Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

48 perce, individor írta:

üdv!

gyertyát szeretnék cserélni egy x14xe motoron

kihúztam a gyertyapipákat és a vezérműszíj felüli hengeren a gyertya motor olajban áll, de full a gyertya végéig 

a többi gyertyánál is van egy kis olaj de ott nem sok

ez mitől lehet?? ilyen még sosem volt

Üdv!

Olaj utántöltésnél is meg lehet locsolni,de ennél valószínűbb,hogy a szelepdekni tömítése adta meg magát,esetleg fellazult a szelepdekni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Szabadij írta:

Üdv!

Olaj utántöltésnél is meg lehet locsolni,de ennél valószínűbb,hogy a szelepdekni tömítése adta meg magát,esetleg fellazult a szelepdekni.

lekaptam a szelepfedelet elég kemény a tömítés, szóval lehet ez a hiba

gyors körbetaknyolom fbs-el  mert hétvégén kell az autó, aztán rendelek egy tömítést

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Régebben, (pár éve) volt itt szó az 1.6 16V X16XEL Powerboxról, létezik-e vagy sem, épített-e már valaki ilyet...
Én nekem is régi vágyam ez, így sok netes bogarászás után nekiálltam.
A "box" 3mm és 4mm-es saválló lemezből készült, a szívócsöveknél tölcsérekkel.
Ma megvolt az első 26Km vele, az élmény egész jó.
Persze annyira nem tudtam tesztelni mert a motorom még bejáratós, de sokat változtatott rajta.
Alacsonyabb fordulaton is lett nyomaték, a gázreakció sokkal jobb lett.
https://lh3.googleusercontent.com/-nQ5d0K6bVtI/VxPLjTGsIFI/AAAAAAAAMKg/7aKVYO984LMzUz7nXZ5s1dXU46vNrw1eACCo/s800/DSCF7727.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-fqU6rgZUyM0/VxPLnS6CC7I/AAAAAAAAMKY/IdBz712dtzEXFaAFNJoUPXi4Flv05VhvACCo/s800/DSCF7735.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-8Egwm3ZUDAo/VxfFpPj1skI/AAAAAAAAMLA/GuFYDhdM3IcLw2v02CCy12B_w3yYfaVvQCCo/s800/DSCF7744.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-Zxs4kth_O50/Vxpkj1DxWJI/AAAAAAAAML0/gLk_5WOg5m8U7QyUJo6YJrM8fxfsJd3_QCCo/s800/DSCF7766.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-EMYFEZWip9o/VxzWG0x6g5I/AAAAAAAAMNU/ryZx_Woe_gMHEkcu4VWLIa7JXSJGdmhyACCo/s800/DSCF7784.JPG

Módosítva : zotya91
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya91 írta:

Sziasztok!
Régebben, (pár éve) volt itt szó az 1.6 16V X16XEL Powerboxról, létezik-e vagy sem, épített-e már valaki ilyet...
Én nekem is régi vágyam ez, így sok netes bogarászás után nekiálltam.
A "box" 3mm és 4mm-es saválló lemezből készült, a szívócsöveknél tölcsérekkel.
Ma megvolt az első 26Km vele, az élmény egész jó.
Persze annyira nem tudtam tesztelni mert a motorom még bejáratós, de sokat változtatott rajta.
Alacsonyabb fordulaton is lett nyomaték, a gázreakció sokkal jobb lett.
https://lh3.googleusercontent.com/-nQ5d0K6bVtI/VxPLjTGsIFI/AAAAAAAAMKg/7aKVYO984LMzUz7nXZ5s1dXU46vNrw1eACCo/s800/DSCF7727.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-fqU6rgZUyM0/VxPLnS6CC7I/AAAAAAAAMKY/IdBz712dtzEXFaAFNJoUPXi4Flv05VhvACCo/s800/DSCF7735.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-8Egwm3ZUDAo/VxfFpPj1skI/AAAAAAAAMLA/GuFYDhdM3IcLw2v02CCy12B_w3yYfaVvQCCo/s800/DSCF7744.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-Zxs4kth_O50/Vxpkj1DxWJI/AAAAAAAAML0/gLk_5WOg5m8U7QyUJo6YJrM8fxfsJd3_QCCo/s800/DSCF7766.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-EMYFEZWip9o/VxzWG0x6g5I/AAAAAAAAMNU/ryZx_Woe_gMHEkcu4VWLIa7JXSJGdmhyACCo/s800/DSCF7784.JPG

Üdv..próbáltam utánaolvasni, de igazából ( magyarul) nem sok mindent találtam erről a powerboxról. Ha jól értem a szívótölcsért kombinálja az eredeti levegőszűrővel?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Üdv..próbáltam utánaolvasni, de igazából ( magyarul) nem sok mindent találtam erről a powerboxról. Ha jól értem a szívótölcsért kombinálja az eredeti levegőszűrővel?

