Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Anyum 1.4 8v astrája pont ugyanilyen, szerelőm azt mondta ezek a mocik ilyenek. Nekem sem tetszik de ezvan.

hát fura az biztos....lehet arra megy ki,hogy minél elobb kipurcanjanak a motorok. De én még nem láttam ilyen karbantartott 8 szelepes motort megfozve.

Link to comment
Megosztás:

hát fura az biztos....lehet arra megy ki,hogy minél elobb kipurcanjanak a motorok. De én még nem láttam ilyen karbantartott 8 szelepes motort megfozve.

De nem fő meg mert kapcsol a venti és visszahűti!

Egészen egyszerűen szeirntem alul van méretezve a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Ilyennel már találkoztam és elég egyszerű oka volt.... :sowwy: Egyik haverom vett egy 1.4-es 8 szelepes Astrát amiben a valamiért kicserélték a műszeregységet minden stimmelt de a vízthőfok nem a valós értéket mutatta. Kicseréltük a műszeregységet a korban hozzáillőre és egyből jó lett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Idáig read only voltam, majdnem végig elolvastam a f astra hozzászólásokat, igazán sokat

lehet tanulni belőle.

Elmult évben vettem egy astra 1,6 SI -t.

Túl vagyok a szíj és olajcseréken, de maradt még tennivaló.

Az autó egészséges, mivel igen jó étvágya van. Cseréltem termosztátot, gyertyát,lambdaszondát, de nem vált be...

Viszont azt vettem észre, hogy hidegindítás után folyik a benzin belőle, hátul a szívocsonk környékén...

( lehet hogy belőle?) Ezt ugyan nem értem mert hengerenkénti befecsis hogy a rákba folyhatna onnan?

Találkozott már valaki ilyennel?

Köszönöm

grizzly

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Idáig read only voltam, majdnem végig elolvastam a f astra hozzászólásokat, igazán sokat

lehet tanulni belőle.

Elmult évben vettem egy astra 1,6 SI -t.

Túl vagyok a szíj és olajcseréken, de maradt még tennivaló.

Az autó egészséges, mivel igen jó étvágya van. Cseréltem termosztátot, gyertyát,lambdaszondát, de nem vált be...

Viszont azt vettem észre, hogy hidegindítás után folyik a benzin belőle, hátul a szívocsonk környékén...

( lehet hogy belőle?) Ezt ugyan nem értem mert hengerenkénti befecsis hogy a rákba folyhatna onnan?

Találkozott már valaki ilyennel?

Köszönöm

grizzly

Lehet, hogy kirepedt a benzincső.Már nekem is cserélnem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Anyum 1.4 8v astrája pont ugyanilyen, szerelőm azt mondta ezek a mocik ilyenek. Nekem sem tetszik de ezvan.

Nemcsak az 1,4 8V olyan hanem például az enyém is. Így van jól, mert ez túlnyomásos hűtő! Ha például nem zár jól a hűtővíz betöltő sapkád, akkor állandóan fel fog forrni a vízed és kifújja, ami hamarosan hűtővíz hiányhoz vezet. Ügyelni kell a hűtőrendszer nyomásállóságára.

Link to comment
Megosztás:

miért baj az ha csak félpercig megy a venti???

nekem dugóba se megy tovább, és 100 alatt egy icurkával kapcsol zug félpercet visszahüti 3mm nyit és ennyi.

ez adódik abbol, hogy az üzemi hűmérséklet kb 95 nél van, ha jol emlékszem

Gabi nem tudom olvasod e vagy irtál e már erről, de mióta a metabondot használod a versenygép mociját gondolom bontottad már meg.

Tapasztalat észrevétel mi volt?

Link to comment
Megosztás:

Gabi nem tudom olvasod e vagy irtál e már erről, de mióta a metabondot használod a versenygép mociját gondolom bontottad már meg.

Tapasztalat észrevétel mi volt?

