Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem feltétlenül. nekem is volt már olyan, hogy világított, de csak 12-ket villogott a lámpicsek kivillogtatásnál. Azt hiszem, egy bizonyos ideig fenn kell állnia a hibának, hogy tárolódjon is.

Pontosan ez történik. Azért megnézzük azokat is amiket az előbb írtál. Köszike

Link to comment
Megosztás:

A következő indításkor nem világít? Minden indításkor világítania kell (amíg beindul az autó).

Nekem erről egyből az AC relé ugrott be. Ha gyújtás ráadásakor nem világít a motorkontroll lámpa, akkor az 90% AC relé csere szokott lenni, ami után általában meg is szűnik a probléma. Legalábbis Calinál így van... :rolleyes: Mondjuk olyankor (mármint ha gyújtásnál nem ég az említett lámpa) el se indul az autó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy néha rángat az auto. Főleg hidegen kis fordulaton. Meg néha néha melegen is kis fordulaton. Nincs valakinek ötlete hogy mitől lehet? Segitségeteket előre is köszönöm!

Sokmindentől csinálhatja,de saját tapasztalataim alapján a legvalószínűbbnek a levegő hőmérséklet szenzor koszólódását tartom.Megtalálod a szívócsőbe csavarva a főfékhenger mellett .A kartergáz biztos bekoszolta.Csavard ki,pucold meg nitrohigítóval,de ezt megtehetnéd az egész szívócsonkkal és az alapjárati motorral együtt.Nekem emiatt rángatott.De mégegyszer mondom,sokmindentől csinálhatja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy néha rángat az auto. Főleg hidegen kis fordulaton. Meg néha néha melegen is kis fordulaton. Nincs valakinek ötlete hogy mitől lehet? Segitségeteket előre is köszönöm!

Gyertyák mikor voltak cserélve? Eredeti GM van benne?

Ezen kívül a gyertyakábelek lehetnek még első körben gyanúsak.

De ahogy előttem szóló is jelezte, még vagy 1000 oka lehet.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák mikor voltak cserélve? Eredeti GM van benne?

Ezen kívül a gyertyakábelek lehetnek még első körben gyanúsak.

De ahogy előttem szóló is jelezte, még vagy 1000 oka lehet.

A gyertyák kb 3 hete voltak cserélve GM gyertyákra kétpólusu "1400 ft/db, egy kicsit sziven is vágott" . A gyujtáskábeleket ki lehet mérni valahogy?

Link to comment
Megosztás:

A gyertyák kb 3 hete voltak cserélve GM gyertyákra kétpólusu "1400 ft/db, egy kicsit sziven is vágott" . A gyujtáskábeleket ki lehet mérni valahogy?

Mérni is lehet, de az nem mindig mondja meg, hogy rossz. Amikor már nagyon rossz, akkor sötétben látszanak

apró szikrák, ahogy áthúz közelben levő testre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

Pontos motortipus kellene,de inkább a tuning topikban kellene szerintem ezt kitárgyalni! ------>>>> Tuning

Link to comment
Megosztás:

A gyertyák kb 3 hete voltak cserélve GM gyertyákra kétpólusu "1400 ft/db, egy kicsit sziven is vágott" . A gyujtáskábeleket ki lehet mérni valahogy?

Nem muszáj mérni. Este, vagy sötét garázsban fogsz egy sima kábelt, testre kötöd, és a gyujtókábel mellett szépen húzod el, miközben mindenhol alaposan körbevezeted. ha valahol szikrát látsz, akkor az nem jónak a jele.

Link to comment
Megosztás:

Nem muszáj mérni. Este, vagy sötét garázsban fogsz egy sima kábelt, testre kötöd, és a gyujtókábel mellett szépen húzod el, miközben mindenhol alaposan körbevezeted. ha valahol szikrát látsz, akkor az nem jónak a jele.

Persze a kábeldarab,amit húzol végig a gyujtáskábelek melett a végén kb 5cm hosszan legyen megblankolva.