Hali!
Így van, a levegő útja lett rövidebb, és kisebb ellenállású :-)
Magyarul még én sem találtam róla semmit, lehet hogy én vagyok az elsők között aki csinált ilyet? hmm??

Módosítva : zotya91
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

X16 szr gazdiktól kérdezném,hogy ezek alapjáraton teljesen egyenletesen járnak fénykorukban?

Engem már szétvet az ideg,nem tudok rájönni miért didereg kissé,főleg melegen,de szerintem azért jelentkezik üzemmeleg motron erősebben,mert ahogy melegszik szépen folyamatosan leszabályoz olyan 600 körüli fordulatra és ezt már nehezebb menedzselni,mint mondjuk hidegen a 900 körüli alapjáratot.

Központi injektoros autóm volt már (nem Opel), ott  melegen olyan alapjárata volt,mint ha egy villanymotor járna...

Azért kérdem ezt,hogy ezek alapból ilyenek,vagy keressek tovább hibát?

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Szabadij írta:

Üdv!

X16 szr gazdiktól kérdezném,hogy ezek alapjáraton teljesen egyenletesen járnak fénykorukban?

Engem már szétvet az ideg,nem tudok rájönni miért didereg kissé,főleg melegen,de szerintem azért jelentkezik üzemmeleg motron erősebben,mert ahogy melegszik szépen folyamatosan leszabályoz olyan 600 körüli fordulatra és ezt már nehezebb menedzselni,mint mondjuk hidegen a 900 körüli alapjáratot.

Központi injektoros autóm volt már (nem Opel), ott  melegen olyan alapjárata volt,mint ha egy villanymotor járna...

Azért kérdem ezt,hogy ezek alapból ilyenek,vagy keressek tovább hibát?

 

Az alapjáratnak 900 körül kellene lennie üzemmelegen. A melegedési fázisban olyan 1100-at kellene tartania...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Az alapjáratnak 900 körül kellene lennie üzemmelegen. A melegedési fázisban olyan 1100-at kellene tartania...

Nem tudom,hogy mennyire pontos a saját ford.mérője,de fülre nem alacsony a fordulat.Indításkor azonnal beáll 1000 alá kicsivel,majd szépen egyenletesen visszakúszik olyan 600 körülire a melegedéssel arányosan.Sem álló helyzetben sem menet közben nincsenek beejtések,felpörgések, a zátlagember lehet,hogy nem is foglalkozna ezzel,sajnos nem tudom itt a közelben összehasonlítani senkiével,lehet,hogy ezek alapból ilyenek?!

Még próbára szerzek egy dis-t,meg egy map szenzort,és ha nem változik semmi,akkor hagyom a csába.

Az alap dolgokon túl vagyok:

  • Tömítetlenség nincs.
  • kontakthiba nincs.
  • légszűrő új.
  • gyertyák újak.
  • devandernél sem szív falsot.
  • tankszellőztetés nincs alapjáraton,ezért ezt is kizárnám.
  • van komplett tartalék szívósorom minden kacatjával együtt,ezért injektorszelepet,egr szelepet ,alapjárati motort,potit már belepróbáltam.
  • tápnyomást mértem az is stabil,benyaszűrő is cserélve.
  • Vízhőfok jeladó értékei mérve jónak tűnnek.
  • kartergázam nincs,nem abban fulladozik.
  • Fagyiztatva meg rendszeresen van,alapból nagy fagyievő az autóm...
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Szabadij írta:

Üdv!

X16 szr gazdiktól kérdezném,hogy ezek alapjáraton teljesen egyenletesen járnak fénykorukban?

Engem már szétvet az ideg,nem tudok rájönni miért didereg kissé,főleg melegen,de szerintem azért jelentkezik üzemmeleg motron erősebben,mert ahogy melegszik szépen folyamatosan leszabályoz olyan 600 körüli fordulatra és ezt már nehezebb menedzselni,mint mondjuk hidegen a 900 körüli alapjáratot.

Központi injektoros autóm volt már (nem Opel), ott  melegen olyan alapjárata volt,mint ha egy villanymotor járna...

Azért kérdem ezt,hogy ezek alapból ilyenek,vagy keressek tovább hibát?

