval lehet nem is ehhez való.. bár eddig is működött valahogy szóval nem tudom..

Akkor mégis csak  fojtószelep poti lenne a hunyó (?), mondjuk bepárásodhat belül és így képződött  kis vízcsepp  is el állíthatja a alap beállítást. Vagy valami ilyesmire tudok gondolni.

Na mindegy,  úgy is megjött a érintkezésmentes  Ukránból , 5 rúgó volt  szállítással,  megpróbálom berakni. :icon13:

rinkez-s-mentes-TPS.jpg

Ez  gyári GM 17106682 cikkszámúval   analóg típus a központi injektorosokhoz ez való .  A hengerenkénti injektoroshoz  (pld. C14SE-hez) ellentétes forgásirányú kell.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyemi írta:

Akkor mégis csak  fojtószelep poti lenne a hunyó (?), mondjuk bepárásodhat belül és így képződött  kis vízcsepp  is el állíthatja a alap beállítást. Vagy valami ilyesmire tudok gondolni.

Na mindegy,  úgy is megjött a érintkezésmentes  Ukránból , 5 rúgó volt  szállítással,  megpróbálom berakni. :icon13:

rinkez-s-mentes-TPS.jpg

Ez  gyári GM 17106682 cikkszámúval   analóg típus a központi injektorosokhoz ez való .  A hengerenkénti injektoroshoz  (pld. C14SE-hez) ellentétes forgásirányú kell.

Na erre kíváncsi leszek! Ha beválik rendelek én is! :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyemi írta:

Akkor mégis csak  fojtószelep poti lenne a hunyó (?), mondjuk bepárásodhat belül és így képződött  kis vízcsepp  is el állíthatja a alap beállítást. Vagy valami ilyesmire tudok gondolni.

Na mindegy,  úgy is megjött a érintkezésmentes  Ukránból , 5 rúgó volt  szállítással,  megpróbálom berakni. :icon13:

 

Ez  gyári GM 17106682 cikkszámúval   analóg típus a központi injektorosokhoz ez való .  A hengerenkénti injektoroshoz  (pld. C14SE-hez) ellentétes forgásirányú kell.

Meg is lepődtem amikor kivittem az SE-hez az NZ potiját és valahogy nem passzolt rá. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Na erre kíváncsi leszek! Ha beválik rendelek én is! :)

Én is csatlakozom. Saját tapasztalatból ismerem modellezésben a hall szenzoros "potik" előnyeit. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra (amellett, hogy a jelenlegi hagyományos új potival nincs gondom és az eredeti is 22 évig jól tette a dolgát....)

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok!
Tegnap volt időm foglalkozni az autóval így lekötött fojtószelep potival és laptoppal, opcommal beültem a kocsiba kocsikázni a faluba. Nos a helyzet az megint rángatott így is szóval nem a poti a hibás.. Ennek nem örültem viszont ezt én nem is gondoltam volna, de képzeljétek el opcomban lehetett látni, hogy menet közben változik a poti feszültség valamint a folytószelep állás százalékba szóval a motorvezérlő próbálja kiszámolni, mennyi lehet annyi, hogy késik a valódi helyzethez képest és hirtelen gáznál torpan először. Gondolom a map szenzor alapján vagy nem tudom.. De végül visszaraktam a potit bővítettem a furatot is, de nagyon nehéz volt belőni azt a feszültség értéket a végén meghúzott csavarral csavarhúzó, és kalapács segítségével ütögettem mint valami idióta :D fél órát görnyedtem mintha ezen múlna valami, mert szerintem semmi és valóban akárhogy rakom be gyújtás után 0%-ot vesz alapul akárhogy van..
Amúgy arra gondoltam lehet vezérlés cserénél ronthattam el valamit.. Sokmindent nem, de annyi lehet, hogy a görgő csavarját én nyomatékra húztam. És nekem egyszer ott kiszakadt a nemet így ki lett fúrva és egy bővítő hüvely van benne ami keményebb anyag. És vagy kirázkódott vagy még az lehet mivel új csavart raktam be, mert adtak a szetthez ami hosszabb felül az alján a furatnak. Így motorféknél lazul a szíj ami miatt a feszítő tud mozogni picit ügye, mert a furatba beleakad a nyelve, de van egy kis mozgása.. Nem tudom az okozhatna-e ilyet egyáltalán valamint jobban bele gondolva hiába motorfékezek vagy épp csökken a fordulatszám valójában a szíj mindíg megfeszül szerintem, mert azért van bőven ellenállása a vezérmű keréknek egy autón.. De ezt majd ellenörzöm.. 
 

