Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az is ki lett szépen puccolva a fojtószelepházzal együtt :blink:

http://www.kep.tar.hu/silver79/50259926#2

Gyújtás, levegő, kartergáz, alapjárati, stb. motoron kívüli nálam is ki lett pucolva, le lett ellenőrizve.

Mégis hasonló problémám volt. Mikor már megint leállt elmentem a szerelőhöz.

Szétszedte a motort. Viszont csak a szelepekre volt túl sok dzsuva rátapadva, mek egy nagy adag korom.

Ezért nem zárt mindegyik rendesen.

Protec volt már?

Én kipróbálnám.

Link to comment
Megosztás:

Hi !

Elöször is szeretném megköszönni mindenkinek a segítségét!!Bejött amit javasoltatok!!/Alapjárati mocit kiszedtem és már nem áll le!/DE most abban szeretném kérni a segítségetek,hogy hogyan lehetne az alapjáratomon kicsit feljebb állítani mert naon alacsony.....Itt is van valami csavar mint a karburátoros autóknál??

1.4 8v c14nz

Link to comment
Megosztás:

Mivel utána gyakorlatilag tünetmentes a gép! :blink:

Mondjuk azt nem mondta ZAG, hogy volt-e v.mi kergetőzős, nagyonpörgetős játék, mert állítólag ez a motor ilyenkor így csinál utána.

Hebeg-habog, egyenetlenül jár.Ez van.

Probáltam autópályás 160-nal ,Tatabánya-Kecskemét,oda-vissza,de normális hajtásnál is ilyen.Nincs rajta direktszürő sem,semmi extra.

Amúgy a Protec-et hol kapni Kecsón,mennyibe fáj 1 flaska,és mi a pontos neve??

Link to comment
Megosztás:

Probáltam autópályás 160-nal ,Tatabánya-Kecskemét,oda-vissza,de normális hajtásnál is ilyen.Nincs rajta direktszürő sem,semmi extra.

Amúgy a Protec-et hol kapni Kecsón,mennyibe fáj 1 flaska,és mi a pontos neve??

Kiss és tsa kft a Mindszenti végén, a Forrtuna oldalában :blink: 2700ft, kedvezménnyel.De gondolom ilyesmid van náluk. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

c14NZ 93-as a mocim.

Mióta megvettem egy rakás szenvedés az élet :blink:

Nemrég volt behúzómágnes csere, meg miegymás.

Most hogy újra ilyen szép meleg idő van, megjöttek a gondok. (télen minden rendben volt, semmi gond nem volt vele)

Meleg motornál nem indúl (önindító dolgozik, persze csak a behúzómágnes csere után), és rángat amikor kedve tartja.

Érdekes hideg időben semmi gond. Szerelők már a fél autót kicserélték és semmi javulás.

Lassan már kezdem megunni a dolgot.

Tudtok valami ötletet így látatlanban??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

c14NZ 93-as a mocim.

Mióta megvettem egy rakás szenvedés az élet :blink:

Nemrég volt behúzómágnes csere, meg miegymás.

Most hogy újra ilyen szép meleg idő van, megjöttek a gondok. (télen minden rendben volt, semmi gond nem volt vele)

Meleg motornál nem indúl (önindító dolgozik, persze csak a behúzómágnes csere után), és rángat amikor kedve tartja.

Érdekes hideg időben semmi gond. Szerelők már a fél autót kicserélték és semmi javulás.

Lassan már kezdem megunni a dolgot.

Tudtok valami ötletet így látatlanban??

Szia Sorstárs!!!

Enyémre is sokat kellett költeni...pedig ha megtalálták volna elsőre a hibát akkor jobban jártam volna.

Egy dolgot kellene megtenned amikor nem akar beindulni a biztitáblánal van egy ECU diagnosztikai csatlakozó...abban az A+B érinketzőt kellene rövidre zárni és úgy indítozni. (Erről majd küldök képet, hogy mit kell összezárni.) Persze az is sokat segítene ha leírnád eddig miket cseréltek benne. Rángatásnak több oka lehet, de legtöbbször gyújtásnál, vagy üzemanyag ellátásnál szokott hiba lenni. B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor mond meg neki, hogy várjon míg az ebayon lesz fennt, mert ott 45 körül hazával együtt megvolt a 2 pack... B)

Tessék itt van pl:

c20xe hidrotőke

De ez csak 8 db, tehát kettőt kell venni mint már mondtam... az pikk pakk 70 alatt itthon van... :blink:

Huh...felment az ára...akkor meg cseck a CSergő, mert ott sem mondtak rá túl rossz árat... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

c14NZ 93-as a mocim.

Mióta megvettem egy rakás szenvedés az élet :blink:

Nemrég volt behúzómágnes csere, meg miegymás.

Most hogy újra ilyen szép meleg idő van, megjöttek a gondok. (télen minden rendben volt, semmi gond nem volt vele)

Meleg motornál nem indúl (önindító dolgozik, persze csak a behúzómágnes csere után), és rángat amikor kedve tartja.

Érdekes hideg időben semmi gond. Szerelők már a fél autót kicserélték és semmi javulás.

Lassan már kezdem megunni a dolgot.

Tudtok valami ötletet így látatlanban??

Gyertyakábelek? esetleg hőmérséklet jeladó?

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

Akkor mond meg neki, hogy várjon míg az ebayon lesz fennt, mert ott 45 körül hazával együtt megvolt a 2 pack... B)

Tessék itt van pl:

c20xe hidrotőke

De ez csak 8 db, tehát kettőt kell venni mint már mondtam... az pikk pakk 70 alatt itthon van... :blink:

Huh...felment az ára...akkor meg cseck a CSergő, mert ott sem mondtak rá túl rossz árat... :D

Nálam 65 lenne a 16db

Vigyázat, motorszám szerint 2 féle lehet !

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt a mociszámfüggőséget még nem is hallottam...dehát akkor a hengerfejeket sem lehetne csak úgy cserélgetni... B) , akkor azért lehet, hogy ugyan az, csak cikkszámot váltottak valamiért???? Ez érdekes...

Na és a 65 is jobb már mint a 70... :D akkor én még nagyon tutko áron vettem...bizti akkor borult a kamion... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

c14NZ 93-as a mocim.

Mióta megvettem egy rakás szenvedés az élet :blink: ...

Meleg motornál nem indúl (önindító dolgozik, persze csak a behúzómágnes csere után), és rángat amikor kedve tartja.

Azt nézd még meg, hogy amikor nem akar indulni az autó, akkor a műszerfalon a sárga színű motorkontroll lámpa világít-e a gyújtás ráadásakor? Ha nem, arra még lenne egy tippem, mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt a mociszámfüggőséget még nem is hallottam...dehát akkor a hengerfejeket sem lehetne csak úgy cserélgetni... B) , akkor azért lehet, hogy ugyan az, csak cikkszámot váltottak valamiért???? Ez érdekes...

Na és a 65 is jobb már mint a 70... :D akkor én még nagyon tutko áron vettem...bizti akkor borult a kamion... :blink:

A katalógusom 14137011 motorszámnál cikkszámot vált.

Biztos van valami különbség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.