 

Abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy tudok neked mutatni egy 90e km-t futott szr-t. Ez most csak hidegen, de melegen is ugyanígy jár, csak alacsonyabb fordulaton. Gyorsan csináltam is videót:

 

Szóval ha tökéletességre törekszel, akkor keresgélj még.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, wookie írta:

Abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy tudok neked mutatni egy 90e km-t futott szr-t. Ez most csak hidegen, de melegen is ugyanígy jár, csak alacsonyabb fordulaton. Gyorsan csináltam is videót:

 

Szóval ha tökéletességre törekszel, akkor keresgélj még.

 

Az enyém így ketyeg,hát nem egy doxa...http://indavideo.hu/video/X16SZR_sound

Ez a meleg alapjárata,óra szerint olyan 620-640 fordulaton.

 

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Szabadij írta:

Ez a meleg alapjárata,óra szerint olyan 620-640 fordulaton.

 

Csak telefonon hallgattam azon nem jött át amiről beszéltél, viszont a fordulatszámmérő tengelyére lehet nem pontosan van visszaszúrva a mutató ezért mutat kevesebbet. Ugye nincs lapolás vagy bármi ami gátolná h akár 5000-es alapjárati fordulatot állíts be.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Gergőőő írta:

Csak telefonon hallgattam azon nem jött át amiről beszéltél, viszont a fordulatszámmérő tengelyére lehet nem pontosan van visszaszúrva a mutató ezért mutat kevesebbet. Ugye nincs lapolás vagy bármi ami gátolná h akár 5000-es alapjárati fordulatot állíts be.

Bár ilyen egyszerű lenne...Szerintem az óra jól mér.Teljesen hideg motornál 1100 ról indul,majd innen araszol visszafelé.

Ma megszkópoltam a lambdaszondát meg a kopogásszenzort is,látszólag ez is oké.

Diag módban indítva mely érzékelőket nem veszi figyelembe az ecu,ezt tudja e valaki?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Szabadij írta:

Bár ilyen egyszerű lenne...Szerintem az óra jól mér.Teljesen hideg motornál 1100 ról indul,majd innen araszol visszafelé.

Ma megszkópoltam a lambdaszondát meg a kopogásszenzort is,látszólag ez is oké.

Diag módban indítva mely érzékelőket nem veszi figyelembe az ecu,ezt tudja e valaki?

Semelyiket sem. Mindenhol középértéket vesz.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Semelyiket sem. Mindenhol középértéket vesz.

Köszönöm!

Ezt holnap kipróbálom.Mit mondanak a tapasztalatok,ha érzékelő bajok vannak,akkor kisimulhat egy ilyen diagmódos indítás alatt!Mindenféle érzékelő nélkül lehet kultúrált a motor járása?

Mondjuk,ha ezután is ugyanilyen szarul jár, akkor már tényleg csak a trafó,meg a kábelek maradnak,esetleg a hengerfejtömítés...

Sajnos túl sok minden szerepel már az idei büdzsében,ezért nem tudok sajnos most erre áldozni,próbálom körbejárni a problémát és átnézni,kizárni minden lehetséges okot ,amit nopénzből meg lehet tenni,ha nem jutok eredményre ,akkor egyenlőre marad így.Ha tovább akarom forszírozni,akkor már el kell vinnem egy kompressziómérésre,esetleg műszerre tenni,vagy levenni a hengerfejet,ezért ezt még halogatom kissé.

Mindenesetre köszönöm az ötleteket,melyeket ezzel(is)kapcsolatban kaptam!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Szabadij írta:

Fejlemény:diagnosztikai módban is ugyanolyan ...

Jó eséllyel kopottak a vezérműtengelyed )főleg a 4-es hengernél levő) bütykei. Típushiba ezeknél a motoroknál a 4-es henger feletti vezérműtengely-bütykök olajhiányos állapota, ami erősebb kopást okoz ezeknél. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, FPepe írta:

Jó eséllyel kopottak a vezérműtengelyed )főleg a 4-es hengernél levő) bütykei. Típushiba ezeknél a motoroknál a 4-es henger feletti vezérműtengely-bütykök olajhiányos állapota, ami erősebb kopást okoz ezeknél. 

Szia,

ez nekem új. Miért pont a négyes henger bütykeinél van ez a "típushiba"?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, FPepe írta:

Jó eséllyel kopottak a vezérműtengelyed )főleg a 4-es hengernél levő) bütykei. Típushiba ezeknél a motoroknál a 4-es henger feletti vezérműtengely-bütykök olajhiányos állapota, ami erősebb kopást okoz ezeknél. 