Ja és ami a legfontosabb amikor rángat az ecu tud róla vagy is van opcomban olyan, hogy motorfék üzem aktív vagy nem aktív. És mikor rángat látszik ott billeg aktív, és nem aktív között folyamatosan. Ha épp olyan kedve van, de mint mondtam nem mindig csinálja ezt sem. A befecskendezési impulzus is ugrál 1ms és 0 között. Pont úgy ahogy a motorfék üzem ugrál. Szóval ha a vezérlésnél minden okés lehet, hogy bepróbálkozom egy másik motorvezérlővel úgy is van otthon 1 hátha..

Módosítva : Kispotter
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok!
Tegnap volt időm foglalkozni az autóval így lekötött fojtószelep potival és laptoppal, opcommal beültem a kocsiba kocsikázni a faluba. Nos a helyzet az megint rángatott így is szóval nem a poti a hibás.. Ennek nem örültem viszont ezt én nem is gondoltam volna, de képzeljétek el opcomban lehetett látni, hogy menet közben változik a poti feszültség valamint a folytószelep állás százalékba szóval a motorvezérlő próbálja kiszámolni, mennyi lehet annyi, hogy késik a valódi helyzethez képest és hirtelen gáznál torpan először. Gondolom a map szenzor alapján vagy nem tudom.. De végül visszaraktam a potit bővítettem a furatot is, de nagyon nehéz volt belőni azt a feszültség értéket a végén meghúzott csavarral csavarhúzó, és kalapács segítségével ütögettem mint valami idióta :D fél órát görnyedtem mintha ezen múlna valami, mert szerintem semmi és valóban akárhogy rakom be gyújtás után 0%-ot vesz alapul akárhogy van..
Amúgy arra gondoltam lehet vezérlés cserénél ronthattam el valamit.. Sokmindent nem, de annyi lehet, hogy a görgő csavarját én nyomatékra húztam. És nekem egyszer ott kiszakadt a nemet így ki lett fúrva és egy bővítő hüvely van benne ami keményebb anyag. És vagy kirázkódott vagy még az lehet mivel új csavart raktam be, mert adtak a szetthez ami hosszabb felül az alján a furatnak. Így motorféknél lazul a szíj ami miatt a feszítő tud mozogni picit ügye, mert a furatba beleakad a nyelve, de van egy kis mozgása.. Nem tudom az okozhatna-e ilyet egyáltalán valamint jobban bele gondolva hiába motorfékezek vagy épp csökken a fordulatszám valójában a szíj mindíg megfeszül szerintem, mert azért van bőven ellenállása a vezérmű keréknek egy autón.. De ezt majd ellenörzöm.. 
 

Ja és ami a legfontosabb amikor rángat az ecu tud róla vagy is van opcomban olyan, hogy motorfék üzem aktív vagy nem aktív. És mikor rángat látszik ott billeg aktív, és nem aktív között folyamatosan. Ha épp olyan kedve van, de mint mondtam nem mindig csinálja ezt sem. A befecskendezési impulzus is ugrál 1ms és 0 között. Pont úgy ahogy a motorfék üzem ugrál. Szóval ha a vezérlésnél minden okés lehet, hogy bepróbálkozom egy másik motorvezérlővel úgy is van otthon 1 hátha..

Szerintem a vezérlés nem lehet . A feszített ágban mindíg adott a távolság, a fogszám, mindkét kerék jelen van, attól függetlenül hogy a másik ágban hogy áll a feszítő, amig nem ugrik a szíj addig jó. A rossz feszítés max a szíj élet tartamába szólhat bele. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 28. at 7:51, nyemi írta:

Akkor mégis csak  fojtószelep poti lenne a hunyó (?), mondjuk bepárásodhat belül és így képződött  kis vízcsepp  is el állíthatja a alap beállítást. Vagy valami ilyesmire tudok gondolni.

Na mindegy,  úgy is megjött a érintkezésmentes  Ukránból , 5 rúgó volt  szállítással,  megpróbálom berakni. :icon13:

rinkez-s-mentes-TPS.jpg

Ez  gyári GM 17106682 cikkszámúval   analóg típus a központi injektorosokhoz ez való .  A hengerenkénti injektoroshoz  (pld. C14SE-hez) ellentétes forgásirányú kell.

