Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

http://xfree.hu/kep_...8006&aid=229839

Ez alapján kivillogtattam volna a hibakódot, de nem történik semmi!! Nem akar villogni, de van egy furcsa jelenség.Kerreg az alapjárati motor.Lehet ez mondta fel a szolgálatot, és ez miatt nem indul? Vagy valami más?Ötletek?

Az lehet, mivel mikor össze van érintve a kép láb, az alapjárati motort ki-be mozgatja az ECU, míg a hibakódokat villogja.

Link to comment
Megosztás:

Akkor szerinted is valószínűsíthetően ez a hiba? Mennyibe kóstál egy alapjárati? Mondjuk nem volt jó az alapjáratom...

Egyébként, nekünk, újabb motoros Astrásoknak a 12-t se villogja már ki az ECU, ha nincs baj, szimplán nem csinál semmit. :)

Meg van a hiba, AC pumpa :( húszasom bánja...

Nekem is egy 20-as volt az AC pumpa csere + új szűrő és a tanktakarítás.

Link to comment
Megosztás:

Gyertya csere megtörtént! a rángatás abba maradt! De kiss fordulaton nekem erötlenek tünik egy picit,meg egy adott km-er után (kb.50-70) mindig kivillan a motor diagnosztika!! ekkor talán még egy picit erötlenebb kiss fordulaton de nagyon megy rendesen szépen!! EGR-levan falazva,ujj gyertya,levegő szűrő....stb!!

Mi lehet ez?? :o

Akkor semmi ötlet? :o

Link to comment
Megosztás:

Ha már a sárga motorhiba jelző villan neked, akkor ideje lenne kiolvasni azt a hibát!

Egyébként nekem gyanús a lambdaszondád, de csak biztos hibakód után cserélném.

Nálam benzines motor van, és gázzal hajtom, de a lambda nem dobált hibát... csak azt vettem észre, hogy apró rángatás motorféknél... nem volt sima a gurulás... A gyorsulása rohadt jó volt. Egész végig tök jól ment a kocsi... műszakin meghúzták a katalizátora miatt... akkor derült ki, hogy működik a lambda, de kicsi a kitérés... az vágta haza a katalizátort... Most csere után minden tökéletes! :) Ez kb 25ezer+ 20ezer vizsgadíj után...

Link to comment
Megosztás:

Nálam benzines motor van, és gázzal hajtom, de a lambda nem dobált hibát... csak azt vettem észre, hogy apró rángatás motorféknél... nem volt sima a gurulás... A gyorsulása rohadt jó volt. Egész végig tök jól ment a kocsi... műszakin meghúzták a katalizátora miatt... akkor derült ki, hogy működik a lambda, de kicsi a kitérés... az vágta haza a katalizátort... Most csere után minden tökéletes! :) Ez kb 25ezer+ 20ezer vizsgadíj után...

Sajnos akkor ki kell olvastatnom a hiba kódot! :( drága dolog? eszt a belinkelt oldalt nem igazán értem hogy össze kötni és ki villan mi a hiba... :S

Link to comment
Megosztás:

Sajnos akkor ki kell olvastatnom a hiba kódot! :( drága dolog? eszt a belinkelt oldalt nem igazán értem hogy össze kötni és ki villan mi a hiba... :S

Hát..először is meg kell nézned milyen csati van benne 8-as vagy 16-os..ez menni fog, aztán összekötöd a két lábat egy dróttal, gépkapoccsal ez sem nehéz, aztán gyujtást adsz. Utána figyeled a sárga lámpicsot hányat villan. 1villanás , szünet 2 villanás az 12...pölö. Minden számhoz tartozik egy hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Mármint a koszos benya miatt döglött meg az AC pumpátok vagy más miatt? Vagy mert már öreg volt vagy elhasználódott?

Mindkettő.Elhasználódott,és genya a kút is ahol tankoltam örökké,úgyhogy a maszek benya kutakat tessék elkerülni, nagyon gáz!!! Ahol szoktam volt tankolni, öreg tartályokba ment a benzin, és valszeg szennyeződött volt a belseje, rozsda stb, és megette az AC-t

Link to comment
Megosztás:

Hát..először is meg kell nézned milyen csati van benne 8-as vagy 16-os..ez menni fog, aztán összekötöd a két lábat egy dróttal, gépkapoccsal ez sem nehéz, aztán gyujtást adsz. Utána figyeled a sárga lámpicsot hányat villan. 1villanás , szünet 2 villanás az 12...pölö. Minden számhoz tartozik egy hibakód.

10-es vagy 16-os....

Bocs a javításért de soha nem találja meg ha 8-asat keres!

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet, hogy hidegen nehezebben indul a gép? Nem három hengerezik, mikor elindul, egyszerűen relatív sokat (többet) teker az önindító. A dízel vekimhez viszonyítva ami pöcc röff:) vagy ez így normális ezeknél? Pedig most már a gyújtás is jó, melegen semmi gond. C14NZ!

