Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

A pumpában csak egy biztonsági szelep van. Van rendes nyomásszabályozó szelep is. Ez a szívósoron az injektorok közös benzinátvezetőjének a végén található. Tipikus membrános szabályozó kinézete van, a tetejére megy egy vákuumcső is.

Ha van lehetőséged, akkor érdemes lenne üa. nyomást mérni.

Nekem is pont ugyanez a problémám. Nem akar reggelente indulni.Mértünk üza. nyomást reggel természetesen nem volt,pontosabban nagyon kicsi volt.

Tettünk egy visszacsapó szelepet az ac elé, de még így sem az igazi.

Honnan tudom meg ha az injektoroknál lévő nyomásszabályzó szelep rossz?

Tegyük fel, hogy még megfelelő a pumpa. Járó motor mellett 2,3-2,7bar között kell lennie a nyomásnak. Ha lehúzod a vákuumcsövet, akkor pedig 2,8-3,2bar között kell, hogy legyen (kb. 0,5bar a különbség alapjáraton, lehúzott v.csőnél). A szabályozó, ill. az injektorok hibájából is el tudja engedni a nyomást.

Meg kell nézni, hogy ha rajtahagyjátok a nyomásmérőt, akkor mennyi ideig tartja meg a nyomást és milyen gyorsan esik vissza.

Ha kiveszed a pumpa reléjét és direktbe kötöd egy kicsit indítás előtt (megjáratod a pumpát), majd visszarakod a relét, indítasz, akkor szépen beindul?

Köszönöm a válaszokat megnézem, hátha megoldódik a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Tegyük fel, hogy még megfelelő a pumpa. Járó motor mellett 2,3-2,7bar között kell lennie a nyomásnak. Ha lehúzod a vákuumcsövet, akkor pedig 2,8-3,2bar között kell, hogy legyen (kb. 0,5bar a különbség alapjáraton, lehúzott v.csőnél). A szabályozó, ill. az injektorok hibájából is el tudja engedni a nyomást.

Meg kell nézni, hogy ha rajtahagyjátok a nyomásmérőt, akkor mennyi ideig tartja meg a nyomást és milyen gyorsan esik vissza.

Ha kiveszed a pumpa reléjét és direktbe kötöd egy kicsit indítás előtt (megjáratod a pumpát), majd visszarakod a relét, indítasz, akkor szépen beindul?

Szerintem jó a pumpa ,mert 2,5bar volt alapjáraton a nyomás. Viszont amikor leállítottuk, kb 10 perc múlva már csak 1,5bar volt a nyomás.

A relés dolgot még nem próbáltam.Egyébként szereztem egy nyomástartó szelepet,a hétvégén kicserélem azt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Diesel F-es Astrában szeretnék olajat cserélni, 1,4-es benzinesben már cseréltem. Van a két munkafolyamat között valami különbség? 10W40-es olaj való bele?

Köszi.

Szia!

Gyakorlatilag semmi külömbség a két folyamat között. 10w40 kell bele,de a dieselbe való.Rá van írva a flakonra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiállnék keresni, meg a gyümölcse is édesebb lenne, de inkább megkérdezem: kis fekete téglatest, a tűzfalra biggyesztve, benne egy zöld 3 pólusú zöld csati + egy vákuumcső, ami a fojtószelep után, a szívócsőbe megy. Az mi a franckarika?

Ha lehúzom, akkor 0105-ös hibakód (szívócső nyomásérzékelő feszültség magas - google után szabadon), de az alapjárat simább, benzinnel alig, gázzal sokkal észrevehetőbben. X16XEL-ről van szó.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiállnék keresni, meg a gyümölcse is édesebb lenne, de inkább megkérdezem: kis fekete téglatest, a tűzfalra biggyesztve, benne egy zöld 3 pólusú zöld csati + egy vákuumcső, ami a fojtószelep után, a szívócsőbe megy. Az mi a franckarika?

Ha lehúzom, akkor 0105-ös hibakód (szívócső nyomásérzékelő feszültség magas - google után szabadon), de az alapjárat simább, benzinnel alig, gázzal sokkal észrevehetőbben. X16XEL-ről van szó.

Előre is köszönöm!

Szia!

MAP szenzor.

Ha így néz ki:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1465203213.html

Link to comment
Megosztás:

Nemrég kigyulladt a change the engine lámpám menet közben és most kivillogtattam hogy mi a baja és a 44 és a 13 as hibakódot adta ki!

44 Oxygen sensor Air/Fuel mixture too lean (weak)

13 Oxygen sensor No change in voltage/open circuit.

Szereltem a kipufogót és hőálló szilikont hasnáltam bőven a lambdaszonda környékén meg szerelőpasztát esetleg ezek égnének ki és azért irja ezeket a kódokat??

És egyáltalán mit csináljak? menet közben nem mindig ég! egy idő után gyullad fel csak

Link to comment
Megosztás:

Nemrég kigyulladt a change the engine lámpám menet közben és most kivillogtattam hogy mi a baja és a 44 és a 13 as hibakódot adta ki!

44 Oxygen sensor Air/Fuel mixture too lean (weak)

13 Oxygen sensor No change in voltage/open circuit.

Szereltem a kipufogót és hőálló szilikont hasnáltam bőven a lambdaszonda környékén meg szerelőpasztát esetleg ezek égnének ki és azért irja ezeket a kódokat??

És egyáltalán mit csináljak? menet közben nem mindig ég! egy idő után gyullad fel csak

Nem hiszem hogy a szereléstől lehet, legalábbis nekem még soha nem pislákolt egy motorszerelés után sem. Amúgy is ha került oda valami trutyi annak már az első úton ki kellene égnie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A motoromnál felülről hozzáférek a vezérműszíj feszítőjéhez, persze kiszerelt légszűrő ház mellett?