Majd írd meg a tapasztalatot. Múltkor amit belinkeltél, ott nem találtam lehetőséget rendelésre. Majd lehet veszek én is egyet, ha jó a tapasztalat. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok!
Tegnap volt időm foglalkozni az autóval így lekötött fojtószelep potival és laptoppal, opcommal beültem a kocsiba kocsikázni a faluba. Nos a helyzet az megint rángatott így is szóval nem a poti a hibás.. Ennek nem örültem viszont ezt én nem is gondoltam volna, de képzeljétek el opcomban lehetett látni, hogy menet közben változik a poti feszültség valamint a folytószelep állás százalékba szóval a motorvezérlő próbálja kiszámolni, mennyi lehet annyi, hogy késik a valódi helyzethez képest és hirtelen gáznál torpan először. Gondolom a map szenzor alapján vagy nem tudom.. De végül visszaraktam a potit bővítettem a furatot is, de nagyon nehéz volt belőni azt a feszültség értéket a végén meghúzott csavarral csavarhúzó, és kalapács segítségével ütögettem mint valami idióta :D fél órát görnyedtem mintha ezen múlna valami, mert szerintem semmi és valóban akárhogy rakom be gyújtás után 0%-ot vesz alapul akárhogy van.
Ja és ami a legfontosabb amikor rángat az ecu tud róla vagy is van opcomban olyan, hogy motorfék üzem aktív vagy nem aktív. És mikor rángat látszik ott billeg aktív, és nem aktív között folyamatosan. Ha épp olyan kedve van, de mint mondtam nem mindig csinálja ezt sem. A befecskendezési impulzus is ugrál 1ms és 0 között. Pont úgy ahogy a motorfék üzem ugrál. Szóval ha a vezérlésnél minden okés lehet, hogy bepróbálkozom egy másik motorvezérlővel úgy is van otthon 1 hátha..

Sajnos nekem még nem , de ha így áll a helyzet lehet a fojtószelep csere  tényleg nem fog megoldani semmit. Ezért elnézést, hogy így megdolgoztattalak .  De végül-is a leírásod alapján , csak valamelyik  szenzor nem   biztosít folyamatos vagy éppen zavarmentes jelet motorfékezéskor?  Ez lehet például a MAP, a sebességjel ,  stb , jó lett volna elmenteni az adatokat. Bár ha a motorvezérlő csere megfogja oldani a problémát  csak abban lesz a hiba. Én is kíváncsian várom ,  és ezt Köszönöm is neked.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, nyemi írta:

Sajnos nekem még nem , de ha így áll a helyzet lehet a fojtószelep csere  tényleg nem fog megoldani semmit. Ezért elnézést, hogy így megdolgoztattalak .  De végül-is a leírásod alapján , csak valamelyik  szenzor nem   biztosít folyamatos vagy éppen zavarmentes jelet motorfékezéskor?  Ez lehet például a MAP, a sebességjel ,  stb , jó lett volna elmenteni az adatokat. Bár ha a motorvezérlő csere megfogja oldani a problémát  csak abban lesz a hiba. Én is kíváncsian várom ,  és ezt Köszönöm is neked.

Elvileg motorfékezéskor nincs vákum a fojtószelepházban mert a pillangószelep zárva van, nem? Max annyi amennyit az alapjárati motor enged. Kell neki a sebességjel az útjeladótól, hogy tudja az autó mozgásban van, és ekkor van motorfék üzem, de csak kábé 1700-as fordulatig, legalábbis amikor gurulsz mondjuk a lámpa felé, kábé amikor ennyire visszaesik a fordulatszám az autó mozgásán érezni hogy visszajön a befecskendezés és megszűnik a motorfék. Szóval csak a Map adata biztos nem elég ehhez a motorvezérlőnek. A pillangószelep potitól tudja hogy mennyire nyomod a gázt, az útjeladótól hogy mozog az autó, de a Maptól csak akkor tud érdemleges adatot kapni ha nyitva a pillangószelep. Aztán itt szerintem körbeértünk mert más érzékelő szerintem ilyenkor nem játszik, hőfok jeladó, Lambda szonda itt nincs jelentőségük. A hall jeladónak meg szerintem csak a gyujtási időben van jelentősége, meg hogy legyen forgásjel, adjon gyújtást, meg járassa a pumpát. Nézted már hogy a Map-kartergázcső nem lett-e véletlenül felcserélve? 

