Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Légszűrős kérdés:

Sportlégszűrőn v. direktszűrőn gondolkozom.Van fennt a gépen sportkipuf,de nem elég tetszetős a hangja(csak hátsó dob).

Azt hallottam ,hogy ha betesznek egy ilyen szűrőt és kiszedik a középső dobot(katalizátorhoz nem nyúlnak),akkor szebb ,mélyebb hangot fog produkálni és nem változik a fogyasztás sem negatívan ,műszakin sem gond, sőt teljesítmény növekedéssel,nagyobb végsebességgel,de főleg jobb gyorsulással jár:-)

IGAZ EZ???ha igaz,mindkettőre igaz?azt hiszem a sportlégszűrő a gyári helyére megy,a direktszűrő meg kis átalakítással azon kívűlre?Télen nem szív túl hideg levegőt a mociba a direktszűrő???

Lécci ha valaki vágja a témát mindegyikre válaszoljon:-)

Köszke

Link to comment
Megosztás:

Légszűrős kérdés:

Sportlégszűrőn v. direktszűrőn gondolkozom.Van fennt a gépen sportkipuf,de nem elég tetszetős a hangja(csak hátsó dob).

Azt hallottam ,hogy ha betesznek egy ilyen szűrőt és kiszedik a középső dobot(katalizátorhoz nem nyúlnak),akkor szebb ,mélyebb hangot fog produkálni és nem változik a fogyasztás sem negatívan ,műszakin sem gond, sőt teljesítmény növekedéssel,nagyobb végsebességgel,de főleg jobb gyorsulással jár:-)

IGAZ EZ???ha igaz,mindkettőre igaz?azt hiszem a sportlégszűrő a gyári helyére megy,a direktszűrő meg kis átalakítással azon kívűlre?Télen nem szív túl hideg levegőt a mociba a direktszűrő???

Lécci ha valaki vágja a témát mindegyikre válaszoljon:-)

Köszke

Ha kiszedik a közép dobot már attól nagyobb lesz a hangja viszont se a direktszürötől se a sportszürötől ne várj semmit hangon kivül.szerintem
Link to comment
Megosztás:

Légszűrős kérdés:

Sportlégszűrőn v. direktszűrőn gondolkozom.Van fennt a gépen sportkipuf,de nem elég tetszetős a hangja(csak hátsó dob).

Azt hallottam ,hogy ha betesznek egy ilyen szűrőt és kiszedik a középső dobot(katalizátorhoz nem nyúlnak),akkor szebb ,mélyebb hangot fog produkálni és nem változik a fogyasztás sem negatívan ,műszakin sem gond, sőt teljesítmény növekedéssel,nagyobb végsebességgel,de főleg jobb gyorsulással jár:-)

IGAZ EZ???ha igaz,mindkettőre igaz?azt hiszem a sportlégszűrő a gyári helyére megy,a direktszűrő meg kis átalakítással azon kívűlre?Télen nem szív túl hideg levegőt a mociba a direktszűrő???

Lécci ha valaki vágja a témát mindegyikre válaszoljon:-)

Köszke

Egyből egy kérdéssel kezdeném.Mi köze a direkt szürődnek a kipuffod hangjához?(semmi) Ugyan nekem nincs katalizátorom (azaz van csak az ágyneműtartómban egy dobozban figyel) középdobom se volt egy ideig csak a DTM dob hátul olyan hanggal közlekedtem mint egy rally autó és ez nem vicc anyám már hang alapján kezdte melegíteni a vacsorát mire hazaértem meleg kaja várt.Direktszürőtől max szívóhangot várhatsz teljesítménynövekedést talán magas fordulaton jobban pörög alacsonynál meg gondolkodós lesz a verda de mindez annyira minimális hogy szinte észre se venni.A hideg levegő szívásra csak annyit hogy max akkor szív hideg levegőt ha kint áll a verda a ház elött a mínuszokba.Ugyanis mikor reggel beindítod akkor szívja a hideg levegőt onnantól meg a motortér langyos , nagyrészt meleg levgőjét.Összegezve ha mormogós szívó hangot akarsz erre tökéletesen megfelel a direkt szürő.Ha nagyobb kipuff hangot szerintem neked elég kivenni a középdobod ha megvan a kat. már attól sokkal erősebb hangja lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha kiszedik a közép dobot már attól nagyobb lesz a hangja viszont se a direktszürötől se a sportszürötől ne várj semmit hangon kivül.szerintem

Teljes mértékben osztom coupe véleményét!

Én speciel rosszabbnak éreztem direktel a gépet mint a gyárival,viszont szép szívóhangja volt.

