Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Hát srácok az elmúlt időszakban akadtak problémáim bőven a verdával,katalizátor+üzemanyagrendszer dugulás stb...ezeket már megoldottam,DE....még van egy amit már nagyon régóta nem tudok orvosolni...a gyorsításkori megtorpanást!!!! Hall jeladó cserélve a komplett gyújtásrésszel(bontott)trafó cserélve(új)gyújtásmodul cserélve(bontott),motorhőfok jeladó cserélve(új)gyújtáskábelszett cserélve(új)gyertyák cserélve(újak)lambda cserélve(új),és még mindig néha rájön ez a hülyeség hogy másodikban odalépek neki vagy harmadikban és megtorpan...úgy vettem észre hogy csak meleg motornál csinálja!Mi a franc okozhatja még ezt a bosszantó hibát???Mert nem okoz üzemképtelenséget de azért főleg előzésnél bosszantó és talán veszélyes is.... :o

Ugyanezzel küszködök énis egy pár hónapja! Az általad leírt doglgokat én is kicseréltem, de semmi sem változott. A legutolsó cserénél mikoris a gyertyákat cseréltem ki, a motort beindítva valami sziszegést hallottam. Megtaláltam a forrását, az injektor tűzfal felőli részéhez megy egy vákumcső a hűtő felőli oldalról, ez el volt törve. Bementem autósboltba de nem tudtak adni ilyen csővet így adtak helyette olajcsövet. Beszereltem és azóta megszünt a hiba(gyorsan lekopogom). Ha tényleg ez volt akkor feleslegesen dobtam ki az ablakon 20+K pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mi lehet a baj ha normál fordulaton (kb. 2000-től) csiripelő hangot hallok a motortérből, menet közben is! (én injektorokra gyanakszom)

Néha az olaj nyomás vissza jelző fel is villant menet közben, és volt ,hogy mintha nagyon kicsit rántott volna. (1.4 SE motorról van szó.)

UI: Kinyomó csapágyamnak is van kis hangja lenyomott kuplungnál, de nem hinném ,hogy ennek köze lenne hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném. 1,6-os 16 szelepes astráról van szó. Olyan problémám van vele most már jó egy hónapja, hogy reggel egyszerüen nem akar elindulni. 4-5szöri inditás után indul el nagy nehezen, de akkor is dadogva meg egy darabig járatni kell mielőtt elindulnék, mert lefulladna.

Tettem adalékot a benzinbe, injektor tisztítót, de az nem segített. Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? köszi előre is !!!

Link to comment
Megosztás:

Lehet az o-gyűrűt akarta így pótolni valaki. Vagy az megvan?

Hello Zotya!Nem-nem a gyújtás O-gyűrűje,az sokkal nagyobb átmérőjű,szerintem 7-8cm is megvan,meg az sima gumigyűrű!Ez egy kicsi alátét,mint egy 6-os fakötésű alátét,csak nem fémből hanem valami másból volt..mint a megkeményedett parafa :goofy: Eszem sincs hogy a blokkon belül hol van ilyen alátét vagy tömítés....szelepszáraknál???de az hülyeség...szerintem ott sincs ilyen..Szerintem valamikor valaki valahogyan beleejtette,aztán most hozta föl az olaj..nincs más ötletem :blink: Még jó hogy nem fém alátét volt!!!! :o

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Szeretnék segítséget kérni egy bizonyos problémámmal kapcsolatban, amely már egy jó ideje fejtörést okoz nekem, nem beszélve a pénztárcámról!

