Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nomármost akkor lehet, hogy ez a 3 járatú kütyü csak az aktiv szénszűrőből szipókálja kifelé a benzingőzt? :blush:

Ezt passzolom. Nem tudok visszakeresni a hsz.-okban. Ez esetben viszont kiváncsi lennék hogy hol van és hogyan néz ki az az aktivszén-szűrő és hogy lehet-e/kell-e cserélni? Milyen tüneteket produkálhat ha valami bibi van vele? Lehet-e vele valamilyen bibi egyáltalán? :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt passzolom. Nem tudok visszakeresni a hsz.-okban. Ez esetben viszont kiváncsi lennék hogy hol van és hogyan néz ki az az aktivszén-szűrő és hogy lehet-e/kell-e cserélni? Milyen tüneteket produkálhat ha valami bibi van vele? Lehet-e vele valamilyen bibi egyáltalán? :lol: :blush:

lehet, tünet pl: magas fogyi

de ilyen 14 literes

ha kiveszed a műanyag burkolatot ott kell lennie alatta

a csövei is dugulhatnak el, meg ilyen problémákat olvastam, és nem egy olcsó dolog

Link to comment
Megosztás:

Ezt passzolom. Nem tudok visszakeresni a hsz.-okban. Ez esetben viszont kiváncsi lennék hogy hol van és hogyan néz ki az az aktivszén-szűrő és hogy lehet-e/kell-e cserélni? Milyen tüneteket produkálhat ha valami bibi van vele? Lehet-e vele valamilyen bibi egyáltalán? :lol: :blush:

lehet, tünet pl: magas fogyi

de ilyen 14 literes

ha kiveszed a műanyag burkolatot ott kell lennie alatta

a csövei is dugulhatnak el, meg ilyen problémákat olvastam, és nem egy olcsó dolog

Keresgélek e témában. Igy elsőre ennyi. :)

Link to comment
Megosztás:

Amit ma napközben láttam, az tanulságértékű volt.

Mivel szerelőnél múlattam az időmet, eloldalogtam nézelődni a nagy csarnokban egy másik szerelőhöz, és egy Fiat brava leszedett szelepfedelén ámultam.

Ki volt szedve a vezérműtengely, és a "mester" a hidrotőkéket tesztelte..

Olyan mennyiségű olajsár volt mindenhol, hogy döbbenet.. Sőőt. Összeált valamik..

Fele hidrotőke kuka..

Olajjáratok eldugulva..

Szóval a jó olaj, és a rendes periódus meghálálja.

Link to comment
Megosztás:

Amit ma napközben láttam, az tanulságértékű volt.

Mivel szerelőnél múlattam az időmet, eloldalogtam nézelődni a nagy csarnokban egy másik szerelőhöz, és egy Fiat brava leszedett szelepfedelén ámultam.

Ki volt szedve a vezérműtengely, és a "mester" a hidrotőkéket tesztelte..

Olyan mennyiségű olajsár volt mindenhol, hogy döbbenet.. Sőőt. Összeált valamik..

Fele hidrotőke kuka..

Olajjáratok eldugulva..

Szóval a jó olaj, és a rendes periódus meghálálja.

sajnos nekem is jó az olaj, meg cserélem is időben

és csörög egy hidrotőkém, még hideg

ez 8 évesens ztem sok...

bár más classicot is láttam már ami így csinált

mondjuk az más kérdés, hogy előző 5 évébe hogy volt cserélve...

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt! :blush:

Semmi ördöngőség, csak krokodilt volt nehéz szereznem hozzá... meg sokkal könnyebb lett volna ha nem esik az hó és nem fújja a pofámba állandóan a jéghideg szél... :lol:

igen magát a motort kell, mert ha azt a tartókonzolt lev4eszed, akkor a motor lebukna ott.

tegyél egy nagy fadarabot az emelőre, deez hidraulikus emelő legyen, hogy lehessen mozgatni, és úgy tedd a teknő alá, a vezérlés oldalán.

sztem elég anyira megemelni a motort, hogy épp egy picit emelkedjen, és akkor kell a tartókonzol csavarjait kivenni... amelyik jobban kézreesik, ha jol tudom a kasztninál szokták leoldani. ha kivetted a csavart, a kaszniból, akor az emelőn leengedsz kicsit, és behúzod a szíjat, és aztán rkahtod is vissza a csavarokat, amik a konzolt a vázhot rögzítik.

a szíj feszítése meg hajoltudom automatikus

a blokkon lévő feszítő állítja be

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt! :blush:

Semmi ördöngőség, csak krokodilt volt nehéz szereznem hozzá... meg sokkal könnyebb lett volna ha nem esik az hó és nem fújja a pofámba állandóan a jéghideg szél... :lol:

öröm és bódogság :)

másrészt ha azalapján csináltad, amit írtam külön örülök, mert még én nem csináltam :D

Link to comment
Megosztás:

Amit ma napközben láttam, az tanulságértékű volt.