Ha ismét a gyárit kellene kicserélnem valamire,valószínű hogy a betétszűrőt választanám.

Link to comment
Megosztás:

Légszűrős kérdés:

Sportlégszűrőn v. direktszűrőn gondolkozom.Van fennt a gépen sportkipuf,de nem elég tetszetős a hangja(csak hátsó dob).

Azt hallottam ,hogy ha betesznek egy ilyen szűrőt és kiszedik a középső dobot(katalizátorhoz nem nyúlnak),akkor szebb ,mélyebb hangot fog produkálni és nem változik a fogyasztás sem negatívan ,műszakin sem gond, sőt teljesítmény növekedéssel,nagyobb végsebességgel,de főleg jobb gyorsulással jár:-)

IGAZ EZ???ha igaz,mindkettőre igaz?azt hiszem a sportlégszűrő a gyári helyére megy,a direktszűrő meg kis átalakítással azon kívűlre?Télen nem szív túl hideg levegőt a mociba a direktszűrő???

Lécci ha valaki vágja a témát mindegyikre válaszoljon:-)

Köszke

A hideg levegő meg nem baj, sőt, a cél pont az lenne, hogy hideg is maradjon. Hideg levegő több azoxigén.

30 ezer 300 ezer öööö kérem kapcsolja ki :P

Link to comment
Megosztás:

Ne várjon senki teljesítménynövekedést se a direktszűrőtől, se a középdob kivételétől. :D

Ha esetleg ilyet tapasztal, az csak mentális. :P

Igaz! Azonban egy jól eltalált frekvenciájú kipufogó ami kiszívja az elhasznált gázt növeli a teljesítményt. A szívásnál bepermezett víz(mivela benzin a vízcseppek külső felületére tapad) nagyobb felületet ad a benzinnek robbanáskor, szintén növeli a teljesítményt, de korrodálja a motort. Persze amit írtam, csak olvasott anyagon alapszik.

Link to comment
Megosztás:

Kérem kapcsojja ki... :P

Erről a vízbepermetezésről már hallottam, ezt használják valahol?

Ezt jó pár éve magyarországon is csinálták, karburátoros autóknál a szívócsonk megfúrásával. Szerintem az injektoros gépek megjelenésével bonyolultá vált a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az létezhet szerintetek hogy a hengerfejezés óta még mindíg van olaj a vízcsövekben ill.a kiegyenlítőtartályban?Ugyanis onnan sejtettük hogy átégett a hengerfejtömítés hogy szmötyis volt a a tartályban a víz.

Kb 10000km-t mentem azóta vele,rendszeresen mosom a tartályt de még mindíg "táplálja" valahonnan.

Azt tudom hogy a hengerfej le lett nyomáspróbázva a szétszedésekor,és nem volt vele semmi gáz.

Kezd már elszomorítani 1 kicsit. :P

Tudtok ehez hozzáfűzni valamit?

Ha igen akkor köszönöm,ha nem akkor tudomásul vettem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Stock 16V:Az ényém is hengerfejes volt nemrég,azóta kb. 3000-et mentem vele,de a hűtővizemben nincs olaj,csak 1 kicsit barnás színe van.Az olajad nem vizes?Az olajbetöltőnyílás sapkáján alul nincs hab?Tűnik el hűtővíz?

Nekem c20xe-m van, volt hengerfejes. Tapasztalatom alapján, ha hengerfejes, és olaj megy a vízbe, akkor a kiegyenlítőtartály nyitásakor igen látványosan nyúlós-taknyos barna massza van a hűtővíz tetején, ami rákenődik a pálcára, és kábé úgy lóg le és jár le-föl a hűtővízsapkából kiálló szintjeladó-pácáról, mint bungee-gumi a viaduktról. Nagyon látványos.

2 éve megcsinálták, azóta jó, viszont mivel nem foglalkoztam a hűtőrendszer tisztogatásával, most is úszkálnak pici, de érdekes foltok a víz tetején. Ezek a foltok nem fejlődnek, mindig van egy kis hártya a tetején. Ha megtalálom a fényképezőgépet, csinálok fotót.

Amúgy nekem akkor se a víz nem fogyott, se nem forrt, semmi baja sem volt, ment mint az állat, épp csak ez a massza volt a víz tetején.

Link to comment
Megosztás:

Nekem c20xe-m van, volt hengerfejes. Tapasztalatom alapján, ha hengerfejes, és olaj megy a vízbe, akkor a kiegyenlítőtartály nyitásakor igen látványosan nyúlós-taknyos barna massza van a hűtővíz tetején, ami rákenődik a pálcára, és kábé úgy lóg le és jár le-föl a hűtővízsapkából kiálló szintjeladó-pácáról, mint bungee-gumi a viaduktról. Nagyon látványos.