http://646K_p_010.jpg

Ez is meg tudja bolondítani a motort.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Sajnos nekem még nem , de ha így áll a helyzet lehet a fojtószelep csere  tényleg nem fog megoldani semmit. Ezért elnézést, hogy így megdolgoztattalak .  De végül-is a leírásod alapján , csak valamelyik  szenzor nem   biztosít folyamatos vagy éppen zavarmentes jelet motorfékezéskor?  Ez lehet például a MAP, a sebességjel ,  stb , jó lett volna elmenteni az adatokat. Bár ha a motorvezérlő csere megfogja oldani a problémát  csak abban lesz a hiba. Én is kíváncsian várom ,  és ezt Köszönöm is neked.

Hát pont erre gondoltam 1 dolgot nem figyeltem az pedig, hogy a sebesség jel folyamatos-e. De hála Istennek volt annyi eszem és csináltam opcomba felvételt és ott látszani fog csak még meg kell szerkesztenem, mert rosszul nyitja meg az exel. De ha megszerkesztettem fel fogom tölteni ide aztán kielemezhetitek ti is! :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Elvileg motorfékezéskor nincs vákum a fojtószelepházban mert a pillangószelep zárva van, nem?

Ez a cikk nagyon jól leírja   hogy végül is akkor   a legnagyobb.  De   persze ez alapjárati motor helyzetétől is függ , mert gázadáskor  pont együtt nyílik a fojtószeleppel, és ha gyorsan leveszem a gázról a lábam az alapjárati  motor biztosan később reagál erre.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyemi írta:

Ez a cikk nagyon jól leírja   hogy végül is akkor   a legnagyobb.  De   persze ez alapjárati motor helyzetétől is függ , mert gázadáskor  pont együtt nyílik a fojtószeleppel, és ha gyorsan leveszem a gázról a lábam az alapjárati  motor biztosan később reagál erre.

Ez így a cikk szerint így van, de én teljesen úgy emlékszem rá hogy nálunk a Map a fojtószelep fölé csatlakozik be alá a kis kartergázcső csonkja. De már nem vagyok biztos benne, és a fojtószelepházam sincs meg. 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, zotya975 írta:

Ez így a cikk szerint így van, de én teljesen úgy emlékszem rá hogy nálunk a Map a fojtószelep fölé csatlakozik be alá a kis kartergázcső csonkja. De már nem vagyok biztos benne, és a fojtószelepházam sincs meg. 

Szerintem meg fölé és valóban motorféknél a legnagyobb a vákum az tuti. Ugyan is zárva a fojtószelep padlógáznál pl nincs is vákum kb ott.. egyébként én a féken is érzem ha nagyot motorfékezek könyebb nyomni a féket pont a nagyobb vakum miatt. Egyébként a gyanúm most már MAP szenzoron van ott is átfogom nézni minden okés-e és ha igen azt fogom most lehúzni ECU csere előtt.. bár nem tudom ilyenkor amúgy mennyire lesz egyáltalán motorfék, mert azért segít az ecunak szerintem, hogy tudja motor fék van bár ha látja, hogy 0% a pillangó szelep onnan is tudja szerintem. És szerintem.most is az lesz ha lehúzom, hogy a maradék szenzorokból próbálja majd kitalálni a map szenzor értékeit. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Szerintem meg fölé és valóban motorféknél a legnagyobb a vákum az tuti. Ugyan is zárva a fojtószelep padlógáznál pl nincs is vákum kb ott.. egyébként én a féken is érzem ha nagyot motorfékezek könyebb nyomni a féket pont a nagyobb vakum miatt. Egyébként a gyanúm most már MAP szenzoron van ott is átfogom nézni minden okés-e és ha igen azt fogom most lehúzni ECU csere előtt.. bár nem tudom ilyenkor amúgy mennyire lesz egyáltalán motorfék, mert azért segít az ecunak szerintem, hogy tudja motor fék van bár ha látja, hogy 0% a pillangó szelep onnan is tudja szerintem. És szerintem.most is az lesz ha lehúzom, hogy a maradék szenzorokból próbálja majd kitalálni a map szenzor értékeit. 