Link to comment
Megosztás:

azért nem haszontalan a mérés sem, hiszen lehet baja a vezetőrétegnek is benne ;)

Ezt senki nem vitatta,de én nem pofázom bele,mert nekem hála az égnek nincs sok "felesleges" kábel motortérben! :rolleyes:

Ne tudd meg mester mennyire útban voltak,amikor Udi váltóját raktuk a helyére! <_<

Link to comment
Megosztás:

hello

most nézegettemamotorteret és valami ugy szívott mitn valami turbó:rolleyes:

nézegettem honan jön és a fékrásegítőből jön ki a cső aminek van két kisebb lecsatlakozása is

na abbola véknyabbik ami abba a lekonyult pucura hasonlító gumicsőbe megy bele a töve el volt repedve

na leszigetelőszalagoztam és láss csodát a moci nem remeg nem puffog a kipufogó vége szoval igen soakt számit

mi aza cső egyébként????

hello

Link to comment
Megosztás:

hello

most nézegettemamotorteret és valami ugy szívott mitn valami turbó:rolleyes:

nézegettem honan jön és a fékrásegítőből jön ki a cső aminek van két kisebb lecsatlakozása is

na abbola véknyabbik ami abba a lekonyult pucura hasonlító gumicsőbe megy bele a töve el volt repedve

na leszigetelőszalagoztam és láss csodát a moci nem remeg nem puffog a kipufogó vége szoval igen soakt számit

mi aza cső egyébként????

hello

Az a belsőlevegőkeringetés vákuumcsatlakozása.

Link to comment
Megosztás:

és a belső keringető miatt remegett a motor??

gondolom nem birt elég levegőt termelni végülis mindegy msot már jó

Nem amiatt,hanem mert a vákum mértéke nem volt megfelelő.

Benyásnál,ha a fékrásegítő már haldoklik és benyomod alapjáraton meginog az egész motor,esik a fordulatszám stb.

A pontos miértjét nekem sem mondta el Udi mester,de jön mindjárt pár bengás mester,majd ők kifejtik!

Link to comment
Megosztás:

és a belső keringető miatt remegett a motor??

gondolom nem birt elég levegőt termelni végülis mindegy msot már jó

Nem a belső keringető miatt, hanem mert fals levegőt szívott a rendszer annál a repedésnél. Mivel ezek a motorok MAP szenzorral működnek, azaz egy csomó paramétert a motorvezérlő compi a vákuum mértéke alapján állít be, ezért ha valahol falsot szív a rendszer, az tulajdonképpen becsapja a MAP-szenzort, a vezérlő más paramétereket állít be a motornak (szegényebb, vagy dúsabb keverék, stb).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem. Imádom az Opel-t, a családban mindenkivel azt vetetek:) de most van egy nagy problémám.

Vettem egy 95-ös 1,4Si Sedant nemrég. Metálszürke, gyönyörű.

Ahogy megvettem szinte rögtön hengerfejes lett. Nem tudom mit csinált vele az előző gazdája, ill. csak azt hogy mit nem. A 12 év alatt azért egy kicsit több karbantartás ráfért volna. Na mindegy. Irány a szerviz (SDS auto), srácok megcsinálják (vezérműszíj, vízpumpa stb. ami még kell, csere egyszerre, ha már szét van szedve), utána megy, de mint az állat :rolleyes:

Az első alkalommal, amikor hosszabban megyek vele (több, mint 15 km) leállítom. Kb. 15 perc múlva mennék tovább és nem indul. Füstöl egyet és bűzlik az önindító, de nem megy (én hülye erőltettem). Áll kb. 2 órát, kihül a motor és pöccre indul.

Na azért elmegyek megnézetem villanyossal az önindítót. Húzza a száját a mester, kifolyt valami kátrány féle belőle (innen a bűz), aztán fél év garanciás felújítottra csere.

Megnyugodtam, hogy most már jó. Erre a következő úton ugyanezt produkálja, de most már betolni sem tudom. Olyan mintha a motor megszorult volna. Ráengedem a kuplungot és áll a kerék, de úgy hogy majd kiszállok a szélvédőn, pedig a lejten már felgyorsultam vagy 40-re. Megállok, várok két órát, kihül és pöccre indul. És megy mint az állat.

A szerelő srácok azt mondják, a motornak nincs baja, mert azt megnézték és annak hangja is lenne. Most is nyúzzák, de még nincs megoldás. Tanácstalan vagyok.

Találkozott már valaki ilyennel? Plíz help mí!

köszi,

Acc

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.