2 éve megcsinálták, azóta jó, viszont mivel nem foglalkoztam a hűtőrendszer tisztogatásával, most is úszkálnak pici, de érdekes foltok a víz tetején. Ezek a foltok nem fejlődnek, mindig van egy kis hártya a tetején. Ha megtalálom a fényképezőgépet, csinálok fotót.

Amúgy nekem akkor se a víz nem fogyott, se nem forrt, semmi baja sem volt, ment mint az állat, épp csak ez a massza volt a víz tetején.

Powerup!

Nincs víz az olajban ez biztos,nem habos a sapka alja sem,hűtővíz sem fogyott belőle bár most egy kicsi igen,de valószínű hogy ez a csepegés miatt van amit nem túl rég vettem észre a vontatószem alatt.

Iqbéla!

Nekem a massza ami a kiegyenlítő tartály oldalára van felrakódva,nem nyúlik abszolút.Leginkább a kapucsinó habjára hasonlít legjobban,világos barnás színű valami.

Az érdekes az hogy azonkívűl hogy ott van a tartályban az aminek nem kéne ott lenni,semmi más jele nincs annak hogy valami nem ok-s.

Felhívtam ma a srácot akik csinálták a hengerfejet hogy ez normális dolog-e,hogy még mindíg oil van a vízben.Mire ő:nem.

Azt mondja lehet megint hengerfejes.

Mondtam neki hogy vigyáztam rá és nem is gagyi tömítéssel raktuk össze.(reinz)

Megkérdez valami ismerősét az opel szervízben hétfőn,akinek talán lesz ötlete hogy mi a gáz.

Meg van egy srác aki allítólag nagyon keni ezt a hengerfejes témát főleg az opelekét,volt turbós vectrája meg anyámtyúkja vele majd hétfőn beszélek.

Köszi mindkettőtöknek! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mostanában ezeket a sportlégszűrőket nézegettem a neten tök jónak hangzik meg minden de simán veszek 1-et és beépítem? Kész ennyi?

Mert ha több levegő áramlik be akkor nem kéne neki többnek is kimenni? Azaz nem kell hozzá pl új kipufogó rendszer?

Biztosan használlnak sokan ilyet mi a tapasztalatotok? Mit érdemes venni és mennyiért?

Előre is köszi!

[Adam]

Link to comment
Megosztás:

Powerup!

Nincs víz az olajban ez biztos,nem habos a sapka alja sem,hűtővíz sem fogyott belőle bár most egy kicsi igen,de valószínű hogy ez a csepegés miatt van amit nem túl rég vettem észre a vontatószem alatt.

Iqbéla!

Nekem a massza ami a kiegyenlítő tartály oldalára van felrakódva,nem nyúlik abszolút.Leginkább a kapucsinó habjára hasonlít legjobban,világos barnás színű valami.

Az érdekes az hogy azonkívűl hogy ott van a tartályban az aminek nem kéne ott lenni,semmi más jele nincs annak hogy valami nem ok-s.

Felhívtam ma a srácot akik csinálták a hengerfejet hogy ez normális dolog-e,hogy még mindíg oil van a vízben.Mire ő:nem.

Azt mondja lehet megint hengerfejes.

Mondtam neki hogy vigyáztam rá és nem is gagyi tömítéssel raktuk össze.(reinz)

Megkérdez valami ismerősét az opel szervízben hétfőn,akinek talán lesz ötlete hogy mi a gáz.

Meg van egy srác aki allítólag nagyon keni ezt a hengerfejes témát főleg az opelekét,volt turbós vectrája meg anyámtyúkja vele majd hétfőn beszélek.

Köszi mindkettőtöknek! :wink:

Ajaj... kapucsínó hab.... nekem is pont olyan volt annak idején.... többihez nem tudok szólni, nekem is ment rendesen, se forrás se fogyás, tulajdonképpen azt fontolgattam, hogy nem is csináltatom meg, mert jó volt úgy is... csakhát állítólag az olaj pikk-pakk eltömíti a hűtőt, szétküldi a vízcsöveket, szóval inkább megcsináltattam, habár szép zsebbenyúlós művelet volt.

Próbáld meg azt, hogy hűtőrendszer átöblítése, jársz egy picit az autóval, és figyeled, hogy újratermeli-e a gennyt. Mert ha újratermeli, akkor valami baj, az van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.