 

6 órája, HaPetya írta:

Szia,

ez nekem új. Miért pont a négyes henger bütykeinél van ez a "típushiba"?

Nekem sajnos már nem új ez,ősszel a vezérléscsere alkalmával pont ezért cseréltem tengelyt,mert az enyém is ilyen volt.

Nekem is a lendkerék felőli bütykök bekoptak és a hozzátartozó himbák is legalább 0,5-0,5 milit ,miközben a többi henger bütykei szinte gyári állapotúak voltak,a kettő együtt már 1 mili,ami odab@sz annak fényében,hogy itt tizedek is számítanak,a hidrotőke ezt korrigálja de akkor is a szelepnyitás mértéke 1 milivel kisebb,ami nagyon nemmindegy!

Én arra gondolok,hogy a motor ezen fele nagyobb hőterhelést kap,ezért hamarabb lesz a veztengely parányi olajfuratában kokszlerakódás ,ami eltömíti azt és kenés nélkül jár az a rész.Az egyik munkatársam is detto ugyanígy járt neki 1,4 se mocija volt.Szerintem egy elhanyagolt olajcsere,vagy hitvány olaj okozza.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, FPepe írta:

Jó eséllyel kopottak a vezérműtengelyed )főleg a 4-es hengernél levő) bütykei. Típushiba ezeknél a motoroknál a 4-es henger feletti vezérműtengely-bütykök olajhiányos állapota, ami erősebb kopást okoz ezeknél. 

 

3 órája, Szabadij írta:

 

Nekem sajnos már nem új ez,ősszel a vezérléscsere alkalmával pont ezért cseréltem tengelyt,mert az enyém is ilyen volt.

Nekem is a lendkerék felőli bütykök bekoptak és a hozzátartozó himbák is legalább 0,5-0,5 milit ,miközben a többi henger bütykei szinte gyári állapotúak voltak,a kettő együtt már 1 mili,ami odab@sz annak fényében,hogy itt tizedek is számítanak,a hidrotőke ezt korrigálja de akkor is a szelepnyitás mértéke 1 milivel kisebb,ami nagyon nemmindegy!

Én arra gondolok,hogy a motor ezen fele nagyobb hőterhelést kap,ezért hamarabb lesz a veztengely parányi olajfuratában kokszlerakódás ,ami eltömíti azt és kenés nélkül jár az a rész.Az egyik munkatársam is detto ugyanígy járt neki 1,4 se mocija volt.Szerintem egy elhanyagolt olajcsere,vagy hitvány olaj okozza.

Az ember azt gondolná hogy az első hengernél a legkisebb az olajnyomás, mert ugye a túlsó végén jön be a veztengelynek az olaj.:confused:

Link to comment
Megosztás:

41 perce, zotya975 írta:

 

Az ember azt gondolná hogy az első hengernél a legkisebb az olajnyomás, mert ugye a túlsó végén jön be a veztengelynek az olaj.:confused:

Én is először erre gondoltam,de a 8 szelepeseknél a veztengely középső csapágyazásánál megy fel / bele a veztengelybe az olaj.Ezért van a középső csapágyazott felület kettéosztva egy horonnyal.Így szerintem ez nem játszik.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Szabadij írta:

Én is először erre gondoltam,de a 8 szelepeseknél a veztengely középső csapágyazásánál megy fel / bele a veztengelybe az olaj.Ezért van a középső csapágyazott felület kettéosztva egy horonnyal.Így szerintem ez nem játszik.

Nahát ezt nem tudtam..én azt hittem a végéről jön fel az olaj.:confused:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Abban kérném a segítséget, hogy pár napja időnként világít rövidebb időre a motor hibalámpa. Menet közben kapcsol be, és pár perc után ki is kapcsol, vagy ha leveszem a gyújtást. Elolvastam, hogy hogyan lehet kiolvasni a hibakód számát, de ott azt írják, hogy le kell venni hozzá a gyújtást, majd ismét kiadni. Kérdésem az, hogy ki tudom-e villogtatni a hibakódot ezzel a módszerrel annak ellenére, hogy a hibajelzés (hibalámpa világítás) megszűnik a gyújtás elvétele és ismételt ráadása után, illetve megbízható lesz-e így a jelzés?

A motor egyébként hangra és érzésre is ugyanúgy jár, fogyasztásnövekedést nem tapasztaltam (bár még nem tankoltam az első jelzés óta, így csak óraállásból következtetek). Vajon mire számítsak, mi a baja?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.