Van nekem egy 2002. évjáratú Opel Astra G 1.4 16V (motorszáma:Z14XE...), és kb. 1 évvel ezelőtt út közben felvillant a motordiagnosztikai lámpám. Ezt észlelve leállítottam a kocsit, majd némi pihenő után újra elindultam vele a folyamatosan világító hibajelző lámpával. Ennek kiküszöbölésére - révén hogy jót nem jelenthet egy ilyen lámpa felvillanása és folyamatos világítása - felkerestem egy közeli nem Opel vagy Bosch szervízt, ahol a sötétben tapogatózva kihámoztak egy gyújtáskimaradást a 2-es hengernél. Majd sebtében kicseréltették velem a gyujtótrafót benne, a gyújtógyertyákat, illetőleg a főtengely jeladót is. Nemrégiben a kábelköteget is sikerült kicseréltetnem benne. A hiba egy darabig szünetelt, egészen a mai napig, amikor is a lámpa ismét felvillant, a motor erőtlenné vált, húzni alig akart, és megállásnál is az alapjárat hasonlított egy jó öreg diesel motor hangjához, amely az igazi kopogós hangot nem nélkülözte. Szeretném nagyon szépen kérni a segítségeteket, mert már ráment legalább 200.000 Ft-om és azóta is az ideget eszem vele!!!

Várom válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Szeretnék segítséget kérni egy bizonyos problémámmal kapcsolatban, amely már egy jó ideje fejtörést okoz nekem, nem beszélve a pénztárcámról!

Van nekem egy 2002. évjáratú Opel Astra G 1.4 16V (motorszáma:Z14XE...), és kb. 1 évvel ezelőtt út közben felvillant a motordiagnosztikai lámpám. Ezt észlelve leállítottam a kocsit, majd némi pihenő után újra elindultam vele a folyamatosan világító hibajelző lámpával. Ennek kiküszöbölésére - révén hogy jót nem jelenthet egy ilyen lámpa felvillanása és folyamatos világítása - felkerestem egy közeli nem Opel vagy Bosch szervízt, ahol a sötétben tapogatózva kihámoztak egy gyújtáskimaradást a 2-es hengernél. Majd sebtében kicseréltették velem a gyujtótrafót benne, a gyújtógyertyákat, illetőleg a főtengely jeladót is. Nemrégiben a kábelköteget is sikerült kicseréltetnem benne. A hiba egy darabig szünetelt, egészen a mai napig, amikor is a lámpa ismét felvillant, a motor erőtlenné vált, húzni alig akart, és megállásnál is az alapjárat hasonlított egy jó öreg diesel motor hangjához, amely az igazi kopogós hangot nem nélkülözte. Szeretném nagyon szépen kérni a segítségeteket, mert már ráment legalább 200.000 Ft-om és azóta is az ideget eszem vele!!!

Várom válaszotokat!

Ki kéne olvasni belöle, miért világít a szerencsétlen. Ha a check engine világít, akkor hibakód is van benne. Abból könnyebb elindulni. Ebböl, amit leírtál, annyi tippelhetö, hogy egy henger nem megy. Hogy most azért, mert nem gyújt, azért, mert nem kap benzint, az már csak találgatás, a találgatás meg nem autószerelés. Ha tippelni kéne, asszondanám, elpusztult a sortrafó, de ne ezen indulj el, hanem azon, hogy az autó mit mond.
Link to comment
Megosztás:

Ki kéne olvasni belöle, miért világít a szerencsétlen. Ha a check engine világít, akkor hibakód is van benne. Abból könnyebb elindulni. Ebböl, amit leírtál, annyi tippelhetö, hogy egy henger nem megy. Hogy most azért, mert nem gyújt, azért, mert nem kap benzint, az már csak találgatás, a találgatás meg nem autószerelés. Ha tippelni kéne, asszondanám, elpusztult a sortrafó, de ne ezen indulj el, hanem azon, hogy az autó mit mond.

Már ki lett cserélve 2X a gyujtótrafó is, már a 3. van benne, de ezt egy nem szakszervíz szerelői csinálták.