Lesz elég hely akna nélkül, hogy kiszedjem meg vissza is tegyem?

kb hol található? Alul, középtájt vagy felül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A motoromnál felülről hozzáférek a vezérműszíj feszítőjéhez, persze kiszerelt légszűrő ház mellett?

Lesz elég hely akna nélkül, hogy kiszedjem meg vissza is tegyem?

kb hol található? Alul, középtájt vagy felül?

Úgy rémlik a kereket is le kell venni, úgy férni hozzá. Allul van kicsit az ékszíjtárcsa felett.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy a szereléstől lehet, legalábbis nekem még soha nem pislákolt egy motorszerelés után sem. Amúgy is ha került oda valami trutyi annak már az első úton ki kellene égnie.

És most mit csináljak akkor? mi lehet a hiba? hogy oldjam meg?

Link to comment
Megosztás:

És most mit csináljak akkor? mi lehet a hiba? hogy oldjam meg?

Hát ha egyenlőre nem mutat más hibát, szerintem még semmit ne csinálj. Ha tényleg a szereléstől van akkor megszűnik majd, ha nem akkor majd ráérsz akkor foglalkozni vele. Én legalábbis ezt tenném.

Link to comment
Megosztás:

A múltkorába beszélgettük, hogy a napi első indításkor leejti a fordulatot a motor 1-2 másodpercre. Nekem volt még alapjárat ingadozásom is. Valamelyik nap másik kúton kellett tankolnom, (mindig ugyan annál a kútnál tankoltam), És azt vettem észre, hogy az alapjárat ingadozásom megszünt. És most már az is feltünt, hogy a napi első indításnál nem ejti le a fordulatot. Remélem hogy ez volt a hiba, hogy a benzin nem volt olyan amilyennek kellett volna lennie. Az utóbbi két három tankolásom már más kutaknál volt és semmi ingadozás, és a napi első indításos fordulat leejtés is megszünt.

Link to comment
Megosztás:

A múltkorába beszélgettük, hogy a napi első indításkor leejti a fordulatot a motor 1-2 másodpercre. Nekem volt még alapjárat ingadozásom is. Valamelyik nap másik kúton kellett tankolnom, (mindig ugyan annál a kútnál tankoltam), És azt vettem észre, hogy az alapjárat ingadozásom megszünt. És most már az is feltünt, hogy a napi első indításnál nem ejti le a fordulatot. Remélem hogy ez volt a hiba, hogy a benzin nem volt olyan amilyennek kellett volna lennie. Az utóbbi két három tankolásom már más kutaknál volt és semmi ingadozás, és a napi első indításos fordulat leejtés is megszünt.

hali! nekem x14xe (1.4 16V) járgányom van, és szintén ugyanezt csinálja mint neked. napi elsö inditásnál rendesen felpörög kb 1400ig, és hirtelen le szalad kb 900ra majd onnan vissza kb 1300ra, és utána minden ok. alapjárat ingadozásom viszont nincs. te milyen benzint tankoltál eddig és milyenre váltottál? én mol95-t szoktam, lehet ez nem tetszik a mocinak?

Link to comment
Megosztás:

hali! nekem x14xe (1.4 16V) járgányom van, és szintén ugyanezt csinálja mint neked. napi elsö inditásnál rendesen felpörög kb 1400ig, és hirtelen le szalad kb 900ra majd onnan vissza kb 1300ra, és utána minden ok. alapjárat ingadozásom viszont nincs. te milyen benzint tankoltál eddig és milyenre váltottál? én mol95-t szoktam, lehet ez nem tetszik a mocinak?

Én eddig egy kis magán benzinkúton tankoltam. Most pedig egyszer tankoltam Shell kúton, kétszer pedig Mol kúton. Mind a két kúton 95-öst tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

hali! nekem x14xe (1.4 16V) járgányom van, és szintén ugyanezt csinálja mint neked. napi elsö inditásnál rendesen felpörög kb 1400ig, és hirtelen le szalad kb 900ra majd onnan vissza kb 1300ra, és utána minden ok. alapjárat ingadozásom viszont nincs. te milyen benzint tankoltál eddig és milyenre váltottál? én mol95-t szoktam, lehet ez nem tetszik a mocinak?

Az én kocsim a mol-os 95-öst nem szerette...lomhább volt vele és többet is evett, mint mikor az olcsóbb total kúton tankoltam...

Link to comment
Megosztás:

Az én kocsim a mol-os 95-öst nem szerette...lomhább volt vele és többet is evett, mint mikor az olcsóbb total kúton tankoltam...

hát nem tom, tankoltam már shellnél, agipnál, teljesitménybe nem nagyon vettem észre különbséget (de lehet nem is érdekelt annyira ezért nem is figyeltem) :D a fogyijával már nem foglalkozom, bele törödtem hogy ennyi (úton kb.6, városba kb.9 nyáron, viszont télen meg AJJAJJJJJ) :icon4:

csak nem tom mitöl van ez az elsö inditásos dolog, bár annyira nem zavar, csak kiváncsi vagyok rá, mert nem hinném hogy gyárilag lenne ilyen vagy a fene se tudja mán. elméletileg pedig minden OK a gépen, jeladók, gyertyák, kábelek stb.

Link to comment
Megosztás:

Hali! lenne valami változás ha raknák 1 hengerenkéntit a központi befecskendezésü 1.4 16v - re? légyszi irjatok, mer most tudok ilyet csináltatni ! köszi elöre

Ilyen nincs is....

Amúgy meg hengerenkénti mit? Pillangót?

Jól mondja spzoli!

Az 1,4 16V motorok, azaz az X14XE motorkód hengerenkénti befecskendezős!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.