Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem volt Checkengine, azt kivillogtattam volna. Már ott vagyok, hogy lekapom az egész befecskendezőt minden szenzorral, csővel és egyéb cullangokkal együtt. Csövek átjárhatók, illesztések szorosak.

Azért mielőtt bontanál, csinálj egy alapjárati és EGr-szelep takarítást, ártani nem árthat.

Link to comment
Megosztás:

Azért mielőtt bontanál, csinálj egy alapjárati és EGr-szelep takarítást, ártani nem árthat.

Alapjáratit kikotortam, egér meg nem van. :)

Közben mondtak még egy vagy két tippet, hogy esetleg motorféknél bepisil az injektor mikor nem kellene, vagy ki kellene villogtatni strobival hogy mit művel.

Link to comment
Megosztás:

Alapjáratit kikotortam, egér meg nem van. :)

Közben mondtak még egy vagy két tippet, hogy esetleg motorféknél bepisil az injektor mikor nem kellene, vagy ki kellene villogtatni strobival hogy mit művel.

Ja tényleg...miért volt a fejemben c16nz? :icon11: Hát ha motorféknél porlaszt az injektor azt az ECU-rendezi.

Link to comment
Megosztás:

Hali! astra f 96os 1.6 16v drága autóm hidegen indulás után kinyomott kuplungnál megáll!!!hiba lámpa nincs! utánna már megy általába igaz néha többször leáll! amig be nem melegszik! néha nem tartja meg az alapjáratot ha nem áll le visszaesik 400-500 közé! Ja és ami még van hogy ha berakom 5.be akkor padló gáznál sem gyorsul(3 hengerezik aztán megáll!)! visszainditom és megy mint a mentő! köszönöm a segítséget előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! astra f 96os 1.6 16v drága autóm hidegen indulás után kinyomott kuplungnál megáll!!!hiba lámpa nincs! utánna már megy általába igaz néha többször leáll! amig be nem melegszik! néha nem tartja meg az alapjáratot ha nem áll le visszaesik 400-500 közé! Ja és ami még van hogy ha berakom 5.be akkor padló gáznál sem gyorsul(3 hengerezik aztán megáll!)! visszainditom és megy mint a mentő! köszönöm a segítséget előre is!!!

Ha melegen már jó, akkor talán a lambda szondára és a motorhőfok jeladóra gyanakodnék. Meg a szokásos közhelyek, alapjárati motor Egr szelep takarítás. De a gyujtás elektronika is tud hőfoktól függöen bohóckodni szóval elég sokminden lehet.

Link to comment
Megosztás:

Hát nálam egy 4 es imbusz volt benne az egyik felében (a másikban semmi-- :) ki tudja mióta hehe), de bennlévőnek is az alján a menetet kicsit elnyalta , onnan gondoltam , hogy az se belevaló, meg a másikban a 4 es beleesik, az 5 ös meg nem megy bele...Ugyhogy passz.. Majd asszem furok bele egy 5 ös menetet maximum :)

Link to comment
Megosztás:

1500/min felett, mindegy hogy 5-ből 4-be, vagy 4-ből 3-ba, csak motorféknél. Beböfög, rángat, és nagyon idegesítő. Lefulladni nem fullad le.

Szivárgó vákuumrendszer, kontakthibás fojtószeleppoti, gázbowden nem megy vissza alaphelyzetbe felengedett gázpedálnál...

Link to comment
Megosztás:

Hát nálam egy 4 es imbusz volt benne az egyik felében (a másikban semmi-- :) ki tudja mióta hehe), de bennlévőnek is az alján a menetet kicsit elnyalta , onnan gondoltam , hogy az se belevaló, meg a másikban a 4 es beleesik, az 5 ös meg nem megy bele...Ugyhogy passz.. Majd asszem furok bele egy 5 ös menetet maximum :)

Mert gondolom az előző kokányoló imbusszal próbálta meg kicsavarni a torx csavart és elnyalta a fejét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nem rég vettem egy tökéletes állapotban levő 93 -as A Corsa -t 1.4 -es c14nz motorral... Az lenne a kérdésem hogy szeretném átépíteni hengerenkénti injektorosra... (c14se). Hogy körülbelül mennyibe is fájna ez nekem...meg éri-e! A szerelés menete... Szép állapotban van a kocsi és szivesseben költenék rá ha kicsit izmosabb lenne! Ha esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai vagy képei megköszöném...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nem rég vettem egy tökéletes állapotban levő 93 -as A Corsa -t 1.4 -es c14nz motorral... Az lenne a kérdésem hogy szeretném átépíteni hengerenkénti injektorosra... (c14se). Hogy körülbelül mennyibe is fájna ez nekem...meg éri-e! A szerelés menete... Szép állapotban van a kocsi és szivesseben költenék rá ha kicsit izmosabb lenne! Ha esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai vagy képei megköszöném...

Szerintem megéri, bár én még nem jutottam el addíg hogy átépítsem az enyémet. Hogy mennyibe kerül az nagyban függ attól hogy menyiért tudsz venni SE-motor , azt fel kell-e újjitani, és hogy ki végzi a szerelést. A munka menetét azért nem olyan egyszerű csak úgy leírni, nagy vonalakban le kell szedni a hengerfejet és ki kell cserélni az SE-ére. Cserélni kell még a motor kábelkötegét, a motorvezérlőt, a benzinpumpát, pár vízcsövet, légszűrő csövét...igazából az a legjobb ha komplett motort tudsz szerezni, és ugye amiben különbözik, na azt kell átenni. :icon1: Ha eladod a leszerelt alkatrészeket akkor visszajön valami a pénzből, óvatos becsléssel talán 60-100ezer forintba kerül.

Link to comment
Megosztás:

Jha mert végülis nem feltűnőbb egy központi helyett hengerenkénti injektor,mint egy külsőre dettó ugyanolyan motor.... :D

Egyébként akkor meg már c16se-t bele.

A motorszámot nézik, és nem biztos hogy minden vizsgabiztos opel szakértő.... :icon1:

Hát tény, hogy feltűnőbb egy másik motorkód, de trógerebb helyeken rá se néznek a kocsira... :D

Ilyen helyre meg én nem viszem a kocsimat.

Link to comment
Megosztás:

Én meg sajnáltam volna megbontani azért az SE-t, így aztán természetes elhasználódás miatt nem olvasható. :)

egyébként szeptemberben vizsgázott NKH-nál....

2 hét múlva műszaki szóval már késő elkezdeni savazni. :D Amúgy meg egy sima motorcsere túl egyszerű, átépítéskor többet lehet játszani vele. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most váltam meg szeretett Astrámtól. Megmaradt egy pár motortartó bak, amit haveroktól kaptam ajándékba, de végül nem cseréltem ki. Az én Astrám '96-os ferdehátú, klíma nélküli, szervós C14NZ volt, a bakok is ehhez lettek véve. Gondoltam írok ide, mielőtt feltenném vaterára. Üdv: Zoli
5zmzrp.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.