Ha mégis úgy döntesz hogy cseréled, akkor elővakarom a pincéből ami az astrából maradt tartalék alkatrészt. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Garos írta:

Sziasztok! Opel f Astra hogyan tudom ki cserélni a hengerfej tömitést ebben szeretném a segítségeteket kérni.c16nz 

Üdv! Röviden: leengeded a folyadékokat, vizet és az olajat, lekötöd az akkut.  Leszerelsz minden útban lévő sallangot, kábeleket, csöveket, ( víz, kipufogó) bontod a vezérlést. Fokozatosan spirál alakban körbe haladva kivülről befelé haladva oldod a hengerfej csavarokat , majd teljesen kiveszed azokat. Leveszed a hengerfejet félreteszed. A blokk felfekvő felületét megtisztítod, a hengerfej csavarfuratokat sűrített levegővel kifújod. A hengerfejen ellenőrizni kell az egysíkuságot, ha erre nincs lehetőség ( vagy kiderül hogy szükség van rá) leszeded róla a szívócsonkot és a leömlőt, és elviszed egy műhelybe síkba köszörültetni. Ekkor érdemes a szelepzárásokat ellenőrizni, a szelepszár szimeringeket cserélni, termosztátot cserélni.  Ha visszakapod a hengerfejet rendesen elmosod, visszaszereled rá a szívósort, leömlőt, termosztátot és új tömítéssel új csavarokkal a tömítés csomagolásán feltüntetett módon visszarakod a hengerfejet a blokkra. ( csigavonal, 25Nm+3X60fok) . Visszarakod a vezérlést, ha indokolt akkor újat, ha nem akkor legalább a szíj legyen új. Sallangok, vissza új olaj, új hűtőfolyadék bele, akku visszaköt és indít. Ha kihagytam valamit akkor valaki javítson pliiiz. Anyagköltség nagyjából 40-60 ezer alsó hangon. Szükséges spéci szerszám : nyomaték kulcs. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! 
A felvételt opcomból még mindíg nem szerkesztettem meg, de már eléggé felesleges.. De azért kíváncsiságból megcsinálom. A probléma lent van map szenzor csöve.. 
Pont belül repedt el nem láttam.. És hiába fújkáltam féktisztítóval nem pörgött fel szóval lehet ez a módszer hülyeség is.. Kíváncsi leszek a reggeli hülyéskedése is megszűnik-e valamint a rángatás.. Bár szerintem a rángatás az ez miatt lehetett.. Ugyan is pont mikor vákumnak kellett volna lennie akkor nem volt vákum így azt hihette valahogy a motorvezérlő, hogy nyitva a fojtó szelep.. Bár mivel az ecu tudja a fojtószelep helyzetét is poti miatt mivel a 2 szenzor gyakorlatilag ellent mondott egymásnak nem értem miért nem dobott rá lámpát.. Tényleg elég buta szegény motorvezérlő.. 

 

7ef0994fa95e8352ef0f2a51b08802e7.jpg

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Garos írta:

Sziasztok! Opel f Astra hogyan tudom ki cserélni a hengerfej tömitést ebben szeretném a segítségeteket kérni.c16nz 

 

2 órája, zotya975 írta:

Üdv! Röviden: leengeded a folyadékokat, vizet és az olajat, lekötöd az akkut.  Leszerelsz minden útban lévő sallangot, kábeleket, csöveket, ( víz, kipufogó) bontod a vezérlést. Fokozatosan spirál alakban körbe haladva kivülről befelé haladva oldod a hengerfej csavarokat , majd teljesen kiveszed azokat. Leveszed a hengerfejet félreteszed. A blokk felfekvő felületét megtisztítod, a hengerfej csavarfuratokat sűrített levegővel kifújod. A hengerfejen ellenőrizni kell az egysíkuságot, ha erre nincs lehetőség ( vagy kiderül hogy szükség van rá) leszeded róla a szívócsonkot és a leömlőt, és elviszed egy műhelybe síkba köszörültetni. Ekkor érdemes a szelepzárásokat ellenőrizni, a szelepszár szimeringeket cserélni, termosztátot cserélni.  Ha visszakapod a hengerfejet rendesen elmosod, visszaszereled rá a szívósort, leömlőt, termosztátot és új tömítéssel új csavarokkal a tömítés csomagolásán feltüntetett módon visszarakod a hengerfejet a blokkra. ( csigavonal, 25Nm+3X60fok) . Visszarakod a vezérlést, ha indokolt akkor újat, ha nem akkor legalább a szíj legyen új. Sallangok, vissza új olaj, új hűtőfolyadék bele, akku visszaköt és indít. Ha kihagytam valamit akkor valaki javítson pliiiz. Anyagköltség nagyjából 40-60 ezer alsó hangon. Szükséges spéci szerszám : nyomaték kulcs. 