Link to comment
Megosztás:

Már ki lett cserélve 2X a gyujtótrafó is, már a 3. van benne, de ezt egy nem szakszervíz szerelői csinálták.

az a baj, hogy ezekbe n a nyomorultakban, nem volt jó, az ami elötte 90évig igen, és újra feltalálták a gyújtást. Régen volt egy darab trafó, egy elosztó, abból x darab kábel, ami elment az x darab gyertyához, és kész. Viszont mivel fejlòdni kell, feltalálták a sortrafót. Ez egy darab gyantás müanyagból kiöntött sz.r, amiben benne van a gyertyákon kívül minden. Van egy darab stekker a végén, ahova az ecu dobja a gyújtás jelet, ez a müanyag rudacska meg dobálja a szikrát. Ha a trafó/elosztó/kábel hármasból bármelyik rossz, azt cseréled, ha ebben bármi rossz, az egészet cseréled. Az elsötöl, a negyedik hengerig. Ne engedd, hogy vaktában cserélgessenek dolgokat. Ha nem tudja mi csinálja, akkor ne cseréljen semmit, ha pedig mégis egyértelmüen sortrafó, akkor ne az elsö norautós(tudom már nincs)bárdigazdaságos, darabot tegye bele, hanem egy olyat, ami több éven keresztül tudja azt, amit kell.
Link to comment
Megosztás:

Már ki lett cserélve 2X a gyujtótrafó is, már a 3. van benne, de ezt egy nem szakszervíz szerelői csinálták.

Kipufogószelep nem zár rendesen,ezt égéskimaradásnak észleli az ecu,általában már második gyújtótrafónál szoktak elkezdeni gondolkozni......

Pl liqui molly-nak van szeleptisztító spray-e,amit alapjáraton bele kell fújni a szívócsőbe,van amikor segít. Ha nem akkor HF-leszed,gépműhelyben felújít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném. 1,6-os 16 szelepes astráról van szó. Olyan problémám van vele most már jó egy hónapja, hogy reggel egyszerüen nem akar elindulni. 4-5szöri inditás után indul el nagy nehezen, de akkor is dadogva meg egy darabig járatni kell mielőtt elindulnék, mert lefulladna.

Tettem adalékot a benzinbe, injektor tisztítót, de az nem segített. Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? köszi előre is !!!

Amire gondolok, hogy a benzin kiürül a csőből, és nincsen megfelelő üzemanyag mennyiség az induláshoz. AC jó?

Link to comment
Megosztás:

Hát gondolom, hogy jó mivel ha már elindul utána megy rendesen nem rángat. és utána már könnyen is indul. Aztán mikor áll egy jó darabig több mint fél napont mondjuk, akkor ujra kezdi. A tank alja vhol lyukas lehet, mert picit csöpög a benzin, de csak nagyon kicsit. Annak lehet köze hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Na, ma bátorkodtam szétszedni a gyújtótrafó alatti részt (DIS gyújtás), mert olajos volt ott egy picit a motor. Van O-gyűrű a DIS-nél is, mégpedig ott ahol le van blindelve a vezérműtengely öntvény vége. De mivel el van öregedve az O-gyűrű (ki van laposodva), és amúgy sem cseszteti senki sem, ezért összecupákoltam tömítőpasztával. Örök élet +1 nap.

Pár kép az akcióról: https://www.dropbox.com/sh/xrs1hvzvul9gh2p/7mUvZYWa7X

Bejelöltem a méreteket, hátha valaki akarna bele venni O-gyűrűt :smartass:

Link to comment
Megosztás:

nagyon köszönöm! Még azt esetleg meg tudnád írni, hogy hány Nm nyomatékkel kell meghúzni a csavarokat?

Ne haragudj, de ezt sose értettem. Ha valaki nem tudja hogy kell levenni és visszarakni ezt az egyébként nagyon érzékeny részét a motornak, az miért áll neki?

Én sem értek hozzá ilyen szinten, ezért mindig rábíztam olyanra, aki tudja hány Nm kell oda...

Nem? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de ezt sose értettem. Ha valaki nem tudja hogy kell levenni és visszarakni ezt az egyébként nagyon érzékeny részét a motornak, az miért áll neki?

Én sem értek hozzá ilyen szinten, ezért mindig rábíztam olyanra, aki tudja hány Nm kell oda...

Nem? :blink:

Majd ha valami nem sül a saját fejét veregeti a falba.

Tessék igaz hogy x17dtl.

1048841-20130530-TFVOwt.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.