Mivel szerelőnél múlattam az időmet, eloldalogtam nézelődni a nagy csarnokban egy másik szerelőhöz, és egy Fiat brava leszedett szelepfedelén ámultam.

Ki volt szedve a vezérműtengely, és a "mester" a hidrotőkéket tesztelte..

Olyan mennyiségű olajsár volt mindenhol, hogy döbbenet.. Sőőt. Összeált valamik..

Fele hidrotőke kuka..

Olajjáratok eldugulva..

Szóval a jó olaj, és a rendes periódus meghálálja.

Ezeknél hozták be elsőnek a 30000km-es olajcsereperiódus ajánlást annó! :blush:

Itt az eredménye, ha valaki betartja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Apropó, ha már fiatnál tartunk user véleményeket kérnék 1.3 td (1.3 16v 70 LE Euro4) motorról, mint pl corsa cdti és társai. Azon kívül, hogy nem fúrható a henger... :blush:

Link to comment
Megosztás:

köszönjük :blush:

olyannyira jólsikerült fel se tünt....

megkérdezném: az hogy az olajnyomáslámpám egyre később alszik ki, olyan hogy most úgy indítás után 3 mp ig világít, összefüggésbe lehet a váltófelöli szimeringem eresztésésvel? és azzal hogy lassan megvan a 10 ezer km?

kezdetektől kezdve, ha állt az autó fél napot akkor egy két mp eltelt, mire kialudt, de most már nem kell neki félnapot állni, elég egy két óra, és 3 mp,meg van hogy még egyszer felvillan, de utána leállításig semmi.

Link to comment
Megosztás:

Ez már nem beégés lesz, mert ott is lenne valamekkora nyomás... vagy átlyukadt a dugattyú (ill. eltört, de annak lenne hangja is),

vagy valamelyik szelep el van törve/görbülve. Mindenképpen hengerfej le, aztán utána lehet bizonyosat tudni.

Nos szétkapta a szerelő, és bezony azt mondja, hogy átégett a kipuffogó szelep :blush:

Látszólag más baja nincs, a dugóknak nincs bajuk, kérdésemre azt mondta, hogy a gyűrűk kopottságát nem tudja ellenőrizni, csak ha jobban bontja.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen !

Bár saccolom, hogy a viszonylag magas olajfogyásom (6-6,5l/10-12ekm) a HF felújítással nem fog megszűnni.

Gondolom nem ott ment el a sok olaj.

mikor egy motor szelepe elég, és nem rendellenes hsználat miatt, akkor ott már a gyűrűk dugók, hengerfalak is kilehetnek...és ezért van az olajfogyi

Link to comment
Megosztás:

Hát igen !

Bár saccolom, hogy a viszonylag magas olajfogyásom (6-6,5l/10-12ekm) a HF felújítással nem fog megszűnni.

Gondolom nem ott ment el a sok olaj.

Amennyire én értek hozzá az olaj vagy kifele folyik, de az látszana, vagy a gyűrünél jut fel az égéstérbe. Vagy átégett a tömítés, de gondolom annak is lenne nyoma a vízben. Viszont hamár szét van szedve akkor nem nagy meló amit FPepe ír.

Link to comment
Megosztás:

megkérdezném: az hogy az olajnyomáslámpám egyre később alszik ki, olyan hogy most úgy indítás után 3 mp ig világít, összefüggésbe lehet a váltófelöli szimeringem eresztésésvel? és azzal hogy lassan megvan a 10 ezer km?

kezdetektől kezdve, ha állt az autó fél napot akkor egy két mp eltelt, mire kialudt, de most már nem kell neki félnapot állni, elég egy két óra, és 3 mp,meg van hogy még egyszer felvillan, de utána leállításig semmi.

Az inkább az olajpumpa vagy a nyomástartó szelep kezdődő halódását jelezheti, esetleg valamelyik visszacsapószelep

nem zár rendesen a nyomóágban. Illetve sokat segít rajta az olajcsere is, ha már a végét járja a régi :)

Nos szétkapta a szerelő, és bezony azt mondja, hogy átégett a kipuffogó szelep :lol:

Látszólag más baja nincs, a dugóknak nincs bajuk, kérdésemre azt mondta, hogy a gyűrűk kopottságát nem tudja ellenőrizni, csak ha jobban bontja.

Mármint átlyukadt? Az kemény! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az inkább az olajpumpa vagy a nyomástartó szelep kezdődő halódását jelezheti, esetleg valamelyik visszacsapószelep

nem zár rendesen a nyomóágban. Illetve sokat segít rajta az olajcsere is, ha már a végét járja a régi :blush:

visszacsapó szelep miért nem zár? vmi lerakódás van azon is?

meg hol van olyan nekem?

és a nyomástartó?

az olajba nemsokára megvan a 10 ezer...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.