Esetleg.. talán csak annyit bátorkodnék hozzáfűzni, hogy. Feltételezem, mivel ez a kérdés volt fórumtárstól, így nem szakmája az autószerelés, és hitelesített vonalzóval sem rendelkezik a hengerfej vizsgálatához. Ha csak a saját véleményemet írom, a síkolás - nyomáspróba, szelepek köszörülése, szelepszár szimeringek cseréje mind történjen meg gépműhelyben. A henger furatokat én nem csak kifujatni szoktam, ( bár nekem nincs is kompresszorom tehát kézi megoldással ) de a csavarokat tetejétől aljáig 4-5 alkalommal beleengedem a hengerbe, mindegyik után szépen letörlöm. Így tuti nem marad benne semmi. Mikor leveszed a hengerfejet, a kis furatokat, víz járatokat érdemes megóvni az esetlegesen belekerülő szeméttől, vagy épp cigicsikktől. :) Tömítőpasztára még szükséged lesz, én a fekete Mannolt szoktam használni, ez fog a HF. és a vez. tengely ház közé kerülni. Mindenhová új tömítés megy. Plusz motortól függően, 1 tűzkarikára is kelleni fog. ( kipufogóhoz ) Összerakásnál, mikor felkerül a vez. tengely ház, érdemes kicsit olajjal meglocsolni finoman a vez. tengelyt, himbákat, majd mehet rá a szelepfedél. Vezérlés visszarakása után, indítás elött, kézzel átforgatni a motort, nem akad-e össze. Bár nem tudjuk mi a motorkód. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tuskes írta:

A henger furatokat én nem csak kifujatni szoktam, ( bár nekem nincs is kompresszorom tehát kézi megoldással ) de a csavarokat tetejétől aljáig 4-5 alkalommal beleengedem a hengerbe, mindegyik után szépen letörlöm. Így tuti nem marad benne semmi.

Én meg megvettem a megfelelő méretű menetfúrót, és azt hajtottam bele. Az kidolgozta a ganét ahogy azt kell. Kisebbfajta kihívás volt találni, pedig nem az űrutazásban használt méret. :-)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Róóóbi írta:

Én meg megvettem a megfelelő méretű menetfúrót, és azt hajtottam bele. Az kidolgozta a ganét ahogy azt kell. Kisebbfajta kihívás volt találni, pedig nem az űrutazásban használt méret. :-)

Persze, a legjobb  az. Mondjuk én ebben nem is gondolkoztam,  nem nagyon tervezem szétszedni sokszor. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok! 
A felvételt opcomból még mindíg nem szerkesztettem meg, de már eléggé felesleges.. De azért kíváncsiságból megcsinálom. A probléma lent van map szenzor csöve.. 
Pont belül repedt el nem láttam.. És hiába fújkáltam féktisztítóval nem pörgött fel szóval lehet ez a módszer hülyeség is.. Kíváncsi leszek a reggeli hülyéskedése is megszűnik-e valamint a rángatás.. Bár szerintem a rángatás az ez miatt lehetett.. Ugyan is pont mikor vákumnak kellett volna lennie akkor nem volt vákum így azt hihette valahogy a motorvezérlő, hogy nyitva a fojtó szelep.. Bár mivel az ecu tudja a fojtószelep helyzetét is poti miatt mivel a 2 szenzor gyakorlatilag ellent mondott egymásnak nem értem miért nem dobott rá lámpát.. Tényleg elég buta szegény motorvezérlő.. 

 

 

Tényleg elég "buta" ez a motorvezérlő, de igazából szerintem csak az a gond vele hogy egyszerűen a tól-ig értékeket nézi egy adott érzékelőnél, ha kimegy az intervallumból vagy egyáltalán nincs jel akkor rinyál, de ez nem azt jelenti hogy ami van érték az a motor működéséhez optimális. Sőt ahogy a jelen példa mutatja még ha szerinte jó is az érték az sem biztos hogy a motornak megfelelő. Ráadásul nem is mindíg az rossz amiről hibakódot dob. Ha bejön pölö a " lambda szonda keverék túl szegény" hibakód, akkor sokan elfutnak szondát venni, aztán lehet hogy csak a benzinnyomás alacsony, és nem tud a nyitási idővel annyit kompenzálni hogy optimális legyen a keverék. Csak benzinnyomást ugye nem mér szerencsétlen innen csak azt látja hogy megy a pumpa vagy sem. 