Már leírtam ezt bővebben korábban az olajos topicban. 1év után szedtük szét, és semmi kopás nem volt, a hónolásnyomok

még mindig újnak látszottak :sowwy: Azóta hozzá sem nyúltunk, mert minek :lol: (megjegyzem, már a 4. évét tapossa idén ez a motor)

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megtudakolni az itt jelenlévőktől, hogy egy kuplung csere esetén a motorolajat is le kell-e engedni (X14XE motor esetében)? Őszintén szólva fogalmam nincs, hogy ez szerkezetileg hogy van. Esedékes lenne az olajcsere, viszont a kuplung is kopott, és hamarosan valszeg cserés lesz. Ha nem kell leengedni hozzá, akkor megejteném az olajcserét. A kuplung ráérne kicsit később.

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megtudakolni az itt jelenlévőktől, hogy egy kuplung csere esetén a motorolajat is le kell-e engedni (X14XE motor esetében)? Őszintén szólva fogalmam nincs, hogy ez szerkezetileg hogy van. Esedékes lenne az olajcsere, viszont a kuplung is kopott, és hamarosan valszeg cserés lesz. Ha nem kell leengedni hozzá, akkor megejteném az olajcserét. A kuplung ráérne kicsit később.

Nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Az AGR topicba írtam,hogy motorféknél magas fordulaton sárga lámpa szokott lenni.

Kivillogtattam a hibakódot,bár a fent említett jelenség utoljára elég régen volt.

24-et villogta ki: Vehicle Speed Sensor (VSS) - No speed signal or low voltage , sebességjeladó lehet ,vagy mi ez? :sowwy:

Összefügghet a motorfékezéssel?

Vagy az időnkét jelentkező nagyobb sebbességről kuplung+fék motor leáll hibával?

köszi.

Nekem akkor volt ilyen hibajelenségem, amikor elszállt a km spirálom. Mihelyt kicseréltem, babán működött minden. Ha mutat a kmórád, akkor a műszeregységben van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor volt ilyen hibajelenségem, amikor elszállt a km spirálom. Mihelyt kicseréltem, babán működött minden. Ha mutat a kmórád, akkor a műszeregységben van a hiba.

A km óra látszólag normálisan működik. Mi az ára egy ilyen spirálnak?

Link to comment
Megosztás:

A km óra látszólag normálisan működik. Mi az ára egy ilyen spirálnak?

SZVSZ ha megy a km órád, a spirál egybe kell hogy legyen... :sowwy:

Ui: ha mégis cserés, gyárit!! Petya barátom, igaz GSi-ben, sokat szívott az u.gy-vel.. csörgött zörgött neki.. ugrált a mutató..

Link to comment
Megosztás:

Ui: ha mégis cserés, gyárit!! Petya barátom, igaz GSi-ben, sokat szívott az u.gy-vel.. csörgött zörgött neki.. ugrált a mutató..

Mindenképpen gyárit! Nekem is elég sokat kellett szívnom vele, 1et vissza is vittem, mert az utángyártottnak még a gumi átvezetője se ment be a helyére... Figyelj arra is, hogy 2 méret is van, mindenképpen vedd ki, és mérd meg, a tiéd milyen hosszú! Ha zűrős már a spirál, érdemes rögtön cserélni, mert nekem nem csak a mutató ugrált, hanem rendszeresen le is állt a motor. Máshonnan nem kap sebességjelet, és az kell az emelt alapjárthoz.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani, ha leveszem a folytószelepházat, akkor mindenképpen kell majd új tömítés a visszarakáskor? Mert akkor megvenném előre. Le kellene vennem, mert képtelen vagyok rendesen kipucolni, ha bent van, annyira kokszos.

Nekem valami zöldes színű látszik ki. Miből szokott ez lenni?

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani, ha leveszem a folytószelepházat, akkor mindenképpen kell majd új tömítés a visszarakáskor? Mert akkor megvenném előre. Le kellene vennem, mert képtelen vagyok rendesen kipucolni, ha bent van, annyira kokszos.

Nekem valami zöldes színű látszik ki. Miből szokott ez lenni?

Jó lenne tudni milyen motor. Egyébként általában nem, de ha mondjuk darabokban jön le, akkor lehet szükség lesz rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.