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet, hogy hidegen nehezebben indul a gép? Nem három hengerezik, mikor elindul, egyszerűen relatív sokat (többet) teker az önindító. A dízel vekimhez viszonyítva ami pöcc röff:) vagy ez így normális ezeknél? Pedig most már a gyújtás is jó, melegen semmi gond. C14NZ!

Lehet hogy csak az aksi merülget. Melegen indítasz akkor ugye meg már rátölt valamit és lehet több van benne mint hidegen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak az aksi merülget. Melegen indítasz akkor ugye meg már rátölt valamit és lehet több van benne mint hidegen.

Okés az érthető lenne, ha nyöglődne, de ez teker mint az őrült, csak nem röffen be, lehet a szikrával van valami gond? Ma vissza rakom az új ngk gyertyákat, mert most megint a régi GM van bent, lehet jobb lesz, bár azokon sem láttam semmi kóros elváltozást, hézagok is jók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az autóm továbbra is dadog. Gyertyakábeleket kimértem, jók. Kivettem a gyertyákat és mind a 4 csupa korom volt, meg a porcelán rész és a fém találkozásánál rozsdafoltos volt. Na mondom biztos a dzsuvás vizes benya kikészítette őket. Meg lett szépen takarítva mind a 4, de ugyanúgy dadogott. Másnap vettem új gyertyákat, de amikor kivettük a régieket ismét tiszta korom volt mindegyik, pedig előző nap szépen le lettek pucolva. Megkapta az új gyertyákat, 1 napig tökéletesen ment, már kezdtem is megnyugodni de ma reggel ismét elkezdte. Gyertyakábeleket lehúzkodtam egyessével, de jónak tűnt mind a 4 hanger, mert változott a motor járása, amikor lehúztam-visszadugtam. Lambda elvileg jó, rámért egy szaki. EGR kipucolva, könnyen jár, hibakód semmi. Viszont a szaki megrázta amikor levettük és azt mondta, hogy rázásra amelyiknek zörög a belseje az kuka. Na most nem tudom ez igaz vagy sem. Mindenesetre a gyertya kormolódás gondolom nem normális égésre utal. Talán gyújtástrafó, vagy valamiért túl sok benyát kap?

Link to comment
Megosztás:

Okés az érthető lenne, ha nyöglődne, de ez teker mint az őrült, csak nem röffen be, lehet a szikrával van valami gond? Ma vissza rakom az új ngk gyertyákat, mert most megint a régi GM van bent, lehet jobb lesz, bár azokon sem láttam semmi kóros elváltozást, hézagok is jók.

A C14NZ nem tölti fel előre üzemanyaggal a rendszert, ráadásul csak akkor indul be a benzin pumpa, ha az ECU "látja" forogni a motort és ugye ez után még el kell érnie a teljesen visszafolyott üzemanyagcsőben a benzinnek az injektorhoz...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy x16szr kipuff leömlőn lévő hővédő lemez jó egy c16nz-re?

ránézésre jó, dehogy tényleg jó-e?

köszi mindenkinek :D

okafogyottá vált, jobban megnéztem ez "öblösebb", gondolom a G astrában több a hely

http://p1.vatera.hu/.../5366_1_big.jpg

Kéne ez a szelepfedél bakker, talán jó az enyémre is, mi a hirdetés linkje? :D

Link to comment
Megosztás:

Halihó mindenkinek!

Új vagyok itt, de már van pár éve egy F-es kombi a családban. C14SE 82pacis szörnyeteg van a motorháztető alatt.

Egy kósza elhatározás miatt leszenvedtem az alapjárati léptetőmotort (csavarok bele voltak rohadva az alu öntvénybe, ki kellett őket fúrni) hogy kipucoljam. Raktam vissza, erre nincs alapjárat... Betoltam teljesen a kúpot, akkor meg nagyon magas lett a fordulatszám nyilván... Ígyhát megnéztem mennyire kell belőni a kinyúlását, és 28mm alá kellett picit, most olyan mint volt eredetileg. Beszorulva nincs, mert gyújtásra rakva kimegy pár millimétert, visszavett gyújtásnál pedig visszaáll oda ahol volt.

A kérdésem tehát, mivel és hogyan lehet korrektül beállítani az alapjárati fordulatszámot?

Illetve ezeknek a motoroknak hidegen magasabb alapjárattal kell üzemelniük gyárilag avagy sem?

(Mert a mienk az nem jár magasabb fordulaton hidegen.)

Aztán még egy probléma, az hogy néha nagyon makacskodik, és nem hajlandó elindulni. Úgy néztük hogy szikra az van, ergo benzinhiány lesz. Ígyhát az üzemanyagpumpa relére gyanakodtunk első körben. Fixen gyújtásra lett kötve a pumpa, és így indítás előtt fel tudjuk tölteni a rendszert. Csakhogy néha még így sem indul. Valakinek valami ötlete esetleg erre?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.