Link to comment
Megosztás:

És ma jött a meglepetés ugyanúgy rángat ha éppen úgy tartja kedve.. És megcsináltam az exel táblázatot is folyamatos a járműsebesség info is.. Ma széthúztam az ECU nál minden csatit, megmozgattam a hall jeladót is stabil valamint a csatlakozóját megtisztítottam. Ha így sem lesz jó akkor még egy Ecu csere. Ha úgy sem akkor pedig leszoktatom magam a motorfék használatáról.. Jobbat nem tudok.. 
https://drive.google.com/open?id=1e0Z7kkXDGT-aZTu9ZYzR4fhRkiDzED6n 
Hátha valami érdekeset láttok rajta.. 
Töltsétek le és úgy elvileg jónak kell lennie.. 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok! 
 Tényleg elég buta szegény motorvezérlő..

Szia . Én inkább azt mondanám, hogy egyszerű  és ezért egyben nagyszerű is :icon13: A hiba kódok ,  meg az  összes tárolt értékek (INT, BLM, O2, alapjárati motor helyzet) egy akkumulátor levétellel törölhetőek avagy egy teljesen szűz motorvezérlőt kapsz. Persze az alap beállítást  ezután mindenképpen  el kell végezni mert anélkül nem fog megfelelően működni avagy rossz betanult értékek keletkeznek. Az alapjárati motor beállítása a legfontosabb mert a  keverék képzésnél a MAP szenzort veszik alapul  és mint tudjuk e szenzorok kapcsolatban vannak egymással  a szívócsatornán keresztül. De itt nálad (nézve az Excelt) most nem ez a probléma hanem  a motorhőmérséklet jeladód  nem szolgáltat adatott . Vezeték szakadásra gondolok mert  Ecu-ban olyan 5kΩ  ellenállás van erre az esetekre ami  0°C  felel meg  és nálad látni ezen az értéken működik végig a vezérlő .

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyemi írta:

Szia . Én inkább azt mondanám, hogy egyszerű  és ezért egyben nagyszerű is :icon13: A hiba kódok ,  meg az  összes tárolt értékek (INT, BLM, O2, alapjárati motor helyzet) egy akkumulátor levétellel törölhetőek avagy egy teljesen szűz motorvezérlőt kapsz. Persze az alap beállítást  ezután mindenképpen  el kell végezni mert anélkül nem fog megfelelően működni avagy rossz betanult értékek keletkeznek. Az alapjárati motor beállítása a legfontosabb mert a  keverék képzésnél a MAP szenzort veszik alapul  és mint tudjuk e szenzorok kapcsolatban vannak egymással  a szívócsatornán keresztül. De itt nálad (nézve az Excelt) most nem ez a probléma hanem  a motorhőmérséklet jeladód  nem szolgáltat adatott . Vezeték szakadásra gondolok mert  Ecu-ban olyan 5kΩ  ellenállás van erre az esetekre ami  0°C  felel meg  és nálad látni ezen az értéken működik végig a vezérlő .

Szolgáltat az adatot.. Egyszerűen az opcom 50 fok felett vagy 60 nem is tudom átvált 0-ra és ott is marad. De a feszültség értéke változik szépen ahogy kell ez látszik is a táblázaton. Ügye pont ott van a feszültség váltás akkor vált 0-ra. Ugyan is nem tudom hogyan csinálja, de 2 feszültség skála van a motor hőmérséklet jeladónál. Szóval az megtévesztő. Működik az attól. :) 

Szerk: Na most megint meglepett az auto.. nem indult csak ha nyomtam a gázt.. egyszer már csinált ilyet amúgy.. lehet mivel kihúztam az ecut valamit újra kell tanulnia.. talán legutóbb is sarulevételkor csinálta..

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

Gyó estét cartársak.

Minket is utolért a szívócső gumi (alias harmonikacső) halála. Redkoalán találtam aftermarket valamit majdnem ötezeré', meg az állítólag GM tizennégyért. Vett-e már valaki ilyet? Meddig bírhatja vajon az utángyártott? Most hogy emez kibírt huszonnégy évet, az nyilván nem mérvadó... csak akkor legyen már jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.